PDA

View Full Version : Противоречиви чувства



machoka
02-04-2006, 20:52
Добра вечер,

Да си представим следната ситуация. 'Влюбени' сте в момиче, което ходи с ваш приятел. Познато звучи, нали? Тя евентуално също не е безразлична към вас, но тук са възможни условия.. примерно може и да не ви обръща внимание.. фактите са 2: познавате се и ти си влюбен в нея. Какво ще направиш? Ще се 'бориш за нея в името на любовта', но по този начиш ще станеш лицемер зарaди приятеля си или ще потъпкаш това си чувство, но пък ще запазиш честта си на 'точен' човек..?

Дамите също могат да изразят мнение, как биха постъпили в подобна ситуация, ако имат/нямат чувства към този човек.

anonymous464110
02-04-2006, 20:53
priqtelstvoto nad jenite.tova mislq az.

machoka
02-04-2006, 20:58
priqtelstvoto nad jenite.tova mislq az.

Да де, те повечето така ще кажат, но нали пред любовта нямало граници уж, хора войни са започвали заради нея. Къде тогава се губи силата и?

Въпреки, че не е уместно да се сравняват 'по сила' два вида чувства на привързаност. :?

freeman
02-04-2006, 20:59
Добра да е!
Ами винаги е известно, че истинската любов не протича никога гладко! Ако ти е писано да се влюбиш в някого, то непременно тябва да последваш чувствата си! Пък и
загубеното щастие е по-тъжно и от самата тъга, за това, че си жертвал нещо в името на друго!
Прецени сам! Успех! :wink:

InSOMnIAaa
02-04-2006, 21:03
S gadje si do edin moment nqma znachenie momiche ili momche a priatel/ka ostavat za cql jivot! :|

machoka
02-04-2006, 21:15
Добра да е!
Ами винаги е известно, че истинската любов не протича никога гладко! Ако ти е писано да се влюбиш в някого, то непременно тябва да последваш чувствата си! Пък и
загубеното щастие е по-тъжно и от самата тъга, за това, че си жертвал нещо в името на друго!
Прецени сам! Успех! :wink:

Мерси, само че аз го нямам този проблем, а питам с дискусионна цел. Но иначе това имам предивд, което си обясил - рядкост е.

Boot
02-04-2006, 21:18
Стига глупости. Смешно е да казвате, че приятелсвото е вечно. Да, има вечно приятелсво. Но не всички приятелсва са такива.
Впечатленията ми от мачока ме карат да мисля, че използва думата "влюбен" наистина сериозно и с цялата си мисъл (и не само). За товаааа аз бих казала, че ако човек е влюбен трябва да се стреми към това, което иска. Идеята е просто да бъде искрен с останалите около него (в случая - с приятеля), да не прави нищо зад гърба му. Предполагам, че с някакви разговори и али бали нещата да станат чудесно.

Но какво ли разбирам аз от мъжки работи?! http://kolobok.wrg.ru/smiles/standart/dntknw.gif

freeman
02-04-2006, 21:20
Ако си влюбен не трябва да подтискаш чувствата си! Рано или късно всичко излиза наяве и тогава може много повече да нараниш приятеля си! Любовта,която човек изгуби или несподели е едниствената,която помни!

sherry
02-04-2006, 21:26
Zavisi...
Ako priqtelkata mi e istinska,ako znam,4e naistina moga da i imam doverie i mi e skapa(kazvam go za6toto v dne6no vreme ima malko priqteli, a mnogo poznati),togava edva li bih izbrala da bada s mom4eto,koeto tq iska,6te podtisna 4uvstvata si.No ako tova mejdu men i nego e silno i v sa6toto vreme vijdam,4e tq ne mi e istinska priqtelka,ili pak ako ne se poznavame s neq otdavna,ako ne sme mnogo blizki,moje pak da probvam s nego.No edno e sigurno,nqma da go napravq za garba i

Dr. Kazimbutt
02-04-2006, 21:30
priqtelstvoto nad jenite.tova mislq az.
И аз мисля така. Един приятел е много по-ценен от едно гадже. Хубаво, с нея ще тръгнете и след един месец ще скъсате, докато истинското приятелство продължава с години.

machoka
02-04-2006, 21:33
Boot

Казваш разговори с приятеля. Нали се сещаш, че той също е подвластен на това чувство - любовта. Как се говори с такъв човек на тази тема (за обекта на любовта му и това, че искаш да му го отнемеш) :)

Идеята е заслужава ли си да загърбиш приятелството заради Нея. Сега, ясно е че приятелство семейство нe прави и рано или късно трябва да го загърбиш, ако това е нужно за да създадеш семейство. Но аз говоря за по-тийнейдържската възраст, когато чувствата са много по-страстни, бурни, когато човек е готов да направи много повече неща в тяхно име.

LunaTriCk
02-04-2006, 21:45
Аз бих му казал всичко. Не обичам да действам за гърба на някой. Бих му казал, че приятелката му нещо ми е хвърлила око и че и на мен не ми е безразлична. Ако ми е добър приятел, бихме стигнали до някакъв консенсус по въпроса.

machoka
02-04-2006, 21:56
Аз бих му казал всичко. Не обичам да действам за гърба на някой. Бих му казал, че приятелката му нещо ми е хвърлила око и че и на мен не ми е безразлична. Ако ми е добър приятел, бихме стигнали до някакъв консенсус по въпроса.

Ако аз обичам момиче и съм заедно с нея, и някой дойде и ми каже по никое време, че и той има чувства, няма да достигна до консенсус с него :roll:

MAFIOZO
02-04-2006, 23:20
Аз бих му казал всичко. Не обичам да действам за гърба на някой. Бих му казал, че приятелката му нещо ми е хвърлила око и че и на мен не ми е безразлична. Ако ми е добър приятел, бихме стигнали до някакъв консенсус по въпроса.
Ако аз обичам момиче и съм заедно с нея, и някой дойде и ми каже по никое време, че и той има чувства, няма да достигна до консенсус с него :roll:da i dvamta ste pravi v 1 slu4ei vseki si brani svoeto! a v drgiq ima 1 pogovorka:PRIQTEL PRIQTEL AMA SIRENETO E S PARI!

Death^Forever
02-05-2006, 08:23
Аз пък смятам, че момичето само трябва да избере с кого да бъде, защото ти и да се опитваш да се бориш за нея, ако тя предпочита приятеля ти няма да има смисъл. А ако повече иска теб, то се предполага, че твоя приятел ще остане сам. Така че първо се разбери с момичето, за да няма после сгафили...

midnight...
02-05-2006, 09:05
хм интересен въпрос наистина
според мен трябва всичко да се казва на приятелите, ако не стигнете до консенсус поне ще знаеш че си му казал всичко
от друга страна може да загубиш и приятеля и момичето, има и трети вариянт-оставаш с пръст в уста ](*,)

LunaTriCk
02-05-2006, 09:15
Ако аз обичам момиче и съм заедно с нея, и някой дойде и ми каже по никое време, че и той има чувства, няма да достигна до консенсус с него :roll:

Нали уж се разбрахме, че и тя те харесва ? И че сме уж приятели ? А и много ясно, че няма да започнеш разговора с харесвам приятелката ти. Започваш с това, че тя теб харесва. Постепенно ще си му признайш и ти.

vra4ka
02-05-2006, 09:58
Ако ми е приятелка от много време няма да пипам.
Ако е временна ще изчакам да скъсат или ще направя нещо това да стане по-бързо.

IdontGiveaFuck
02-05-2006, 13:32
Ъх,сложничко е,но все пак съм на мнение,че приятелството е много по-важно...Ако ми е истинска приятелка и го отстъпвам..не е единственото момче на света.Ще го преживея :D Обаче ако е от типа "познати" мисля,че няма да ми пука много и ще се опитам да го взема за мен :mrgreen: .И все пак-много зависи... :)

zElEnA^mAsLiNkA
02-05-2006, 16:45
Amii ak0 ispitfam nqkfi 4uvstva kym tfa m0m4e, a ne kym priqtelq mi kakf0 p0 dqv0lite pravq s neg0 ?
Nai-ver0qtn0 6te skysam s priqtelq mi i 6te st0q na strana malk0 vreme i ak0 06te ima vzaimni 4uvstva m/u men i drug0t0 m0m4e ... 6te stane rautata :P