PDA

View Full Version : Лечебно Гладуване...?!?



tra^la^la
01-30-2006, 12:41
Днеска слушах някакви такива неща...един съученик чел някаква книга и се вдъхновил...някакъв американец пропускал яденето в 1 ден от седмицата...(целия си живот)и доживял до 96 години...идеята е че като не ядеш=>не се тъпчеш с боклуци тялото,органите и клетките могат да си починати да се регенерират доакто не са заети с нищо...звучи ми интересно...таа някой от вас интересува ли се от тези неща...иии бих помолил примерно да кажете малко литература или някой сайт в нета...да почета и аз...че ми стана интересно...Иначе съм чел доста такива неща...и как галдуването трябвало да бъде съгласувано с фазите на луната...но малко ми е останало в главата...:mrgreen:

`Death`Whore`
01-30-2006, 12:58
Т.е., онзи яде само веднъж на седмица? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

`Death`Whore`
01-30-2006, 13:08
Е, аз някои дни ям само плодове...друг път се тъпча като прасе...

machoka
01-30-2006, 13:32
Аз си хапвам обилна скара и картофки, пилешко и всякакви подобни изделия всеки божи ден от години, па нека ми е зле :-D

Най-често ям по два пъти дневно, но за сметка на това поемам промишлени количества пилета или телета или пък други млекопитаещи :D

miloto_girl_4e
01-30-2006, 13:52
хъх,това съм го чувала.. ама не,мерси,не е това за мен :lol: :lol: :lol:
по-добре да живея 80 години,ама поне да съм си се хранила,както си искам,без да се съобразявам с каквото и да е :D аз ям толкова ... неправилно :oops: ,че само един ден да не ям не би ме спасил :lol: :lol: :lol:

bulgarche
01-30-2006, 13:59
E ..tova e super..значи и аз ще доживея до дълбока старост (ако не ме убият някъде)

01-30-2006, 15:29
Откакто спрях да ям месо и по4нах да не ям в събота
спрях да боледувам всяка зима. Баба ми и дядо ми са на 83 и 86 години, и ве4е 8 години подред всяка зима правят по 28-дневно гладуване, и оттогава баба ми хвърли о4илата, а дядо ми си оправи кръвното.

кой какво и кога ще яде е въпрос на ли4ен ИЗБОР било то направен въз основа на информация , етика или традиция(пости),
разумните същества не са длъжни да плюскат до пръсване всякакви боклуци :idea:
който е гледал рибки в аквариум, гамстери или дори овце знае 4е ако животните се хранят твърде 4есто те скоро се разболяват по-4есто и умират по-бързо..

употребата на животински мазнини е доказано вредна.
употребата на пове4е протеини отколкото ни е нужно също е доказано вредна.
употребата на концентрирани карбохидрати и тя е доказано вредна.

недостига на растителна храна в СУРОВО състояние е по-вредна от вси4ки други неща изброени по-горе.
:mrgreen:

egrgergetge
01-30-2006, 16:04
супер полезно е един път в седмицата да правиш "разтоварващ ден"...за 1 ден не е кой знае каква воля все пак.. :shock: особено като свикне човек и не му прави впечатление... :-k
много е просто..избираш си един ден в седмицата,който по принцип си много зает,защото човек когато е зает не мисли много за ядене и нямаш никакви проблеми :mrgreen:

мечтател
01-31-2006, 19:54
не ви съветвам да го правите. засега. до 25 годишна възраст е силно вредно ограничаването от гледна точка на храненето. след това - е много полезно. но трябва да се съчетава с правилен спортен режим, разделно хранене в другите дни, правилно спане... въобще може и да стане. зарибил съм се по здравословния начин на живот, но само от гледна точка на спорта. ограничаването на храната ме ужасява.

01-31-2006, 20:38
не ви съветвам да го правите. засега. до 25 годишна възраст е силно вредно ...ограничаването на храната ме ужасява.

малиййй.. 1 ден без манджа, голям страх, голям ужас, голямо 4удо.. :mrgreen:
до това води съвременния на4ин на живот, закуска обед ве4еря.. и така от стомаха до дебелото 4ерво 24 4аса на ден 7 дена в седмицата, 52 седмижи в годината.. мели, мели, мели.. как не се изхабява тая воденица..
а 4е се затормозяват 4ерния дроб , панкреасът и жлъ4ката от ежедневно мелене, това не е важно, важното е да ПЛЮСКАМЕ всеки божи ден.. поне докато станем на 25..
пък някой ще заяви 4е пак поне до 25 месото било незаменима 4аст от диетата... дрън- дрън..
цветния прашец, мле4ните произведения и кълновете си съдържат абсолютно вси4ки аминокиселини при това в нужната пропорция..
за ползата от периоди4но о4истване на цялата храносмилателна системаможе да се говори много,
1 ден глад на седмица раз4упва рутината, стимулира не само храносмилателната, но и имунната система и способства за адаптацията на рганизма към вси4ки други стресови фактори..
също както и студения душ или сауната.
хората, които са свикнали от малки да ходят на сауна, да постят или да си пускат понякога студен душ го правят с удоволствие цял живот и са по- здрави, хотрата, които 4акат да станат на 25 за да по4нат да обръщат внимание на на4ина си на живот, обикновено и на 50 си остават само с добри намерения.

бездомник
01-31-2006, 20:53
Не бих се подложил на глад! Това си е мъчение с каквато и цел да е! :|

бездомник
01-31-2006, 20:58
глупости на квадрати както викаше баба ми...

лечебен глад.... никога.
=D> Подкрепям! =D>

MaD_CaT*
01-31-2006, 21:55
Откакто спрях да ям месо и по4нах да не ям в събота
спрях да боледувам всяка зима. Баба ми и дядо ми са на 83 и 86 години, и ве4е 8 години подред всяка зима правят по 28-дневно гладуване, и оттогава баба ми хвърли о4илата, а дядо ми си оправи кръвното.

кой какво и кога ще яде е въпрос на ли4ен ИЗБОР било то направен въз основа на информация , етика или традиция(пости),
разумните същества не са длъжни да плюскат до пръсване всякакви боклуци :idea:
който е гледал рибки в аквариум, гамстери или дори овце знае 4е ако животните се хранят твърде 4есто те скоро се разболяват по-4есто и умират по-бързо..

употребата на животински мазнини е доказано вредна.
употребата на пове4е протеини отколкото ни е нужно също е доказано вредна.
употребата на концентрирани карбохидрати и тя е доказано вредна.

недостига на растителна храна в СУРОВО състояние е по-вредна от вси4ки други неща изброени по-горе.
:mrgreen:
=D>
съгласявам се с Госта..
аз не съм чувала..за това нещо...
1 път в седмица да се пропуска яденето...
т.е. логично е,да е полезно,и за 1 ден няма толкова пък да умреш от глад... :shock: :lol:
ама..един ден като си на ФуЛ глад..и на другия ще се наплюскаш...добре аз поне бих :mrgreen:
Все...пак ще пробвам :P

02-01-2006, 01:17
не ве, що направо не спрете да ядете, а
ще умрете и повече няма да се налага да боледувате :D супер, а

айде стига глупости, аз ако не ям един ден сигурно ще стана 70 кила...
нЕма такива филми

пък на оня дето баба му не яла 28 дена и след т'ва свалила очилата, ще му кажа само - абе пич, искаш да кажеш, че баба ти сте я погребали без очила, нали

rosskata
02-01-2006, 11:16
[-( Предпочитам да живея малко, но през това време да не страдам от зверски глад...
Гладувала съм като бях 8-9 клас(естествено както аз си го разбьорах) и това което постигнах беше
преебано здраве.
Съгласна съм, че ако се прави като хората има ефект, но просто не е за мен. :-k

02-01-2006, 12:31
Em kwo da wi kaja, ewreite moje da sa si4ko drugo, no ne i typi,
i 6tom si4ki ewrei ne pliuskat w sybota, zna4i si struwa da se probwa taq taktika, i naistina sled kato probwa 4owek se nau4awa kakwa e razlikata mejdu towa da si gladen i towa da si sit, i o6te se nau4awa 4e 40wek qde za da jiwee, a ne jiwee za da qde. :!:

pak za onq deto se ujasqwa ot misylta da ne qde 1 den,
ili da posti,
emi to nqkoi hora se ujasqwat ot ideqta za ska4ane w ledenata reka po iwanow den, ama na drugi si im hareswa.. prawqt go za zdraw duh w zdrawo tqlo.

мечтател
02-01-2006, 15:55
не ви съветвам да го правите. засега. до 25 годишна възраст е силно вредно ...ограничаването на храната ме ужасява.

малиййй.. 1 ден без манджа, голям страх, голям ужас, голямо 4удо.. :mrgreen:
до това води съвременния на4ин на живот, закуска обед ве4еря.. и така от стомаха до дебелото 4ерво 24 4аса на ден 7 дена в седмицата, 52 седмижи в годината.. мели, мели, мели.. как не се изхабява тая воденица..
а 4е се затормозяват 4ерния дроб , панкреасът и жлъ4ката от ежедневно мелене, това не е важно, важното е да ПЛЮСКАМЕ всеки божи ден.. поне докато станем на 25..
пък някой ще заяви 4е пак поне до 25 месото било незаменима 4аст от диетата... дрън- дрън..
цветния прашец, мле4ните произведения и кълновете си съдържат абсолютно вси4ки аминокиселини при това в нужната пропорция..
за ползата от периоди4но о4истване на цялата храносмилателна системаможе да се говори много,
1 ден глад на седмица раз4упва рутината, стимулира не само храносмилателната, но и имунната система и способства за адаптацията на рганизма към вси4ки други стресови фактори..
също както и студения душ или сауната.
хората, които са свикнали от малки да ходят на сауна, да постят или да си пускат понякога студен душ го правят с удоволствие цял живот и са по- здрави, хотрата, които 4акат да станат на 25 за да по4нат да обръщат внимание на на4ина си на живот, обикновено и на 50 си остават само с добри намерения.
идеята е, че организма се изгражда до около 25 години. затова не е много полезно да се ограничава от гледна точка на нуждите си - еведневно. ако не знаеш ще те просветя, че най-много енергия организмът използва са синтез на белтъците. заради това през годините, когато този синтез е изключетелно активен не е полезно да се спира храната.
с други думи за различните възрасти режимът на хранене е различен. но това не означава, че аз например водя нездравословен начин на живот. все пак нещата опират и до движение, спорт, трениране на сърцето, дробовете. а и покрай този спорт и нуждата от храна се ужеличава. така мога много да ти говоря. но едва ли ще те убедя. затова и няма да продължавам. ще ти кажа само, че разделното и хармонично хранене, спортът, физическата активност и прочее ще ти донесат много повече полза от това да изпускаш по един ден в седмицата яденето