PDA

View Full Version : ВЕЛИКАТА ИГРА



мечтател
01-30-2006, 14:43
това е само едно от имената, с които е известен. самият той - Цар Футбол. е, какво мислите за футбола. нямам предвид мачовете долна махала : горна махала - 1 на мъка. имам предвид магията на футбола - хилядите по трибуните, радостта от играта, удоволствието, феновете, всичко онова донякъде забравено "вълшебство", станало причина това да бъде ВЕЛИКАТА ИГРА.

п.п. моля, пишете само за неща, които си струват. не го обръщайте на Левски-ЦСКА

01-30-2006, 14:48
Велика игра е например шаха :!:

а футбола е просто една букмейкърска мафия ве4е, и квартална зарибявка.

egrgergetge
01-30-2006, 15:12
футбола в много страни е празник...не говоря за България обаче :-k тук е начин да се изпотрошат колкото се може повече седалки,да се покаже байганъовщината ни.. :?
иначе да идеш на Световно,на Европейско,ех... :mrgreen:
просто е начин на живот,на забавление,на разтоварване...и на това хората да са заедно,да са "от един отбор"...но си е вярно,че се правят много подмолни игрички с цел материалното задоволяване на определени хора [-X това е жалкото...

theworldleader
01-30-2006, 15:39
Айде който незнае какво е футбол да не говори, става ли ?
За кво пишат някакви момичета/момчета който не става от компютъра, които незнаят футболната топка каква форма има - кръгла ли е... квадратна ли е.. пък защо да не е триъгълна..
нито зная по колко човека играят в един отбор, дори не са чували звезди като Христо Стойчков, Гунди и т.н.

Аз например когато незнам нищо за дадено нещо, нито пиша, нито коментирам.

Футбола е празник, както казаха по нагоре, дори и в България.
Защо мислите, че когато левски и литекс се класираха, всеки 2ри е с шалче на левски и на литекс по улиците, защо на стадиона, хората незнаеха къде са, след победния гол.
Недейте да пишете, като не сте присъствали на нито един мач, та да не говориме, че сигорно и по телевизията не гледате мачове, или повечето сте така наречените тв фенове.

egrgergetge
01-30-2006, 15:50
Айде който незнае какво е футбол да не говори, става ли ?
За кво пишат някакви момичета/момчета който не става от компютъра, които незнаят футболната топка каква форма има - кръгла ли е... квадратна ли е.. пък защо да не е триъгълна..
нито зная по колко човека играят в един отбор, дори не са чували звезди като Христо Стойчков, Гунди и т.н.

Аз например когато незнам нищо за дадено нещо, нито пиша, нито коментирам.

Футбола е празник, както казаха по нагоре, дори и в България.
Защо мислите, че когато левски и литекс се класираха, всеки 2ри е с шалче на левски и на литекс по улиците, защо на стадиона, хората незнаеха къде са, след победния гол.
Недейте да пишете, като не сте присъствали на нито един мач, та да не говориме, че сигорно и по телевизията не гледате мачове, или повечето сте така наречените тв фенове.


не ме понзаваш,не знаеш на какво съм присъствала,не знаеш какво съм гледала...така,че моля без излишни нападки става ли?!аз споделих от моята гледна точка как ги виждам нещата..
а колкото за левски и литекс си прав!това ни обедини...само,че аз говорех по принцип ..или ще ми кажеш,че по стадионите не са ставали изцепки?

theworldleader
01-30-2006, 15:57
бе чакай бе, то само в българия ли стават ?
нищо незнаеш, сега ще кажеш.. видях как метнаха бомбичка по едно момче, та умря.. чудно ми е как всички са присъствали на този инцидент.

бил съм на мачове в чужбина на ЦСКА и искам да ти кажа, че там между нас феновете, говоря за червените фенове, няма никакъв спор.

когато обаче играем в България и доиде някой син или т.н. няма как да не се скараме, биеме и т.н.

защо винаги почвате с това - " В чужбина е ебати якото, обаче в България.."
Ти си Българка предполагам, защитавай България, дори и да не е такава каквато искаш, защото когато всички седнеме и я уплюваме, няма да се оправим, а държавата, това сме ние, не костов, не сергей, не надето...

влезнах в другата тема на разговор, но са свързани нещата.

не си мисли, че в чужбина няма инциденти, псувни, рогадни и т.н... на всякаде го има.. затова един е от ЦСКА, друг от левски, 3ти от литекс, 4ти от ливърпул..

theworldleader
01-30-2006, 17:49
футбола е велика игра заради разнообразието си...
а от него идва и магията...
примерно да вземем баскетбола.. 5-ма 4овек и общо взето са ограничени до дрибъл, пас, стрелба и евентално забивка или нещо подобно...
резултатите са от сорта на 80-78... няма я тръпката като във футбола на гола...

едно е за 90 минути да видиш 3-4 гола... друго е резултат 80- 80 и то с доста ограничени като разнообразие действия...

аз самия съм тренирал доста години волейбол и играта ме кефи, но просто не е зрелищна като футбола... пак има повтаряемост на отиграванията и ситуацията и много точки...

липсва уникалната тръпка при отбелязване на точка и не може да се съпостави с отбелязването на гол...

веднага давам за пример гола на Ривалдо преди няколко години...
последен кръг в Примера, Барселона и Валенсия играят за мястото за ШЛ, тече последната минута и на Барса им трябва гол...
Пти пуска пас към Ривалдо по земя, той поема топката извън наказателното поле с гръб към вратата, вдига си я и със задна ножица вкарва на Канисарес...
в последната минута на последния мач... ВЕЛИКО!!!
ей тфа е магията на футбола...

Пояни повечето неща на 'разбирачите' ;)

rusalkata_
01-30-2006, 19:21
ами въпреки че съм момиче,футболът за мен е най-великата игра!!!не съм присъствала на мачове(с изключение на 1 на местният ни отбор),ходила съм на стадиона на "Нафтекс" и е много яко... :D С баща ми редовно гледаме мачове заедно...майка ми само ми се чуди как мога да съм толкова запалена по футбола и да знам имената на сички футболисти... :lol:

AssShot
01-30-2006, 19:45
Футбола с право е можел да се нарече ИГРАТА НА ИГРИТЕ преди около 10 годинки, но сега вече това е просто начин да си покажеш новата прическа или да спечелиш (може и да загубиш) някой и друг лев чрез Евро футбол или просто да се полюбуваш на тетрални падания за дузпа. Не мисля че все още футбола е най-великата игра. [-X

rusalkata_
01-30-2006, 20:00
абе казвам го общо така че знам всички футболисти! :-D тя майка ми като не знае ни един и само ми се чуди как знам кой е тоя,кой е оня...да не говорим като започна да й разправям за някой от любимците ми... :D

rusalkata_
01-30-2006, 20:06
:shock: човече...закопа ме с тея!!! :lol: като стана въпрос за футбола я кажете кои са вашите любими футболисти(само за футболни маниаци)... :-D моите са Димитър Бербатов,Франк Лампард,Кристиано Роналдо,Кака...Кефят ме както на външен вид,така и като игра на терена!!! :smt007 :oops: :D

egrgergetge
01-30-2006, 22:15
:shock: човече...закопа ме с тея!!! :lol: като стана въпрос за футбола я кажете кои са вашите любими футболисти(само за футболни маниаци)... :-D моите са Димитър Бербатов,Франк Лампард,Кристиано Роналдо,Кака...Кефят ме както на външен вид,така и като игра на терена!!! :smt007 :oops: :D


ами любими...да видим...чак любими нямам..иначе ми се открояват Михаел Балак,Майкъл Оуен...а особено много ме кефи като стил на игра Зидан!тоя човек за мен е номер 1 =D> от Бг футболистите си ме кефят старите пушки...от четата на Пенев..Христо Стоичков си остава най-добрия ни футболист за мен..
а колкото до възхвалявания Бербо...мне...не ме кефи...малко си е мързелив 8)

theworldleader
01-31-2006, 09:45
Футбола вече не е номер едно ли видях ?
Я се осъзнайте хора..
Преди футбола е бил леко по безинтересен - неказвам, че не е имало фрапиращир ситуации на стадиона.

Сега просто всичко е ново, техника (с времето се измислят нови и нови финтове) за да става по интересна и атрактивна играта, стадионите не са тези развалини като през 56 година, екипите, не играят по къси панталонки и някаква тениска, бутонките, не са дървени :lol: , абе всичко е ново и по хубаво от преди.
Еврофутбол.. защо да не се печели пари от футбола ?
Найстина има корупция, но какво от това.
То и в политиката има.
Убеден съм, че повечето от този форум не са присъствали на повече от 2 мача и то сигорно не са знаели кой играе..
Но няма лошо..не на всички им харесва футбола.
Говоря за момчетата който въобще не знаят какво е футбол, седете си на компютърчетата и играите ЦС и правете headshot-ове.
А за тези който ги влече футбола ще им дам един съвет.
Изберете си един отбор от Българското първенство, бъдете истински фенове на този отбор, викайте не само когато отбора бие, а и когато губи.
Купете си шалчета, знамена и т.н.
Ходете по мачове, но и внимавайте, винаги има опасност от хулигани.
СПОРТУВАЙТЕ също така.
Футбола е хубаво нещо..абе спорта е хубаво нещо, но преди всичко предпочитам футбола!

Само ЦСКА ! 8)

А за любими футболисти..
Ще изброя който флумента играят и който вече не играят:

Флумента играещи: Роналдиньо, Роналдо, Зидан, Кака, Роберто Карлош, Тотти, Божинов, Бербатов, Анри, Бекам и т.н.

Не играещи:Стойчков, Пеле, Марадона, Гунди и Котков - споменавам футболисти, който се надявам да знаят повечето ...

Лек ден !

rusalkata_
01-31-2006, 09:56
хах забрайх да спомена че когато живеехме до даскалото,всяка събота или неделя,не помня точно,ходехме с баща ми и брат ми да играем футбол... :D абе много съм добра...особено като стрелям от дуспата... :lol: :D

egrgergetge
01-31-2006, 10:21
любими футболисти- Роналдиньо, Шави, Пуйол, Луис Енрике, Стоичков, Клуйверт, Алан Смит, Хари Кюъл, Сакалиев, Куман, Кройф (старши), Папен, Пфаф, Дайър, Фаулър, Вини Джоунс, Денис Уайз, Ерик Кантона...

абееее много са...


ПС. Божинов не ме кефи- примадона е и лигльо, преди време казах, че много шумят около него и сега виждам колко съм прав...
помисли се за велик...



и аз не понасям Божинов...не виждам да играе особено добре...превърна се в нещо като българския Дейвид Бекъм-прически,мода...това не е футболист,а манекен..



иначе моят отбор е ЦСКА..цялото ми семейство са цесекари,израстнала съм с любов към този отбор хехех :mrgreen:


ПС. мда..сетих се че и Вини Джоунс много ме кефи
:mrgreen:

rusalkata_
01-31-2006, 10:33
и аз не мога са понасям Божинов...наистина се помисли за велик и именно от там идват и проблемите му...
и мойто семейство сме заклети Цесекари! :D

theworldleader
01-31-2006, 10:38
фен на отбор не се става само като си избереш един...
аз съм цскар поради много причини... ама не съм седнал да си избирам ей така...


любими футболисти- Роналдиньо, Шави, Пуйол, Луис Енрике, Стоичков, Клуйверт, Алан Смит, Хари Кюъл, Сакалиев, Куман, Кройф (старши), Папен, Пфаф, Дайър, Фаулър, Вини Джоунс, Денис Уайз, Ерик Кантона...

абееее много са...


ПС. Божинов не ме кефи- примадона е и лигльо, преди време казах, че много шумят около него и сега виждам колко съм прав...
помисли се за велик...

Дуде, прав си.
ЦСКА-р се ражда, не се става.
Но по-добре от някой, отколкото от никой.

На мен лично пъпа ми е хвърлен на стадион "Българска армия" - за тези който незнаят, това е стадиона на ЦСКА :lol: ;)

А иначе за Божинов - много силен физически и умен, не го гледайте като неможе да каже 2 изречения на Български правилно, това е заради това, че е живял дълго в италия.
а това да си умен във футбола е много добре.
изправяш главата и правиш чудесии, ако не сте го гледали достатъчно, няма да знаете, че той е много техничен и бърз.

Тъй като до сега, не му даваха много доверие във Фиорентина, нямаше как да го забележите.
Пуснаха го при младежите и вече интер и т.н. го искат.

Млад е още, ще бъде и по добър и по добър и нека да помага на националния колкото може, а той може.

п.п. Успех на националния пред септември в квафиликациите за еверопейското.

XePouH
01-31-2006, 12:21
ми футбола е велика игра,преди мноо често я играх,докато не започнах да тренирам волейбол(за жалост вече не :( )
футбола трябва да ни сплотява,а не да са делим на левскари или цесекари.Кат са играха мачовете на левски и цесека за купата на Уефа,вместо цесекарите да подкрепят левскарите и обратното,те са държаха като деца и искаха другия да го бият.Като гледам колко седалки са счупени или запалени,колко стадиони са напрайни на нищо и колко много фенове ги арестуват ми стаа гадно.Трябва да са подкрепяме и да искаме и други отбори да ни представят в чужбина,а не да си желаем злото :!: :-k

theworldleader
01-31-2006, 13:22
Всички отбори си имат фенове, те да си викат за отбора.
Как ще викам аз за левски, .. никога..

Само ЦСКА!

Футбола, това е нещо велико !

мечтател
01-31-2006, 14:21
за мен Великата Игра е много повече от красиви финтове и заплетени мачове. нищо против тях, разбира се

но за мен футболът е това, което сплотява хората. 50 000 непознати на едно място викат в синхрон едно и също нещо. 11 в центъра дават всичко от себе си за да ги зарадват. говорейки така се сещам за един скорошен мач. игран бе в Англия - там, където мачовете от 4-та дивизия събират повече публика, отколкото нашата "А" група. та иде реч за мача Лутън - Ливърпул. Ливърпул - носител на Купата на Европейските Шампиони (макар вече да не се казва така звучи по-гитино от Шампионската лига). Лутън - отборче от втора дивизия. пепълнен стадион в малкото градче. 11-те, носещи фланелката на Лутън играха вероятно мача на живота си. мач за купата на Англия. Ливърпул повежда с 1:0. 10 000 души на трибуните не замлъкват. те крещят неистово и подкрепят любомците си. и те обръщат резултата до 3:1 !!! до 55-тата минута. публиката е в екстаз, а европейския клубен шампион, един от лидерите във Висшата лига е в нокдаун. макар не за дълго.обръщат резултата отново до 4:3. последна минута и корнер за Лутън дори и вратарят им е в наказателното поле на противника. и всички искат гол с който да изравнят. вярно, Ливърпул контраатакува и отбелязва на празната врата. но въпреки загубата 10 000 души по трибуните аплодират Лутън. заради духа им, заради волята и зарди удоволствието, което са им доставили водейки на носителя на КЕШ (макар вече да не се казва така). но освен тези 10 000 долу на терена ръкопляскат още 22. Ливърпул поздравява Лутън и Лутън поздравява Ливърпул.

това е само един мач. в Англия се случват по няколко такива на сезон. в другите първенства - по 1-2 на сезон. и точно те ни показват какво означава съчетанието ВЕЛИКАТА ИГРА

XePouH
01-31-2006, 14:33
ми футбола е велика игра,преди мноо често я играх,докато не започнах да тренирам волейбол(за жалост вече не :( )
футбола трябва да ни сплотява,а не да са делим на левскари или цесекари.Кат са играха мачовете на левски и цесека за купата на Уефа,вместо цесекарите да подкрепят левскарите и обратното,те са държаха като деца и искаха другия да го бият.Като гледам колко седалки са счупени или запалени,колко стадиони са напрайни на нищо и колко много фенове ги арестуват ми стаа гадно.Трябва да са подкрепяме и да искаме и други отбори да ни представят в чужбина,а не да си желаем злото :!: :-k


не си прав...
аз никога не бих подкрепял друг отбор освен ЦСКА и Барселона...

за ЦСКА.. аз съм израснал като цскар, тренирал съм при тях (волей), преебаха ме, но все пак... съм си цесекар...
не бих викал за Левски, няма да викам и против и да се правя на идиот, но няма да си изкривя душата, че щото виждаш ли бил български отбор, имаме си национален отбор за тази работа...
да си виждал фенове на английски, испански или италиански отбор да подкрепят противника в евротурнирите...
аз не ти говоря да отидеш и да викаш,ми примерно като играят някой друг отбор от Бг не ЦСКА с чуждестранен отбор,да не викаш "а дано тия педали левскарите да загубят"

XePouH
01-31-2006, 15:02
все едно ми е...
окси :-D

rosskata
01-31-2006, 15:20
Обожавам футбола. Това е наистина страхотна, разнообразна игра, красива също, емоци онална. Съгласна съм и с мечтател- уникално е как футбола сплотява иначе абсолютно непознати хора, гледката и усещането на 50000 души на стади она е невероятно. :mrgreen:

Не мога да се съглася обаче с фанатичната подкрепа за даден отбор. Ако трябва да съм честна,
нямам любим отбор в българското първенство. Когато играят Левски и ЦСКА, не викам за някой отбор,
просто се надявам да направят красив и оспорван мач, а не да се сбият на терена. =D>
Имам предпочитания към дадени отбори в чужбина, но не съм кой знае колко зарибена по даден отбор.
Ако играе български отбор, независимо дали ме кефи или не, викам за него - футбола обединява, не трябва
да разделя хората. И не съм съгласна, че ако имам шалче, екип на даден отбор и мощно викам на
мачовете му, това ме прави по- голям фен на играта.
Откъм футболисти- кефят ме Вини Джоунс, Роналдиньо , Шевченко и Дида. \:D/

theworldleader
01-31-2006, 16:52
Ако дойде някакъв Българин, който мразиш и който живее в Турция примерно и дойде и напсува майка ти примерно, какво ще направиш ? Ще си кажаш, абе тоя е Българин бе, как ще го бия ?

Да, ама не.

Къвто ще да е..

Не само във футбола е така, така и е в истинския живот, защо според вас скинарите мразят еврейте... то и аз ги мразя, защото са гадни и т.н.

А как да викам примерно за левски, като примерно миналата година играеме финал и ни бият, и оставам с отворена уста.. как ? Все едно някой да ти вземе лични живот и кефа от всичко и ти да му кажеш, абе здраве да е..

rusalkata_
01-31-2006, 18:49
=ХеРоиНаз не ти говоря да отидеш и да викаш,ми примерно като играят някой друг отбор от Бг не ЦСКА с чуждестранен отбор,да не викаш "а дано тия педали левскарите да загубят"
аз така виках!!! :lol:

мечтател
01-31-2006, 18:57
Ако дойде някакъв Българин, който мразиш и който живее в Турция примерно и дойде и напсува майка ти примерно, какво ще направиш ? Ще си кажаш, абе тоя е Българин бе, как ще го бия ?

Да, ама не.

Къвто ще да е..

Не само във футбола е така, така и е в истинския живот, защо според вас скинарите мразят еврейте... то и аз ги мразя, защото са гадни и т.н.

А как да викам примерно за левски, като примерно миналата година играеме финал и ни бият, и оставам с отворена уста.. как ? Все едно някой да ти вземе лични живот и кефа от всичко и ти да му кажеш, абе здраве да е..

не това имах предвид казвайки ВЕЛИКАТА ИГРА

02-01-2006, 08:02
Ако дойде някакъв Българин, който мразиш и който живее в Турция примерно и дойде и напсува майка ти примерно, какво ще направиш ? Ще си кажаш, абе тоя е Българин бе, как ще го бия ?

Да, ама не.

Къвто ще да е..

Не само във футбола е така, така и е в истинския живот, защо според вас скинарите мразят еврейте... то и аз ги мразя, защото са гадни и т.н.

А как да викам примерно за левски, като примерно миналата година играеме финал и ни бият, и оставам с отворена уста.. как ? Все едно някой да ти вземе лични живот и кефа от всичко и ти да му кажеш, абе здраве да е..

Именно хора като теб имах предвид, когато казвах, че има разлика между фен и фанатик...

rosskata
02-01-2006, 08:25
Именно хора като теб имах предвид, когато казвах, че има разлика между фен и фанатик...

Аз това :mrgreen:

theworldleader
02-01-2006, 15:21
Аз съм фанатик ! аххаХАХА

мечтател
02-02-2006, 14:17
Аз съм фанатик ! аххаХАХА
ама на тема футбол или на тема клубни глупости? щото и аз лятото прекарвам по 3-4 часа на ден кат играя баскет или футбол. и си казвам - фанатик съм си на тая тема. но не съм фанатизиран фен.