PDA

View Full Version : Чернобил



aBnOrMaL_BaBy
01-27-2006, 17:45
Ей айде ще ви помоля ако случайното знаете или ви се занимава, да потърсите някакъв сайт с информация за Чернобил - как е станало, колко жертви е имало, какви са последиците .. всякаква интересна информация :) Просто много се запалих струва ми се много интересно за четене .. въпреки че историята е доста кофти.

Аре мерси предварително :wink:

IdontGiveaFuck
01-27-2006, 17:52
:arrow: http://www.bgfactor.org/article_print.php?id=4924&PHPSESSID=3e8e049739713290e4bc7ea011859069

:arrow: http://www.bnsa.bas.bg/interesting/radiophobe_bg.html

:arrow: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D 1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1 %8F

Ъ,това върши ли ти работа ? :D

MaD_CaT*
01-27-2006, 19:25
:shock: :shock: :shock:
лелейй , досега ги четох всички тези статии...
щото наскоро си говорихме с баща ми на тая тема..а аз нищо не знаех,всъщност той ми разказваше..и сега..ми се изясниха доста неща..
в момента не ми се търси..но по-късно ще се опитам да намеря нещо ;)
А други ,ако имат да дават...ще ми е интересно да четаа по-късно?
И дапитам,ако някой е разбрал...кои по-точно части в българия за били засегнати? :?

TSecret
01-27-2006, 20:12
ooo i az sam zaribena ot 2 meseca na taq tema-eto vi sait koito ima iz4erpatelna informaciq(ako razbirate ruski) i mnogo snimki sa6to taka i videoklip4eta koito sa mnogo interesni! www.pripyat.com a e tva sa6to e mnogo interesno http://irc.techno-link.com/chernobyl_rides/[/quote]

01-27-2006, 20:26
по дискавъри имаше подробен филм..
решили някакви умници да проведат експеримент за да видят колко време реактора ще може да кара без охлаждане и какво ще стане.. станало това 4е се вклю4ила алармата , а те я изклю4или, после се прибрали у тях и забравили да предупредят следващата смяна дежурни... като се усетили ве4е било твърде късно..
БУФ!!...
Хмен!! :twisted:

Jamalska
01-27-2006, 22:07
Леле мразя го тоя форум.
Що аз кат пусна тема и никой не ми отг а някой друг кат пусне същата и веднага отговори...

Иначе темата е супер запленяваща..изобщо ядрената физика адски ме кефи...И ужасно много си мечтая един ден да посетя Прии...Припят ли беше(защо ми се е набило Прилеп..къде е това?)?с един гайгеров брояч...искам пак да съм 9ти клааас :oops: :?

TSecret
01-27-2006, 22:57
ooo i az iskam mnogo da hodq... aide d ase sabirame vsi4ki koito se zaribqvat po 4ernobil da hodim.... xaxa :lol: :lol: :lol:

aBnOrMaL_BaBy
01-28-2006, 07:55
Хаха Jamalska Прилеп е в Македония .. много далече отиде :lol:

Иначе Гост не са провеждали никфи експерименти .. имало е някакво учение.. и останалото дето прочетох не го разбрах много е сложно за моето мозъче става въпрос за някфи волтове а у .. :?

И да, определено това е много интересна тема, дори някой, който мисли че е скучно, като почне да чете просто се запленява в наистина тъжната история..

zElEnA^mAsLiNkA
01-28-2006, 08:00
http://irc.techno-link.com/chernobyl_rides/page2.html
Ei tfa g0 4et0h 0davna ... predi 1-2 g0dini ... mn tyjn0! Niznam za vas ama na brata ne mu se e 0trazil0 pyk se e r0dil t04n0 t0gava ... v tragi4nata 1986 ...

rosskata
01-28-2006, 09:08
:shock: Хубаво е да се знае историята, но предпочитам да пропусна тази част- ужасявам се всеки път като се
сетя за Чернобил... Имам една позната, която се е родила със увреждания, и едвам са я спасили- сега си
е добре де- нещо и имало на стомаха тогава....
Понеже аз съм чернобилски набор- 86, също е имало няква опастност-брр...

Jamalska
01-28-2006, 09:11
Хаха Jamalska Прилеп е в Македония .. много далече отиде :lol:

Иначе Гост не са провеждали никфи експерименти .. имало е някакво учение.. и останалото дето прочетох не го разбрах много е сложно за моето мозъче става въпрос за някфи волтове а у .. :?

И да, определено това е много интересна тема, дори някой, който мисли че е скучно, като почне да чете просто се запленява в наистина тъжната история..
Хах е знаех си че има и такова нещо :lol: Верно бе...

Мъртвия град...
Taina{} хаха айде...ама 1во искам да ида сама...искам да го усетя...Доста плашещо може да е...хм трагично...Но на мен ми се вижда ужасно вълнуващо...като си представиш какво е било някога...Да си промениш целия живот за 1 миг...добре де за 30 часа...Изоставяш всичко постигнато...ето още един пример че смисъла на живота е осъзнаването на неговия абсурд.Едно малко атомче...даже не...едно неутронче ти прецаква целия живот...иха как яко звучи тфа...да де дано схванете основната идея :roll:

stop_the_war
01-28-2006, 09:30
аз знам, че в онази нощ е трябвало да правят изпитания и реактора се претоварил и не могли да вкарат обратно прътите, които предотвратяват верижната реакция. Като се запалил пожара никои не си и предствял че реактора е отворен, гасили го часове и накрая разбрали че били под адското излъчване.
Причината не е точно грешка на инжинерите в онази нощ, но и калпавото изпълнение на съораженията. Комунистическите лидери искали бързо строителство и се икономисвало от време и материали, и белята станала.

01-28-2006, 10:25
Баш експеримент си е било, защото една даскалка дето е била превода4ка на някави важно хора по онова време и тя ми каза същото..

зана4и някакви французи успешно провели експеримент(изпитание) при което реактор от ПОДОБЕН тип си изгаснал сам, оставен без охлаждане..

съветските у4ени решили 4е и те следва да пробват, само дето 4ернобилския реактор не бил проектиран с тази опция, и както казах по- горе едната смяна изклю4ила пищящите аларми и си отишли, ЗАБРАВЯЙКИ да уведомят следващата смяна за това, 45е алармите са изклю4ени ръ4но и 4е ситуацията НЕ е овладяна..

а като се сетили да гасят ве4е било твърде късно, но за бога ЗНАЕКИ са 4е са обре4ени, и после войниците и миньорите, които са го засипали с бетон и те са ЗНАЕЛИ 4е с тези стари костюми няколко минути в района ще са равносилни на смърт до 2 години, но все пак НЯКОЙ е трябвало да го засипе, за да не умрат много пове4е хора..

руска самоувереност съ4етана с руска смелост..=4ернобил :twisted:

anonimen
01-28-2006, 12:39
Наистина една много интересна тема и този път се надявам да стане яка дискусия. Мисля, че самата катастрофа се дължи на човешката безотговорност,
бежаберии, немарливост и всички други. Линчно аз много често съм се интересувал от чернобил, за ме този град е "съвременния Помпей", ако мога така да го нарека. Както епохата на римската империя се е запазила в Помпей, така и съветската епоха се е запазила в духа на този град...
Чернобил в момента е най-тихия град в света. Чувал съм, че може да си направиш 15 минутна екскурзия през града, но повечето туристи не издържали още през първите пет минути заради зловещата тишина...

TSecret
01-28-2006, 20:04
po to4no aninimen ekskurziqta e 2h no nikooi ot turistite ne izdarjali na ti6inata pove4e ot 15 minuti-edva li bih dala 210$ za 15 min! za 2h po moje no tolkova iskam da otida v pripqt izglejda mi mnogo interesnoooooooo

Jamalska
01-28-2006, 20:13
Хахах

Преди малко бях в един приятел и гледах филм за Чернобил.Там минута по минута се разказваше и имаше възстановка на последния час преди експлозията...Бяха филмирани последните разговори на инжинерите и спора им преди експлозията...интересно че тоя глупак дето има също основна вина за аварията задари твърдоглавието си е минал едва ли не най-леко...Повечето са умрели след дни или месеци..а тоя интелект умира 1995 от сърдечен удар...Но ако може да се каже така той е имал имунитет...бил е и преди изложен на радиация...Абе да им се чуди човек на мисленето и манталитета до къде са готови да стигнат някои хора за материални ценности...скапана система

MaD_CaT*
01-28-2006, 20:38
Аз пък научих друго...
след като е имало ядрен облак...вятъра го отвел и към България...
И...майките си разхождали децата по улиците..и се чудели защо през един хубав слънчев ден...никой не се разхождал навън... :-k
А то..всички депутати и ...по-така в нещата хора...се изпокрили нз си на кви места...като пазели в тайна...ядрения облак..тъй като щяло да се развали ренумето на "великия" братски съюз #-o Представяте ли си...с цел..да не развалим всеобщото мнение за братушките...българите са били изложени на опасност :-&
:smt013 :smt010

Jamalska
01-28-2006, 21:16
Мда така е.Тоя авер дет гледах с него той мноо руга дкат гледахме че ние сме били застрашени..хаха той де аз не съм била родена тогава а никой не ни казва..Развивахме некфи теории че едва ли не нарочно е било направено това с аварията ама не го разбирам...

01-28-2006, 23:49
A kak se kazva filma za 4ernobil?

TSecret
01-29-2006, 01:09
www.pripyat.com tuk go ima-otidi na mediq i ima edin deto e okolo 49 min-na ruski e !

aBnOrMaL_BaBy
01-29-2006, 14:54
Хахах

Преди малко бях в един приятел и гледах филм за Чернобил.Там минута по минута се разказваше и имаше възстановка на последния час преди експлозията...Бяха филмирани последните разговори на инжинерите и спора им преди експлозията...интересно че тоя глупак дето има също основна вина за аварията задари твърдоглавието си е минал едва ли не най-леко...Повечето са умрели след дни или месеци..а тоя интелект умира 1995 от сърдечен удар...Но ако може да се каже така той е имал имунитет...бил е и преди изложен на радиация...Абе да им се чуди човек на мисленето и манталитета до къде са готови да стигнат някои хора за материални ценности...скапана система

А по коя програма го гледа тоя филм? Или ако не е било по ТВ-то .. знаеш ли как се казваше или нещо такова? :smt004 Абе я напрао влез в www.pripyat.com дай на МЕДИЯ и кажи дали го има там :mrgreen:

Jamalska
01-29-2006, 21:28
Има го аз от там го свалих след като го изгледах.Иначе беше записана на диск ама май беше от Дисковъри
http://pripyat.com/media/disc.html ...хмм ако линка не тръгне точно е тоя с 3те снимки: За минуту до катастрофь|,Анатолий Длятов и експлозията