PDA

View Full Version : Легализирането на наркотиците



LunaTriCk
02-01-2006, 18:02
Гледах едно докукментално филмче на ABC по тази тема. Представен е един футуристичен свят на 2015, в който всички наркотици са легални. Можеш да си купиш каквато синтетика искаш в специални аптеки или направо от дискотеката. Различни специалисти си казват мнението как легализирането ще се отрази върху обществото. Интересно ми е ващо мнение какво е ? Дали това ще се отрази позитивно или негативно върху проблема с наркотиците ?
Аз лично съм за легализирането им, но после ще се обосновя :-D

02-01-2006, 18:07
Aми това е неизбежно.. то и алкохола са се опитвали да го забраняват и ефектите от забтраната са били направо ужасни..
наркотиците не са били забранени никъде допреди 2-рата световна война и не е имало никакви проблеми с тях..
всеки има право сам да решава какво ще пасе..
може да е забранено, но става за бране :mrgreen:

02-01-2006, 18:17
аз съм за декриминализирането на марихуаната...
не го бъркайте с легализиране...
м да, и аз съм на тфа мнение.
никой не спори, че е вредна, но
цигарите и алкохола също са не
по-малко вредни от нея..пък са
легални...
тъпо е да четеш как съдят някой
си, защото са го хванали с 1-2
джойнта. =;

Pe666o
02-01-2006, 18:17
t666..za kfo sa izlagate we..kak 6e se legalizirat???...predstavqte li si kva 6e e degradaciq!!! naprotiv..trqbva da ima o6te po golemi nakazaniq za narko dilari i plasiori..legaliziraneto s ni6to nqma da pomogne na horata...nito 6te namali potreblenieto na narkotici...daje mislq 4e 6te go uveli4i..a tva e stra6no. I molq vi se izob6to ne po4vaite sq da mi stravnqvate alkohola i cigarite s marihuanata i drugite narkotici..nau4ko e dokazvano 1000 pati 4e narkoticite sa mnoogo po vredni i uvrejdat mozaka..i vodqt do prestrastqvane...taka 4e ne se izlagaite i ne se pravete na "nestandartni" kato kazvate 4e ste za! Imaite si narkoman4e u vas pa posle mi govorete taka!

adi4ka
02-01-2006, 18:18
Аз съм за....може би само за леките наркотици,но пък си мисля друго..ако легализират всичко,тийнейджърите като мен,които си мислят,че така изглеждат по-готини в очите на другите няма да им е толкова интересно..Освен тва съм на мнение,че в живота трябва да опиташ сичко,а въпрос на здрав разум е да не продължиш...и е тъпо да опандизят някой заради 5 грама кока или 2 цигари марихуана!
и една вметка...Свобода за ЖОРО!
\/

`Death`Whore`
02-01-2006, 18:19
Аз не съм "за", но наистина алкохолът и цигарите се продават абсолютно свободно, дори на малолетни с извинението, че "тати ме праща".

02-01-2006, 18:19
Pe666o, ако успееш да ми докажеш, че
марихуаната е по-вредна от цигарите и
алкохола...шти изпълня три желания ебахти
[-X ](*,) ](*,)

02-01-2006, 18:20
и една вметка...Свобода за ЖОРО!
\/
мхм, знаех си, че пропускам нещо

`Death`Whore`
02-01-2006, 18:21
Веднъж гледах по телевизията - имаше нещо като кукла с нещо като бял дроб. Пуснаха И цигарен дим и показаха, че с нищо не могат да се махнат катраните от него, възможно е само с киселина. НЕ ПОДКРЕПЯМ МАРИХУАНАТА, НО ЦИГАРИТЕ СА СЪЩО ТОЛКОВА ВРЕДНИ!

бездомник
02-01-2006, 18:29
Гледах едно докукментално филмче на ABC по тази тема. Представен е един футуристичен свят на 2015, в който всички наркотици са легални. Можеш да си купиш каквато синтетика искаш в специални аптеки или направо от дискотеката. Различни специалисти си казват мнението как легализирането ще се отрази върху обществото. Интересно ми е ващо мнение какво е ? Дали това ще се отрази позитивно или негативно върху проблема с наркотиците ?
Аз лично съм за легализирането им, но после ще се обосновя :-D

И мислиш ли, че ще живеем в един по-добър свят? :shock:

WILD__BOY
02-01-2006, 18:32
Против! Леки, тежки .. всякви. По-тежки наказания за пласиори - от 40 до доживотна!

ади4ка
02-01-2006, 18:32
http://www.freejoro.org/
тук пи6е всичко

02-01-2006, 18:33
pe66600, ква деградация бълнуваш бе пиле шарено? :mrgreen:
http://www.coffeeshop.freeuk.com/ShopPics/SmokeyR.jpg
в Амстердам ежседми4но идват по над 5000 американски и още толкова английски туристи да се позабавляват за уикенда , държавата плаща на инвалидите да гледат трева, която се доставя безплатно на раковоболни..
а в Холандия най малък%от у4ениците пафкат треав, защо ли?..

то преди време "светата" инквизиция е била забранила писането 4е Земята се върти.. затова Глилей ибягал в Амстердам, там вси4ко било разрешено :mrgreen: :mrgreen:

WILD__BOY
02-01-2006, 18:34
Pe666o, ако успееш да ми докажеш, че
марихуаната е по-вредна от цигарите и
алкохола...шти изпълня три желания ебахти
[-X ](*,) ](*,)

хаах .. е то с твойта логика трябва навсякаде да се забранят цигарите и алкохола или да се легализира тревата!

LunaTriCk
02-01-2006, 18:36
И мислиш ли, че ще живеем в един по-добър свят? :shock:


Убеден съм :!:
;-)

pain
02-01-2006, 18:37
твърдо ЗА съм за легализирането
или поне за декриминализирането на марихуаната.
И твърдо против за легализирането
на останалите гнусни синтетични боклуци.

www.promena.org !!!

бездомник
02-01-2006, 18:38
И мислиш ли, че ще живеем в един по-добър свят? :shock:


Убеден съм :!:
;-)
Нявярно защитаваш някого. Познаваш ли някой от "средите"?

02-01-2006, 18:39
Pe666o, ако успееш да ми докажеш, че
марихуаната е по-вредна от цигарите и
алкохола...шти изпълня три желания ебахти
[-X ](*,) ](*,)

хаах .. е то с твойта логика трябва навсякаде да се забранят цигарите и алкохола или да се легализира тревата!
нищо такова не съм казала.просто
не смятам, че на един човек например
трябва да му се забранява едно нещо,
и да му се разрешава нещо което вреди
не по-малко.

RoyTheReaper
02-01-2006, 18:40
trqbva pone nqkoi da se legalizirat. primerno marihuanata i LSD. ako sa nezakonni, upotrebata im nqma da spre, no za smetka na tova decata 6te se trovqt s boklucite koito im probutvat s risk za zdraveto i jivota si. ako ima ka4estven kontrol ot strana na darjavata, kakto uj ima za alkohola, 6te e dosta po- bezopasno.

osven tova zamislete se kak nai bezskrupolnite prestupnici zabogatqvat za smetka na darjavata i na potrebitelite, kato targuvat s narkotici.

i... kakto po4ti vsi4ki predi men zaqviha - alkohola, koito e dosta opasen narkotik, e legalen.

pain
02-01-2006, 18:41
Pe666o, ако успееш да ми докажеш, че
марихуаната е по-вредна от цигарите и
алкохола...шти изпълня три желания ебахти
[-X ](*,) ](*,)

хаах .. е то с твойта логика трябва навсякаде да се забранят цигарите и алкохола или да се легализира тревата!
записаните смъртни случаи от марихуана
са 0 . а от алкохола и цигарите ?
сам си прави изводите кое вреди повече

02-01-2006, 18:43
Lake_bodom хм..искаш легализация на ЛСД?
хм...или не си достатъчно запознат какво си
причиняваш, вземайки такова нещо...или си тъпичък..

pain
02-01-2006, 18:46
Lake_bodom хм..искаш легализация на ЛСД?
хм...или не си достатъчно запознат какво си
причиняваш, вземайки такова нещо...или си тъпичък..
... или няма представа какво е лсд.

02-01-2006, 18:48
Lake_bodom хм..искаш легализация на ЛСД?
хм...или не си достатъчно запознат какво си
причиняваш, вземайки такова нещо...или си тъпичък..
... или няма представа какво е лсд.
това имах предвид под
"не знаеш какво си причиняваш" :-s
намерил кво да сравнява...ЛСД с джойнт..
:smt017 :smt017

Dr. Kazimbutt
02-01-2006, 18:49
pe66600, ква деградация бълнуваш бе пиле шарено? :mrgreen:
http://www.coffeeshop.freeuk.com/ShopPics/SmokeyR.jpg
в Амстердам ежседми4но идват по над 5000 американски и още толкова английски туристи да се позабавляват за уикенда , държавата плаща на инвалидите да гледат трева, която се доставя безплатно на раковоболни..
а в Холандия най малък%от у4ениците пафкат треав, защо ли?..

то преди време "светата" инквизиция е била забранила писането 4е Земята се върти.. затова Глилей ибягал в Амстердам, там вси4ко било разрешено :mrgreen: :mrgreen:
Хайде всички да се друсаме! То Амстердамци са за пример, няма що!

Dr. Kazimbutt
02-01-2006, 18:51
твърдо ЗА съм за легализирането
или поне за декриминализирането на марихуаната.
И твърдо против за легализирането
на останалите гнусни синтетични боклуци.

www.promena.org !!!
Значи нямаш нищо против кокаина?

WILD__BOY
02-01-2006, 18:52
Pe666o, ако успееш да ми докажеш, че
марихуаната е по-вредна от цигарите и
алкохола...шти изпълня три желания ебахти
[-X ](*,) ](*,)

хаах .. е то с твойта логика трябва навсякаде да се забранят цигарите и алкохола или да се легализира тревата!
записаните смъртни случаи от марихуана
са 0 . а от алкохола и цигарите ?
сам си прави изводите кое вреди повече


хехехеХ хХ еХАхахАхах ахААХАхАх А

ЩЕ СИ ГО ВПИША В ТЕФТЕРЧЕТО, СТАРИ НАРКОМАНe!!!
леле .. изцепи се. Ама може би водиш няква статистика на тревоманите а?
Я ми кажи тогава и колко от тревоманчетата стават наркомани?!

а Lola Bunny права си! Мисля си че трябва да се забранят и цигарите :)

извини ме че съм тълкувал неправилно мнението ти :)

Dr. Kazimbutt
02-01-2006, 18:56
а Lola Bunny права си! Мисля си че трябва да се забранят и цигарите :)
Аз съм на същото мнение.

pain
02-01-2006, 18:58
Pe666o, ако успееш да ми докажеш, че
марихуаната е по-вредна от цигарите и
алкохола...шти изпълня три желания ебахти
[-X ](*,) ](*,)

хаах .. е то с твойта логика трябва навсякаде да се забранят цигарите и алкохола или да се легализира тревата!
записаните смъртни случаи от марихуана
са 0 . а от алкохола и цигарите ?
сам си прави изводите кое вреди повече


хехехеХ хХ еХАхахАхах ахААХАхАх А

ЩЕ СИ ГО ВПИША В ТЕФТЕРЧЕТО, СТАРИ НАРКОМАНe!!!
леле .. изцепи се. Ама може би водиш няква статистика на тревоманите а?
Я ми кажи тогава и колко от тревоманчетата стават наркомани?!

а Lola Bunny права си! Мисля си че трябва да се забранят и цигарите :)

извини ме че съм тълкувал неправилно мнението ти :)
1. не я водя аз тая статистика. това е
факт в целия шибан свят. записани смъртни случаи
от марихуана няма!
2. кои ти е казал че тряа първо да пушиш трева
за да минеш на нещо друго? които има мозък няма
да минава на помпи, които няма негов си проблем.
3. стари наркомани - МУАХАХААХ !

02-01-2006, 18:58
хехехеХ хХ еХАхахАхах ахААХАхАх А

ЩЕ СИ ГО ВПИША В ТЕФТЕРЧЕТО, СТАРИ НАРКОМАНe!!!
леле .. изцепи се. Ама може би водиш няква статистика на тревоманите а?
Я ми кажи тогава и колко от тревоманчетата стават наркомани?!

а Lola Bunny права си! Мисля си че трябва да се забранят и цигарите :)

извини ме че съм тълкувал неправилно мнението ти :)
надявам се разбираш, че нямах предвид това.
цигарите няма да ги забранят.нито алкохола, това
е ясно.не виждам обаче защо да не декриминализират едно растение, което може да бъде И полезно
в някои случаи.
колко от тревоманчетата стават наркомани-ще си позволя да отговоря на въпроса ти.не са малко.
но това според мен се отнася до акъл, не до това,
че пушиш трева.защо има хора, които пушат от 10
и повече години и не са се закачили?а има и
малоумници, които не знаят с какво си имат работа
и се забъркват в какво ли не.
статистиката не се води от пейн естествено,
води се от по-умни от теб хора.и действително няма
регистрирани смъртни случаи, директно свързани
с употребата на трева.
мисля, че знаеш, че от алкохолно натравяне можеш
да умреш.а да си чувал някога за марихуанно
натравяне? :smt017
аз не.

бездомник
02-01-2006, 18:59
А знаете ли, че отказът да се отглежда марихуана през 17-и 18-и век в Америка е бил законово наказуем.(каква ирония само :lol: ) Можело е да свършите в Луизианскя затвор при отказ да отглеждате коноп. Истинската причина за за изваждането на канабиса извън закона няма нищо общо с ефекта, който има растението върху човешкия разум и тяло! Марихуаната просто е огромна заплаха за тютюневата индустрия! :lol:

WILD__BOY
02-01-2006, 19:01
а за пичовци които тичат по илици правейки се на самолети?! щото аз съм чувал. В следствие употреба на марихуана ;)

а за алкохола няма да коментирам ..... събора ако мина покрай ДВ ми се драйфа. пълно с пияни тъпанари :(

pain
02-01-2006, 19:01
твърдо ЗА съм за легализирането
или поне за декриминализирането на марихуаната.
И твърдо против за легализирането
на останалите гнусни синтетични боклуци.

www.promena.org !!!
Значи нямаш нищо против кокаина?
къде го прочете тфа ?!

02-01-2006, 19:04
а за пичовци които тичат по илици правейки се на самолети?! щото аз съм чувал. В следствие употреба на марихуана ;)

а за алкохола няма да коментирам ..... събора ако мина покрай ДВ ми се драйфа. пълно с пияни тъпанари :(
по кво тичат? :mrgreen: ми хубу, така им
е весело на хората, така праят.
а за пияници, дето драйфат и припадат по улиците?
а за тютюнопушачи дето тровят целия свят
с дима си?

pain
02-01-2006, 19:05
http://www.promena.org/public/banners/tshirt_nadpis.gif

бездомник
02-01-2006, 19:05
http://store2.data.bg/itachi/marihuana.jpg (http://blogs.cjb.net/Gopeto/56253/)

Просто цъкни!

:-D:smt116 :mrgreen:

Dr. Kazimbutt
02-01-2006, 19:06
твърдо ЗА съм за легализирането
или поне за декриминализирането на марихуаната.
И твърдо против за легализирането
на останалите гнусни синтетични боклуци.

www.promena.org !!!
Значи нямаш нищо против кокаина?
къде го прочете тфа ?!
Написал си, че си против синтетичните наркотици. Кокаинът не е такъв, съответно нямаш нищо против него.

i'm so excited!
02-01-2006, 19:08
може би само легализирането на тревата, въпреки че не пуша.. другото са пълни боклуци и трябва да изчезнат от лицето на земята.
но все едно, аз ще отида в амстердам и ще ям от ония кексчета.. сещате се.. ухаа :-D

02-01-2006, 19:10
Написал си, че си против синтетичните наркотици. Кокаинът не е такъв, съответно нямаш нищо против него.
първо, пейн е момиче
второ, написала е за какво
е ЗА.кокаин не е споменавала
=>си говорим за трева в момента
а не кокаин;)

lina15
02-01-2006, 19:15
Tvurdo za
www.promena.org

pain
02-01-2006, 19:16
твърдо ЗА съм за легализирането
или поне за декриминализирането на марихуаната.
И твърдо против за легализирането
на останалите гнусни синтетични боклуци.

www.promena.org !!!
Значи нямаш нищо против кокаина?
къде го прочете тфа ?!
Написал си, че си против синтетичните наркотици. Кокаинът не е такъв, съответно нямаш нищо против него.
съответно не ми преиначавай думите.
амиии.. по тая логика не съм написала
и гъбите, и пейота, и хаваиската роза и т.н.
+ за кокаина не ми пука, докато синтетиката
ме отвращава. + малко хора в бг биха могли
да си позволят кокаин, а знаеш ли колко
могат да си купят едно кале за 1.50 ?

pain
02-01-2006, 19:18
Tvurdo za
www.promena.org
твърдо за ?!
а ве ти изобщо правиш ли разликата
леки/твърди наркотици.

02-01-2006, 19:20
Интересно беше самото инфо. :)
знам, пък и намерих снимка.
любопитството ми е задоволено :mrgreen:

JiLiBoN
02-01-2006, 19:35
Lola Bunny , LSD знаеш ли изобщо кво е точно ..?! Първо от наркотик до наркотик има огромна разлика,зашото неможе да се сложи под един знаменател Хероина и Тревата. За легализирането съм на Марихуана, Амфетамини и някои техни субстанции ( Дексамфетамини, Метамфетамини, Кетамини ) ..Против съм XTC, LSD, Heroin, Cocain, Opium, GHB и различни видове халициогени. Ако Амфетамините са вредни ..то тогава защо не бъдат спряни алкохола и цигарите, да не говорим за различните легализирани синтетични субстанции. Искате да кажете че антидепресантите които се купуват от аптеката са нещо по различно ли? Или Виаграта? Метадон да не би да е полезен ( Ок с рецепта но като е вредно да не се продава.Тогава нека си купуваме амфетамини с рецепта ).Половината анаболни астероиди за някои дори не сме чували камо ли да знаем какъв е им ефекта. Някои чувал ли е за всекидневно инжектиране на костен мозък от горила...?!?! Трябва да бъдат легализирани !!! Това което е противозаконно е още по сладко. Проблема на обществото е че не е запознато достатъчно. Никога няма да бъде решен въпроса с наркотиците. Които иска да си трови живота ...Избора е на самия него и никои няма право да му го отнеме -- един път се живее все пак.

LunaTriCk
02-01-2006, 19:44
Легализацията и контрола е единствения начин да се срине незаконния пазар на наркотиците. С легализацията ще се постигне контрол върху тези вещества. Трябва да се легализират наркотиците точно, защото са опасни. Слагането на наркотиците в ръцете на държавата ще може е правилен ход. Така върху пакетчето с екстази ще можеш да видиш етикет с подробно описание за него, от какво се състои и какво може да ти причини и тогава да прецениш дали си заслужава. А не, като си чул от еди-кой-си че било яко и дай и аз да пробвам. Така поне консуматора малко или много, ако го интересува ще знае в какво се навлича. А, не като сега дават ти направо материала в торбичка и нито ти казват какво ще ти причини нито нищо. Каквото знаеш от слухове това е. Забраняването им просто ги слага в ръцете на хора, които не им пука за този, които на който ги продава. Разрешаването на наркотиците ще отвори врати на фармацевтиката спокойно да ги изучава и впоследствие да премахне зависимоста от тях, оставяйки ефекта им. Изчислено, е че бизнеса с наркотици е на трето място в света по най-големи приходи. Другите две места се заемат от бизнеса с горива и оръжия. Целия нарко бизнес се държи от престъпници. Това е абсурден провал на политиката в глобален мащаб. Цените на наркотиците се определя от черния пазар и съотвено цените са ужасно високи. Зависимите са принудени да крадат за да се сдобият с това, което искат. Легализирането ще даде възможност за контрол върху цената, по такъв начин, че тези хора да не е нужно да крадат за да се сдобият. Вземете за пример цигарите. Силно зависими, силно увреждат организма. Досега не съм чувал за случаи на кражба с цел да си купят Марлборо.
Кокаина и хероина да са достъпни само в специален медицински център безплатно. Там зависимите да могат да го консумират. Това ще спре износа на хероин в обществото. Така няма да трябва да крадат за да си го получат. Тогава ще се заличи повечето, но не всичкия разбира се незаконен пазар на хероин. Този метод вече се използва в 22 клиники в света. Ако не се заразиш от болести чрез инжектирането на хероин, то можеш да си го вземаш до края на живота и няма да ти навреди директно, въпреки че вече си зависим.
Ако се легализират наркотиците проституцията подтиквана от наркотиците ще изчезне изцяло. Изчисления сочат, че разходите за борба с наркотиците са 16 билиона(!) на година. Тука говорим за огромни спестявания.
Лошото на легализацията, е че наркотиците ще станат достъпни за всеки. Ще има доста загуби и определено ще тежи на съвеста на някой. Целта на легализацията е да се уставони контрол върху наркотиците. Ако са незаконни няма как да стане това. Един човек, ако иска да се друса, ще намери начин да се друса. Дори смъртна присъда да има за ползващите на наркотици. Не може да се спре употребата на наркотици, по каквито и да е начини. Целта е да се срине този незаконен бизнес, да се информира правилно обществото кое, какво, защо и как. Това какво ще правиш с тялото си е личностен избор.

Phoenix
02-01-2006, 19:55
Аз съм за смъртни или доживотни присъди за наркомани (като ни най-малко не ме интересува, че това се смята за болест), пласьори, производители и всички свързани по каквъто и да било начин !
Мечти !

х
02-01-2006, 20:08
Аз съм за....може би само за леките наркотици,но пък си мисля друго..ако легализират всичко,тийнейджърите като мен,които си мислят,че така изглеждат по-готини в очите на другите няма да им е толкова интересно..Освен тва съм на мнение,че в живота трябва да опиташ сичко,а въпрос на здрав разум е да не продължиш...и е тъпо да опандизят някой заради 5 грама кока или 2 цигари марихуана!
и една вметка...Свобода за ЖОРО!
\/


личи си че хабер си нямаш от наркотици...
ти знаеш ли колко е 5 грама кока, колко струва, и ако го изжулиш това какво ще стане... :-#


а относно легализацията- твърдо да! \:D/ =D>

Dr. Kazimbutt
02-01-2006, 20:38
Аз съм за....може би само за леките наркотици,но пък си мисля друго..ако легализират всичко,тийнейджърите като мен,които си мислят,че така изглеждат по-готини в очите на другите няма да им е толкова интересно..Освен тва съм на мнение,че в живота трябва да опиташ сичко,а въпрос на здрав разум е да не продължиш...и е тъпо да опандизят някой заради 5 грама кока или 2 цигари марихуана!
и една вметка...Свобода за ЖОРО!
\/


личи си че хабер си нямаш от наркотици...
ти знаеш ли колко е 5 грама кока, колко струва, и ако го изжулиш това какво ще стане... :-#


а относно легализацията- твърдо да! \:D/ =D>
Нищо няма да ти стане... най-много да умреш. :lol:

П.П. Такива като тебе са за затвор.

tra^la^la
02-01-2006, 20:56
Айдееее...още една камара глупости...не ми се четеше темата,че ще се ядосам...ама няма как...
Имам чувството,че тук половината който пишат си нямат и идея от това което дрънкат...
...ЕВАЛА на ЛунаТрик...много ми хареса мнението му...много е правилно...браво;]
Аз лично съм ЗА!За легализирането...на всичко...честно казано ми е все едно какво ще им е на другите олигофрени ако разрешат хероина и някой се набоцка до смърт от радост...ако нямаш глава на раменете да мислиш си заминаваш рано или късно...
Но има толкова много наркотици,който не са никак опасни,но все пак се смятат за "високо рискови"...а това е идиотщина...пълна...
Всеки сам прави своя избор...дали да пуши мара...дали да жули кока или амфети...дали да се боцка(последното си е ташак)...НО да се слагат всички наркотици под общ знаменател е...Всеки сам избира как да живее...другите да го ДУХАТ!!!
Мен не ме бъркат останалите олигофрени...аз си харесвам живота...и мога да ви кажа,че си е хубав:>
Другите...да ГО ДУХАТ!!!Мен не ми пука...

02-01-2006, 21:44
Партилан420
Шимпанзетата, са единствения вид, освен Човека,
при който групи мъжки индивиди периодично, системно и целенасочено преследват и УБИВАТ други мъжки индивиди от същия вид.
Така се съревновават за "правото на размножаване" мъжките шимпанзета-ловци , рожби на патриархата ,на север от река Заир;
по онези места женските шимпанзета най-често биват изнасилвани.


На юг от река Заир шимпанзетата бонобо*(те са по дребни, с по- дълга козина и използват оръдия на труда за да ловят мравки, вместо да убиват други маймуни и да ги ядат), имат матриархат, и там мъжките ходят да търсят цветя и плодове за да направят подарък на женските, които по правило сами си избират партньорите..



Толкова познато звучи.. .... ..


Не се опитвам да пропагандирам отхвърлянето на парите като средство за обмяна на полезен труд между интелигентните индивиди,

Отричам само издигането им в ОБЕКТ НА ТРУДА.
както и превръщането на свободната и доброволна обмяна на информация, услуги и стоки в ПАЗАР.

В условията на "Голямото Село" всеки може да намери нужния му 4овек в интернет, да се разберат кога и къде да се видят и да си обменят своя полезен житейски опит(материален или не) .

Няма нужда от пазарна ИНФРАСТРУКТУРА, на която да се събират много хора едновременно, която да се охранява от специални ОРГАНИ, и за която да е нужно да се плаща НАЕМ и от страна на продаващиите И ДАНЪК
от страна на купуващите.



Когато работя, работя заради работата(добре свършена такава). Ако пиша искова молба или статия за кактусите , го правя заради молбата или заради статията.( така, че да вършат работа)

Когато гледам домати, го правя заради доматите,(да са големи, сочни и вкусни) и понеже нищо не разбирам от компютри, търся помощта на някой който разбира, и който Обича хубави домати или Обича хубави статии,
Ако НЕ намеря такъв човек, с който доброволно и безвъзмездно да ОБМЕНИМ опит,
чак тогава почвам да мисля, как да намеря някой друг, който да му е нужна искова молба, статия или домати, за да му поискам в замяна ПАРИ, и после търся някой друг, който предлага сервиз за компютри ВЪЗМЕЗДНО.( досега обаче не съм плащал на никого, за да ми работи компа)

Секс за само за удоволствие(орален такъв) правят и делфините...

Секс за пари правят само хората.(твърде често "работничките" са обект на НАСИЛИЕ от страна на работодателите, на клиентите и дори на "органите")

п.с. няма нужда да продаваме генно-модифицирани домати за пари.

Ако си гледаме нашите истински и сочни домати, чужденците сами ще идват и ще ни молят да им направим шопска салата в замяна на НАЙ-ДОБРОТО , което могат да ни предложат

Още за доматите..

Те били докарани в Европа за пръв път от Христофор Колумб, заедно с тютюна..
Първоначално употребата доматите и тютюна били забранени от Инквизицията като сатанински варварски обичаи.

Моряците, обаче ве4е се били зарибили** по тютюна и се наложила неговата ЛЕГАЛИЗАЦИЯ( разни богати и корумпирани губернатори на колонии получили право да го отглеждат и продават в Европа, кралете почнали да събират АКЦИЗ, а мъжете*** получили право да го употребяват)
В последствие тютюна бил легализиран НАВСЯКЪДЕ(дори в България и арабския свят)

Доматите имали малко по- различна съдба..
оказало се, че за разлика от тютюна, те виреят добре в Холандия, а холандците са по принцип много ЛЮБОПИТНИ, и ОБИЧАТ хубавите неща от цял Свят, та затова ДЕКРИМИНАЛИЗИРАЛИ доматите, понеже не открили нищо сатанинско в тях.
В последствие , видели холандския пример ВСИЧКИ други народи, дори българите и арабите ДЕКРИМИНАЛИЗИРАЛИ ДОМАТИТЕ
и всеки вече имал право да си гледа домати, да си яде домати,
да ги прави на кетчуп, както почнали в Италия, или на ЛЮТЕНИЦА, както сме се научили ние.

Според неколцината холандци, които познавам, "По-добри домати(4е и ягоди) от българските "O R G A N I C "-домати няма в целия Свят !

*Шимпанзетата бонобо по-лесно се научават да комуникират с хората от останалите човекоподобни маймуни.
Поради това, че не са толкова застрашени от изчезване като северните си ,по-едри събратя, са обект на изследване едва в последните десетилетия.
Пове4ето шимпанзета "филмови звезди" са всъшност от поджида бонобо.
** Пристрастили. Никотинът, който е основната активна съставка в тютюна има един от най- силните фактори на пристрастяване, познати на науката
*** Жените в Европа получили правото да пушат на обществени места доста късно, преди стотина години. В някои арабски държави жените и до днес нямат право да показват устните си на обществено място за да могат пушат.
Отскоро в някои американски щати, в Куба, в Италия,Ирландия и България и мъжете ве4е нямат право да пушат на обществени места.

WwanAdoO
02-01-2006, 21:51
Обстановката в България е такава,че тва и да се обсъжда и да не се хората пак ше пушат,пак ше пият,пак ше друсат,пак шсе бодат-от тва изход няма. Лошото е,че наистина много хора,включително такива,дет пушат чадел и друсат всъщност не знаят за кво става въпрос. А кво ли ше стане като се легализират наркотиците...аз определено съм против-просто положението ще стане още по-зле(въпреки че употребявам некфи еХтри,ама определено си се осъзнавам кво правя и знам,че не е за добре,ама просто така се е случило...) А за тревата...ся тъпите куки и т.н. супер мноо намазват от тези работи,а пък некой дечица доста си изпатват. Абе добре е да се декриминализира. Определено не е безвредна както някой хора казват,но наистина при умерена употреба абсолютно с нищо не ти променя мисленето,живота или нещо от сорта.

vra4ka
02-01-2006, 21:52
Това няма да стане тук още дълги години.
Причина:Полицаите си изхранват семействата с парите взети от младежи и девойки,хванали ги с трева,амфети и тн.
Адвокатите,прокурорите и цялата съдебна и наказателна симтема също си живеят добре от тези пари.
Нарко босовете да не говорим.А всъщност не са ли те тези,които движат държавата?
Така че това няма да се случи в скоро време.

А попринцип съм Против.
Забавно е да пробваш такива неща.Но какво е станало с Ева като е откъснала ябълката...
Докато всеки от нас не проумее какво са наркотиците и до какво водят,наистина до какво,не може да се проведе реален разговор.


честно казано ми е все едно какво ще им е на другите олигофрени ако разрешат хероина и някой се набоцка до смърт от радост...ако нямаш глава на раменете да мислиш си заминаваш рано или късно...



Ей точно това е проблема.След като редовно 4-5 години пушиш трева и вземаш амфети,няма да ти остане глава на раменете.А ти можеш да си следвашия олигофрен.



На нашето общество дадеш ли му нещо,докато не му види сметката не го пуска.
Само че в случая сами можем да си видим сметката.
Така че,НЕ.Нека живеем в свят без дрога :roll:

ПС: Причината,която наистина признавам за легализирането е поне,че си пушиш това,което искаш,а не друсано с Бог знае какво.

Dr. Kazimbutt
02-01-2006, 21:57
мдааам яко детски мнения...


знаете ли какво става, когато дадеш на едно куче толкова храна, колкото иска???
Яде, повръща, яде, повръща и така докато пукне...


легализирането на наркотичните вещества е кофти идея...
особено на синтетичните и получаваните по химичен път... вие някога виждали ли сте последиците???
не говоря само за хероин??
знаете ли какво причиняват амфетите, коката, ЛСД-то...
даже и марихуаната, която и аз употребявам (на няколко месеца по веднъж) е вредна въпреки проучванията... преди години имаше един Щекера му викаха всеки ден яко павкане- беше умно момче- стана ебати отрепката не можеше да мисли и то само от трева..
как да бъде легализирано нещо след като всички ще се юрнат да се тровят, а няма да знаят най- елементарни неща...
нали виждам и във форума- на 13 години правят секс, ама не знаят дали ако им е изпразнят в гъза ще забременеят...
НЕВЕЖЕСТВО... това е думата, която търсим в случая.. невежеството ще ви убие...
Съгласен съм с всичко, казано от тебе.

bebe`16
02-01-2006, 22:06
Аз съм за....може би само за леките наркотици,но пък си мисля друго..ако легализират всичко,тийнейджърите като мен,които си мислят,че така изглеждат по-готини в очите на другите няма да им е толкова интересно..Освен тва съм на мнение,че в живота трябва да опиташ сичко,а въпрос на здрав разум е да не продължиш...и е тъпо да опандизят някой заради 5 грама кока или 2 цигари марихуана!
и една вметка...Свобода за ЖОРО!
\/

напълно съм съгласна :lol:

air_J
02-01-2006, 22:06
Да хващат едрите риби, а не някакви лекета с по 2-3 ганджи. Здрави присъди не само за тези лекета, а и за едрите риби. Каква легализация, бе? Това доколкото знам са вредни неща. По-скоро съм против това, но все пак нямам точно изразена и ясна позиция по въпроса. С очите си съм виждал (и продължавам да виждам) до какво води системната употреба на марихуана. Повярвайте ми, хич не е безвредна (говоря за пушене поне по веднъж на 1-2 дена), така че не мога да съм за легализирането, но все пак съм склонен да се съглася, че употребата 1-2 пъти в годината не е чак толкова вредна. ;-)

Oyama
02-01-2006, 22:09
Па че те са легални, можеш да си ги закупиш от всяка книжарница :-& .

patilan420
02-01-2006, 22:17
"свят без дрога" ми зву4и абсурдно..
та нали "дрога" озна4ава "сушена билка" на латински.. а и хомо сапиенс от най-сълбока древност познава свещените треви и гъби.. :mrgreen:
(най-древните пещерни рисунки са рисунки на гъби и на хора, държащи гъби с ореоли около главите, и според някои у4ени 2-рата сигнална система и абстрактното мислене са възникнали след контакта на прадедите ни с психеделиците, а най-старото културно растение е конопът)

А тук правите ли разлика между "легализация" и "декриминализация"??

А не ви ли е странно да е забранено едно растение???
та растението не може да про4ете закона, а и е 4аст от екосистемата.. :mrgreen:
забранено-разрешено, то си расте.
От забраната пе4елят само полицията , дилърите и политиците.

а на оня, дето препоръ4ва смъртни присъди за употреба, ами то има и такива държави, Сингапур и Китай.. там употребата на хероин сред малолетните е НАЙ-ВИСОКА в цял свят, а в Холандия е най-ниска... защо ли??
на тези, дето прорукуват 4е употребата ще нарастне след отпадането на забраната
НЕ ЗНАЕТЕ ДАЛИ ще нарастне или ще се намали ПРЕДИ да е отпаднала забраната.

на другите, дето нито кка, нито ЛСД са пробвали, зна4и кокаиновият храст е забранено растение, листата му съдържат минимални коли4ества кока и в естествената си форма не водят нито до предозиране, нито до силно пристрастяване(Кока-кола е станала популярна марка по времето когато коката не е била забранена и в кока-колата е имало макар и малко истинска кока)...а коката е единственото селскостопанско растение в много райони на Колумбия,
и благодарение на САЩ там в колумбия войната не е спирала от края на 2-рата световна война насам...
не са виновни хората 4е в страната им расте само кока!!

ЛСД се полу4ава от моравото рог4е, което е паразитна гъба по ръжта.
моравото рог4е не е забранено, но освен ЛСД в него има още 95 вещества, пове4ето от които -отровни.
екстракцията на ЛСД е сложна и забранена.
Но сходното с ЛСД вещество лизергамид(ЛСА) се съдърва в някои декоративни цветя( сини грамофон4ета) , които не са забранени.
мухуморките и татула също не са забранени, макар 4е несъмнено са по-опасни от тревата...
и лепилото и то е разрешено, а е по-вредно не само от тревата, а може би и от вси4ки други забранени дроги..

НЕ, не могат да ме убедят политиците, 4е с тази забрана ми мислят доброто..
В някои щати на САЩ е забранен дори оралния секс, тъпи забрани по тоя свят бол, и странно но пове4ето са по4нали от САЩ..
да, настоявам за ДЕКРИМИНАЛИЗАЦИЯ.
:mrgreen:
Смятам, че по най-скромни оценки, не по-малко от 700 хиляди български граждани, от 8-милионното население на страната регулярно употребяват марихуана и хашиш. Нито едно от научните изследвания, проведени в света, не е показало, че марихуаната и хашишът са по-вредни за здравето, отколкото тютюнът и алкохолът. В същото време много изследователи считат, че тези две вещества са много по-малко опасни за здравето, отколкото алкохолът и тютюнът;

В затворите и следствените арести в България се намират не по-малко от 10 хиляди граждани, осъдени за притежаването на незначителни количества забранени наркотични вещества (очевидно за лична употреба, а не за търговия) и болшинството от тези хора са именно потребителите на марихуана и хашиш;

В условията на тоталната държавна забрана, пазарът на забранените вещества са намира под пълният контрол на организираната престъпност, извличаща свръхпечалби от търговията със забранени вещества: днес това е марихуаната, както е бил алкохолът по времето на "сухия режим " през 30-те години на 20-ти век в САЩ;

Единственият довод на хората, които не желаят марихуаната да бъде декриминализирана е този, че според изследванията, потребителите на "леки" наркотици (т.е. марихуана и хашиш) рискуват впоследствие да преминат на "тежки" наркотици, в т.ч. и хероин, не издържа на никаква критика и е логически необоснован.Той е доказателство за това, че болшинството потребители на "тежки" наркотици по-рано са употребявали марихуана, но не и за това, че болшинството употребяващи марихуана впоследствие преминават на хероин. Освен това, подобни разсъждения са валидни в по-голяма степен за употребата на тютюн и спиртни напитки, отколкото за производните на канабиса.

Практикуваното днес приравняване на такива съвършено различни вещества, като хероина и марихуаната е неправомерен, дълбоко антинаучен, демагогски и изключително вреден процес, който не дава възможност в обществото да бъде възбуден дебат по тази тема и да бъде променена политиката по отношение на едни или други забранени вещества;

В една демократична, светска и правова държава е недопустимо, чрез закон, на гражданите да им бъде забранявано да употребяват едно или друго вещество, да се разпореждат със своето здраве по един или друг начин, освен както те намерят за добре;

В най-общ план, политиката на забрана не само е проявила своята неспособност да намали (или поне да задържи) както самия процес на употреба на наркотици, така и на свързаните с тях жертви, но напротив, способствала е за активизирането на наркопазара и възможността за неимоверно увеличение на приходите в "сенчестата" икономика;

Забраната на марихуаната носи на цялото общество неизмеримо повече вреда, отколкото марихуаната сама по себе си - грубо нарушава правата и свободите на гражданите, явява се причина стотици хиляди наши приятели да бъдат третирани като престъпници, въпреки, че не извършват съвършено никакви обществено опасни деяния, не се явяват престъпници и не бива да бъдат определяни като такива; поражда и подхранва корупцията сред правораздавателните органи и органите на държавната власт; подкопава доверието в законите и размива основите на демократичната и правовата държава;

Считам, че декриминализацията на употребата и притежаването на коноп и неговите производни задължително трябва да бъде съпроводена със строга регламентация на местата където ще се отглежда и разпространява; да бъде подложена на широк обществен контрол, а също така да бъдат въведени строги стандарти за качество, за условията на отглеждане и обработка, да бъде изработена адекватна нормативна уредба, която да определи и регламентира дължимите данъци, такси и налози;

Убеден съм, че е нужен именно такъв подход - подход, който обхваща всички аспекти на процеса по декриминализацията на индийския коноп и неговите производни в нашата страна, и който се явява единственият възможен и разумен начин канабисът да бъде изваден от нелегалната сфера на "сенчестата" икономика, която е съвършено безразлична към здравословното състояние на своите клиенти. Само така, чрез спазването на гражданските права може да се води радикална борба с наркомафията;

Или накратко:

1. премахване на углавното и административното преследване за производството, разпространението и употребата на индийския коноп и неговите производни;

2. разработване, приемане и въвеждане в действие на законови и подзаконови нормативни актове, регламентиращи обработката и разпространението на индийския коноп и неговите производни, а също така и данъците и таксите, свързани с тези дейности по образец на тези правила, които действат и в момента в Република България, по отношение на спиртните напитки и тютюневите изделия.

lina15
02-02-2006, 07:45
Pe666o, ако успееш да ми докажеш, че
марихуаната е по-вредна от цигарите и
алкохола...шти изпълня три желания ебахти
[-X ](*,) ](*,)

хаах .. е то с твойта логика трябва навсякаде да се забранят цигарите и алкохола или да се легализира тревата!
mmmda ako se legalizira 6te e mnogo dobre.Qvno logikata na Lola Bunny e dobra :smt040

02-02-2006, 09:11
А знаете ли, че отказът да се отглежда марихуана през 17-и 18-и век в Америка е бил законово наказуем.(каква ирония само :lol: ) Можело е да свършите в Луизианскя затвор при отказ да отглеждате коноп. Истинската причина за за изваждането на канабиса извън закона няма нищо общо с ефекта, който има растението върху човешкия разум и тяло! Марихуаната просто е огромна заплаха за тютюневата индустрия! :lol:
:smt116

Dr. Kazimbutt
02-02-2006, 13:00
Като гледам статистиката, явно нашето поколение няма шанс.

мечтател
02-02-2006, 14:41
уфф, до средата ги четох и ми писна. сега ще си кажа мойто мнение. ще опитам кратко, пък квото стане.

наркотоците са легални от пантия век. какъв е проблема да си купите кафе например? а то съдържа кофеин - психоактивно вещество. а те общо взето са много. но при всички положения легализирането на наркотиците не е хубаво. марихуана, трева, глупости... а какво ще кажете за хероина? и той ли трябва да се разреши? но легализирането на леките наркотици може и да има ефект. като се легализират и държавата ще има монопол в/у тях. следователно може да вдига колкото иска цените. подобна е практиката с тютюна във всички цивилизовани страни - цената му се вдига. и така трябва. защо трябва да се толерира отрова? държавата е създадена за това да не допусне народа да се самоунищожи. а тровейки се по всички възможни начини той се самоунищожава. така че не е мн логично да се толерират наркотиците. но всеки си решава сам за себе си. ако човек е достатъчно малоумен да стане наркоман и да си разбие живота - да го прави.

Pe666o
02-02-2006, 16:32
Pe666o, ако успееш да ми докажеш, че
марихуаната е по-вредна от цигарите и
алкохола...шти изпълня три желания ебахти
[-X ](*,) ](*,)
ti kfo..??? iska6 da ti izkarvam nau4ni trudove li?! Q misli malko...q se ogledai i vij dali na teq deto pu6at treva ne im li4i ot dale4?? a i nqma kvo da mi sravnqvat cigari i alkohol s marihuna..NQMAT NI6TO OB6TO!!! I trite ne6ta vredqt mnogo na 4oveka...Alkohola vodi do visoko kravno..koeto e dostata4no da ti dokatra invafarkt ili insult...cigarite mogat spokoino da ti dokarat rak...a marihuanata...te pravi na guz...mozakata ti spira da ba4ka kat horata zaradi vsi4kite himikali deto sa v typiq joint..se6 li sa?? razlikata e tam...4e alkohola i cigarite ne vodqt do pristrastqvane do tolkova golqma stepen kato marihuanata...a i da ne e tolkova vredna marihuanata..aide davai vsi4ki da po4nem da pu6im i da mrem puk..a??..samo 6toto nqkoi kazal 4e ne bila tolkova vredna.. Vseki si ima glava i moi sam da si misli verno...ama vse pak davame primer na deca po malki ot nas i nqmat o6te izgradeno mnenie za ne6tata..kvo..iska6 da po4ne6 da vijda6 deca na po 12 da se razmandahercvat po ulicite s joint v raka li?!

Pe666o
02-02-2006, 16:38
pe66600, ква деградация бълнуваш бе пиле шарено? :mrgreen:
http://www.coffeeshop.freeuk.com/ShopPics/SmokeyR.jpg
в Амстердам ежседми4но идват по над 5000 американски и още толкова английски туристи да се позабавляват за уикенда , държавата плаща на инвалидите да гледат трева, която се доставя безплатно на раковоболни..
а в Холандия най малък%от у4ениците пафкат треав, защо ли?..

то преди време "светата" инквизиция е била забранила писането 4е Земята се върти.. затова Глилей ибягал в Амстердам, там вси4ко било разрешено :mrgreen: :mrgreen:

ako be6e malko po zapoznat 6te6e da znae6 4e principno v holandiq vinagi e bil malak broq na "potrebitelite" na leki narkotici..i tva 4e sa gi legalizirali ne e povliqlo osobeno mnogo...a tva 4e devali na selqci da kultivirat treva..pffff are are..vsi4ki ti povqrvahme...a tva 4e q davali na rakovo bolni...moje ne znam i ne sum 4el nikude..i vse pak ako q davat nai veroqtno q dava nqkoi lekar koito si razbira ot rabotata...a ne mislq 4e "Kolio-Jointa" ot sasedniq blok ima nqkoi lekar zaka4en za sebe si deto da mu kazva kolko treva da vzema na den za da e zdrav..az si mislq 4e toi se napu6va kat prase i zabravq kude se namira..se6 sa na kude biq...right?

LunaTriCk
02-02-2006, 17:09
ti kfo..??? iska6 da ti izkarvam nau4ni trudove li?! Q misli malko...q se ogledai i vij dali na teq deto pu6at treva ne im li4i ot dale4?? a i nqma kvo da mi sravnqvat cigari i alkohol s marihuna..NQMAT NI6TO OB6TO!!! I trite ne6ta vredqt mnogo na 4oveka...Alkohola vodi do visoko kravno..koeto e dostata4no da ti dokatra invafarkt ili insult...cigarite mogat spokoino da ti dokarat rak...a marihuanata...te pravi na guz...mozakata ti spira da ba4ka kat horata zaradi vsi4kite himikali deto sa v typiq joint..se6 li sa?? razlikata e tam...4e alkohola i cigarite ne vodqt do pristrastqvane do tolkova golqma stepen kato marihuanata...a i da ne e tolkova vredna marihuanata..aide davai vsi4ki da po4nem da pu6im i da mrem puk..a??..samo 6toto nqkoi kazal 4e ne bila tolkova vredna.. Vseki si ima glava i moi sam da si misli verno...ama vse pak davame primer na deca po malki ot nas i nqmat o6te izgradeno mnenie za ne6tata..kvo..iska6 da po4ne6 da vijda6 deca na po 12 da se razmandahercvat po ulicite s joint v raka li?!

Точно пък цигарите, алкохола и марихуаната имат сравнително равни нива на пристрастяване. Единствените разлики между трите са цената и последствията.

Death_F
02-02-2006, 17:17
Аз съм твърдо "против" признавам че съм пробвала наркотици при това доста видове но никога не съм ставала зависима или каквото и да е било просто съм пробава и повярвайте ми не мисля че човечеството заслужава подобно нещо представяте ли си свят в който по улиците се разкарват някфи абослютно нашибани с амфетки и сякфи глупости хора...бахти анархията дет ше стане...блях... [-X

02-02-2006, 17:38
razlikata e tam...4e alkohola i cigarite ne vodqt do pristrastqvane do tolkova golqma stepen kato marihuanata
тва в форум
"майки срещу дрогата" ли го прочете?
само там може да се напише такава
безподобна глупост.
никой не отрича, че марихуаната е
вредна.просто казвам, че не е по-
вредна от алкохола и цигарите, които
са напълно легални.не знам дали си
виждал 12 годишно дете с чаша алкохол
в детската дискотека, с цигара по улицата...
никой не ти говори за махдахерцане с
джойнт в ръката, изрично казах, че съм
ЗА декриминализация.не легализация,
според мен повечето българи все още
не са узряли напълно за идеята...
виж в холандия...кофишоповете са САМО
за пълнолетни, сядаш и пушиш там.или
вкъщи.повярвай ми, едва ли ще видиш
холандец, мотаещ се с джойнт в ръка по
центъра на Амстердам...



едит: така и не успя да ми обясниш, защо
тревата е по-вредна...което само ме навежда
на мисълта, че така ти е казал някой приятел
/мама/тати/чичко или лелка...
мислех, че си човек на години и сам можеш
да си чаткаш нещата...а не да ръсиш безпочвени
обвинения :wink:

Oyama
02-02-2006, 17:53
Естествено че алкохола и цигарите са по безвредни, може да водят до рак и подобни но тва е в дългосрочен план, докато от тревата за година две и вече си отписан :smt017 .

Dr. Kazimbutt
02-02-2006, 17:56
Естествено че алкохола и цигарите са по безвредни, може да водят до рак и подобни но тва е в дългосрочен план, докато от тревата за година две и вече си отписан :smt017 .
Има нещо вярно.

Pe666o
02-02-2006, 18:06
razlikata e tam...4e alkohola i cigarite ne vodqt do pristrastqvane do tolkova golqma stepen kato marihuanata
тва в форум
"майки срещу дрогата" ли го прочете?
само там може да се напише такава
безподобна глупост.
никой не отрича, че марихуаната е
вредна.просто казвам, че не е по-
вредна от алкохола и цигарите, които
са напълно легални.не знам дали си
виждал 12 годишно дете с чаша алкохол
в детската дискотека, с цигара по улицата...
никой не ти говори за махдахерцане с
джойнт в ръката, изрично казах, че съм
ЗА декриминализация.не легализация,
според мен повечето българи все още
не са узряли напълно за идеята...
виж в холандия...кофишоповете са САМО
за пълнолетни, сядаш и пушиш там.или
вкъщи.повярвай ми, едва ли ще видиш
холандец, мотаещ се с джойнт в ръка по
центъра на Амстердам...



едит: така и не успя да ми обясниш, защо
тревата е по-вредна...което само ме навежда
на мисълта, че така ти е казал някой приятел
/мама/тати/чичко или лелка...
мислех, че си човек на години и сам можеш
да си чаткаш нещата...а не да ръсиш безпочвени
обвинения :wink:

uff.....are za elementarni hora elementarno 6e govorq...fani 2-ma 4oveka..ediniq da si pu6i po 20 cigari na den...drugiq po 20 joint-a...iska6 da va6tame bas koi 6e umre purvi??..( i tyk ti kazva6 "Da ama, nikoi ne pi6e po 20 jointa na den"..i az 6ti kaja..."Tva ne pravi joint-a po bezopasen...right?!")
...a...i izob6to nqma kvo da mi govori6 za Amsterdam...holandci i bulgari sa tolkova mnogo razli4ni po mantalitet..4e daje nqma da povqrva6.

02-02-2006, 19:03
ti kfo..??? iska6 da ti izkarvam nau4ni trudove li?! Q misli malko...q se ogledai i vij dali na teq deto pu6at treva ne im li4i ot dale4?? a i nqma kvo da mi sravnqvat cigari i alkohol s marihuna..NQMAT NI6TO OB6TO!!! I trite ne6ta vredqt mnogo na 4oveka...Alkohola vodi do visoko kravno..koeto e dostata4no da ti dokatra invafarkt ili insult...cigarite mogat spokoino da ti dokarat rak...a marihuanata...te pravi na guz...mozakata ti spira da ba4ka kat horata zaradi vsi4kite himikali deto sa v typiq joint..se6 li sa?? razlikata e tam...4e alkohola i cigarite ne vodqt do pristrastqvane do tolkova golqma stepen kato marihuanata...a i da ne e tolkova vredna marihuanata..aide davai vsi4ki da po4nem da pu6im i da mrem puk..a??..samo 6toto nqkoi kazal 4e ne bila tolkova vredna.. Vseki si ima glava i moi sam da si misli verno...ama vse pak davame primer na deca po malki ot nas i nqmat o6te izgradeno mnenie za ne6tata..kvo..iska6 da po4ne6 da vijda6 deca na po 12 da se razmandahercvat po ulicite s joint v raka li?!

Точно пък цигарите, алкохола и марихуаната имат сравнително равни нива на пристрастяване. Единствените разлики между трите са цената и последствията.
Пешоооо, мноо си зле :-D
алкохола води до най-силната извстна на науката ФИЗИ4еска зависимост, от алкохолна абстиненция може да ти спре сърцето, и след 10 години всекидневно пиене състоянията алкохолен делир и алкохолна халюциноза не ти мърдат.
Алкохола има смъртоносна доза, и дори в малки коли4ества прецаква координацията на движенията, аз поне от трева никой не съм видял да залита , да пада или да минавапрез стълкена врата без да я отвори, а от алкохол се слу4ват такива неща..
ТЮТЮНА пък води до най-силната психи4еска зависимост, позната на науката, цигарите се спират, но никога не се отказват, питай пуша4ите..
освен това НИКОТИНА е канцероген и алерген и има смъртоносна доза.
от вси4ки вещества в тревата НИТО ЕДНО НЕ Е канцероген или алерген и НЯМА смъртоносна доза,
това как да ти го обясня с по- прости думи?? :mrgreen: :mrgreen:

тревата те правила на "гъз" :smt005 ох ще се гътна от смях :lol: сигурно Виктор Юго и Александър Дюма, дето основали клуба на хашиша в Париж са били тъпи гъзове.. или Уилям Шекспир, в 4иито луло са намерени следи от канабис и кокаин е бил "тъп гъз" като е написал "сън в лятна нощ"(ти тва сигурно изобщо не си го 4ел)

разликата между тревата и тютюна е в това, 4е тютюна се ОТГЛЕЖДА ПО-ТРУДНО :mrgreen: :idea: , ако тревата беше разрешена цигара марихуана щеше да е по-евтина от цигара стютюн, а това на некои куки и на некои мутри никак няма да им хареса.. и потреблението на алкохол и цигари рязко ще падне.. защото вместо 700 грама алкохол и 10 грама тютюн на ден , средностатисти4еския пи4 ще му трябват само 4-5 грама трева :mrgreen: .. и огън4е =D>
В Холандия броят на наркоманите е намалял СЛЕД като са разрешили кофишоповете,
а у нас откакто забраниха т.нр"еднократна доза" броят на хероинозависимите се е увели4ил с 1/3, защо ли?.. Като фактите говорят ..

Pe666o
02-02-2006, 19:22
Гостр, mnogo si prosT...ne vij dal hora da zalitat ot treva :-k e 4e kak 6e vidi6..te ne moat da varvqt!!! :mrgreen: imam priqtel koito ne moje da govori huhavo..(zamazva) 6toto kato e bil na 10 se e prail na pi4 i e vartql qko joint-a ;-) ...uff..kvo li sum trugnal da vi govorq...trovete se kat iskate..legaliziraite go...4e to daje trevata ima le4ebni svoistva e :wink: davat q protiv rak...right?
faktite govorqt pi4...ama narkomanite ne mogat...are zdrave

Dr. Kazimbutt
02-02-2006, 19:25
4e to daje trevata ima le4ebni svoistva e :wink: davat q protiv rak...right?

Че как не? Все пак въглеродният диоксид, който се отделя при горенето й е много полезен за белите дробове и организма като цяло... :mrgreen:

altruist
02-02-2006, 19:26
istinata e 4e i trevata, i alkohola, i vsi4ki drugi 6itove te preebavat i nakraq, nezavisimo kvo si vzimal, pak 6te prili4a6 na gyz.
I mejdu drugoto ne moga da razbera za kakvo vyob6te ste trygnali da obsyjdate taq tema, pri polojenie 4e nezavisimo dali e nelegalen ili ne, vseki narkotik moje da byde nameren i zakupen sravnitelno lesno.
koito iska da se trovi da se trovi
moqt syvet e - zaebete narkoticite, pozior6tinata i drugite prostotii; sportuvaite, obi4aite se i bydete 6tastlivi, po dqvolite.

Pe666o
02-02-2006, 19:54
istinata e 4e i trevata, i alkohola, i vsi4ki drugi 6itove te preebavat i nakraq, nezavisimo kvo si vzimal, pak 6te prili4a6 na gyz.
I mejdu drugoto ne moga da razbera za kakvo vyob6te ste trygnali da obsyjdate taq tema, pri polojenie 4e nezavisimo dali e nelegalen ili ne, vseki narkotik moje da byde nameren i zakupen sravnitelno lesno.
koito iska da se trovi da se trovi
moqt syvet e - zaebete narkoticite, pozior6tinata i drugite prostotii; sportuvaite, obi4aite se i bydete 6tastlivi, po dqvolite.
that's my point!...i cigarite i alkohola vredqt..a sq ako i treva mu slojim...ne znam go kude 6te stignem...

Oyama
02-02-2006, 20:09
istinata e 4e i trevata, i alkohola, i vsi4ki drugi 6itove te preebavat i nakraq, nezavisimo kvo si vzimal, pak 6te prili4a6 na gyz.
I mejdu drugoto ne moga da razbera za kakvo vyob6te ste trygnali da obsyjdate taq tema, pri polojenie 4e nezavisimo dali e nelegalen ili ne, vseki narkotik moje da byde nameren i zakupen sravnitelno lesno.
koito iska da se trovi da se trovi
moqt syvet e - zaebete narkoticite, pozior6tinata i drugite prostotii; sportuvaite, obi4aite se i bydete 6tastlivi, po dqvolite.
that's my point!...i cigarite i alkohola vredqt..a sq ako i treva mu slojim...ne znam go kude 6te stignem...
E тва е истината, само анаболи :smt004 .

He3HauKa
02-02-2006, 21:26
Ami az sam за
zashtoto horata koito reshat da pushat treva i da zimat sintetiki taka ili inache shte go pravqt nezavisimo dali narkoticite sa legalni ili ne.. :arrow: nqma smisal 15-16 godishni hvanati s droga da se prashtat v TVU-ta tai che po dobre da e legalna :mrgreen: Pak sq cigarite stanaha 2.60 to po evtino izliza da si zemesh edin svesten djoint shtoto grama e 2lv... :-k

Pe666o
02-02-2006, 21:33
Ami az sam за
zashtoto horata koito reshat da pushat treva i da zimat sintetiki taka ili inache shte go pravqt nezavisimo dali narkoticite sa legalni ili ne..

taka li?..a q mi kaji kav e 6ansa v edno semeistvo v koeto maikata i ba6ta sa rokeri...i deteto da stane roker??..kam 99.9% nali...em sa6tata rabota e s narkoticite...ako stanat legalni..pove4e hora 6te gi polzvat otkrito..i pove4e malki deca 6te gledat..i 6te se u4at..i natatak sama se se6ta6

[wan`a`doo]
02-02-2006, 21:38
uff.....are za elementarni hora elementarno 6e govorq...fani 2-ma 4oveka..ediniq da si pu6i po 20 cigari na den...drugiq po 20 joint-a...iska6 da va6tame bas koi 6e umre purvi??..( i tyk ti kazva6 "Da ama, nikoi ne pi6e po 20 jointa na den"..i az 6ti kaja..."Tva ne pravi joint-a po bezopasen...right?!")
...a...i izob6to nqma kvo da mi govori6 za Amsterdam...holandci i bulgari sa tolkova mnogo razli4ni po mantalitet..4e daje nqma da povqrva6.
Eh Pe6o, Pe6oooo. ARe 6e goworq na tvoi ezik...na4i edin 4adel masurka se ravnqva na 20cigari...Az edin mesec kat sum pu6ila seki den 4adel i ako si kaja stop moga da spra axxaxa a cigarite sled kato bqh pu6ila primerno 2sedmici daje po po malko o t dvaiset cigari ne sum mogla da spra...

LunaTriCk
02-02-2006, 22:43
Ако се легализират наркотиците, никой няма да ви кара насила да вземате. Хората прибягват до дрога, не дрогата до хората. Това, че някои не могат да си преценят мярката не е мой проблем. Мога да ви дам още няколко факти.
Протугалия е декриминализирала наркотиците през 2001. Ако те хванат с малко количество дрога, не те пращат в затвора, а в болница. По улиците се разхождат малки групички с червени жилетки предлагайки услугите си и направления, ако искаш да се лекуваш. Та, какво сочи статистиката след декриминализацията:
Процента на зависимите постъпили в клиники за лекуване е нарастнал с 20% за последните 5 години.
Случаите на СПИН сред зависимите са спаднали с 51% от 2000 насам.
Единствено се е покачило нивото на престъпления свързани с наркотици със 7%. Решението за него дадох в предишното си мнение. Броя на хората използващи наркотици не е нарастнал, въпреки обратните очаквания.

Oyama
02-03-2006, 00:25
Ще има бой и ебане за наркоманчетата, подготвяме ударните бригади само да ми се напълни фитнеса с лица 8) 8) 8) 8) .

stop_the_war
02-03-2006, 07:37
смешни сте :P
алкохола е вреден, цигарите са вредни, въздуха също е вреден, а са разрешени. май искате да стигнем до сценарии на някоя утопия, в която повечето неща за забренени, защото са вредни, квлючително и секса, целувките и любовта.

има нещо вярно в това че децата ще копитар.
Но и сега например, има родители, които пушат тютюн и пият алкохол, това значи ли че децата им и те ще станат алкохолици? може би, това е въпрос на възпитание от страна на родителите, каквито и да са родителите, ако са отговорни, няма да дават пример на децата с наркотици.

Pe666o
02-03-2006, 19:19
Za ! I to na vsi4ki!
=D> =D> =D> =D> tva e..sindromut "blondinka"...na nikoi ne pro6tava :-k

02-03-2006, 20:09
хубу, тя била блондинка..
ами шефа на британския отдел за борба с наркотиците и той ли е блондинка, щот виж кво написал..:


Призив на Едуард Елисън, бивш шеф на Отдела по Наркотици на Скотланд Ярд:




"Като бивш шеф на Отдела за Наркотици съм видял много млади да умират. Искам моите деца да не се закачат - затова искам всички дроги да бъдат легализирани.

Седем години от живота ми минаха в отдела по наркотици на Скотланд Ярд, четири от тях като негов шеф. Видях нещастията, до които води злоупотребата с наркотици. С очите си видях нищетата, разбития живот, смъртта.

Виждах и ги арестувах когато можех - хората, които живеят така добре от дрогата: дилърите, трафикантите, организаторите. Видях огромните печалби, които получават от мизерията на другите, прането на пари и престъпните синдикати, които се финансират от него.

Ние вече пробвахме забраната. Всичко, което получихме, са съдилища задръстени с хиляди дела на малки, индивидуални потребители и поколение от млади хора, които гледат на полицията като на враг. Не са ни останали други възможности за борба, освен престъпните.

Казвам ви: Легализирайте дрогите, защото искам да видя по-малко злоупотреба с дроги, а не повече. Казвам ви: Легализирайте дрогите, защото искам да видя престъпниците изхвърлени от бизнеса." :mrgreen:

Dr. Kazimbutt
02-03-2006, 20:22
хубу, тя била блондинка..
ами шефа на британския отдел за борба с наркотиците и той ли е блондинка, щот виж кво написал..:


Призив на Едуард Елисън, бивш шеф на Отдела по Наркотици на Скотланд Ярд:




"Като бивш шеф на Отдела за Наркотици съм видял много млади да умират. Искам моите деца да не се закачат - затова искам всички дроги да бъдат легализирани.

Седем години от живота ми минаха в отдела по наркотици на Скотланд Ярд, четири от тях като негов шеф. Видях нещастията, до които води злоупотребата с наркотици. С очите си видях нищетата, разбития живот, смъртта.

Виждах и ги арестувах когато можех - хората, които живеят така добре от дрогата: дилърите, трафикантите, организаторите. Видях огромните печалби, които получават от мизерията на другите, прането на пари и престъпните синдикати, които се финансират от него.

Ние вече пробвахме забраната. Всичко, което получихме, са съдилища задръстени с хиляди дела на малки, индивидуални потребители и поколение от млади хора, които гледат на полицията като на враг. Не са ни останали други възможности за борба, освен престъпните.

Казвам ви: Легализирайте дрогите, защото искам да видя по-малко злоупотреба с дроги, а не повече. Казвам ви: Легализирайте дрогите, защото искам да видя престъпниците изхвърлени от бизнеса." :mrgreen:
Щом той е идиот, значи и ние трябва да станем, така ли?

LunaTriCk
02-03-2006, 20:25
Кога пък му видя резултата от теста за интелигентсност :smt017

dobrin
02-03-2006, 20:36
Да, напълно възможно е в бъдеще наркотиците да се легализират и да се продават навсякъде, но до това време има да се измине много дълъг период на съзряване на обществото като цяло. Ако нещата бяха толкова лесни всичко щеше да е станало много отдавна. Както и да е...

02-03-2006, 22:25
Споко, статистиката со4и, 4е каквото е станало легално в Холандия става легално навсякъде до половин един век .
В ЮК, Португалия, Испания, Швайцария, Канада, и 11 от щатите на САЩ тревата е ДЕКРИМИНАЛИЗИРАНА(не може да се продава, но може да се притежава в определени граници)
и у нас ще стане така. Дали рано, дали късно.. дали дотогава някой дето не е внимавал ще го викат в детска педагоги4еска стая или някой друг даже ще го тикнат в затвора заедно с убийците не е важно.

Важнотое , 4е дотогава цяко едно(а може и няколко)поколения ще се нау4ат да виждат в лицето на органите на властта само един ВРАГ.
Това много хубуу ли е?
не е важно.
Важното е 4е тревата(за разлика от амфетите) си расте пред блока(край пътя, край реката, между нивите)
ЗАБРАНЕНО ИЛИ НЕ< НО СТАВА ЗА БРАНЕ :!: :mrgreen: :mrgreen: :-D :smt005

02-06-2006, 16:08
protiiiiiiiiiiiiiiv ! ! ! !

02-07-2006, 14:12
48 prozenta sa ZA....Легализиране на Наркотиците!!!!!

Ei TEEN-4eta,4ak takava propadnalost li be.....UJASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS :( :( :(

02-07-2006, 15:33
"You take the blue pill- you wake up in youre bed, whatewer you want .. You take the red one- you stay in wanderland.."

тва да ти напомня нещо??
колкото и едносри4ни отговори с по много удивителни и няколко емоцийки да пуснат "НЕ"-тата,
това няма да промени нещата ..
50%50 и то от тези, дето не ги е шубе да си признаят..

п.с. то по комунисти4еско време е било забранено да разказваш и съ4иняваш вицове за Тодор Живков, и е можело затова да лежиш 7 години в затвора..

ама колко вицове за Тодор живков има.. цял камион..

200 000 ПЪЛНОЛЕТНИ българи пафкат трева, а колко от непълнолетните не се знае..
прогнозирам 4е в следващия парламент вместо "атака" ще има "Партия на Конопа"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

LGLZ!

HereTodayGoneToHell
02-07-2006, 15:42
За съм. Просто за мен този живот е прекалено кратък, за да се прави винаги каквото трябва. Важното е всеки да е щастлив, независимо дали в чуждите очи поводът му за щастие изглежда повърхностен и глупав.

П.П. Не приемам НИКАКВИ наркотици!

lina15
05-24-2006, 21:48
Tvurdo za
www.promena.org
твърдо за ?!
а ве ти изобщо правиш ли разликата
леки/твърди наркотици.
ami da,pravq.ama za6to pita6?Primerno ako se legalizirat kuv e problema,koito iska da drusa kvoto i da e da go pravi pone na spokoistvie!6toto primerno az drusam dosta,ama nesum stignala do hero ili ne6to takova.ama vi6 koka,bonbonki,amfeti dovolno vzimam i me kefi!ako se legalizirat upotrebata nqma da narasne 6toto sega koito iska da drusa go pravi...nezavisimo 4e e nelegalno!Ama kato e legalno 6te e po qko

05-24-2006, 22:08
Гласувах против,6тото знам,4е ако ги легализират някви де4ковци като пове4ето в тоя форум 6е се скъсат да се друсат без при4ина и 6е си съсипят животите от тъпотия =; Ина4е няма да е ло6о да легализират само ганджата - тва е по4ти безвредна(ако не се прекалява)класика в жанра :wink:

Communist
05-25-2006, 10:56
Наркотиците трябва да бъдат строго забранени, това е ясно.
За най-големите разпространители даже трябва да се използва "максималното наказание".
Деградацията на обществото и на младежта стига до нечувани размери. :smt013 :smt013 :smt013