PDA

View Full Version : Цветни лещи



Li4iCe
01-29-2006, 20:20
Някой ползвал ли е цветни лещи? Знаете ли горе долу колко струват, откъде се купуват и каква поддръжка им е необходима?Моля, споделете опита си, ако имате такъв :)

MAFIOZO
01-29-2006, 20:27
4uval sam 4e vredqt na o4ite! ama ne sam siguren

IdontGiveaFuck
01-29-2006, 20:39
От 50 лева до 200 на леща :D Зависи от къде ще ги купиш :_)
От началото е много гадно да си ги слагаш и махаш,щоту окото ти не 'възприема' чуждото тяло.
Също така трябва да си купиш и разни разтвори за промиване и такива глупости.И трябва страшно много да внимаваш като ги слагаш и махаш,защото се късат адски лесно.НЕ трябва да спиш с тях...,защото на сутринта ще си с червени очи...
Общо взето май е тва:_)

В интерес на истината ако нямаш няква нужда не е хубаво да си слагаш лещи.Се пак да си бъркаш в очите ала-бала... :? Пък и трябва да имаш перфектна хигиена

Погледни това :
http://othea.hit.bg/Pages/Lenses.htm
и тази темичка :

http://www.ladypill.com/forum/read.php?f=1&i=15673&t=15673

InHell
01-29-2006, 20:40
Струват от около 100лв до 300-400 - според зависи. На водна основа. Щях да си купувам, но за сега се разубедих...ще видя какво ще ми скимне лятото :p
Могат да предизвикат конюктивит(възпаление).

bu bu
01-29-2006, 21:20
emi az imam zeleni i bqxa 70 ednata+raztvor+i izkustveni sulzi,koito sa vajni za ovlajnqvaneto na le6tata mnogo burzo sviknax s tqx po4ti ne te draznat kato svikne6.abe gotino si e na men mi izlezna 120 ob6to si4ko,no zavisi i ot kade 6te si gi vzeme6.navsqkude e razli4no

Roxy
01-29-2006, 21:51
ами 80 лева и двете могат да се носят 1 година естествено не трябва да спиш с тях,щото после очите ше са ти леш.разтвора е 22 лева на RENU и свършва за около 3 месеца.трябва да ги миеш с него преди да ги сложиш и кат си ги махаш пак се държат в тоя разтвор в едни контейнерчета,които вървят с него.Отначало е зор докато свикнеш щото като понечиш да ги сложиш и мигаш то тва си е рефлекс,ама се свиква и изобщо не дразни окото.Ама не си зимай цветни лещи щото няма смисъл особено ако са ти тъмни очите а лещите светли много си личи понеже на лещата има едно кръгче за зеницата и то е доста голямо,но понеже тя се свива и се разширява няма как.и на по-силна светлина си личи че са лещи понеже зеницата е свита :wink:

SmiLe_BaBy{P}
01-30-2006, 17:46
Мойте струваха около 180лв.Синички...в началото ми беше доста неприятно,защото съм доста непохванта и не можех да си слагам.А като ги сложех и очите ми бяха зачервени.В смисъл все едно плачеш..но то се свиква.А дали вредят на очите - да така е.За това не трябва да се носят не повече от 1-2 пъти на седмица.

AssShot
01-30-2006, 21:34
Има супер мн тъпотии казани отностно лещите. Аз нося лещи вече от около 2 години и от опит мога да ви говоря. Само първите 2-3 седмици е малко по-трудничко да си слагаш и махаш, после е като детска игра. Обаче ако човек реши да носи лещи, то той трябва да си измие мн ама мн добре ръцете. Също така трява да си купите едно разтеорче там (най-добре очните докторчета знаят какво да ви препоръчат). Отностно цената на цветните лещи, ми те хорицата преди мен го казаха това. Аз съм носил само лещи с диоптър, ама то няма разлика дали носиш с диоптър или цветни, е само в цената де :D. Така че хора, ако решите да си купувате каквито и да е лещи задължително първо трябва да се консултирате с някое очно докторче, иначе може да си възпалите я някое око я две :mrgreen: .

Li4iCe
01-31-2006, 17:52
Мене ме интересуват лещите без диоптър.Те по-евтини ли са?И наистина ли си личи толкова много, че си с лещи?

Roxy
01-31-2006, 21:08
ами зависи кви една приятелка си купи за 80.Аз нося с диоптър и кви са тия глупости че вредели на очите.Наистина по-добре не си взимай щото много бързо ще ти омръзнат абе няма смисъл.Естественото си е най-хубаво

varnen4e
10-28-2008, 06:59
И аз много искам да си взема цветни лещи, но не ми се дават 80 лева, затова нчкой може ли да ми каже от къде мога да си взема по- евтини, дори и да са за малко време...
Мерси предварително.

Swinkenhoffer
10-28-2008, 07:27
Ми, отиваш в разни оптики и питаш за колко най-малко време имат, кви цени, ала-бала. Би трябвало да има за месец лещи. :)

BlueCat
10-29-2008, 08:57
Ми, отиваш в разни оптики и питаш за колко най-малко време имат, кви цени, ала-бала. Би трябвало да има за месец лещи. :)
Има и еднодневни дори.

Sexyyy``
10-29-2008, 16:06
Znachi az imam leshti i shte spodelq moq opit :)
Pyrvo cenite im sa otnositelni a i zavisi opticata no ina4e ima ot 40 70 80 (razbira se na leshta )
Raztvora v zavisimost kakyv iskash malyk ili golqm golemiqt e okolu 23-4 lv. koito vsyshnost e po izgoden , jelatelno e da go smenqsh vseki den :)
Za tova che vredqt ne e vqrno te nqmat diopter i ako se nosqt v ramkite na 8 4asa nqma nikakyv problem (vypreki 4e az gi nosq dosta pove4e ) no vse pak ne e hubavo da prekalqvash zashtoto leshtata izsyhva i okoto syshto :)
Pazi se neveroqtna higiena rycete zadyljitelno s antibakterialen sapun i bez nikakyv grim v oblastta na ochite :)
Pyrvite 2-3 dni se slagat za po 3max 4 chasa da ti svikne okoto s chujdoto tqlo
Ako si kupish ne se panikiosvai s tova che si gi slojila na krivo prosto migash nqkolko pyti i te sami se namistat na okoto ti
V optikata popitah zashtoto mi beshe interesno kakva e razlikata ot po skypite i po evtinite leshti i mi otgovoriha che po skypite bili po tynki a po eftinkite po debeli koeto mejdu drugoto e plius zashtoto tynkite leshti se kysat dosta po byrzo , no vse pak glavno cenata idvala ot IMENATA na farmite proizvoditeli :)
Tova e ot men ot teb ostava da reshish dali gi iskash i da izberesh svoq cvqt :))

BlueCat
10-31-2008, 07:48
^Не е вярно, че не може да се слага грим в областта на окото! Може, естествено, че дори и молив от вътрешната страна. Първите дни няма да ти стане нищо ако ги носиш 8 часа.

Fx1
11-01-2008, 08:20
Със или без диоптър цената е еднаква.
Трябва да си купиш почистващ разтвор - Рену, Опти-фрий, например са добри. Има и български, които са много евтини, но не ти ги препоръчвам.
лещите са на цени над 80 лв.
Най-разпространените Б&Л и Фрешлук са ЕДНОМЕСЕЧНИ, не едногодишни.
И да, винаги си личи, че това не са твоите очи, но това не пречи да постигнеш добър ефект и някаква промяна.

sunshine00
11-01-2008, 08:42
UUU i az iskam da si vzema bez diopter samo 4e :grin: mn 6 me kefi da imma 4erveni o4ii :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Len4etyYyy
11-01-2008, 19:37
Имам цветни лещи.Взех ги за 40лв.+ 10лв. разтвора...По-евтини са и защото са едноцветни-не са със няколко цвята,тъй като очите ми са зелени и всякакъв цвят се получава такъв, какъвто трябва да е :-)