PDA

View Full Version : Малчуганите - днес



>@>>>@<
02-05-2006, 18:13
Вчера родителите ми имаха гости, а аз имах щастието да се грижа за едно oт децата на въпросните гости. Става въпрос за 10-годишно момиченце (четвърти клас)Повярвайте ми, останах много поразена от нивото на "развитие" на днешните "деца"
От разговора, който проведох с нея ми стана ясно, че Вероника (така се казва) през лятото обичала да стои навън до 1 през ноща, много се дразни, когато преди да излезе с приятелки, по-малката и сестра и пречи да се гримира, и как веднъж целият клас прекрил един съученик, когато цигарите му изпаднали от раницата ...а накрая, когато все пак се, намерило кой да каже истината на г-жата, тя отвърнала:"Еми, не сме сигурни, че са точно негови и въпросът е приключен.."
А, да и замалко да забравя баща и я е научил да пие по 50 грама джин с тоник и ликьор (no comment)..и още нещо през времето, когато бяхме заедно не знам колко пъти младата госпожица употреби "бати" и разни му там производни..като се замисля аз на нейните години си играех с кукли..
Това ли са децата на България?
Така ли трябва да реагира една учителка?
В крайна сметка стигам до извода, че сами по себе си децата не са виновни за нищо, виновно е обществото, че ги обгръща само с гадости ..
Виновни са и родителите, и както каза един мой приятел, ако родителите на двете сестри от Пазарджик не бяха се обадили в полицията толкова късно е имало шанс трагедията да бъде избегната.
Какви са вашите наблюдения за днешните малчугани, ако имате по-малка сестра или брат?
И ако на десет живеят така, то какво ли ще правят през тинейджърските си години..

02-05-2006, 18:16
10 godini = 4etvarti klas
ne znam ama mi se 6te 4e si se napu6il qko

freeman
02-05-2006, 18:27
Уфф... Изобщо не мисля, че нещата седят така. Както и да е! Това е частен случай и не мисля, че трябва да му придаваш важност!

>@>>>@<
02-05-2006, 18:32
10 godini = 4etvarti klas
ne znam ama mi se 6te 4e si se napu6il qko

първи = 7 години
втори = 8 години
трети = 9 години
четвърти = 10 години
Къф е проблемът?

lainagovna
02-05-2006, 18:34
е поне секс не е правила още... нали?

MorTi6a
02-05-2006, 18:38
emi ko da ti kaja ne6tnata mladej e..i mene posledno vreme ma valnuvat takiva vaprosi pristo sa 4udq kvo stava az li sam nazad ili..

midnight...
02-05-2006, 18:49
ами като се замисля всичко тръгва от семейството...друг е въпроса как един баща на 10 годишно момиченце го учи да пие ](*,)

bloody_angel
02-05-2006, 19:08
Ами не бих казала че е частен случай,моята сестра е в трети клас, след 1 месец става на 10 години и мога да кажа че всичките и съученички са наясно с метериала :evil: ... не мисля,че всичко зависи от родителите аз съм присъствала на цялото и развитие и мога да кажа, че е възпитавана както си трябва и че пред родителите ми е света вода ненапита,ама като се събере с приятелки и става непоносима [-X

RoyTheReaper
02-05-2006, 19:18
уф тва не е нищо, в сравнение с това което видях една вечер.

отиваме компания около 15 момчета да запиваме на едни пейки. минаваме покрай един ресторант, в който чуваме че има някав банкет. от ресторанта изскачат 2 лапета. видимата им възраст беше 5-6: още не можеха да говорят добре. и тези келеши ни скачат да ни бият (на ръст ми стигаха до гъза :lol: ) и... псуват кат каруцари :shock: :!: "си ебеш путката майчина", "да ти еба майката", "ти си путка". оглеждаме се - някви баровски коли спрени около рестиранта. и си викаме тия лапета да не ги закачаме че като излезе татко 8-[ пък и да не ги повредим нещо...

тормозиха ни поне в следвашия час. по едно време дори взеха да мятат камани по нас. обаче един от компанията се понапи (момчето беше леко... криминално проявен) и вкара един ритник в челото на едното и то се просна на тревата, но ние не дочакахме развръзката, за да не излезе Татко, ми побегнахме в близката гора.

и такиа работи. бащата се напива, наругава майката и ето какво става... :-&

XePouH
02-05-2006, 19:18
е поне секс не е правила още... нали?
има още време,има още време до 1 юни

02-05-2006, 22:19
уф тва не е нищо, в сравнение с това което видях една вечер.

отиваме компания около 15 момчета да запиваме на едни пейки. минаваме покрай един ресторант, в който чуваме че има някав банкет. от ресторанта изскачат 2 лапета. видимата им възраст беше 5-6: още не можеха да говорят добре. и тези келеши ни скачат да ни бият (на ръст ми стигаха до гъза :lol: ) и... псуват кат каруцари :shock: :!: "си ебеш путката майчина", "да ти еба майката", "ти си путка". оглеждаме се - някви баровски коли спрени около рестиранта. и си викаме тия лапета да не ги закачаме че като излезе татко 8-[ пък и да не ги повредим нещо...

тормозиха ни поне в следвашия час. по едно време дори взеха да мятат камани по нас. обаче един от компанията се понапи (момчето беше леко... криминално проявен) и вкара един ритник в челото на едното и то се просна на тревата, но ние не дочакахме развръзката, за да не излезе Татко, ми побегнахме в близката гора.

и такиа работи. бащата се напива, наругава майката и ето какво става... :-&


на ваше място да съм го отупал ЗДРАВО ама наистина ЗДРАВО не ми пука кой е мама или татко му или дали са били деца или не , я да се осъзнаят че света не се варти само около тях.

lainagovna
02-05-2006, 22:20
е поне секс не е правила още... нали?
има още време,има още време до 1 юни
е то утре сме ваканция, нищо не пречи....

@mampi swift and blame - sleepwalker.mp3

`Death`Whore`
02-05-2006, 22:42
А 8годишната ми бартовчедка пееше 'I'm so sexy! I wanna have sex!' по бански и се опипваше, като че ли наистина иска да прави секс.

МУС
02-05-2006, 22:54
започвам да не искам да имам деца след време.. ](*,)

е то от теб зависи какви ще са

`Death`Whore`
02-05-2006, 22:57
Какъв е смисълът да имаш дете, ако то няма детство?

rosskata
02-05-2006, 23:03
:smt017 Ами... Имам сестра на 10. Макар че е напред с материала , знае псувни, наясно е с много неща, но
пак си е хлапе. Децата са винаги деца, това им е в природата и не се променя за 10 години. И ние не сме
били по-различни, ехооо- спомнете си... :-k На 10 и аз можех да псувам, а сексът ми се струваше супер
интересна тема.. :mrgreen: . След което излизах навън и играех на дама и ура. \:D/
Не си мислете, че децата са различни от тези преди 10 години- каквото и да говори и знае едно дете, това
не го прави възрастен. :smt009

А на тая твоята позната родителите и са за убиване...:smt013

`Death`Whore`
02-05-2006, 23:05
И ние не сме
били по-различни, ехооо- спомнете си...
Аз пък си бях истинско дете! Чудех се какво значи показването на среден пръст.

rosskata
02-05-2006, 23:16
И ние не сме
били по-различни, ехооо- спомнете си...
Аз пък си бях истинско дете! Чудех се какво значи показването на среден пръст.

аз знаех... И се кефех да показвам на някой който ме дразни. :smt098
Но родителите ми нямат нищо общо със това, нито възпитанието,което са ми дали.
И пак си бях хлапе, играех си с кукли и прочие.
Информацията не е вредна, независимо каква е - децата трябва да знаят за света извън гнездото(а
това не значи да показват само среден пръст) :smt023 Това не ги лишава от детство, но им е от полза,когато
порастват. Със сестричката ми си говоря като с възрастен, сериозно, имам и доверие. Един ден когато
имам деца, бих постъпила по същия начин :smt026 .

`Death`Whore`
02-05-2006, 23:19
Това е така. И аз мисля, че децата не са нито глупави, нито толкова инфантилни, колкото ги изкарват. Напоследък уча българска литература за деца и се хващам за главата колко е стихоплетско и написано за малоумници почти всичко. Мен дядо ме учеше на "Хаджи Димитър"...