PDA

View Full Version : Семейните проблеми с баща ми..



victim
02-04-2006, 17:07
Здравейте,
искам да споделя с вас моята история и да ме посъветвате какво да правя..

Баща ми е на 50 години.. доста едър (120 кг, 190 висок) зодия Везни.. и е развил някаква мания за величие..
Много е мил и добър с мен, сестра ми и майка ми по принцип, но от време на време 1 път на 1-2-3 месеца се кара с някой от нас и не приказва по ден-два или дори по седмица с нас! И след това изведнъж се прави, че нищо не с станало.. Не мога да си го обесня ?! :smt017

Е снощи ми се скара за срочните оценки, които не са толкова лоши (среден успех 5.30) с две 4-ки от 11 предмета. др 5 и 6 ! (Вярно е че съм го постигнал това с минимално отделено време за учене. Без проблем мога да изкарам пълно 6 ако седна да уча малко повече, и така ще направя 2-рия срок!) Но за него (юрист, завършил СУ с 6) това е пълна нула.

И така той го приема като неуважение към него. Лична обида.. Вярно е, че мойто задължение да е уча и не го правя точно, както трябва, но за пореден път ми каза, че съм тъп и няма да стане нищо от мене (опитва се да ме стимулира ли ?) Преди ме е обиждал и повече (идиот и т.н) Бил съм нахален и нагъл.. и това става когато ходим за дърва в мазето, но снощи драмата се разви на масата по време на вечеря и майка ми присъстваше.По едно време тя ме защити (каза, че не съм тъп и е наистина е от мързъла ми всичко) при което той й нареди да напусне стаята, ест. тя не го направи!
И така той ни каза, че двамата сме "от един дол дренки" и работим против него ?!?! WTF ?!

Най-гадното нещо, което ми каза, че ако продължа да го разочаровам и угорчавам, ще се наложи да ме изгони от СВОЯ дом.. а ако това стане.. връщане назад нямало! Това нормално ли е според вас ? Заканвал се е на сестра ми.. ](*,)

Един ден при поредния скандал с сестра ми, която е на 20 и следва висшето си образование в др. град.. ние заминахме за София, но нали не говореше с нея, не бяхме го известили, дори си не беше и вкъщи по това време.. А той цял ден пил по заведенията и се излагал и се прибрал мъртво пиян през ноща(аз не съм го виждал пиян никога) и попитал майка ми къде сме.. защо не сме му били казали, че сме заминали.. и почнал да й вика за всякакви глупости.. разхвърлял цялата спалня и я карал да я подрежда посред ноща.. крещял и я удрял(прибил според нейните думи)

Тя ми е казвал за този случей, но чак снощи ми каза, че я е удрял, душил.. Направо откачих.. целия треперих, идваше ми да го убия. :smt013 Добре, че не се пробвах, защото е щял да ме обезглави..

Майка ми е страх от тогава това да не се повтори, като се сети и започва да плаче.. Не иска да се развежда, но не иска да остава с него, след като и аз замина да уча (след 2 години).. А знам, че щом един път е посегнал, ще посегне и втори, особено ако е пил !
Сега няма да ми говори сигурно още 1 седмица (всъщност и съм наказан) но след като нещата поумекнат, мисля че е наложително да си поговоря с него относно неговите действия.. наистина е време е да се прегледа!

Ходя на фитнес, но не мога да се сравнявам с него.. сега съм започнал да тренирам бокс.. Но ми е дошла идея да се натъпча с анаболни стероиди.. да стана едно зверче и ако се опита да посегне на мен или майка ми да му строша фасона (което би било тъпо, но съм изпълнен със злоба :smt013 ). Друг вариант е да се запиша на някакво дефанзивно бойно изкуство, но като нямам възможността (тук няма къде), ще бъде "назобването". Наясно съм, че това не е правилния начин [-X , трябва да се говори, но в краен случей ще се вземат тези мерки!

Незнам защо за него образованието е най-важно :-k . За мен приоритети са да съм добър, като човек, доколкото мога.
А не искам да съм като него, въпреки, че на моменти намирам голямата прилика между нас..
Баба ми(майка му почина) миналата година и от тогава е ходил при дядо(баща си) по-малко пъти от колкото са пръстите на ръцете ми!!Какъв човек трябва да си?!
А дядо е болен, и го обича страшно много.. и много страда от липсата на сина си.. направо :-#

Търся помощ от вас, нямаме намерения да се обаждаме на телефоните за насилие, вярвам, че ще се справим, но ми трябват съвети.. както точно да го питам, как да подходя.. как да ги дискотираме тези неща.. :smt014

Благодаря ви предварително!

sladko_kote
02-04-2006, 19:46
zdravei, az sam momi4e s podobnite na tvoite problemi! Za 6tastie ve4e vsi4ko otmina :wink:! Tova deto go pravi ba6ta ti povqrvai mi e ot vazrastta! Moqt ba6ta e na 54 god. imam edna sestra ( na 26) i edin brat (na 24) az sam nai malkata - na 13! Predi kogata kaka mi i batko mi sa bili kolkoto mene toi acki mnogo im se e karal i daje im e nalital na boi! Predi vreme okolo 3 godini i ne6to moje bi ba6ta mi prebi maika mi za edni gluposti ](*,) nie bqhme s maika mi v staqta i ba6ta mi q izvika v sasednata staq i prosto 4yh nqkakvi ydari v stenata vednaga se razplakah i otidah pri brat mi toi be6e v banqta i mu kazah reveiki :cry: 4e tati bii maika ni i toi vednaga otide pri neq oba4e ba6ta mi be6e zakliu4il vratata i se naloji brat mi da q razbie(togava sestra mi be6e v sofia tam y4e6e) togava gi namerihme maika mi b6e s nasineno oko i ne be6e mnogo dobre posle ba6ta mi mnogo sajelqva6e za sly4iloto se!!! Ob6to vzeto te se karaha stra6no mnogo za pari sled tova az bqh mnogo depresirana ( mi to ot takova ne6to ko nqma da se depresira6 ve) i brat mi sa6to mnogo bqh namrazila ba6ta si i s maika mi 6tqha da se razvejdat no samo zaradi mene ne se razdeliha pak i ba6ta mi kato e bil mlad e imal o6te edin brak i sega mnogo go e strah da ne bi maika mi da go napusne! No ve4e znam 4e ne go mrazq tolkova za6toto znam 4e toi e sgre6il i mislq 4e toi si vijda gre6kite razbrah 4e naistina go obi4am kogato edin pat go sanuvah toi be6e v kov4eh i be6e ymrql kogato se sabydih razbrah 4e sam plakala na san imah mnogo salzi v y4ite i razbrah 4e vsa6tnost ne go mrazq tolkova! Ot togava nasam ba6ta mi dosta se e promenil no toi prosto e karal kriti4eska vazrast i zatova... povqrvai mi i tvoq ba6ta 6te se opravi vsi4ko e vapros na vreme! A predi nqkolko sedmici ba6ta mi naistina me izymi tva stana kraq na zimnata vakanciq s maika mi zapo4nahme mnogo da se karame az ne iskah da si pravq edin referat i tq 6te6e da me nabie estestveno ne naistina da me spla6i malko ma to bqha golemi istorii togava i maika mi mi hvana yhoto i samo ba6ta mi be6e tam i i kaza nedei da q bie6 i i hvana rakata i i ikaza "tva ne e na4ina trqbva da se razgovarq bieneto ne e na4ina" e togava padnah prosto ](*,) e toq 4ovek deto postoqnno takav na4in e izpolzval taka da se promeni e ne go vqrvah emi e povqrvah go!!! (Samo deto moq ba6ta ne pie za moq radost)
Taka 4e razgovarqi s ba6ta si kaji mu kakvo mislish a ako ne toi 6te se opravi ot samosebe si prosto iz4akai malko! Tva e moq savet!Nadqvam se da sam ti pomognala pone malko s tova koeto ti napisah! :)

victim
02-04-2006, 22:27
Е и аз страшно много си го обичам и уважавам, но той приема оценките ми като дисреспект..
А този критически период не го оправдава!При положение че е удрял майка ми, не мога да чакам ? Ако има следващ път и аз присъствам сигурно ще я отбранявам с някой тъп метален предмет, а може и доста остър да е и после ще съжелявам ](*,) ](*,)
И баща ми не пие, при него това са единични случеи в годината, ако се зачестят ще го смъмря! Но трябва някакси да говоря относно мълчанието му след кавги :-# :-# [-(
а дори някога мълчи на майка ми без повод и не й дава обяснения :-k

Иска ми се да коментираме и дискутираме тези проблеми без крясъци, излишни нерви и да се засягаме.. Но той е много импулсивен и многооо трудно се сдържа :( А имам чувстово, че и аз съм така!! 8-[ Как Да се контролирам ? :smt009

deni_vd
02-06-2006, 12:13
spored men tfa e ot vazrastta. i az se karam s moq za nai drebnite ne6ta.prosto vsi4ki roditeli sa mnogo iznerveni a i ie sme v takava vazrast deto ne spirame da pravim 6turotii. az sas u4ili6teto problemi nqmam no moite sa ot drugo estestvo. imam brat na koito za ni6to ne mu vika no az kato napravq ne6to.... vsi4ki ba6ti sa takiva vse pak sme deca i pravqt vsi4ko koeto si naumqt "za na6e dobro" spored tqh de