PDA

View Full Version : въпросче по химия



hotchic
01-25-2006, 11:16
някой може ли да ми каже каква е разликата между просто вещетсво и химичен елемент
госпожата по химия вече цял срок ни мучи а ние не се сещаме и двоките си продължават
и така някои знае ли
трябва да са минимум 5 :? :?

PooR^CReaTuRe
01-25-2006, 11:59
Междоругото за първи път си задавам точи въпрос :) еми химичните елементи са наименованията на веществата (или поне аз така си мисля) . В смисъл че нали казват "химичния елемент е еди кой си , а простото му вещество има еди какви си свойства" , сеш' се :) Демек вещесвото е например онова гадно беличко нещо което осавя белези при докосване , а от елемента разбираме че се казва натрий е определяме мястото му в периодичната система от където разбираме колко е- има в последния е- слой и с какъв характер е :)

Е ако е грешно това което пиша , моля да ме поправите , но 7-ми клас много ми липсва :)То попринцип мисля че там някъде беше дадено точно и подробно описание , ама го учих преди 2 години и вече нищо не помня :)

Coki
01-25-2006, 12:27
http://www.teenproblem.net/school

01-25-2006, 14:36
еми чесно казано нито в учебника ми пише нещо нито в сайта на теенпроблем
и не знам кво да правя

Fena
01-25-2006, 15:05
Химичния елемент, например Водата (HOH или H2O)е изграден от елементите на простите вещества Водород(H) и Кислород(O). С две думи от простите вещества се получават химичени елементи.