PDA

View Full Version : Птичи грип???



gia_bs
02-03-2006, 19:42
Птичи грип в България??? (http://www.btv.bg/news/?magic=all&story=46967)

Хм...я ми кажете..вие вълнувате ли се от тази тема или смятате че е малко преувеличена....

i'm so excited!
02-03-2006, 19:48
манипулация. голяма.
тва е.
а аз си плюскам сичко и хич не ми дреме=)

MAFIOZO
02-03-2006, 19:55
abe az li nevijdam ili 4eta pi*i grip :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

miloto_girl_4e
02-03-2006, 20:08
ми не,аз по принцип не ям много пилешко,предпочитам свинско :lol: ,но си хапвам пилешко,ако има в нас примерно,или като си взимам дюнер,такаче :D

Master_88
02-03-2006, 21:18
Не съм предприел нищо засега. Даже днес пак ядох пилешко. Не мисля че засега съществува голяма опастност

бездомник
02-03-2006, 21:20
От подобни неща фармацевтичните компании печелят милиярди!

Dr. Kazimbutt
02-03-2006, 21:24
манипулация. голяма.
тва е.
а аз си плюскам сичко и хич не ми дреме=)
Верно е манипулация. И аз си хапвам най-спокойно.

Swinkenhoffer
02-03-2006, 21:27
От подобни неща фармацевтичните компании печелят милиярди!

абсолютно!

иначе, ако ни е писано да умрем от птичата зараза, каквото и месо да не ядем - ще пукнем, така че ... :mrgreen:

rosskata
02-03-2006, 21:30
Писна ми да слушам за тоз птичи грип... Аман от глупости значи! =;
Освен това се заразяваш, ако ядеш СУРОВО болно пиле... При термична обработка вирусът умира... :roll:

А тея пандемии са пълни глупости... КОлко души умират всяка година от СПИН? А от автомобилни катастрофи? :-k
Вместо да реват за този грип, по-добре да обърнат внимание на някои по-сериозни, реални проблеми...

Между другото сега ям повече пилешко- сега е доста по-евтино от преди...

vra4ka
02-03-2006, 22:00
Вирусът е опасен само , ако пилете не е обработено.Не мисля,че го ядете сурово.Достатъчно е да се извари и вирусът умира. Така че аз си ям пилешко. ;-)

02-03-2006, 22:14
Zashto si mislite che ptichi grip moje da hvanete samo pri konsumaciq na sorovo meso? Tova e grip koito se prenasq po vazdushno-kapkov put, mojete da go hvanete pri kontakt s bolna ptica, ne kato qdete mesoto. Opasnoto ne e che shte izmre cqla evropa a ot tova che koito se zarazi umira burzo - zasqgat se dihatelnite organi i putishta i chovek umira. Dostatuchno hora umrqha za da se smqta za neshto seriozno, no e neobqsnim fakta che v Rumuniq i Turciq IMA ptichi grip a v Bulgariq nqma...

vra4ka
02-03-2006, 22:23
Zashto si mislite che ptichi grip moje da hvanete samo pri konsumaciq na sorovo meso? Tova e grip koito se prenasq po vazdushno-kapkov put, mojete da go hvanete pri kontakt s bolna ptica, ne kato qdete mesoto. Opasnoto ne e che shte izmre cqla evropa a ot tova che koito se zarazi umira burzo - zasqgat se dihatelnite organi i putishta i chovek umira. Dostatuchno hora umrqha za da se smqta za neshto seriozno, no e neobqsnim fakta che v Rumuniq i Turciq IMA ptichi grip a v Bulgariq nqma...


На мен лекар ми е казвал за суровото месо.
А и все пак не мисля че тук някои си гледа кокошки вкъщи или нещо такова ,за да има контакт с птици.
Става въпрос за яденето на месото ;-)

WILD__BOY
02-04-2006, 08:10
Поредната манипулация на общественот мнение. Фармацефтичните компании ще спечелят много, а и едно наплашено население се манипулира много по-лесно.

Oyama
02-04-2006, 08:28
Не знам за вас ама аз съм на ДЮНЕР МАНИЯ. \:D/

e4o
02-04-2006, 08:51
hapvam si pile6ko :lol:

lina15
02-04-2006, 09:14
az ne qm meso poprincip taka4e !!!

bulgarche
02-04-2006, 09:46
Абе много се дразня като всеки говори к'вот му е на устата, маа нищо да не разбира. Едва ли има повече от 2-3-5 човека тук, които да са леко по-информирани. Мислите ли, че след като има птичи гриб около България, няма да има и тук? Замислете се...има ли начин да се спре...еми няма...к'во..ще избиете кормураните на Марица...едвал ли..12,5% от тези птици в цял свят са в Пловдив...почти цялата световна популация на Червеногушата гъска която е около 70 000 е на Шабла и Дуранкукал...к'во...ще ги избием ли... и после още 1 вид заличен от лицето на земята...

Няма начин да се спре прелета на птиците (а то ако има...не е нормален). Единствено да не мутира грипа и да стане опасен за човека, но и така да е...това не е болест толкова опасна, не за нещо друго, ами защото много лесно можеш да се предпазиш от нея. Миете си ръцете, не пипате умрели птици, повечето от вас едва ли си имат кокошки в двора (не че нещо ми дворове нямат). А и въруса умира при термична обработка

02-04-2006, 11:39
haha,
Ahaha,
we4e 4 godini sym WEGETARIANEC, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kojto qde meso go 4akat wse gadosti w toq jiwot :mrgreen:
malko e luda krawa i pti4i grip, o6te 4umi za mesoqdcite idat, Werwajte mi :smt005

snooppy_f
02-04-2006, 12:23
Не, и не мисля да го правя...Ако ще е заразено да е заразено, ако ще се мре, да се мре... :smt117

air_J
02-04-2006, 13:31
Преди години KFC го начукаха на Макдоналдс със болеста "луда крава". Очевидно Макдоналдс са отмъстителни. И това не го твърдя аз, а един познат на баща ми, занимаващ се с отглеждане на пилета. 8-[

Eleonora
02-04-2006, 13:48
hapvam si pile6ko :lol:i az su6to,taka 4e :mrgreen:

fti4ka
03-30-2006, 01:20
Не и не смятам, ако ще умирам поне да съм наяден :::

KRaLiCa_na_OrGaZmA
03-30-2006, 01:51
Птичи грип в България??? (http://www.btv.bg/news/?magic=all&story=46967)

Хм...я ми кажете..вие вълнувате ли се от тази тема или смятате че е малко преувеличена....

ami ne tree e taka da q podminavame . no az meso ne qm poprincip nqmam mn kontakt s ptici ta dano mine po barzo tova bez jertvi v BG i kadeto i da bilo :roll: