PDA

View Full Version : Za ili Protiv braka ste?



fashionable_girl
01-28-2006, 21:04
E vaprosa e qsen davaite,4akam mneniq ;)
Izvinqvam se ako e imalo ve4e takava tema :)

He3HauKa
01-28-2006, 21:10
Mi az sam na 15 godini i v momenta ne mi puka ko shte stava sled 2-3 godini tai che ... :mrgreen: Obache ne mislq che 1 dokoment ili halki ili obet sa neshto sashtestveno zashtoto ako dvama dushi se obichat ne im trqbva nishto drugo :smt008

Dr. Kazimbutt
01-28-2006, 21:12
Естествено, че съм за брака.

mnogomili4kata-sf
01-28-2006, 21:24
Да,за брака съм

SweetBunny
01-28-2006, 21:27
Protiv sum 8-[ :-#
Pulna otjivelica, osven tova, kogato se skarat i iskat da se razdelqt .... stava tolkova trudno :smt027 :smt066 :smt089
Puk i edin dokument ni6to ne moje da promeni, dori cqlata taq ceremoniq...i vsi4ki gluposti, koito gi e izmislil purvobitniq 4ovek...prosto sum napulno protiv :smt107

`Death`Whore`
01-28-2006, 21:34
1. Един документ с нищо не ми гарантира вечната любов.
2. Един документ не ми гарантира разбирателство.
3. Един документ не гарантира щастие.
4. По време на цялата тази церемония уж влюбените се вричат, но те трябва да обръщат внимание на всички други и не им остава време един за друг.
5. И след цялата тази простотия трябва да правят секс, който уж е най-хубавия в живота им, а нямат сили за нищо.

pgg
01-28-2006, 21:39
az sam protiv nqma smisal da se obvarzva6 s nqkoi vajno e da se obi4ate ne e nujno da si slagate okovi!

anonimen
01-28-2006, 21:39
Брака е свещен съюз между двама души. Не съм против, но като гледам серияла "Женени с деца" понякога се замислям... Не, че серияла е пример, но има някои интересни моменти, които наистина са универсални...:roll:

kissorankata
01-28-2006, 21:39
1. Един документ с нищо не ми гарантира вечната любов.
2. Един документ не ми гарантира разбирателство.
3. Един документ не гарантира щастие.
4. По време на цялата тази церемония уж влюбените се вричат, но те трябва да обръщат внимание на всички други и не им остава време един за друг.
5. И след цялата тази простотия трябва да правят секс, който уж е най-хубавия в живота им, а нямат сили за нищо.
И аз съм против..напълно съгласна съм с мнението.Една любов може да съществува и без брак.

Atika
01-28-2006, 21:41
Ami tova naistina e edna hartiika koqto moje da skysash vav vseki edin moment i ne tazi hartiika podyrja liubovta istinska, grajdanskiq brak e edna formalnost, no spored men carkovniq e savsem razlichno neshto, no tova si zavisi ot choveka ot religiqta i tn . Lichno podkrepqm cyrkovniq brak :!:

`Death`Whore`
01-28-2006, 21:42
О, аз не съм против. Ако аз и мъжът ми имаме пари, ще се оженим адски красиво...като по американските филми и после няма да има глупости и 12часово пътуване, а ще сме заедно. Или можем да инсценираме сватба в катедрала. Обожавам катедрали! Но сигурно няма да стане, защото не сме католици.
Просто е ненужна и малоумна. Някакви подписи, цялата рода се изрежда да те целуне и после целите ти бузи са в червило...сватбите са преди всичко грозни.

kissorankata
01-28-2006, 21:48
О, аз не съм против. Ако аз и мъжът ми имаме пари, ще се оженим адски красиво...като по американските филми и после няма да има глупости и 12часово пътуване, а ще сме заедно. Или можем да инсценираме сватба в катедрала. Обожавам катедрали! Но сигурно няма да стане, защото не сме католици.
Просто е ненужна и малоумна. Някакви подписи, цялата рода се изрежда да те целуне и после целите ти бузи са в червило...сватбите са преди всичко грозни.
Напълно права.....ако не те оплескат цялата няма да са те.Примено си купила няква супер скъпа рокля и някой ти изплюска няква гадост отгоре....ужас.

midnight...
01-28-2006, 22:27
ЗА сватба съм
просто чрез сватбата се вричаш пред бога и пред всички които искаш колко много обичаш човека до теб
всички са прехласнати, вярно е, но никога не бих изпуснала този миг в живота си който бих помнила завиаги
сигурно дори е по-хубава подготовката, отколкото самата сватба не знам
просто наистина бих искала да си подаря този вълшебен ден от който през цялото време ще струи щастие, любов, щастие, любов, щастие........ :smt007 :D

`Death`Whore`
01-28-2006, 22:31
Дам...заради хората. Дали трябва сватбата да е със сто човека? Те не са нужни. Ако искаш да се вречеш пред Бог, не е нужно да ходиш в църква, не са нужни свидетели, нито поп.

midnight...
01-28-2006, 22:35
все пак хората имат право на мнение и различни представи как трябва да изглежда тяхното вричане :-s

`Death`Whore`
01-28-2006, 22:39
Но наистина набожните нямат нужда да се вричат пред Бог, според мен, защото ако се обичат истински, той ги е благословил отдавна...просто мнение.

midnight...
01-28-2006, 22:48
за мен е важно да изживея цалата суетня преди това, а и тогава
а и не би ли искала да направиш това сред своите най-близки и приятели?!

air_soul
01-28-2006, 23:00
ЗА сватба съм
просто чрез сватбата се вричаш пред бога и пред всички които искаш колко много обичаш човека до теб
всички са прехласнати, вярно е, но никога не бих изпуснала този миг в живота си който бих помнила завиаги
сигурно дори е по-хубава подготовката, отколкото самата сватба не знам
просто наистина бих искала да си подаря този вълшебен ден от който през цялото време ще струи щастие, любов, щастие, любов, щастие........ :smt007 :D
eto tova useshtane si struva

DATIGONA4UKAM
01-28-2006, 23:39
Първо мразя зависимостта, второ мразя да се покланям на богове или някви същества. Против.

anonymous464110
01-28-2006, 23:39
tvurdo za

white_chik
01-29-2006, 06:52
az su6to sum samo na 15 i ne mislq mnoo o6te za brak,no kato cqlo sum protiv.Purvo edin dokument ne bi mogul da e kvoto i da bilo dokazatelstvo za lubov i vtoro ne moga da si predstavq da jiveq s nekoi 20 i pove4e godini.Mislq si 4e kolkoto i da se obi4ame rano ili kusno 6e si pisnem.Taka 4e po-dobre bez brak. :wink:

Death^Forever
01-29-2006, 07:36
За да съм сигурна, че човека, който съм избрала ме обича истински, не са ми нужни свидетили и документи, нито клетви и богословии...Така че аз съм против, дори си мисля, че вече е отживелица. Любовта не зависи от брака.

teenkopele
01-29-2006, 09:18
Аз лично съм ЗА! :wink:

adi4ka
01-29-2006, 09:27
Ами всеки е свободен да прави каквото поиска с живота си,но аз съм против,не защото виждам нещо лошо в тва да споделиш живота си с някой,а заради едни спомени от времето когато мама и тати бяха женени,които няма да забравя никога.Пък и не съм набожна и не мисля,4е за да оби4а6 някой трябва да сте подписали някакъв документ

Game_Over_Boys
01-29-2006, 10:20
Въпреки,че брака наистина е един документ,аз съм ЗА!!!Може би защото съм традиционалистка,но мисля,че сватбата е едно по-особено свързване с любимия човек! :oops:

mnogomili4kata-sf
01-29-2006, 10:21
Но наистина набожните нямат нужда да се вричат пред Бог, според мен, защото ако се обичат истински, той ги е благословил отдавна...просто мнение.

Бейби,точно това е идеята,ако си поне малко набожен да се вречеш пред Господ..
http://www.pravoslavieto.com/docs/brak_i_semejstvo.htm - тук можеш да прочетеш какъв голям смисъл има брака в Православната ни църква O:)

KRaLiCa_na_OrGaZmA
01-29-2006, 10:27
protiv . braka razvalia vsi4ko ... :(

Death_F
01-29-2006, 10:52
1. Един документ с нищо не ми гарантира вечната любов.
2. Един документ не ми гарантира разбирателство.
3. Един документ не гарантира щастие.
4. По време на цялата тази церемония уж влюбените се вричат, но те трябва да обръщат внимание на всички други и не им остава време един за друг.
5. И след цялата тази простотия трябва да правят секс, който уж е най-хубавия в живота им, а нямат сили за нищо.Ето за какво си говорим :idea:

RoSsY88
01-29-2006, 10:56
Мн съм малка да мисля за такива неща =;

`Death`Whore`
01-29-2006, 11:10
Ще направя няколко уточнения и пак ще използвам любимото ми изброяване:
1. Почти нямам приятели.
2. Не съм религиозна. Изобщо.
3. На мнение съм, че любовта е нужно да се докаже само пред този, когото обичаш.

01-29-2006, 11:16
Остро съм ПРОТИВ!Най-малкото защото е отживелица,при това голяма.На всичкото отгоре съм религиозен,но просто според мен няма смисъл,защото след време обичта си отива и остава някакво УВАЖЕНИЕ.Кажете ми възможно ли УВАЖЕНИЕТО да замени ЛЮБОВТА?А когато се омъжвате /оженвате обещавате,че ще обичате човека FOREVER!!!
=====>Лъжете пред самия Бог!?Е,къде е смисъла в брака,питам аз?

Vetrosvir
01-29-2006, 11:17
Остро съм ПРОТИВ!Най-малкото защото е отживелица,при това голяма.На всичкото отгоре съм религиозен,но просто според мен няма смисъл,защото след време обичта си отива и остава някакво УВАЖЕНИЕ.Кажете ми възможно ли УВАЖЕНИЕТО да замени ЛЮБОВТА?А когато се омъжвате /оженвате обещавате,че ще обичате човека FOREVER!!!
Лъжете пред самия Бог!?Е,къде е смисъла в брака,питам аз?

Shadow_Walker
01-29-2006, 12:17
Ами аз съм за...не мога да изтъкна някакви свръх необирими доказателства, но брака е създаден за да стават хората наистина едно семейство.

suga_suga
01-29-2006, 15:17
zavisi-ako e za pari ili nqkakvi dokumenti i t.n. sum protiv,no ako e za radi lubov estestveno 4e sum za,no puk kakto kazat nqkoj ot vas-kakvo mi garantira edna hartiika?kato mu dojde vremeto 6te re6a sama za sebe si

deni_vd
01-29-2006, 15:23
spored men nqma zna4enie dali ste skliu4ili brak ili e. p[onqkoga horata ne skliu4vat brak poradi finansovi problemi.
spored men e po vajno tova obi4at li se 2ma du6i a podpisa koito 6e sloji6 v saveta naistina ne garantira ni6to no vse pak vseki pravi kakvoto si iska....

deni_vd
01-29-2006, 15:26
spored men nqma zna4enie dali ste skliu4ili brak ili e. p[onqkoga horata ne skliu4vat brak poradi finansovi problemi.
spored men e po vajno tova obi4at li se 2ma du6i a podpisa koito 6e sloji6 v saveta naistina ne garantira ni6to no vse pak vseki pravi kakvoto si iska....

bEbiNKaAa
01-29-2006, 16:37
ZA SYM ! oba4e bez cyrkoven brak :} pred gospod ne se zari4aM :P za ne6to koeto ne sym sigurna 4e shte izpyLnq .. :smt018

rusalkata_
01-29-2006, 17:31
Аз съм твърдо ЗА!!!Особено за църковните бракове... :D

`Death`Whore`
01-29-2006, 20:55
след време децата ми да не ме питат: Тате, ти обичаш ли мама?? Тогава защо не сте женени...
Децата са много груби едно с друго, наистина. Има логика. Но това става, защото хората без брак не са приети от обществото. И дете, което обижда друго, че е копеле, защото родителите му нямат брак, е възпитано така от родителите си.

Roxy
01-29-2006, 21:01
за брака съм.и със и без брак любовта си остава същата.тогава какво ви пречи?!?или няма да го направите само защото е отживелица,старомодно и т.н. а вие обичате да сте модерни.съгласна съм с експлойтид

Kianna
01-29-2006, 21:11
az sum twurdo ZA braka,nai-malkoto,zashtoto ne iskam decata mi sled wreme,jiwot i zdrawe,da sa bezbrachni,demek nezakonni..puk i za kwo triabwa da se prawim na "moderni",braka sashtestwuwa ot panti weka,i izwednuj "morednite" mu se protiwopostawiat.PHA ! :smt019

SeXyTo_f
01-29-2006, 21:31
Mi az sam na 15 godini i v momenta ne mi puka ko shte stava sled 2-3 godini tai che ... :mrgreen: Obache ne mislq che 1 dokoment ili halki ili obet sa neshto sashtestveno zashtoto ako dvama dushi se obichat ne im trqbva nishto drugo :smt008
:smt049 :smt049 :smt049

`Death`Whore`
01-29-2006, 21:55
Аз имам халка и това, че не е златна, не я прави много по-различна. :)

ht_7j
01-29-2006, 23:52
Zashto da se omyja? Za da se razveda po-kysno i da osyznaq, che sym propilqla nqkolko godini ot jivota si li? Ne mi se iska. Edinstvenoto hubavo na braka, spored men, e, che kara horata da se potrudqt malko poveche nad problemite vyv vryzkata si. Inache vinagi moje da nqkoi ot dvamata da si trygne, kogato mu skimne.