PDA

View Full Version : Кой метод на контрацепция предпочитате?



Dizi
02-05-2006, 18:52
Е как се предпазвате от нежелана бременност и от венерически болести?Какви са предимствата на избрания от вас метод?

miloto_girl_4e
02-05-2006, 18:55
презерватив :!:

`Death`Whore`
02-05-2006, 19:00
Противозачатъчни. Той не е бил с друга, а аз откакто съм с него, не съм била с друг и...ако е имало нещо, да го е хванал вече, така че е сигурно.

02-05-2006, 19:45
i az sys protivoza4aty4ni (daje sega otivam da si go piq :) )
mnogo po-spokoino mi e, piq gi ot nqkolko meseca i naistina sexyt mi haresva pove4e, za6toto go nqma trepereneto: "sega kakvo 6te stane s prezervativa i t.n." a i e nqkak po-intimno...

Dizi
02-05-2006, 19:49
да обаче противозачатъчните са си хормони леко на тая възраст не ви ли притеснява тоя факт

`Death`Whore`
02-05-2006, 20:15
От скъсан презерватив и пиене на Постинор се преебава много повече организма. Предпочитам да се отпусна и да се слея истински с човека, който съм избрала.

TSecret
02-05-2006, 20:28
za sega s prezervativ no obmisliam ideqta na protivoza4ata4nite-pritesniava me tova 4e moje da napalneq.. koito gi pie 6te kaje li dali tozi mit s napalnqvaneto e veren>

California
02-05-2006, 22:26
Ами презервативи... просто не мога да пия противозачатъчни, защото имам проблеми със сърцето и лекарите не дават... :smt017

`Death`Whore`
02-05-2006, 22:38
koito pie 6te kaje li dali tozi mit s napalnqvaneto e veren>
Аз от личния си опит казвам, че не съм напълняла изобщо. Може би е от организъм - ако си предразположена по принцип към напълняване, напълняваш. Може да не съм права.

>@>>>@<
02-06-2006, 07:53
Противозачатъчни..
Тия презервативи мн се късат нещо..

midnight...
02-06-2006, 09:11
презерватив :idea:

ProstoAz
02-06-2006, 09:20
С презерватив обикновенно! Но иначе зависи с кой съм, ако съм с един определен човек, често разчитаме на "снайперските му умения" хаха. :wink:

>@>>>@<, ми ще се късат като не ги поставяте правилно. :P

hamilcar
02-06-2006, 09:47
разчитам на снайперистката ми техника за да го извадя на време... :lol:

понякога презервативи...

И аз така като тебе.

NightWish-f
02-06-2006, 11:59
Ми с презервтив!Още не съм се замисляла за противозачатъчни.

Leave`S Eyes
02-06-2006, 12:03
Предимно презерватив ....само ако имам голямо доверие на човека както бяхме с бившия -без... 8-[

MoRsKa_nimfa
02-06-2006, 12:44
zna4i za protivoza4ata4nite...napalnqva se ot nqkoi...zavisi ot sastavkite im...trqbva da izberete nai podhodqshtite za vas(ginekologa vi moje da vi pomogne)MOMICHETA!ne kupuvaite evtini protivoza4ata4ni....ne zashtoto ne sa sigurni,a zashtoto ne samo moje da napalneete ami i ot hormonite moje da se okosmite dori po liceto i na drugite u4astaci ot tqloto da se uveli4at.... \:D/

TSecret
02-06-2006, 12:47
dobre de kvo razbira6 pod evtini az neznam koi sa evtini i koi skapi-sprqla sam se na Yasmin 6toto mislia 4e sa nai dobrite... a ginekologat ti kak moje da razbere koi sa nai podhodq6ti?kakav pregled pravi za da ti izpi6e protivoza4ata4ni?

MoRsKa_nimfa
02-06-2006, 12:52
za protivoza4ata4nite.da naistina moje da se napalnee zavisi ot tova kak organizma shte vazprieme sastavkite.MOMICHETA!ne vzemaite evtini hap4eta..ne zashtoto ne sa sigurni a zashtoto veroqtnostta ot nejelani posledici e po golqma.moje da se poqvi okosmqvane po liceto a na ostanalite u4astaci da se uveli4i...moje i da napalneete...az li4no pih edni deto mai ponapalnqh ot tqh .posle se opraih pak sam si ok :).pri izbora na hap4enca moje da vi pomogne ginekologa vi....I vse pak znam 4e dneshnata mladej staa vapros za 12-15 godishnite tam...mnoo sa otrakaha ... ne se zatormozqvaite izlishno s hap4eta...btw...da otbeleja 4e teq hap4eta ebavat 4ernia drob.vseki sam izbira...az li4no predpo4itam hap4enca

02-06-2006, 13:15
прегледът при гинеколог за противозачатъчни е горе-долу следният: пита те какъв, колко дълъг и т.н. ти е цикълът, дали страдаш от някакви хрони4ни заболявания, особено на 4ерния дроб, евентуално колко дълго водиш полов живот, как си с предменструалния синдром и други проблеми на хормонална основа, например акне... поне моят ме пита такива работи. После следва и кратък преглед. Предписа ми Логест, който струва около 10-12 лв на месец според аптреката.
Консултацията с гинеколог е важна, защото разли4ните видове хапчета имат различно съдържание на хормони. Ако става дума за млада жена, която няма сериозни проблеми, се предписват хапчета с ниска концентрация на хормони, което си е за предпочитане, защото тровят тялото по-малко.
Аз лично съм на 17 год. (почти 18 всъщност), пия хап4ета от 4-5 месеца и съм много доволна. Първия месец ми се проявиха различни странични ефекти, например слабо кървене извън цикъла, променливост в настроенията и т.н., но после нещата се регулират, от втората опаковка не съм имала проблеми и определено бих ги препоръчала. Не съм напълняла, а мисля че това пак е свързано с концентрацията на хормони в хапчето, затова непременно консултация с гинеколог първо! Поне мен си ме е шубе сама да си предписвам такива работи, както някой преди мен беше казал, все пак става дума за хормони, не е напълно безопасно.

LoRinSeR
02-07-2006, 07:12
Каква е цената на противозачатъчните ? Не на Постинор Дуо. :?:

SancheZzZz
02-07-2006, 09:21
Вие хубаво казвате, че само с доверен човек правите секс без презерватив, ама се замислете че може да му предадете някоя болест нищо, че сте само с него.Например гъбичките могат да се появят не само при полов акт, но и ако сте пили антибиотици, понякога се появяват така.Но нали знаете решавате вие.Аз лично предпочитам презервативите.Ако пък ви притеснява тва че се скъсат според мен или използвате евтини или и аз незнам, сега има достатъчно марки , на които може да се има вяра.А иначе за метода "изваждам преди да експлодирам" преди "експлодирането" може да се отдели течност, която също да съдържа сперматозоиди.Всеки поне малко на "ти" с биологията мисля че го знае [-X :wink:

NeNaSiTnA_TA
02-07-2006, 09:21
az sma tvardo ZA prezervativa!protivoza4ata4ni na na6ata vazrast znam 4e nebiva da se piqt za6toto te vse pak sa si hormoni,a za spiralite znam 4e se izpolzvat samo ot ve4e rajdali jeni taka 4e:PREZERVATIVITE FOREVER O:) :D

MoRsKa_nimfa
02-07-2006, 12:25
nai evtinite kooito sam sreshtala sa 2.70 ima i po 3 uneshto 5 10 i t.n. ot nqkoi naprimer mi priloshava...4uvala sam 4e Janine sa edni ot nai hubavte i sa kam 12lv ako ne se luja

California
02-07-2006, 13:03
nai evtinite kooito sam sreshtala sa 2.70 ima i po 3 uneshto 5 10 i t.n. ot nqkoi naprimer mi priloshava...4uvala sam 4e Janine sa edni ot nai hubavte i sa kam 12lv ako ne se luja
Противозачатъчни за 2,70?? :smt017

VoodooServ
02-07-2006, 13:24
За сега залагам на капутчета... :)