PDA

View Full Version : Imali nqkoi koito da e probval LSD?



02-04-2006, 19:31
ei hora imali nqkoi koito e probfal LSD i to naistina dobro ako ima neka spodeli kakyv mu e bil filma i ludnica li e? :D

Death_F
02-04-2006, 21:02
Ами аз...видях бамби и пауър рейнджърс!Наркотик кат наркотик...Само моля ти се недей да вземаш нарокотици дете моля ти се BE POISON FREE!

02-06-2006, 14:56
Бамби ама друг път.. :mrgreen: освен ако не си го гледала по ТВ.

"най-силният" халюциноден на света не е, просто праговата му доза е най-ниска, нищо пове4е.

Праговата доза на ДМТ е зна4ително по висока, но за сметка на това те праща много по надале4 "отвъд", и не само според Теранс МакКена(който има доволно ли4ен опит)
Цитат:
, ДМТ
" Е това 4рез което можеш да отидеш най-дале4, И да се върнеш"

, праговата доза на мескалина е още по-голяма, но ефектът, макар и не толкова брутален, като от ДМТ(тотална дереализация(звезди4ки, фрактализация на пространството и времето, нишки разноцветна светлина навсякъде), деперсонлизация(из4езване на усещане за АЗ, сливане с околните и околността) на моменти и синестезия(виждане на звуци и миризми, 4уване на цветове и изклю4ително блаженство от кулминацията на трипа 4ак до средата на другия денSmile) та според някои холандски психонавти в един друг форум мескалинът бил най-красив от вси4ко(дъжд от скъпоценни камъни, фонтани и пирамиди от светлина златисти многопластови визии, безметежно еуфория през целия експириънс), не знам, не съм поемал досега достатъ4но кактуси наведнъж, за да достигна интензитета дори на нашенските гъби, а от кубински гъби ми е било също толкова красиво, колкото и от ДМТ, но не и толкова щастливо..
от гъбите първо цветовете , звуците и миризмите стават зна4ително по-ярки, вси4ко по4ва да трепти, появяват се фрактални визуализациии, понякога дереализация и рядко деперсонализация в големи дози, силна еуфория, но само в на4алото на трипа..
а конкретно по твоя въпрос- нямам достатъ4но опит с ЛСД25 , опитвал съм само веднъж, при това половин картон, доколкото знам днешните картони са 2 -3 пъти по слаби, отколкото през 60-те, а и ЛСД изветрява бързо, та това, което усетих беше силно намалена способност за вербална комуникация, също както от хавайска роза напр, съ4етано с променено усещане за време, лека дереализация и леки визуализации в тъмното, по осезаеми със затворени о4и с две думи- нищо особено.
ефектът продължи относително дълго към 8 4аса, но не беше много емоционален, даже никак.
така 4е останах малко разо4арован, но на подарен кон зъбките не се гледат...
Оба4Е, на следващия ден, и десетина пъти през последвалия месец
изпитах т. нр "флашбак"-ове, нещо като силни "дежа-ву"та, усещане за ве4е видяно , съпроводени с моментно разтегляне на времето и абсолютен емоционален вакуум, които се появяваха предимно когато бях сам...
обективно продължават сигурно 4асти от секунда, но се възприемат много странно и продължително, и това 4есто води до безплоден и изтощителен размисъл , след като отминат, и се радвам много , 4е в последно време не са ме спохождали, ехо-ефектите от ЛСД ми напомниха първите ми психедели4ни опитности с делирианти,(от делириантите истинския филм по4ва в 4асовете, дните или дори месеците след интоксикацията) които (по4ти) бях забравил...

Как да ти обясня, първо опитах от "бруталните филми", и си мислех 4е вси4ки халюцки са такива, но после опитах гъбки, Айахуаска и кактуси , и реших, 4е щастието е неизбежен спътник на "класи4еските халюциногени", а делириантите са някакъв несъвсем задължителен филм, но салвия дивинориум и ЛСД бяха за мен нещо като напомняне, 4е не щастието е при4ината те и вси4ко останало да да съществуват, а а нещо друго, "Другото Нещо" "Нагуалът" ако щеш, което е едно състояние на осъзнаване на хаоса, на безформеност, на безжалостност и неумолима Реалност, разли4на от тази, която сме свикнали да виждаме всеки ден, и което не всеки ум е готов да приеме.

това го отдавам на разли4ните рецептори в мозъка , върху които въздействат разли4ните ентеогени , делирианти и синтети4ни халюциногени. ДМТ и псилоцибина са най-сходни със серотонина на мозъка, а мескалина , лизергамида(ЛСА, хавайска роза морнинг глори)и ЛСД не ги познавам много добре , но определено филма им е разли4ен, а пък салвията, мухоморката и делириантите са още по разли4ни и понякога доста непредсказуеми

ЛСД не съм сигурен дали бих пробвал отново в някоя стабилна доза за да го разбера как то4но и наистина действа, докато за ДМТ и гъбите съм сигурен 4е ще се срещам с тях отново ,а за мескалин съм направо възнамерил да пробвам стабилно коли4ество
но има и неща, които още не съм опитал и бих опитал, ибогаин например..

И докато трева мога да кажа 4е си струва да опита всеки, а гъбки и кактуси и може би след това ДМТ-всеки планинар или доволно здрав любопитко-джедай,

то салвия , хавайски рози и може би ЛСД след това си струва да опитат само хора, които искат на всяка цена да са пробвали (относително безопасно по отношение на здравето си) от вси4ко
Още веднъж:
Цитат:
, ДМТ
" Е това 4рез което можеш да отидеш най-дале4, И да се върнеш"

Лсд просто е единственото психотропно вещество, от което можеш да вкараш 7000 дози в една малка ампула.
затова е и може би най-популярния халюциноген.
Но докато стигне до България може и да е изветряло ве4е.
.
И със сигурност НЕ расте по полянитеWink
Цитат:
около 100 mcg

да бе, в нашия мизерен век... а едно време са си пеели по Woodstock :"300mcg", zaщo li?
и още един любопитен факт за ЛСД , който е довел и до откриването му за науката - ЛСД е може би единственото психотропно вещество, което може да бъде поето в ефективна доза от най-обикновен и моментен ДОПИР.
зна4и 4е дори да пипнеш петно от кап4ица ЛСД и влизаш в трипа, както се е слу4ило с младия А. Хофман.

няма нужда даже от шишенце, на което да пише "изпий ме" , както в приказката за Алиса..

достатъ4но е само око да види и ръка да пипне..
това свойство на ЛСД , както и микроскопи4ното коли4ество нужно за да окаже въздействие е удобно за масово раздаване на трипове по първите ъндърграунд рейв-партита в Европа и САЩ, няколко капки разтвор на ЛСД се капват на тампона с който се слагат пе4атите на входа на партито и вси4ки се филмират понякога без дори да се усетят и после с месеци си спомнят за "култувото" парти, променило завинаги разбиранията им за музика Laughing
Еех, Мейдей, Мейдей... а също и Бърнингмен фестивал.. за тях със сихурност е известно 4е е имало подобни уъркшопи
Доколко това е морално, ети4но и законно това е съвсем друг въпрос.
А.Хофман, откривателят на веществото 4есто е осъждал публи4но Тимъти Лиъри, 4е е подходил непрофесионално, когато е по4нал да раздава трипове на вси4ки желаещи студенти и дои по фестивалите Уудсток... Но по това време, когато Хофман е правил тези изказвания , Лиъри ве4е е имал няколко доживотни присъди, издадени от федералния съд, няколко пъти е бил арестуван по разли4ни места по света и мистериозно е бягал от местата , където е бил затворен преди агентите на ФБР , ЦРУ интерпол или каквито там дойдат да хо приберат..

явно Силата Е с него, хаха Laughing и нищо 4удно, все пак той даде истинска Вяра и нещо като религия на една прослойка от хората, 4иито представители 4есто са били заклеймявани и обвинявани от обществото в безверие и аморалност...

Софи
02-06-2006, 14:59
Не съм взимала такова нещо, но доколкото знам е силен халюциноген! Влияе пагубно на нервната система и хората, които го употребяват получават видения и си мислят, че са в друг свят.
Много известен наркотик от 60-те години на 20-ти век по времето на хипи движението.
Джим Морисън от "Доорс" е употребявал този вид наркотик. Зедно с останалите членове на групата са имали видения и разни глупости.
Коварен наркотик в общи линии... един от най-силния от групата на халюциногените.

ShroomY
02-06-2006, 15:30
emi ne...to4no tva i ne smqtam da opitvam. ne si struva ebati. ako iska6 svqstna halucinaciq, hva6tai nqkoi planinar i are za gybi! absolut pleasure...absolut nature!

RoyTheReaper
02-07-2006, 12:59
ne sam probval, no mnogo iskam. za sajalenie dosta trudno se namira, v BG prakti4eski nevazmojno. tova e taka, za6toto himikalite ot koito se sintezira sa trudnodostapni i osven tova trqbva da go pravi 4ovek s doktorat po himiq - ina4e se polu4ava bokluk. me4tata mi e edin den da vzema doktorat po himiq i da si sinteziram zam.

ne te savetvam da si tursi6, za6toto 6te ti probutat nqkakav bokluk i 6te se otrovi6.

ne te savetvam i da vqrva6 na mitove i legendi, a takiva za LSD ima mnogo. kakvoto i da ti govorqt, kam nego ne se pristrqstqva6 i ne se uvrejda6 fizi4eski. edinstveniq problem koito moje da nastupi e da popadne6 v nepodhodq6t film. napr moje da re6i6 4e moje6 da leti6 i da sko4i6 ot terasata. zatova kato go priema6, trqbva da ima nqkoi trezven s teb.

e4o
02-07-2006, 15:33
ne sum vzimala i ne bih i probvala :o

02-09-2006, 09:05
http://www.cosm.org/hofmann/st_hofmann100.jpg
http://www.omananda.com/albums/album33/91386611_d52fce5c51.jpg
http://www.omananda.com/albums/album33/basel_albert_hofmann1.jpg
http://www.omananda.com/albums/album33/FelixHasler2.jpg
http://www.omananda.com/albums/album33/DSCN8057.jpg
http://www.omananda.com/albums/album33/DSC04461.jpg

twa sa kadri ot mevdunarodniq simpozium za LSD w 6wajcariq tazi godina.
6wajcariq (po specialno kompaniqta "santos") e edinstweniq OFICIALEN proizwoditel na LSD.

dedenceto na edna ot snimkite e Albert Hoffman, otkriwatelq na LSD, kojto nawyr6i 100 godini po wreme na simpoziuma.
w edno po- stari interwiu toj be[e kazal, 4e e wzimal 12 pyti LSD prez viwota si, i kakto se wivda, nito e umrql, nito e poludql.

02-21-2006, 10:02
Виж ТУК:
http://www.jumpingpixels.com/test.html

4ерно-бяло клип4е на което е заснет експеримент с ЛСД върху британски военни през студената война
:mrgreen: :mrgreen:

MaCyPau
03-04-2006, 20:49
Аз бих пробвал LSD,но няма да е скоро.Тва ша е нещо уникално искам да го изпитам!