PDA

View Full Version : Английски език



HopeLesss
01-30-2006, 21:05
Колко от вас учат английски само защото го има в учебната програма и колко са тези, които го учат за кеф и защото след време може да им потрябва? :roll: Имате ли някакви сертификати или покрити нива. Аз за сега имам FCE (First Certificate in Enlish) и CAE (Cerificate in Advanced English) и сега мисля да се явявам на CPE (Certificate of Proficiency in English), но се чудя дали ще се справя, защото нивото е доста високо... :smt017

RoyTheReaper
01-30-2006, 21:14
u4a angliiski ot 8 godini i go zapo4nah ot kef, posle navleze v u4ebnata programa. seriozno vzeh da go izu4avam predi 4 godini kogato vlqzoh v ezikova gimnaziq. v 6 klas izdarjah pitman basic. tezi certifikati ne sam se zanimaval s tqh, no sam darjal TOEFL i SAT. bude6teto mi veroqtno 6te e tqsno svurzano s tozi ezik, za6toto smqtam da u4a v USA (dano me priemat). osven tova go polzvam ejednevno, super polezen mi e i mnogo me kefi.

HopeLesss
01-30-2006, 21:17
u4a angliiski ot 8 godini i go zapo4nah ot kef, posle navleze v u4ebnata programa. seriozno vzeh da go izu4avam predi 4 godini kogato vlqzoh v ezikova gimnaziq. v 6 klas izdarjah pitman basic. tezi certifikati ne sam se zanimaval s tqh, no sam darjal TOEFL i SAT. bude6teto mi veroqtno 6te e tqsno svurzano s tozi ezik, za6toto smqtam da u4a v USA (dano me priemat). osven tova go polzvam ejednevno, super polezen mi e i mnogo me kefi.

И аз смятам да уча в САЩ и затова се замислям дали изобщо тия сертификати ще ми потрябват. Те се водят към Cambridge University и малко университети извън Англия ги приемат. Доколкото знам в Америка са само около 30, най-известен от които е Хавайския. Май и аз трябва да се насоча към SAT и TOEFL :roll:

sidney
01-31-2006, 07:18
Аз също от много отдавна го уча, но сериозно зарочвах откакто съм в гимназия, демек една година. Уча го и за кеф и защото един ден ще ми потрябва. Още нямам сертификати, просто не съм се явявала за такива, но си мисля, че има време. Рано ми е да мисля за US и UK, затова си гледам гимназията - оценките да са ми високи, пък после ще видим

final_fantasy_fan
01-31-2006, 08:18
вдно време учех английски за кеф и щото ще ми потрябва-вече не уча изобщо,нито в даскало ,нито там дето ходя да се потготвям за сертификатите,изобщо английския съм го занемарил от всякъде...може би някой ден ще се стегна знам ли и аз :roll:

Roxy
06-17-2006, 00:17
ми аз уча от 8 години...взех FCE със B и ся ще видим кво съм напраила на CAE(дано да съм го взела въобще)..уча,защото ме кефи и защото ще ми трябва...

sunny_girl16
06-17-2006, 08:49
Ami az iskam da se qvq na FCE am achak zimnata sesiq. A teq deto sa bili na CAE kakvo predstavlqva.I az mn mn iskam da ucha v the USA ili UK .Koi drug iska i e po-naqsno s tozi vypros. A syshto i za SAT koito e xodil da razkaje kakvo e pls .:)

Kam4eto
06-17-2006, 10:08
)тая година бях подготве за първия FCE и другата година се надявам да го взема. Уча английски от 7 години горе-долу и много ме кефи - лесничък ми е и без да си давам много зор изкарвам доста добри резултати (на final test-а тая година имах 85%) - уча го за кеф и защото ще ми потрябва (за разлика от тъпия немски :x

`Death`Whore`
06-17-2006, 10:10
Не съм взела сертфитиката, но в ИЧС минах предпоследното ниво по английски език /и да се изфукам, че на диктовката само аз нямах грешки/. Мислех да изкарам и последното и тогава да изкарам сертификата.

05-13-2007, 18:35
някой който е минал fce ще разкаже ли какви са му впечатленията .На мен ми предстои спийкинга в края на май и на 16 юни писмената част.дано да успея да го взема поне с В . [-o< [-o< [-o<

KoRnFlAkE
05-13-2007, 19:18
---

Blab
05-14-2007, 06:41
Колко от вас учат английски само защото го има в учебната програма и колко са тези, които го учат за кеф и защото след време може да им потрябва? :roll: Имате ли някакви сертификати или покрити нива. Аз за сега имам FCE (First Certificate in Enlish) и CAE (Cerificate in Advanced English) и сега мисля да се явявам на CPE (Certificate of Proficiency in English), но се чудя дали ще се справя, защото нивото е доста високо... :smt017

Аз мога само да се радвам, че нивото на преподаване в моето училище е страшно високо.Записах курс за CAE и с изненада установих, че учителят не си е изградил добра система на преподаване и всъщност на нищо повече не може да ме научи :|
Нямам сертификати все още, дори се чудя дали да ходя на advanced или направо на proficiency, на което съм към края...Офф, мн съм щастлива, че го научих тоя английски, за разлика от немския, на който след 3 години и едно изречение не мога да кажа(образно казано:))...

teenkopele
05-14-2007, 17:31
Уча английски от 7 години някъде и го започнах, защото беше задължителен в даскало.
Сертификати...имам някакви от училища Европа.

Sirma
05-14-2007, 17:50
Еми аз га уча за кеф(егати мавзохистката :lol: ) !Тази година ходих на курсове за САЕ, ама понеже още не се чувствам напълно готова няма да се явявам юни, а декември! Cool^Girl^^^, мацка, как успя, не е нкак лесно! Браво на тебе! Можеш да дадеш някое съветче! O:)

Z@i43t{}
05-16-2007, 19:09
CooL^GirL^^^ , moje6 li da mi obqsni6 gore dolu s kakvo trudnost sa izpitite ,koito si vzela,6toto se 4udq lqtoto kvo da pravq da hodq na kursove po angl ili da rabotq :)

LetiCherry
05-17-2007, 20:26
Запо4нах да у4а английски в първи клас - няма6е го в програмата - просто исках да у4а 4ужд език. После установх, 4е много ми се отдават езиците и сега знам немски, руски и запо4нах с испански. Ина4е имам FCE, CAE и карах курс за CPE и ме е яд, 4е не се явих на изпита #-o Ина4е 6том си взел CAE разликата ж новото за CPE е минимална!!! Проблемът е от ниво FCE да успее6 да надгради6 до CAE , от там вси4ко е песен! :wink:[/b]

SweetDimples
05-19-2007, 14:34
Английски уча за пета година, но за първа сериозно. Сега съм осми клас в чуждоезиков профил, а преди това бях учила в школа, където откъм граматика нищо не бях научила, но пък за сметка на това знаех страшно много думи от там. Сега обаче, тази година, не съм имала никакъв проблем с английския, защото езиците са ми силна страна и веднъж обясни ли ми се нещо нямам проблем да го запомням. Надявам се да го науча някой ден и да имам възможността да го използвам също.

chillin'_babe
06-13-2007, 13:10
Ама това TOEFL, SAT, FCE,CAE,SPE какво са и кога могат да се вземат?В моя град мисля,че няма такива. :?

Briseis
06-13-2007, 13:33
След 3 дни имам изпит.По англииски и по-точно за FCE.
Правила съм тестове от този вид, а на пробния имах 81%.
Уча с голямо желание и се надявам да успея... Преди 2 часа правих Reading.
Доколкото знам, TOEFL e доста по-лесен, защото няма граматика.Затова и се покрива на 2 години.
Преди 2-3 исках да взема и CAE и CPE, но не мисля, че ще имам време в гимназията.
Е винаги мога да продължа
:::

AliceSw
06-13-2007, 15:56
aLL|aLoNe и аз, в петък ми е устният, в събота писменият :-D

find_m3
06-13-2007, 18:38
Ми аз май уча щот ше ми трябва ма иначе не държа много и не ми е приятно (както и другите предмети) а и май учителката ми ме побърка съвсем с енйните глупости и абсурд.

Briseis
06-13-2007, 20:37
aLL|aLoNe и аз, в петък ми е устният, в събота писменият :-D
Моят speaking е на 23 :-D

KpuCuTo0o
06-14-2007, 15:43
Аз си уча ангилйски сериозно вече 5-та година, но се занимавам с него от когато съм била на 4-5 годинки.. Още от тогава се запалих.. защото баща ми се занимава с него и със сестра ми и ние покрай него... той ни купуваше сякакви книжки тогава и учехме.. беше забавно... :D Това е любимия ми език.. просто... обожавам да говоря.. и ми е супер полезен... Надявам се.. да замина за ЮК да уча там... ама тука ми е мноого гадно.. защото госпожата ни по английски съкс... смисъл супек мноого се лигави.. и ни обяснява като на 4 годишни... ужас... а и целия ми класникой нищо не знае... е има някои изключения.. ама... оф.. както и да е... а аз за сертификати не съм се явявала.. ама мн искам... ама от другата учебна година... щото вече.. едвам мърдам до даскало.. а камоли да ходя някъде си... :D

BrokenInnocence
06-14-2007, 16:04
Ми учих в училище известно време. В началото беше малко насила, но после се оказа полезен- бях една година в Сащ и бъдещите ми планове пак с пътуване натам са свързани.