PDA

View Full Version : Вярно ли е,че когато пиеш витамин Ц,за да си спреш цикъла...



miloto_girl_4e
02-02-2006, 21:23
Вярно ли е,че когато пиеш витамин Ц,за да си спреш цикъла не е никак полезно?!
Защото майка ми ми разправя,понеже на мен като ми дойде пия по 3-4 витаминчета на ден и пия някакъв чай и нали то значително ми намалява и на мен ми е по-добре така,но майка ми вика,че хич не е хубаво като правя така,защото това,което трябвало да го изхвърля от себе си един вид,аз по този начин като си намалявам цикъла съм го задържала в организма си :?
Та вярно ли е,че не е полезно да си намаляваш цикъла без да имаш смислена причина?!

ycMuBkaTa
02-02-2006, 21:50
Моята майка е лекар и тя ми е казвала, че основно чрез менструацията (освен нали да изхвърля неоплодената яйцеклетка) един вид се и обменя кръвта, т.е. пречиства се. Затова и като ти върви повече и по-дълго, освен нали някакви фрапиращи случаи, при които може и да има проблем с яйчниците, всъщност е доста полезно за организма. Има жени, които на зряла възраст при нарушение на хормоните и там други неща им се препоръчва да родят, за да им се обмени кръвта.
Та, това с витамин Ц-то, което е доста разпространено сред тийнейджърките за намаляване и спиране на цикъла, всъщност е доста вредно за организма и по-специално за черния дроб. Но говоря, когато се взима в големи дози. Имам една приятелка, която си го спира като пие по една коричка витамин ц...и после се прегъва половин ден от болки в черния дроб...
Абе с думи така досадната менструация е доста полезна за организма :-)

e4o
02-03-2006, 09:51
nz no az li4no si mislq 4e vse pak vitaminite sa si polezno ne6to, pii si gi, no no pri vseki cikul, na men mi kaza lekarka 4e osobenno zimata e mnogo polezno da se priemat vitamini :roll: :) :wink:

NuNi__
02-07-2006, 07:32
macka,4eti sq...kato si v cikul i vzema6 vitamin C se govori,4e cikyla ti spira-da,vqrno e,no sled tva se vru6ta v dvoini dozi!ne e polezno nikak

02-08-2006, 08:49
Maika ti e absolutno prava!!!NEDEI DA VZIMA6 VITAMIN C!!!ADSKI E VREDNO!!!Zamisli se v dymite na maika ti-logi4no!6tom ne6to triabva da bade izxvarleno ot ot organizma zna4i e vredno.Vse edno da vzima6 xap4eta za da ne sere6.Tva e satoto.Are kvo tolkova,znam 4e e gadno,ama 6te go iztarpi6 tam 5-6 dena.Vitamin C se vzima samo kogato se nalaga-naprimer kogato si na mora.A ne za6toto taka ti e po-dobre.Posly6ai maika ti i ne go pii :smt011 .NAISTINA E VREDEN!!!