PDA

View Full Version : Съвети за къдравата коса...



che
01-27-2006, 17:11
Повечето момичета питат как да си накъдрят косата, а аз искам да знам как да я подържам!
Начи, ситуацията е мн сложна... :lol:Знам, че рядко се срещат такива "проблеми", а виждам, че тука има мн компетентни хорица...такам... Имам адски къдрава косица( нещо като на мацката на автара ми...) и ми е мн трудно с...хммм...подържането й! Хора...моля ви за съвети, идеи, вече нз какво да я правя, използвала съм какви ли не балсами и т.н, но все си е някак си изтошена, и "бухнала"!!!
Ще се радвам на сякви предложения :wink:

Lost_Souls
01-27-2006, 17:46
аз също съм с къдрева коса но въпреки това неполагам кои знаи какви грижи за нея ... можеш да я мачкаш с вода или някакъв серум за къдрева коса .... но недеи да я сресваш защото много ще "бухне" и след това много трудно ще я оправиш ... а и под това да не я сресваш неозначава да изхварлиш четката си за коса а просто ... преди баня да се срешеш ... нещо такова ... надявам се да съм помогнала ... аи :roll:

01-27-2006, 19:17
и аз също имам къдрава коса и мога да ти кажа какво правя аз,за да я поддържам :arrow: през седмицата никакво сресване както каза предния гост,сресвам я само В банята,докато е много мокра,за да не се скубя и да не я накъсвам :arrow: не я суша с кърпа,само я изтисквам като...мокър парцал :lol: щото при сушенето се разрошва и става на нищо :arrow: после си слагам ГЕЛ,най-обикновен гел,без мокър ефект,но колкото се може по-силен и така я оставям да изсъхне,ако на другия ден се е поразвалила мацвам още малко гел и се оправя :wink:
преди ползвах сънсилк за оформяне на къдрици,но не бях доволна,определено...
не знам какво значение има шампоана,но за него мога да ти кажа само да не е 2в1 или 3в1..просто шампоан съобразен с типа на косата ти,аз си купувам за суха коса,щото си е суха...
също роля играе и дължината на косата-колкото по-дълга е,толкова по добре стои,не както при късата,когато всеки кичур има собствено мнение :lol:
и тъй..надявам се съм ти помогнала,нищо че стана дълго,дано го прочетеш всичкото :arrow: успех :D

che
01-27-2006, 20:19
Мисий мн сладурки...мноу хубави съветчета! Пр. аз като се къпя, винаги я суша с кърпа косата, сега ще знам :lol: С гел също требва да се пробва...иии косата ми е все още къса, което е адски гадно и адски мн се заплита...

ProstoAz
01-28-2006, 09:18
Освен това, което казаха аз бих ти препоръчала шампоаните и балсамите на Pantene Full&Thick или за къдрава коса. Много са ефикасни за изтощените коси! :wink:

Dizi
01-28-2006, 10:33
Pantene Full&Thick e otvratitelen i izsu6ava kosata a na neq mai obranoto i trqbva

ProstoAz
01-28-2006, 10:38
Pantene Full&Thick e otvratitelen i izsu6ava kosata a na neq mai obranoto i trqbva

Как ще я изсушава. :shock: Мойта е много суха и вече само него ползвам и косата ми е значително по-добре от преди... :P

Djessica_88
01-28-2006, 14:13
И аз съм къдрокоска :P и не я реша изобщо, защото ми бухва много косата и ми се разрошват къдриците :twisted: реша я само в банята когато се къпя...аз ползвам SUNSLIK - крем за оформяне на къдрици (слагам я върху мокра) и косата ми става супер мека и страшна..Задължително балсам(колкото орех) след шампоана за да може да се подредят къдриците :)и всяка сутрин с пулверизаторче с вода си я оправям и ми става бижу...маски за къдрава коса ...хининова вода ...ам...една моя приятелка си слага кърпа(от рода на забрадките) докато и съхне косата :shock: и после и става много яко 8)

CrazY^^MousE^^F
01-28-2006, 18:17
Ох, хора, и аз имам подобен проблем.Та косата ми е дългичка...до кръста може би и си е къдрава, но къдриците ми са някви убити такива и не ме кефят изобщо, а искам да са ми буйни и живички.Имам балсам на SUNSILK ...зелената опаковка :) и го слагам докато косата ми е мокра, ама не виждам кой знае какъв ефект от него.А да и гадното е, че горните ми кичури коса не са къдрави, а прави и само леко начупени и не знам какво да ги правя.Те винаги си стоят зад ушите...както разбрахте и аз имам нужда от съветчета :( Please, помагайте :? :?

01-28-2006, 19:29
oleee........ tva za gela beshe brutalno napravo.. neznam ama e mnogo gadno.. kydrava kosa s gel.. mnogo skapano stavaaa... kydravata kosa e gotina kogato e jiva i meka a ne kogato e zalizana i vdyrvena s gel.. bahtii... ima mnogo neshta za kydrava kosaa.. otidi v nqkoq parfumeriq i popitai da ti pokajat produktite za kydrava kosa.. ii na Pantene za kydrrava kosa e dobyr i posle seruma na SUNSILK za kydravata kosa...

che
01-28-2006, 21:19
И аз съм къдрокоска :P и не я реша изобщо, защото ми бухва много косата и ми се разрошват къдриците :twisted: реша я само в банята когато се къпя...аз ползвам SUNSLIK - крем за оформяне на къдрици (слагам я върху мокра) и косата ми става супер мека и страшна..Задължително балсам(колкото орех) след шампоана за да може да се подредят къдриците :)и всяка сутрин с пулверизаторче с вода си я оправям и ми става бижу...маски за къдрава коса ...хининова вода ...ам...една моя приятелка си слага кърпа(от рода на забрадките) докато и съхне косата :shock: и после и става много яко 8)
Хехе! Хараби хараби, много хубави съвет1ета хора, ама имам 2 въпросчета :roll: Ам...да ми препоръчате някакъв балсам, по принцип, сега ползвам на Сънсилк зелената серия,( крема, който е за оформяне на къдриците), ама ми требва и балсам виждам \:D/ иии..някой ще даде ли малко повече инфо за хининовата вода, защото, честно, за пръв път я чувам...

kaka_lara
01-29-2006, 08:06
Хининовата вода можеш да си намериш в аптеките от порядъка на 0,60-0,80лв. Ускорява разтежа на косата и спомага за нейния блясък. Можеш да я ползваш всеки ден, като най-добре е да впръскваш хининовата вода в корените на косата си и да масажираш с кръгообразни движения O:) Аз имам подобна на косата, коята описваш. Само че освен, че ми е суха и къдрава, аз я и боядисвам. Можеш да си представиш как би изглеждала една такава коса ако не се поддържа. Лично аз освен шампоана и балсама, които са задължителни си забърквам всяка седмица някоя и друга маска.(например за подхранване 1ампула бадемово масло, !с.л. сок от лимон 1с.л. алкохол 1 жълтък 1с.л кисело мляко) Предпочитам домашните маски, защото знам какво слагам, пък и като намаля малко химикалите косата ми живва :wink: Препоръчвам ти горещо и кристалите на Biopharma

KRaLiCa_na_OrGaZmA
01-29-2006, 13:43
v avon imashe edni masla . edna moia priqtelka e sas sashtata kosa i dosta i pomognaha . kosata i prilegna i imashe neveroiaten blqsyk :)

che
01-29-2006, 20:11
v avon imashe edni masla . edna moia priqtelka e sas sashtata kosa i dosta i pomognaha . kosata i prilegna i imashe neveroiaten blqsyk :)
Ще питаш ли приятелката си кои са точно тези масла, щот сега щях да си поръчвам от Евън, някакъв фиксатор за къдрици...ама ако тези масла си заслужават можи тях да поръчам да ги видим O:)

sunny_girl_d
01-27-2008, 15:45
Аз също съм с много къдрава коса както се казва направо "на масури" :P и ползвах пяна на тафт за къдрава коса.В началото беше ОК ама после почна да се омазнява :( сега и аз я реша само като е мокра а иначе я оформям или с вода, или с някакъв балсам за къдрава коса без измиване

mhmhmhmhm
01-27-2008, 15:51
И мойта е няк'ва изтощена
или я изправям с пресата
или пък ползвам пяна/балсам без отмиване
и ми става по-къдрава :P

great_mari
01-27-2008, 17:48
abe hora az ot 1 godina polzvam baslam na sunsilk zelen i si mi e dobre. :) (e ne mnogo,no imam napredvid 4e e napravo bojestveno v sravnenie ako sum bez nego :-D ) taa to krem mai nqma to si e samo balsam na sunsilk nz :-o a taka kat se re6ete samo v banqta - mi ne vi li se zaplitat krai6tata be az ako 1 den ne q re6a posle krai6tata sa mi na vuzeli i kat gi mahna kosata mi se nakusva i mn gadno :? :shock: :?