PDA

View Full Version : Гледайте филма от 20:00 часа от БТВ



machoka
01-29-2006, 17:14
Гледайте го - днес /неделя/. Не ме питайте защо, просто го изгледайте. Такъв филм не се пропуска, ще бъдат едни ползотворни 2 часа за вас.

Тогава ще разберете какво е музика и какво означава да живееш с нея, нещо, което тук не присъства, въпреки амбициите за това от много тийнове.

Just watch it :idea:

midnight...
01-29-2006, 17:20
а как се казва този филм?!

Eleonora
01-29-2006, 17:23
"Pianistut"

e_l_i_z_a
01-29-2006, 17:35
Майка ми ми е забранила да излизам довечера.Каза ми,че на всяка цена трябва да го гледам този филм... :? :wink:

Death_F
01-29-2006, 17:39
Филма наистина е мноооого хубав наистина че бъдат едни наистина добре оползотворени 2 часа!

IdontGiveaFuck
01-29-2006, 17:41
Тамън се чудех ко да правя ;_)
....и аз ще го гледкам :_)

anonimen
01-29-2006, 17:44
Последния път когато гледах този филм бях на 13 и честно казано не разбрах много. Ако тази вечер гледам нещо по телевизията, със сигурност ще обърна внимание на филма.

rusalkata_
01-29-2006, 18:10
мерси за идейката!!!ще го гледам! :D

stereophonix
01-29-2006, 18:21
i az mislq da go gledam toq film.. [;

machoka
01-29-2006, 18:23
Дам, препоръчвам го на девойките и господата, които си мислят, че като си купят 20 албума и знаят всички песни наизуст на дадена група, то 'живеят с музиката'.

Нека видят какво означава тя да е частица от теб, да не можеш да живееш без нея, да се храниш, спиш за да я изпълняваш и твориш.

Death^Forever
01-29-2006, 18:42
Гледах "Пианистът" преди една-две години и останах силно впечатлена, доста ми повлия...Това се казва животът ти да е музика...Просто нямам думи...Доста въздействащ филм, заслужава си да се гледа!

anonimen
01-29-2006, 18:58
Емии... Почва! Който иска да сяда и да гледа!

CrazY^^MousE^^F
01-29-2006, 18:59
И аз съм го гледала и наистина останах силно впечатлена от него! :)

WILD__BOY
01-29-2006, 19:13
Я си отворете една бира, пуснете си старата щайга и инсталирайте swackware. Конфигурирайте си го ръчно, подкарайте си apache и php. Създайте си едно добро сървърче и ще е дошло време за романтичен Февруари по bTV :D ...

XePouH
01-29-2006, 19:58
аз съм го гледал филма,интересен е :wink:

anonimen
01-29-2006, 21:32
Страхотен филм! =D> Давайте да коментираме!

machoka
01-29-2006, 21:33
Страхотен филм! =D> Давайте да коментираме!

Има ли нужда от коментар, особено финалния видео запис, докато течаха надписите /що се отнася до изпълнението/.

А за филма.. просто.. жестоката действителност.

Та... това са пианистите.. 'занаята' ги учи на невероятно търпение и т.н. и т.н.. абе мога да говоря с часове.

LunaTriCk
01-29-2006, 21:38
Затова поуката е станете пианисти, щот ако стане война, те оживяват :-D
:-({|=

anonimen
01-29-2006, 21:41
Като си помислиш, това не е било толкова отдавна. Само преди 60 години това е било суровата действителност...

machoka
01-29-2006, 21:41
Поуката е много по-дълбока, но ти си си интелигентно момче и се надявам да я схванеш, ако си гледал/когато изгледаш филма.

Пп. Мога да ви дам и едно мое изпълнение на Шопен, който звучеше през цялото време /с изключение на Лунната Соната на Бетовен за кратко/ 8)

midnight...
01-29-2006, 21:42
гледах филма-разтърсващ е
направо нямам думи
видях как музика се запазва в едно сърце завинаги и как човек оцелява сред толкова болка и скръб
как оживя след като беше предаден, гонен и все още таеше спомена за музиката, как срещна своята силна опора в нея
как видя светнилана към спасението въпреки че спасителната ръка му бе подадена от най-върлия враг...
явно Роман Полански прекрасно е пресъздал всяка минута от това мъчение да не знаеш кога ще има изход и дали въобще ще има такъв
как се оцелява с няколко бобени зърна на ден и как след всичко това човек намира сили да не загуби разума си и да не освирепее сред хорската неприязън
ето как надеждата крепи човека
явно винаги се намират хора които да те предадат, но се явиха такива които с риск за себе си помогнаха на нуждаещия се...

хей machoka мерси че пусна тема за филма

vra4ka
01-29-2006, 21:47
Филма е хубав,отличава се от другите на същата тематика!
Но погледнете някой руски филм на тази тема!
Умрелите руснаци въвъ Втората световна са 20 милиона от общо 50!Евреите даже не са и толкова ! Жалко е,че не се правят толкова филми за руската страна на нещата!
Защото отределено тя не е по лека!

SummeRLove08
01-29-2006, 22:19
Това ми е един от най-най-любимите филми!Гледала съм го два пъти и наистина е невероятно как надеждата крепи човека!Малко гадно ми стана накря,но все пак...machoka браво за темета! :wink:

rosskata
01-29-2006, 22:32
Умрелите руснаци въвъ Втората световна са 20 милиона от общо 50!Евреите даже не са и толкова

:smt018 Това прозвуча доста гадно. Всяка човешка трагедия е ужасна сама по себе си, броят на жертвите не е толкова определящ. Ремарк е казал нещо по въпроса , което адски много ме впечатли- една човешка
смърт е всякога смърт, смъртта на един милион е само статистика.


По въпроса с филма- направи ми огромно впечатление, но не толкова като историята на човек, живеещ
чрез музиката... Поразиха ме, както винаги във филми за този период, трагедиите на всички тези хора,
абсурдността на ситуацията, лудостта на войната... И как все пак е възможно някой да оцелее сред
всичко това... :smt087

anonimen
01-29-2006, 23:04
Филма е хубав,отличава се от другите на същата тематика!
Но погледнете някой руски филм на тази тема!
Умрелите руснаци въвъ Втората световна са 20 милиона от общо 50!Евреите даже не са и толкова ! Жалко е,че не се правят толкова филми за руската страна на нещата!
Защото отределено тя не е по лека!
Двете неща са взаимно несравними!=; Не може да се сравнява човешка трагедия!!![-X Независимо дали се късае за 50 или 50 милиона! [-( Както казаха - всяка загуба е сама по себе си трагична! :cry:

01-29-2006, 23:09
Филма е супер реалистичен, щот Полански е живял в гетата на Краков и Варшава по него време. Има си ясна представа какво е представлявало :)
Филма не беше само за музиката и как спасява живота. Също и за терора, над който са подложени евреите и изобщо WW2. Мен лично ми хванаха очите невероятните "съседи", които имаше нашия герой. :-s

midnight...
01-29-2006, 23:11
смъртта е често пъти незаслужена или заслужена,трагична или очаквана..
представяте ли си какво е да запазиш разсъдъка си сред такава брутална война когато виждаш ежедневно хората а и сам себе си да се измъчват ?:cry:

LunaTriCk
01-29-2006, 23:13
Филма е супер реалистичен, щот Полански е живял в гетата на Краков и Варшава по него време. Има си ясна представа какво е представлявало :)
Филма не беше само за музиката и как спасява живота. Също и за терора, над който са подложени евреите и изобщо WW2. Мен лично ми хванаха очите невероятните "съседи", които имаше нашия герой. :-s

аз, аз... 8-[

lina15
01-29-2006, 23:16
mmda mersi mnogo 4e go vidqh sega a filmut ve4e e minal,sega e 00:16...minal e nali???zxaxaxaxaxa
a kak e na angliiski da si go drupna(6toto vse pak go propusnah,a mnoo hora sa mi kazvali 4e e dobur)

midnight...
01-29-2006, 23:17
the pianist

lina15
01-29-2006, 23:19
the pianist10x

kissorankata
01-30-2006, 09:51
Гледах "Пианистът" преди една-две години и останах силно впечатлена, доста ми повлия...Това се казва животът ти да е музика...Просто нямам думи...Доста въздействащ филм, заслужава си да се гледа!
Взе ми думите от устата....наистина филма заслужава да се изгледа.

vra4ka
01-30-2006, 10:11
Искам просто да ви покажа,че не трябва да се гледа само от едната страна на страдащите.Никога няма да си позволя да кажа,че евреите са ги избили като животни и това е било правилно.
Завислете се обаче че не трябва винаги да гледаме от страната на американските филми.
В Русия е умрял сумати народ,но не съм гледала американски филм на тази тема :-s :smt017

midnight...
01-30-2006, 10:28
е роман полански до колкото знам не е американец
той е направил филма така както той го е виждал и е преживял
една човешка трагедия на фона на още хиляди такива
това че във филма не е отразен броя на жертвите на руснаците не значи че не се зачитат!

пък и може да си има такива филми ама да не ги знаеш :-s

gia_bs
01-30-2006, 10:34
Искам просто да ви покажа,че не трябва да се гледа само от едната страна на страдащите.Никога няма да си позволя да кажа,че евреите са ги избили като животни и това е било правилно.
Завислете се обаче че не трябва винаги да гледаме от страната на американските филми.
В Русия е умрял сумати народ,но не съм гледала американски филм на тази тема :-s :smt017

Това че не си гледала не означава че няма... просто монопола на филми е жесток...аз лично от почти половин година не съм сядала да гледам филм...не издържам на тъпите американски простотии...(а ако човек иска намира, може и да не гледаш филм, но виж книги има в изобилие)... и наистина снощи най-накрая гледах един истински филм...нямам думи...Просто гледах и не мислех, а като изключих телевизора си останах сама в мрака и се отдадох на размисли.... като добавим факта че наскоро завърших една достаааа обилна книга за Хитлер и за излишните 11 милиона..просто ефекта си беше поразяващ....

Просто един голям поклон пред Полански!

vra4ka
01-30-2006, 11:12
Добре кажи ми един американски филм,който да възхлалява или поне да отдаде нужните почести на руснаците.
Едва ли съществува.Точно за това ти говоря,че и на мен ми е писнало цялото човечество да гледа от страната на американците! Затова нека всеки,който е впечатлен от това да прочете една книга от руски автор,да изгледа един руски филм :roll:

theworldleader
01-30-2006, 12:05
Васко, този филм наистина си заслужава ;)

Worthless
01-30-2006, 14:03
:\
ми аз снощи не успях да го гледам, щот не си бях вкъщи.
ае някой да разкаже за кфо стаа въпрос плс :|
ф смисъл някой да преразкаже горе долу филма...

мечтател
01-30-2006, 15:08
филма го имам на DVD и затова не го гледах. взех го от "Стандарт". още не съм го гледал, но това ще стане много скоро.

заради предишния пост - ето какво пише на обложката:


Базиран на автобиографията на известния полски музикант Владислав Шпилман, Пианистът описва с потресаващи подробности оцеляването му във Варшавското гето по време на немската окупация, след като семейството му е изпратено в концлагер. Композитор и пианист, Шпилман свири за последен път на живо по полското радио точно преди нацистите да нахлуят във Варшава. След това идва раздялата със семейството и хората, които обича и борбата за оцеляване. През цялата война Шпилман се лута из руините на опустошения град в търсене на храна и подслон. накрая се сблъсква с най-големия си страх и отново се завръща към музиката - с помощ оттам, откъдето най-малко очаква.

мачок, давай музиката!

`hot_kiss_f`
01-30-2006, 17:01
mersi 4e kazahte za filma naistina si zaslujava

machoka
01-30-2006, 18:53
мачок, давай музиката!

Коя музика бре :smt017 На Шпилман имах записи някъде, ама где са не мога да ти кажа :)

Иначе го изгледай филма, сам виждаш по коментарите до тук, че си заслужава :)

adi4ka
01-30-2006, 20:33
Добре кажи ми един американски филм,който да възхлалява или поне да отдаде нужните почести на руснаците.
Едва ли съществува.Точно за това ти говоря,че и на мен ми е писнало цялото човечество да гледа от страната на американците! Затова нека всеки,който е впечатлен от това да прочете една книга от руски автор,да изгледа един руски филм :roll:
няма спор,филмът беше хубав,но съм съгласна за вси4ко с Варси...баба ми е руска еврейка,разказвала ми е как са изяли животните в зоопарка в Лениград,докато пове4ето евреи са избягали в Сибир,а тя се е запознала с дядо,защото той е бил от смелите хора,които са ги превеждали през българската граница...нз защо го пиша тва и дали някой 6е си направи труда да го про4ете,но се си мисля,4е някой,който не го е преживял,не може да има толкова реална представа за нещата..естествено може и да греша.. :roll:

мечтател
01-31-2006, 15:40
мачок, давай музиката!

Коя музика бре :smt017


Пп. Мога да ви дам и едно мое изпълнение на Шопен, който звучеше през цялото време /с изключение на Лунната Соната на Бетовен за кратко/ 8)


това имах предвид :-)

о със сигурност ще го изгледам. макар някои псевдоразбираши да ме караха обратното - мн бил тежък, мрън-мрън, земи си "секс игри 3" нам що си... този със сигурност ще е по-хубав

Worthless
01-31-2006, 15:55
филма го имам на DVD и затова не го гледах. взех го от "Стандарт". още не съм го гледал, но това ще стане много скоро.

заради предишния пост - ето какво пише на обложката:


Базиран на автобиографията на известния полски музикант Владислав Шпилман, Пианистът описва с потресаващи подробности оцеляването му във Варшавското гето по време на немската окупация, след като семейството му е изпратено в концлагер. Композитор и пианист, Шпилман свири за последен път на живо по полското радио точно преди нацистите да нахлуят във Варшава. След това идва раздялата със семейството и хората, които обича и борбата за оцеляване. През цялата война Шпилман се лута из руините на опустошения град в търсене на храна и подслон. накрая се сблъсква с най-големия си страх и отново се завръща към музиката - с помощ оттам, откъдето най-малко очаква.

мачок, давай музиката!аааа мерсиии :)))
начи май ше си го намеря да го гледам отнякъде

мечтател
01-31-2006, 19:32
филма го имам на DVD и затова не го гледах. взех го от "Стандарт". още не съм го гледал, но това ще стане много скоро.

заради предишния пост - ето какво пише на обложката:


Базиран на автобиографията на известния полски музикант Владислав Шпилман, Пианистът описва с потресаващи подробности оцеляването му във Варшавското гето по време на немската окупация, след като семейството му е изпратено в концлагер. Композитор и пианист, Шпилман свири за последен път на живо по полското радио точно преди нацистите да нахлуят във Варшава. След това идва раздялата със семейството и хората, които обича и борбата за оцеляване. През цялата война Шпилман се лута из руините на опустошения град в търсене на храна и подслон. накрая се сблъсква с най-големия си страх и отново се завръща към музиката - с помощ оттам, откъдето най-малко очаква.

мачок, давай музиката!аааа мерсиии :)))
начи май ше си го намеря да го гледам отнякъде

пак заповядай, ма да не ти стане навик

machoka
01-31-2006, 20:32
мечтател
А, да бе, записа:

http://free.data.bg/machoka/My%20Music/Chopin%20-%20Revolution%20Etude.wav

Шопен - Голям революционен. Туй записче е с детско микрофонче и на фалшивото ми вече пиано, ама става. Имам и по-добър, професионален, ама е на ДВД видео и не ми се играе да вадя звука и т.н. и т.н.

Приятно слушане на този, който си го пусне. Емоцията е невероятна по време на изпълнението, води до душевен 'оргазъм' по време на изпълнение на концерт пред много публика в концертна зала.

мечтател
02-01-2006, 16:06
благодарско

Devilsplaymate
02-01-2006, 16:08
Този филм съм го гледала , и адски много ми хареса