PDA

View Full Version : Искате ли да живеете в чужбина!



02-04-2006, 14:40
Искате ли да живеете в чужбина!
Минавала ли ви е тази мисъл в главата и ако сте склонен да станете емигрант каде бихте живели и защо?

Moderated by Tiffany
по точка 1 от правилника.

MAFIOZO
02-04-2006, 15:01
da i lqtoto 6te se opitam da go realiziram ( 6te xodq na probi v avstriq :P )

De_mikke
02-04-2006, 15:11
hem mi se iska,hem ne nz
:-s

бездомник
02-04-2006, 15:29
Живял съм във Финландия 3 години и определено смятам, че там беше хиляди пъти по-добре. Иначе тук в България също има възможности за реализация.

mariella_17
02-04-2006, 15:47
iska mi se sled vreme da otida da jiveeq v amerika ili franciq, no ne za vinagi, a prosto za nqkolko godini prosto za da vidq kak e

RoyTheReaper
02-04-2006, 15:49
бездомник, imam edin vapros kam teb. vqrno li e 4e vav Finlandiq e zabranen alkohola i finladcite hodeli da se napivat v Rusiq?

бездомник
02-04-2006, 15:55
бездомник, imam edin vapros kam teb. vqrno li e 4e vav Finlandiq e zabranen alkohola i finladcite hodeli da se napivat v Rusiq?
Алкохола не е забранен, просто се продава скъпо и ако си бил там навярно се сещаш за магазините ALKO. Ходят да се напият в Русия и Естония, защото алкохола е по-евтин. :smt030

Li4iCe
02-04-2006, 15:56
Да, искам да живея в чужбина. Или поне да пробвам, за да ми мине меракът. Знам, че там ще ми е много по-трудно отколкото в България и съм готова да си скъсам задника само и само да постигна нещо. Но поне ще знам, че си е заслужавало и един ден трудът ми ще бъде възнаграден справедливо...това в България не може да се случи, не и в този живот.
Най-привлекателни за мене са страните от Северна Европа.Възхищавам се на манталитета на хората, които живеят там.

MAFIOZO
02-04-2006, 16:00
az na 13 godini xodix vuv franciq na turnir s otbora i tam ni nastanixa v selo Plomelin taka se kazva6e zabelejete SELO! a be6e kato dragalevci ili boqna! a be6e nqkvo izmisleno selo! UNIKALNOTO grad4e be6e a da ne govorim za Pari6 kakuv e!

Death^Forever
02-04-2006, 16:36
Не съм живяла в чужбина, но ми се ще поне да пробвам, само че не вярвам да стане. Иначе искам да се реализирам тук.

xandria
02-04-2006, 16:37
mi az rabotq po vuprosa da 4ypq ot tyka.. da vidim dali 6te stane :-k

02-04-2006, 16:50
"nav1n trud1t mi 6te b1de v1znagraden!"- zvu4i naivno! koito moje go moje! ili si kad1ren ili-ne, razlikata e 4e tuka ne ti trqbva obrazovanie, a trqbva da ti se4e pipito! \:D/

a otgovora mi e-Nikoga nebih mogla da jiveq kato otrepka v 4ujda d1rjava [-X

ycMuBkaTa
02-04-2006, 16:58
Да искам да живея в чужбина, не че не обичам България, но мисля, че там бих живяла по-спокойно и може би по-щастливо, макар че как може да бъдеш щастлив, когато всички, които обичаш не са с теб, но само времето ще покаже.

02-04-2006, 17:11
естествено, че да...особено при
положение, че мога да отида и да се
реализирам, щото майка ми е от Русия
и имам роднини там...
някой каза "не бих могла да живея като
отрепка в чужбина"-ми...ти ако се
чувстваш отрепка, няма чужбина точно да
ти е виновна, повярвай ми :-s

Dr. Kazimbutt
02-04-2006, 17:13
Бих живял във Франция. Там ме кефи какво е.

ComiX
02-04-2006, 18:46
Много хора искат да живеят другаде,не в България,
защото не е развита,няма хубава работа.. :shock:
От една страна ги разбирам,защото всеки иска да уреди
добре живота си,но как България ще се развие при
положение,че никой не иска да остане в нея?! 8-[
Това е една страна,която изостава и ако я напуснем
ще живеем много по-добре!Ще получим много по-добро образование(по света учителите са доста по-отговорни от нашите и получават заплати по-високи от тукашнити точно поради тази причина),по-добри хонорари(тука и да се отрепеш от работа,пак няма да получиш толкова пари,колкото на запад),ще живеем на по-чисто(тук е толкова замърсено!),няма да съблюдаваме толкова много убийства(в последно време се чувствам като в касапница в България)...
Но това не ни дава право да я напускаме.Тук сме
направили първите си стъпки,тук историята е доста
по-богата и има с какво да се гордеем,вярно че е
бедна,малка държава,но какво от това?Искате да се оправи?Ами помогнете и вие!Спрете да си хвърляте боклуците наляво-надясно,ако сте учител си вършете работата както на запад,спрете да се убивате..но това е невъзможно за един нафукан българин,който винаги смята,че другите са му виновни и че това ще накърти неговото достойнство само ако помогне на своята държава!

majesty
02-04-2006, 20:32
В България няма голям шанс за реализация. Тук и да искаш да направиш нещо, трябва да се бориш с много хора , да ги убедиш в своите убеждения, от учене полза ... не много голяма и в крайна сметка дори да успееш няма да е за дълго защото и държавата не е на твоя страна. Целият ми образ за нашата държава е някак сив и затворен. Много хора са все още консервативни. Всичко според мен върви много бавно и искрено се надявам този процес на "събуждане" (имам предвид да отстояват своите позиции, да търсят правата си и да мислят) на хората да сега да започва, а не да завършва. Аз лично не искам да остана тук.

MAFIOZO
02-05-2006, 00:11
париж не е кой знае какъв град...
хубави и интересни туристически места и иначе... :-kda we minax po plas pigale mnogo e qko tam! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

MAFIOZO
02-05-2006, 08:56
париж не е кой знае какъв град...
хубави и интересни туристически места и иначе... :-kda we minax po plas pigale mnogo e qko tam! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


ако те интересува баш това отиди в Хамбург или Амстердам... Париж е бледо копие :mrgreen:e ne sam imal kasmeta o6te da oitda v amsterdam ili xamburg zasega e bilo samo pari6 ama i na tova sum dovolen 8)

teenkopele
02-05-2006, 14:06
Не, искам да се реализирам тук. :)
Живял съм в чужбина за около 2години,но не ми хареса.

02-07-2006, 15:16
PARDOXALNO....NULA/0/prozenta iskat da ostanat v BG!!!!!! 8)

vibora85
02-09-2006, 14:09
Ами аз и сега съм в чужбина,липсва ми страхотно много България,но няма никакъв шанс за нищо в нея поне на този етап-ходих си за малко преди година и половина и скоро сигурно няма да повторя...Няма смисал там маладото поколение каквото и да се опита да направи просто няма как ако нямаш някакви "връзки" или не дадеш парички на някой си :evil: И в чужбина никак не е лесно аз от 3 години съм извън България,и най-трудното е минало вече,надеждата ми е да се оправи нашата страна по-бързо :-k :-k :-k защото никак не е приятно да си ЕМИГРАНТ [-X

teenkopele
02-09-2006, 14:24
Ами аз и сега съм в чужбина,липсва ми страхотно много България,но няма никакъв шанс за нищо в нея поне на този етап-ходих си за малко преди година и половина и скоро сигурно няма да повторя...Няма смисал там маладото поколение каквото и да се опита да направи просто няма как ако нямаш някакви "връзки" или не дадеш парички на някой си :evil: И в чужбина никак не е лесно аз от 3 години съм извън България,и най-трудното е минало вече,надеждата ми е да се оправи нашата страна по-бързо :-k :-k :-k защото никак не е приятно да си ЕМИГРАНТ [-X

До някъде си права, но не мислиш ли,че ако ВСИЧКИ СА ПЕСЕМИСТИ, шанса България да се 'оправи' е доста по-малък...и от къде си сигурна,че младото поколение не може да направи нищо? :o :? :evil:

vibora85
02-09-2006, 18:45
До някъде си права, но не мислиш ли,че ако ВСИЧКИ СА ПЕСЕМИСТИ, шанса България да се 'оправи' е доста по-малък...и от къде си сигурна,че младото поколение не може да направи нищо?
Първо не съм песемист,защото както съм написала имам надежда ПЕСЕМИСТ и НАДЕЖДА са несъвмвстими думички :) аз написах факти,а за младото поколение от каде съм сигурна ли,ами че доказваме го всеки ден..... ](*,) ](*,) ](*,)

Ku4eNcE
07-26-2006, 02:29
Ne !

strange__
07-26-2006, 11:42
Не бих искала...тук си ми харесва :wink:

PerfectStrang3r
07-26-2006, 13:42
До преди ден-два исках да остана да живея в България и да помогна, с каквото мога, за да се развиваме като нация, ама вече не е така. Искам да живея в държава, в която имам права, в която институциите си вършат работата, няма корупция и т.н. България, както съм казвал, ние си я правим такава, никой не ни е виновен. Всеки търси нещо по - добро и го намира по свой начин - някои в България, други в чужбина.

Сега ще ви кажа защо си промених мнението ... Тренирам хандбал от 4 години ( на 15 съм ). Моят отбор ( " Локомотив Металекс Билд " ) е най - добрият в България ... най - добрият треньор имаме, в най - добрите зали тренираме ... всичко е идеално. Аз и две момчета бяхме кандидати за националния отбор по хандбал за Балканиадата за 15 и 16 годишни. Не само, че на пробните на постовете си бяхме най - добри ами просто неудържими бяхме. Да, но не избраха. Защо ли ? Еми защото решиха, че сина на вицепрезидента на федерацията по хандбал повече заслужава от мен ... В отбора влязаха само връзкари, а не момчета, които тренират по 1 година активно, готвейки се само за този турнир. Не вземаха момчета - готови да се борят, с хъс за победа, а вземаха абсолютни връзкари ! Това ме отчайва ... кара ме да се откажа от всякакви тренировки. Ето затова искам да замина в чужбина, където мога да имам равен старт с другите момчета, а не да бъда тъпкан като непотребна вещ.

Благодаря ви за вниманието.

Dobrina
07-26-2006, 21:43
Аз пък ще кажа, че искам да живея, да работя и да се развивам в България - напук на всичко и на всички!

Чудя се как много хора са абсолютно убедени, че ще постигнат "нещо повече" в чужбина - след като още не са пробвали, нито тук, нито там. И то не са пробвали защото просто още не са имали тази възможност...
Обичаме да повтаряме чути някъде думи и да им вярваме повече от на собствените си наблюдения... Предпочитаме да изберем това, което преценяваме като по-лесно в момента, а не това, което искаме.

Аз мога да кажа че говоря от личен опит. Не съм опитвала да се реализирам в чужбина - първо, защото съм твърде малка (на 18 съм), второ - не искам да изоставям родината си.
За момента в България съм постигнала това, което искам - наистина, с много усилия, а и благодарение на природни заложби - но не мога да кажа, че се чувствам недооценена, или че не виждам възможности за реализацията и т.н. Даже обратното - трябва да избирам от няколко възможности, една от друга по-интересни и по-предизвикателни.
Смятам, че в България намирам това, което ми е необходимо, и смятам че още доста години ще бъде така.

На всички песИмисти мога да кажа: Опитайте всичко преди да твърдите, че нямате възможности!

Колкото до историята за хандбалния отбор: съжалявам, че така се е получило, обаче не мислите ли, че и в другите страни е така? Хората са си хора, треньора на всеки отбор може да има син, когото да си пробутва (вижте например историите в американските филми - те най-ясно отразяват ежедневието на хората там)...

Поздрави и успех на всички :)

Bamze
07-27-2006, 20:28
Искам да се реализирам в България! :)
Категоричен съм, че след като се реализирам не бих живял в САЩ или Германия - причините са очевидни :)
При простите, като галоши кравари, както и при сухари не ми се живее.
Бих напуснал България времено, като турист 8)

PerfectStrang3r
07-28-2006, 09:21
Колкото до историята за хандбалния отбор: съжалявам, че така се е получило, обаче не мислите ли, че и в другите страни е така? Хората са си хора, треньора на всеки отбор може да има син, когото да си пробутва (вижте например историите в американските филми - те най-ясно отразяват ежедневието на хората там)...

Поздрави и успех на всички :)

Еми, то това беше простотия ... напълно очевидно, но както и да е ... преживях го. Казах го това, защото един приятел преди 2-3 години замина за Италия да се занимава с хандбал и сега един от най - уважаваните играчи там ... на 18 години е :) Там му дадоха равен шанс с другите и той се доказа :) Заради това искам да живея в чужбина. Просто ми стана много обидно заради тази постъпка ;)

Иначе бих се пробвал да се реализирам в България, но силно ме съмнява да успея. Аз, по принцип, съм човек, който не се отказва лесно, но ако видя, че не се получава няма да се замисля и за миг и ще замина :)

MiRaCuLiXbb
07-28-2006, 09:31
При простите, като галоши кравари, както и при сухари не ми се живее.
Тогава какво правиш в България?

Momchence
07-30-2006, 19:55
Ох заблудени деца! Как да ви го обясна сега, за да ме разберете добре. Живея от 2 години в Холандия и сега, точно след няколко дни се прибирам в България окончателно и не ща повече да се връщам тук! Мислите си, че на запад е добре, но не е! Въобразявате си, по-голямата част от това, което мислите е илюзия. Запада има една много стара слава...в момента тази част на Европа е пропищяла от някфи "цигани" от всевъзможни джунгли...азиатци, африканци...араби...не става дума за расизъм, не! Един човек трябва да си заслужи уважението..тези хора са невероятно тъпи, арогантни и нагли! Когато пристигнеш в някоя западноевропейска държава не си нищо повече от поредния имигрант от страна от 3-тия свят. Ако си дошъл специално да учиш може би е разлино, но ако си дошъл просто ей така...да си продължиш живота уж за по-добро те те мачкат и третират като поредния тъп имигрант. Тук има една много тънко изградена система за имигранти. На теория имаш избор, свобода, но на практика си в системата за черноработници. Опиташ ли се да подадеш глава нагоре и да направиш нещо биваш моментално зачукан надолу при останалите "маймуни" Един средностатистически холандец никога няма да приеме че един чужденец може да е по-добър от него в нещо. Уж са много толерантни но дълбоко в себе си са едни много лоши хора.
Ако не сте живели тук не може да ме разберете...това е в моята ситуация...преполагам че ако дойдеш тук да учиш е различно, но ти пак оставаш чужденец! Не знам дали това е дискриминация, но ако си чужденец ти си оставаш завинаги такъв. Ако знаех какво е наистина тук нямаше да дойда! И аз така си правих илюзии като вас! И пак зависи от човека..какво търсиш и какво искаш от живота...за един тъп, нагъл и амбициозен човек тук е перфектно [= Аз видях достатъчно, благодаря но не! Повече никъф запад!

niGGa
07-31-2006, 10:41
При първа възможност бих емигрирал.

MiRaCuLiXbb
07-31-2006, 11:24
Ох заблудени деца! Как да ви го обясна сега, за да ме разберете добре. Живея от 2 години в Холандия и сега, точно след няколко дни се прибирам в България окончателно и не ща повече да се връщам тук! Мислите си, че на запад е добре, но не е! Въобразявате си, по-голямата част от това, което мислите е илюзия. Запада има една много стара слава...в момента тази част на Европа е пропищяла от някфи "цигани" от всевъзможни джунгли...азиатци, африканци...араби...не става дума за расизъм, не! Един човек трябва да си заслужи уважението..тези хора са невероятно тъпи, арогантни и нагли! Когато пристигнеш в някоя западноевропейска държава не си нищо повече от поредния имигрант от страна от 3-тия свят. Ако си дошъл специално да учиш може би е разлино, но ако си дошъл просто ей така...да си продължиш живота уж за по-добро те те мачкат и третират като поредния тъп имигрант. Тук има една много тънко изградена система за имигранти. На теория имаш избор, свобода, но на практика си в системата за черноработници. Опиташ ли се да подадеш глава нагоре и да направиш нещо биваш моментално зачукан надолу при останалите "маймуни" Един средностатистически холандец никога няма да приеме че един чужденец може да е по-добър от него в нещо. Уж са много толерантни но дълбоко в себе си са едни много лоши хора.
Ако не сте живели тук не може да ме разберете...това е в моята ситуация...преполагам че ако дойдеш тук да учиш е различно, но ти пак оставаш чужденец! Не знам дали това е дискриминация, но ако си чужденец ти си оставаш завинаги такъв. Ако знаех какво е наистина тук нямаше да дойда! И аз така си правих илюзии като вас! И пак зависи от човека..какво търсиш и какво искаш от живота...за един тъп, нагъл и амбициозен човек тук е перфектно [= Аз видях достатъчно, благодаря но не! Повече никъф запад!
Ох, бате, като ни кажеш "заблудени деца" за големата работа ли се мислиш? Се едно незнам закво говориш. Баща ми живее в Австрия от доста време, двете ми сестри живеят цял живот в Америка, брат ми учи в Америка, знам закво става въпрос в чужбина. Отива майка ми в Австрия и я питат директно в трамвайката вие да не сте от източните държави, защото не ги понасяме. А майка ми неее...ебаси срама е. Никой не е толерантен, защото сме пропаднали отвсякъде и цял свят го знае. Само ние май не сме го осъзнали още.

did1ls
07-31-2006, 17:54
Аз си обичм Б-я все пак е мойта родина.Незнам защо,но много ме тегли Италия и Холандия.

Bamze
08-10-2006, 00:43
Ох заблудени деца! Как да ви го обясна сега, за да ме разберете добре. Живея от 2 години в Холандия и сега, точно след няколко дни се прибирам в България окончателно и не ща повече да се връщам тук! Мислите си, че на запад е добре, но не е! Въобразявате си, по-голямата част от това, което мислите е илюзия. Запада има една много стара слава...в момента тази част на Европа е пропищяла от някфи "цигани" от всевъзможни джунгли...азиатци, африканци...араби...не става дума за расизъм, не! Един човек трябва да си заслужи уважението..тези хора са невероятно тъпи, арогантни и нагли! Когато пристигнеш в някоя западноевропейска държава не си нищо повече от поредния имигрант от страна от 3-тия свят. Ако си дошъл специално да учиш може би е разлино, но ако си дошъл просто ей така...да си продължиш живота уж за по-добро те те мачкат и третират като поредния тъп имигрант. Тук има една много тънко изградена система за имигранти. На теория имаш избор, свобода, но на практика си в системата за черноработници. Опиташ ли се да подадеш глава нагоре и да направиш нещо биваш моментално зачукан надолу при останалите "маймуни" Един средностатистически холандец никога няма да приеме че един чужденец може да е по-добър от него в нещо. Уж са много толерантни но дълбоко в себе си са едни много лоши хора.
Ако не сте живели тук не може да ме разберете...това е в моята ситуация...преполагам че ако дойдеш тук да учиш е различно, но ти пак оставаш чужденец! Не знам дали това е дискриминация, но ако си чужденец ти си оставаш завинаги такъв. Ако знаех какво е наистина тук нямаше да дойда! И аз така си правих илюзии като вас! И пак зависи от човека..какво търсиш и какво искаш от живота...за един тъп, нагъл и амбициозен човек тук е перфектно [= Аз видях достатъчно, благодаря но не! Повече никъф запад!

В общи линии, българите, които заминават да търсят реализация по света са преди всичко яко здухани. Основното правило в чужбина е: Не позволявай на чужденците да те мачкат и ако имаш нещастието да се срещнеш с друг българин бегай колко можеш по-бързо, защото ако останеш - българина, като верен предател ще те прееба!

Друга категория са гениите, които трябва да похабят години, за да търсят реализация в България, но разбираш ли тук пак основна роля играят българските предатели, които на родна земя ти режат краката и се чувстваш, като роб в собствената си държава!

Трета категория са тъпаците, на които ръцете са им в гъза, ала тип маминото детенце и си фантазират, че в чужбина ще ги носят на ръце!

Е, всеки сам решава за себе си, но е много странен факта, че нашите родители баби и дядовци вместо да ни искат прошка за помията, която са ни оставили, ни дават "ценни съвети" да бягаме на далеч!

Dr. Kazimbutt
08-10-2006, 00:58
В общи линии, българите, които заминават да търсят реализация по света са преди всичко яко здухани.
Пишеш пълни глупости. Две от сестрите ми живеят във Франция и определено не могат да се нарекат сдухани.

Колкото до това, че в чужбина не се живеело добре - и това не е вярно. Ако имаш образование, ще водиш един абсолютно нормален живот.

Хората са прави, че бягат да живеят зад граница. Всеки иска да даде най-доброто на децата, а то определено не може да стане в нашата мила родина.

08-10-2006, 01:33
В общи линии, българите, които заминават да търсят реализация по света са преди всичко яко здухани.
Пишеш пълни глупости. Две от сестрите ми живеят във Франция и определено не могат да се нарекат сдухани.

Колкото до това, че в чужбина не се живеело добре - и това не е вярно. Ако имаш образование, ще водиш един абсолютно нормален живот.

Хората са прави, че бягат да живеят зад граница. Всеки иска да даде най-доброто на децата, а то определено не може да стане в нашата мила родина.

OK, човече! Моето мнение е леко различно от твоето. Е, и!?
Човек сам си определя съдбата!

Щом сесртите ти се чувстват по-добре зад граница, това е чудесно.
По принцип според мен тия разделения с границите са пълна щуротия ама карай. В крайна сметка е най-добре, когато се чувстваме щастливи и т.н.

Уважавам мнението ти, но то неможе да ме накара да се отметна от думите си, защото познавам немалко хора зад граница, както и такива, които са се върнали. Имено тези хора, тъй като съм имал пряк контакт с тях са изградили мнението ми! Разбира се, че ако човек се гърчи зад краница години наред ще си спечели уважение и парички, но не мислиш ли, че ако същия този човек се гърчи по същия начин тук - да работи на две, три места и т.н. няма да успее тук!?
Аз лично работя на три места и получавам добри пари за стандарта ни и нямам финансови притеснения.

I_love_dead_people
08-10-2006, 19:35
Живяла съм, но ме обхваща носталгия. Бих искала да се направи нещо за тази държава, за да не си отиват толкова много българи, но мисля, че ще си остана само с желанието...

Bamze
08-13-2006, 10:41
Живяла съм, но ме обхваща носталгия. Бих искала да се направи нещо за тази държава, за да не си отиват толкова много българи, но мисля, че ще си остана само с желанието...

Явно ти липсва информация!
От години водя по интернет и изобщо, където ми падне разговори с всевъзможни хора по тази тема. В общи линии заклюението до което стигнах е:

Хората над 20 години са брутално обезверени, че нещо във България би могло някога да се промени! Те ИСКАТ нещо по-добро да се случи с държавата ни, но предпочитат да чакат и да не си мръднат пръста! Разбира се има и изключения! С немалко сериозни хора на кючови постове си имам приказка по темата и те са ТВЪРДО РЕШЕНИ ДА СЪДЕЙСТВАТ, защото съзнават, че може нещо РЕАЛНО ДА СЕ ПРОМЕНИ!

Останалите хора под 20 години СИЛНО СЕ НАДЯВАТ И ИСКАТ МНОГО НЕЩА ДА СЕ ПРОМЕНЯТ :!: Те са готови на мига /за съжаление все още всичко е на приказки/ да НАПРАВЯТ НЕЩО ПОЗИТИВНО ЗА ВСЕОБЩОТО БЛАГО!
Доказателството на тезата ми ще се случи на 26.08.2006г. /събота/ в западния парк на София :!:

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-14-2006, 22:42
iskam da ida na po4ivka v 4ujbina no da jiveq tam... NE !!!!!!!!!!

Човек
08-20-2006, 21:19
НЕ, НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ В ЧУЖБИНА !!!!! ТОВА ОЗНАЧАВА ДА ИЗПЪЛНЯ ПЛАНА НА ИЗМЕТТА В ПАРЛАМЕНТА - ДА СЕ РЕДУЦИРА БЪЛГАРСКИЯ ЕТНОС :smt097

gery_to
08-22-2006, 16:32
izobshto ne iskam no puk navanka ima vazmojnost za realizacia!a i kato gledam nakade otiva bg po dobre da zamina naniakade! :(

Ziezi
08-22-2006, 16:40
Естествено,че не искам!Ноември месец ще заминавам за САЩ да поуча малко и после по най-бързия начин се връщам тук!Не ми се заминава,но за жалост дипломите от САЩ ги признават повече от тези от България въпреки,че там се учи много по-малко...

08-24-2006, 17:21
при най малка ваможност отивам :)
просто не виждам смисал да живея тук
FUCK THIS SHIT

gab4e_f
08-29-2006, 20:49
В чужбина бих отишла за дълго , но не и за винаги за мен Бълагрия си е моята родина и каквато и да е аз я ценя и искам тук да се реализирам

ТУМБУРАКИ
08-31-2006, 02:50
Не знам за чужбина,ама винаги съм искал да отида на друга планета,да вида живото там как е [-o<

az_slunceto
09-04-2006, 15:52
:!: :mrgreen: vlezte v eto tozi sait da dam malko i az ne6to: :-) www.photo-forum.net napravo nemoga da povqrvam,4e tezi krasivi mesta sa v BULGARIQ. :shock:

cskamoni4ka
09-04-2006, 21:39
Става ми тъжно,като гледам процентите...как може повечето да искат да заминат в чужбина,вярно че нашта държава не е кой знае какво,но тук сме родени,тук сме израснали...България е красива държава,имаме си планини море...какво ни липсва?!Упреквайте ме,ако искате,но аз никога не бих отишла да живея на друго място!Обичам България и не бих я напуснала!Не искам критики относно колко е мизерно всичко в България и така нататъка,това си е мойто мнение,да не мислите че другите държави са идеални?!......... :?

648541
09-05-2006, 16:56
iskam ama mai ne mi stiska :roll:

GaBiTyYy
08-07-2007, 23:18
Emi da ,az jiveq v 4ujbina ot 2 godini i veche mi e mn gotino,v na4aloto e malko 6ibano dokato svikne6 ama posle stava qko,haresva mi tuka i mislq da ostana,tva razbira se ne zna4i 4e ne haresvam Bulgaria,vsqko lqto si hodq tam,no tuk (Ispaniq) imam mn pove4e vazmojnosti da se realiziram :P

DevilWish
08-11-2007, 20:36
Живея в чужбина и давам всичко на света да се върна обратно :( :roll:

Blacklisted
08-11-2007, 21:50
Определено не искам да живея в чужбина, да пътувам - да, но не и да живея. Ще се реализирам в тази шибана държава и това е, мисля че тук ще съм доста по нужен от където и да е другаде, това е моята родина! Защо съм се родил тук? Може да е шибан късмет, но е факт :!: Не искам да отида в перфектния свят на запада и те не ме искат, тук има доста повече за доказване и за правене. Предпочитам да съм в страна от 3тия свят, в европейския вариант, в която все пак има шанс за развитие, отколкото в развитите западни държави, потъващи бавно, но сигурно, разкапващи се под собствената си тежест. Не искам да съм консуматор, искам да градя :idea:

Малко повече чувство вложих и стана голяма каша, но в главата ми е бъркотия :roll:

ReBeL
08-12-2007, 15:36
da,mn mi se iska da jiveq i rabota v USA, mn q obi4am taq strana, tova mi e edna ot nai golemite me4ti i mn iskam da se sbudne :)

Violenza
08-13-2007, 10:35
Естествено, че искам.
Надявам се като завърша да замина в Италия.
Дано да имам възможност, защото нямам търпение да се махна оттук...

Axel_f
08-13-2007, 13:20
Искам да следвам в Германия, но после да се върна обратно в България. И основният ми аргумент е, че образованието тук (както и 1000др неща) са яко шибани. Иначе си мисля, че ако живея в чужбина, само роднините и близките ми приятели ще ми липсват...Просто не мога да си представя, че ще ми домилее за "високите ни сини планини" или за бетонното Черноморие, или за мръсната София, или за циганите.... :evil:

Decu
08-13-2007, 14:00
Става ми тъжно,като гледам процентите...как може повечето да искат да заминат в чужбина,вярно че нашта държава не е кой знае какво,но тук сме родени,тук сме израснали...България е красива държава,имаме си планини море...какво ни липсва?!Упреквайте ме,ако искате,но аз никога не бих отишла да живея на друго място!Обичам България и не бих я напуснала!Не искам критики относно колко е мизерно всичко в България и така нататъка,това си е мойто мнение,да не мислите че другите държави са идеални?!......... :?


Браво!

Аз мисля по същия начин.
Пътувала съм. Да-чисто е, да-красиво е, да-изкарва се повече, да, да, да....Но това е нашата родина!
Искам да се реализирам тук! Да завърша тук. Обичам страната си, раста тук и искам да умра тук!

Violenza
08-13-2007, 15:54
Става ми тъжно,като гледам процентите...как може повечето да искат да заминат в чужбина,вярно че нашта държава не е кой знае какво,но тук сме родени,тук сме израснали...България е красива държава,имаме си планини море...какво ни липсва?!Упреквайте ме,ако искате,но аз никога не бих отишла да живея на друго място!Обичам България и не бих я напуснала!Не искам критики относно колко е мизерно всичко в България и така нататъка,това си е мойто мнение,да не мислите че другите държави са идеални?!......... :?


Браво!

Аз мисля по същия начин.
Пътувала съм. Да-чисто е, да-красиво е, да-изкарва се повече, да, да, да....Но това е нашата родина!
Искам да се реализирам тук! Да завърша тук. Обичам страната си, раста тук и искам да умра тук!
Защо си мислите, че не обичаме родината си?
Да, аз обичам България, но това не значи, че не мога да искам да живея другаде.
Та кой не би искал да се реализира тук и да не оставя близките и приятелите си на хиляди километри? Но просто е по-трудно.
И да, жалко е, но аз в България не виждам бъдеще.

Dissenter
08-13-2007, 17:11
Става ми тъжно,като гледам процентите...как може повечето да искат да заминат в чужбина,вярно че нашта държава не е кой знае какво,но тук сме родени,тук сме израснали...България е красива държава,имаме си планини море...какво ни липсва?!Упреквайте ме,ако искате,но аз никога не бих отишла да живея на друго място!Обичам България и не бих я напуснала!Не искам критики относно колко е мизерно всичко в България и така нататъка,това си е мойто мнение,да не мислите че другите държави са идеални?!......... :?


Браво!

Аз мисля по същия начин.
Пътувала съм. Да-чисто е, да-красиво е, да-изкарва се повече, да, да, да....Но това е нашата родина!
Искам да се реализирам тук! Да завърша тук. Обичам страната си, раста тук и искам да умра тук!
Защо си мислите, че не обичаме родината си?
Да, аз обичам България, но това не значи, че не мога да искам да живея другаде.
Та кой не би искал да се реализира тук и да не оставя близките и приятелите си на хиляди километри? Но просто е по-трудно.
И да, жалко е, но аз в България не виждам бъдеще.
Любовта към родината няма да ви помогне да се реализирате...

FataMorgana
08-13-2007, 20:58
В никакъв случай не искам да живея в чужбина но...нямам друг избор.

Navixo
08-14-2007, 07:10
Любовта към родината няма да ви помогне да се реализирате...

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Много хора не се замислят над това когато ни псуват ](*,)

Blacklisted
08-14-2007, 08:50
Ако нямаш акъл нищо няма да ти помогне...

OtherDimension
08-14-2007, 09:26
И да, жалко е, но аз в България не виждам бъдеще.

има бъдеще..
просто зависи от теб
и един ден ако не успееш, продължавай да се бориш, а не търси оправдание в циганите, комунистите или съдбата

Violenza
08-14-2007, 19:44
И да, жалко е, но аз в България не виждам бъдеще.

има бъдеще..
просто зависи от теб
и един ден ако не успееш, продължавай да се бориш, а не търси оправдание в циганите, комунистите или съдбата
Вярно е - зависи от мен.
Но не отричам, че е трудно, особено ако нямаш връзки за да се уредиш с добра работа.
Има толкова много млади хора с висше образование и възможности, които работят по магазини за дрехи и т.н.
Естесвено, има и такива, които са успяли да постигнат много неща сами.

П.П. Аз съм толкова упорита, че не бих се отаказала. Винаги се боря.. и по-рядко търся оправдание в другите. :)

Tokio_Hotelkata
08-15-2007, 14:30
От почти 2 месеца живея в испания,но България много ми липсва! :(

Tokio_Hotelkata
08-15-2007, 14:33
Става ми тъжно,като гледам процентите...как може повечето да искат да заминат в чужбина,вярно че нашта държава не е кой знае какво,но тук сме родени,тук сме израснали...България е красива държава,имаме си планини море...какво ни липсва?!Упреквайте ме,ако искате,но аз никога не бих отишла да живея на друго място!Обичам България и не бих я напуснала!Не искам критики относно колко е мизерно всичко в България и така нататъка,това си е мойто мнение,да не мислите че другите държави са идеални?!......... :?


Браво!

Аз мисля по същия начин.
Пътувала съм. Да-чисто е, да-красиво е, да-изкарва се повече, да, да, да....Но това е нашата родина!
Искам да се реализирам тук! Да завърша тук. Обичам страната си, раста тук и искам да умра тук!
Защо си мислите, че не обичаме родината си?
Да, аз обичам България, но това не значи, че не мога да искам да живея другаде.
Та кой не би искал да се реализира тук и да не оставя близките и приятелите си на хиляди километри? Но просто е по-трудно.
И да, жалко е, но аз в България не виждам бъдеще.
И аз съм на това мнение :(

BlueEyed_Girl
08-15-2007, 21:36
Искам да се реализирам в България.

ThunderGoddess
08-17-2007, 14:09
Когато Одисей беше срещнал Ахил в подземното царство, Ахил беше казал: По-добре е да си последен роб на земята, отколкото цар с подземното царство. Та така е и при мен: По-добре е да съм на ниска заплата в България, отколкото на големите пари в чужбина.

Hold me for a while
08-18-2007, 17:11
Хм...прочетох всички мнения и дойде ред и аз да кажа какво мисля.Аз лично с нетърпение очаквам Деня ,в който ще се махна оттук-ако не завинаги,то за дооооооста дълго време.Не мислете,че казвам това с омраза или нещо подобно.Да-обичам България-тя е моя родина,а тя обича ли ме мен?Обича ли всички нас-младите хора?Както казаха някои-обичта ни няма да ни спаси в тая държава....Жалко е......Всъщност държавата са онези хора,които управляват....с какво ни помагат те? с какво ни дават стимул? Всеки бяга оттук,защото вижда че няма спасение...не,спасение има,но ще почакаме още дъъълги години докато се оправим."Остани и помогни".....как да остана,как да помогна? Оправянето на България няма да отнеме просто 1-2-3-4-5 години...а аз какво?Живота си да пропилея ли в "спасяване" на Бълагария? "Всички ние"...хм....лесно е да говорим,а всъщност колко ще е трудно да помогнем и ние не знаем.Завладени от чужди интереси,с продажни управници,нарастваща корупция...и още милиони недостатъци.Голям процент хора са патриоти и говорят,че всичко в БГ било измамно,имало мутри,политоците били лъжци....ама си мълчат нали?....защото ако той днес взема 300 лв...утре като "проговори" и опита да се възпротиви ще остане и без тях....Затова всеки мълчи и си трае и не му стиска...Младите хора-надеждата?! Каква надежда-днес ги гледаш трошат пейки,колят се взаимно и се друсат на всеки ъгъл...това ли е надеждата?А тези които не са от тях-си казваме "да помогнем на БГ".Бъдете реалисти,отворете си очите и не съдете тези,които искат да избягат оттук.Ще се радваме всички ако един ден БГ стане едно по-добро място за живеене....а за помощ-ами хайде на когото му стиска да се "надигне" а пък после ако го последва някой-добре.Благодаря...и все пак ще си кажете "Тя нищо не разбира....."...ами може и така да е ...на 15 съм,но виждам какво се случва с нашата България...

08-20-2007, 17:03
da iskam

morsko_momi4e
08-20-2007, 17:50
За сега тук ми е добре.

CoBRaSTyLе
08-22-2007, 13:09
Живяла съм.
Имам планове и за след време.
Тук не ме задържат особено много неща.

kidnextdoor
08-23-2007, 15:36
Според мене е най-добре да отидеш в чужбина да си завършиш образованието и после да се върнеш тука. В крайна сметка ако е тряало да живееш някъде другаде, там си щял да се родиш.. Нищо не казвам за тези на които им се налага да живеят далече, понякога се случва така, че нямаме избор. Всеки иска да помогне, ама без образование не става.. а тук то не е никак на ниво, ама никак. На много места съм била извън България, много международни приятели имам - тва с бягането от часове или свободните такива и т.н. само тук го има! В едно от най-елитните училища тука учих до скоро(или поне такова се водеше 1аег, когато кандидатствах) и кво?! За 3те години в които съм била там 2 поредни седмици без свободен ден не е имало.. Затова "няма реализация в България", заради образованието. Има надежда рзбира се, и тя е в нас(хаха кой знае колко пъти сте го чували тва..). Вярно, че не всеки има възможност да учи в чужбина, но тези които имат, най-добре да се възползват от нея. Та аз след 10 дена отивам :D

п.п. това че на запад те тъпчат като хлебарка ако си от тук не се отнася и за училищата/университетите.. цялото ми семейство(5 деца сме) е завършило в чужбина, наште включително, никой от нищо не се е оплакал, даже напротив, но пък всеки очаква с нетърпение да се върне тук

Proof_of_life
08-25-2007, 12:28
в чужбина е живота :) кат стана на 18 изчезвам от България

malakalmavt
08-25-2007, 23:37
Всички вие, които бягате сте един боклук. Вие предавате земята на която вашите деди са си оставили костите, за да бъдете вие свободни - на едни полуеволюирали примати - циганите и техните началници евреите; турците и те ще наблажат разбира се (южна България). Това ли е останало от славния български дух на войни и победители, такива които не се спират пред нищо... Вместо да се държите като предатели и страхливци, да бягате когато трябва не, ами сте длъжни да направите нещо... е за този абсурд думи нямам. Не трябва да бягате, от един проблем - а да се борите с него и срещу него! Животът е мизерен в България, защото българите допускат такава политика да се налага от управляващите! Дигайте се на протести бе хора! Не бягайте по чужбина, ами се организирайте в комитети по градове и протестирайте - покажете, че не сте съгласни с това! Покажете, че не желаете повече да ви изпиват кръвта! Протестирайте пак и пак, ако се окаже неуспешно и без видими резултати, да се гъта предателското правителство, да се съди от народен съд за публично обесване и да се назначава временно правителство до избирането на други кадърни и преди всички български управници. Сега сме управлявани от един украински евреин (тоя очилатия), от един ислямизиран евреин - дьонме - сокола и от един мелез - царя и другите партии са една боза, всичките са за боклука и стари муцуни. Толкова кадърни и надежджни млади финансисти и икономисти има, млади прависти и т.н. които не са корумпирани и оцапани, на тях трябва да се даде шанс, сто процента има честни хора които да могат да вдигнат страната на крака. Е за това трябва да се борим ей! Никога, никога, никога не се отказвайте - това си е нашата земя, родина и държава! Ако не ни харесва, ще работим за нейната промяна! Искате да емигрирате - хич няма да ви е по-лесно навън! По-добре говорете с вашите родители как да се организирате с всички българи от квартала и да протестирате заедно, после тези от квартала се организирайте с тези от другите квартали и протести! Нито пари ще ви вземат нито нищо! Покажете, че ви пука, че искате промени! Така е на запад! За 2ст. увеличение на тока се събират и протестират всички заедно!

namina
08-25-2007, 23:43
Да искам в чужбина

Guderian
08-27-2007, 18:17
Никъде няма да ходя! Ще се реализирам тук и ще създам Национал Социалистическа Българска Империя 8)

Communist
08-28-2007, 08:32
Великобритания 8)

for_your_love{}
08-28-2007, 08:35
Би ми се искало да живея в Лондон.1-во,защото градът има много богата културна история и 2-ро защото има много вазможности за реализация в най-различни области и всеки мойе да започне да се занимава с нещо,което го влече(стига да е талантлив и да не е марзелив)

Disrespect
08-28-2007, 08:37
Великобритания 8)

луд ли си??? времето е отвратително..

аз бих отишъл, но за малко...да изкарам някой друг лев и се връщам тук

просто няма да мога да изтрая..

Communist
08-28-2007, 08:40
Великобритания 8)

луд ли си??? времето е отвратително..

аз бих отишъл, но за малко...да изкарам някой друг лев и се връщам тук

просто няма да мога да изтрая..
Че аз обичам валежи, мъгла и мрачно време :roll:
И в Германия бих отишъл, но не знам език #-o

Disrespect
08-28-2007, 08:42
като постоиш там известно време ше ти писнат..

Communist
08-28-2007, 08:43
като постоиш там известно време ше ти писнат..
Май си фен на Испания и Италия =D>
И те не са зле :)

Disrespect
08-28-2007, 08:46
повече обичам зимата и студа...демек Русия..

много мразя мъгла и такова гадно, мрачно, дъждовно..

иначе от много време мечтая да посетя Италия...

Communist
08-28-2007, 08:52
повече обичам зимата и студа...демек Русия..

много мразя мъгла и такова гадно, мрачно, дъждовно..

иначе от много време мечтая да посетя Италия...
Отивай в Норвегия и Швеция :D
Не съм фен на Русия...
Много престъпност, малък шанс за реализация, Путин :roll: ...

Но все пак България си е най-добре, някой ден ще се върна :wink:

Disrespect
08-28-2007, 08:57
хахахха да някой блек метъл да ме издебне в гората и да ми изпие кръвта :lol:

не, не искам да живея в Русия...просто да я посетя

искам да си живея в България...както казах в чужбина ще се ходи само да се изкара някой лев и толкова

или може би образование...(пхахахаха)

Iviqna
09-08-2007, 20:03
predi sqkash iskah, ama edna ve4er kato se zamislix 4e 6te ostavq vsi4kite mi fr,poznati i dori rodnini napravo se razplakax i se otkazax

Vikitooo
09-09-2007, 20:46
Въпреки, чe живея в друга страна предпочитам да се реализирам в родната ми- България.

09-09-2007, 22:00
Бих искал да живея в друга страна където ще е по-добре и ще ми е по-лесно като почна да работя,но просто ще ми е много трудно,защото много си обичкам БЪлгария и като знам к`ва сила сме били преди а сега к`во сме.. просто... :smt010 :smt010

09-11-2007, 02:56
:-o

09-12-2007, 21:08
Въпреки, чe живея в друга страна предпочитам да се реализирам в родната ми- България.

Мечтай си да се реализираш в България мило :smt005 :smt005 :smt005

09-13-2007, 03:29
da maham se ot tuka 4ezwam ama iz4ezwam posle se maham i nakraq otpatuwam otlitam i nikoga poe4e nikoga nikoga nikoga nikoga nikoga nikoga ne se wra6tam tuka problem ? :-D

DEviL_BG
09-15-2007, 11:49
В чужбина е малко по лек живота и по приятен затова го предпочитам !!

09-15-2007, 12:27
moje bi da no ne bih zaminala sama i prosto ei taka bez da mi e osigureno pone ne6ti4ko dori i da e samo kyde da jiveq, a i ne bih zaminala bez moeto myni4e koeto super mn obi4am :P

caRamelO_cHicA
09-17-2007, 09:35
Да искам ще прозвуча тъпо но когато завърша смисъл гимназията бих направила всико зада замина да уча и живея в чужбина.Не съм някоя която мрази България напротив аз обичам България и винаги съм я обичала просто искам до добър живот а тук такъв няма или поне сега няма.

tItEufFf
09-19-2007, 20:27
Ами...иска ми се, но не ми стиска 8-[ Майка ми мисли да ходим да живеем в Германия и аз откачих (в лошия смисъл) Искам в чужбина, защото там има повече възможности, а не като тука да завърша някой университет и после да не си намеря работа и да се наложи да стана сервитьорка или продавачка [-(

adotomov
11-23-2007, 16:56
Здравейте на всички заминали, заминаващи, колебаещи се и твърдо отстовяващи своите позиции за оставане в България или обратното. Преди две седмици се върнах от чужбина и по-специално от Холандия. По мое лично мнение това е една от най-приветливите и добре развити държави в Европа. Бях на гости на приятели, които учат там. За десетте дена, които прекара установих неща, които за всички месеци, прекарани по екскурзии по Европа, не успях да осъзная. Моят личен съвет е, че който има възможност трябва да замине. Не, не за да живее там, а за да учи. Защото завършвайки висше образование в България, ефекта след това е нулев. Там не само усвояваш до съвършенство минимум два езика, не само създаваш контакти с хора от цял свят, но и ставаш самостоятелен. Да, тежко е наистина да бъдеш сам самичък, но това е част от живота ни. И е хубаво да се научим как да сме самостоятелни от по-рано. А това дали ще се върнем или няма да се върнем в родното си място...това вече зависи от много фактори. Все пак 4 години са много време. Човек се промена от ден на ден, а какво говорим за 4 години.

WaPiSiMa
11-26-2007, 16:40
az v monmenta sam v 4ujbina po to4no ispaniq i da vi kaja kolkoto i po dobre da e tuk prosto ne si v tvoita durjava vseki te gleda ankrivo i az sprecialno prosto ne izdarjam tk no poneje u4a 6te izkaram o6te godina i polovina i si otivam na bg i pove4e az za 4ujbina nqma da pomisla za6toto e ujas nz drugite kakvo mislqt no za mene tova da si v 4ujbina e ad ... ISKAM BULGARIA tfa e moe sopstveno mnenie za drygite nz

Blacklisted
11-26-2007, 16:57
Вие не разбрахте ли че висшето образование е преди всичко лична отговорност и инициатива... И в Холандия да учиш - като си мързелив галош, си мързелив галош!

LetiCherry
11-28-2007, 01:04
Вие не разбрахте ли че висшето образование е преди всичко лична отговорност и инициатива... И в Холандия да учиш - като си мързелив галош, си мързелив галош!


Не! Ако си мързелив галош изобщо няма да си успял да завършиш там!
И извинявяй, ама трябва да си адски амбициозен, за да искаш да учиш учебник 600 странци при положение, че знаеш, че на изпита ще те питам за определени 50 стр.. Все пак много малко биха избрали трудното при положение, че средата е такава и 99% ще предпочетат да минат по лесния вариант.

И има огромна разлика между качеството на образование между Бг и чужбина! ОГРОМНА РАЗЛИКА!

Blacklisted
11-28-2007, 08:48
Извинявай ама 600 страници ги изяждам на закуска 8) Въпроса опира и до мотивацията ти за учене, повечето учат за да има какво да работят, аз уча за да стана личност... Питам ако си съвестен, защо да не получиш стабилно висше образование в България? Учила ли си във български ВУЗ преди да заминеш? Или правиш съпоставка между австрийски ВУЗ и българско среднообразователно училище? :)

DisciplineAndOrder
11-28-2007, 18:28
Не.

Ziezi
11-28-2007, 21:51
Вие не разбрахте ли че висшето образование е преди всичко лична отговорност и инициатива... И в Холандия да учиш - като си мързелив галош, си мързелив галош!


Не! Ако си мързелив галош изобщо няма да си успял да завършиш там!
И извинявяй, ама трябва да си адски амбициозен, за да искаш да учиш учебник 600 странци при положение, че знаеш, че на изпита ще те питам за определени 50 стр.. Все пак много малко биха избрали трудното при положение, че средата е такава и 99% ще предпочетат да минат по лесния вариант.

И има огромна разлика между качеството на образование между Бг и чужбина! ОГРОМНА РАЗЛИКА!
Така ли?А да видим,какво ще кажеш за Зимбабве?И там ли е по-хубаво образованието?

ПП:Уча в САЩ висше в момента,таман вчера имахме тест по алгебра на неща,които съм ги учил в 9ти клас в Хенри Форд(България)...Я кажи пак за образованието?

LetiCherry
11-28-2007, 22:26
Извинявай ама 600 страници ги изяждам на закуска 8) Въпроса опира и до мотивацията ти за учене, повечето учат за да има какво да работят, аз уча за да стана личност... Питам ако си съвестен, защо да не получиш стабилно висше образование в България? Учила ли си във български ВУЗ преди да заминеш? Или правиш съпоставка между австрийски ВУЗ и българско среднообразователно училище? :)


ДА, учила съм в Софийския Стопанско управление и това още повече затвърди желанеието ми да не уча в България. ::: Няма база на сравнение, т.е. има - единствено немските преподаватели бяха преподаватели на място и нещата, които преподаваха ги учих и тук, което ми помогна. Другите бяха под всякаква критика - математиката - неща, които реално никъде янма да приложиш, персонал - отивам и тя ми казва 7 въпроса, които ще ми се паднат януари на изпит ](*,) ИЗискванията и способностите ми са много над там предлагането ми ниво.


Под чужбина имах предвид цивилизованите страни - не смятам, че някой добровлно би отишъл да учи висше. Пък и нека сравняваме с тези над нас, а не тези, които са по-зле :wink:

А иначе за средното образование - да, зле им е , но това не говори нищо за висшето. И на мен ми се е случвсло да уча неща по матеатика от училище, но това е така защото в БГ се държи много на математика и все още средното ни образование е на ниво.

Blacklisted
11-28-2007, 23:02
Ммм преди година излезнах от средното и смея да заявя, че изобщо не е на ниво... но както и да е. За СУ ако ще си говорим, ми този ВУЗ се крепи на едно име... Разговарял съм с преподаватели по Философия, по конкретно с 3-4 от тях, които за мен е огромна чест да познавам, а за момента те наброяват 55!, пълен абсурд и абсолютно ненужно, но 51>4 и всякакви реформи, насърчаващи конкуренцията между лекторите биват отхвърляни, защото явно местата на някои са им прекалено скъпи, положението там не е никак розово, предполагам и в другите катедри е подобно. Но в НБУ примерно, ако щете вярвайте условията са чудесни, колкото и глупости да се говорят за ВУЗ-а :-P

И все пак, не е толкова важно дали си решил да учиш в чужбина, макар че според мен жертвата е прекалено голяма и ненужна, въпроса е после ще се върнеш ли?

LetiCherry
11-28-2007, 23:11
И все пак, не е толкова важно дали си решил да учиш в чужбина, макар че според мен жертвата е прекалено голяма и ненужна, въпроса е после ще се върнеш ли?

Въпроса към мен ли е или просто част от изречението, което тогава не би трябвало да завърши с въпросителен знак... :neutral:

Така...ами предполагам, че след магистратура и практика в някоя фирма тук ще се върна, защото сърцето си оставих там, а то не ще да идва насам...Пък и смятам, че с образованието, което ще имам ще имам добре платена работа и ще мога да си позволя добър живот, но за съжаление хората и простотията няма как я заобиколя, ежедневните проблеми и ядове за глупости... :-x

Ziezi
11-29-2007, 00:06
Извинявай ама 600 страници ги изяждам на закуска 8) Въпроса опира и до мотивацията ти за учене, повечето учат за да има какво да работят, аз уча за да стана личност... Питам ако си съвестен, защо да не получиш стабилно висше образование в България? Учила ли си във български ВУЗ преди да заминеш? Или правиш съпоставка между австрийски ВУЗ и българско среднообразователно училище? :)


ДА, учила съм в Софийския Стопанско управление и това още повече затвърди желанеието ми да не уча в България. ::: Няма база на сравнение, т.е. има - единствено немските преподаватели бяха преподаватели на място и нещата, които преподаваха ги учих и тук, което ми помогна. Другите бяха под всякаква критика - математиката - неща, които реално никъде янма да приложиш, персонал - отивам и тя ми казва 7 въпроса, които ще ми се паднат януари на изпит ](*,) ИЗискванията и способностите ми са много над там предлагането ми ниво.


Под чужбина имах предвид цивилизованите страни - не смятам, че някой добровлно би отишъл да учи висше. Пък и нека сравняваме с тези над нас, а не тези, които са по-зле :wink:

А иначе за средното образование - да, зле им е , но това не говори нищо за висшето. И на мен ми се е случвсло да уча неща по матеатика от училище, но това е така защото в БГ се държи много на математика и все още средното ни образование е на ниво.
Ъ?Тоест нашето образование не е чак да не струва,а?Или пък тяхното май куца?Начи ние учим в средното неща,които те учат във висшето..Демек или нашето висше ни затъпява или нещо твоята логика куца..

ПП:Изречението,което търсиш е : "поради някаква шибана причина западното образование се цени повече,въпреки че Българското ПО НИЩО НЕ МУ ОТСТЪПВА,ДАЖЕ В МНОГО ОБЛАСТИ Е ПО-ДОБРО(ВСЕ ОЩЕ)!"

LetiCherry
11-29-2007, 09:38
@ Зиези - не това изречение търся. ДА, западното се цени и има за какво. Исках да кажа, че нашето средно образование е по-добро от тяхното (не съм учила тук средно, но по наблюдения), но за висше няма база на сравнениеТова, което ми се случвало да уча тук , което съм учила в училище беше логаритми и т.н., те тук са научени да ги смятам изцяло с калкулатор, аз не и тях ги учиха как да ги разлагат, нещо което знам наизуст, а аз се учих да ги смятам с елка.

ANTIHUMAN
12-01-2007, 12:36
Да искам и още сега ако ми кажат заминаваме бих заминал веднага! В България системата е объркана правителства ....... разбирам и в другите страни крадът но тука направо се оливат :-x ! Иначе бих искал да живея: 1. Германия
2. Италия
3. Испания
4. Австрия
5. Франция

Иначе БГ е номер едно това лято дето идва имам възможност да отида в Унгария Австрия Франция и още една държава беше но дали ще ме изберат от училище? :?

ANTIHUMAN
12-01-2007, 12:42
OtherDimension

Lady Death написа:

И да, жалко е, но аз в България не виждам бъдеще.


има бъдеще..
просто зависи от теб
и един ден ако не успееш, продължавай да се бориш, а не търси оправдание в циганите, комунистите или съдбата

Какво бъдеще виждаш OtherDimension! Да цигани има БСП и ДПС ни пълнят само с цигани и турци!!!!! А това ,че циганите убиват българи и после ги задържат за 24 часа и ги пускат ,а пък българин като убие циганин доживот ! ТОВА ЛИ Е БЪЛГАРИЯ :-x АЗ НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ В СТРАХ ЗА ЖИВОТА СИ И ТОЗИ НА БЛИЗКИТЕ МИ! ТРЯБВА ДА СЕ СМЕНИ ЦЯЛОТО УПРАВЛЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ!!!! Правителство ВСИчКО !!!!!!!

Blacklisted
12-01-2007, 13:25
^ От коя болница си избягал?

anonimna^ood
12-01-2007, 19:41
Да, искам, много даже! :D Може би един ден, когато страната ни се оправи ще се върна! :( И честно казано не вярвам, че дори да имам някакво супер висшо образование ще си намеря добра работа. В България няма работа, заплатите са български, а цените - европейски.

ANTIHUMAN
12-02-2007, 13:55
Fuckin'Hostile Споко не съм избягал просто ме пуснаха щото видяха ,че съм прав! Недей ми казва ,че искаш да живееш тук и т.н. Пълни измишлйотини ще ми кажеш поради простата причина да те помислят за националист! :-x Ами добре като искаш да умреш от мангали и турци честито ! Еми аз до колкото виждам в БГ е все същото ! Виждам боклуци по пътя като вървя виждам идиоти които драскат ,, графити''кражби еми живей си тук кво да та прая ! ТИ СИ ЛУД АКО ИСКАШ ДА ОСТАНЕШ В БГ!
ЦИГАНИТЕ НА САПУН

Desperate95
01-10-2010, 21:24
Хм...прочетох всички мнения и дойде ред и аз да кажа какво мисля.Аз лично с нетърпение очаквам Деня ,в който ще се махна оттук-ако не завинаги,то за дооооооста дълго време.Не мислете,че казвам това с омраза или нещо подобно.Да-обичам България-тя е моя родина,а тя обича ли ме мен?Обича ли всички нас-младите хора?Както казаха някои-обичта ни няма да ни спаси в тая държава....Жалко е......Всъщност държавата са онези хора,които управляват....с какво ни помагат те? с какво ни дават стимул? Всеки бяга оттук,защото вижда че няма спасение...не,спасение има,но ще почакаме още дъъълги години докато се оправим."Остани и помогни".....как да остана,как да помогна? Оправянето на България няма да отнеме просто 1-2-3-4-5 години...а аз какво?Живота си да пропилея ли в "спасяване" на Бълагария? "Всички ние"...хм....лесно е да говорим,а всъщност колко ще е трудно да помогнем и ние не знаем.Завладени от чужди интереси,с продажни управници,нарастваща корупция...и още милиони недостатъци.Голям процент хора са патриоти и говорят,че всичко в БГ било измамно,имало мутри,политоците били лъжци....ама си мълчат нали?....защото ако той днес взема 300 лв...утре като "проговори" и опита да се възпротиви ще остане и без тях....Затова всеки мълчи и си трае и не му стиска...Младите хора-надеждата?! Каква надежда-днес ги гледаш трошат пейки,колят се взаимно и се друсат на всеки ъгъл...това ли е надеждата?А тези които не са от тях-си казваме "да помогнем на БГ".Бъдете реалисти,отворете си очите и не съдете тези,които искат да избягат оттук.Ще се радваме всички ако един ден БГ стане едно по-добро място за живеене....а за помощ-ами хайде на когото му стиска да се "надигне" а пък после ако го последва някой-добре.Благодаря...и все пак ще си кажете "Тя нищо не разбира....."...ами може и така да е ...на 15 съм,но виждам какво се случва с нашата България...

Напълно съм съгласен с теб!По-добре не бих го казал!И аз съм на 15 и забелязвам какво е!Повярвайте ми,всеки ден мисля за това как ще се махна от тази скапана България!