PDA

View Full Version : kakvo trqbva da piq?



anny_v
02-06-2006, 13:45
imam edno vupro64e kum momi4etata v foruma.Iskam da vi popitam kakvo trqbva da piq za da mi doide.Po princip trqbva da mi doide dnes no poneje mi zakusnqva se pritesnqvam za6toto v petuk sum na sustezanie i nqma da moga da u4astvam ako sum nerazpolojena.Mersi predvaritelno :D

malko_f`4e
02-06-2006, 13:49
na kolko godini si?spored men e normalno ponqkoga da se slu4i da ti zakasnee!?pii vitamini v koito ima i vitamin E,poneje govorish za edin den...a ina4e za po dylag period,ako ti zakasnee otidi na lekar i nai veroqtno 6te ti predpi6e Geritamin:)

Globul_f
02-06-2006, 13:50
Ми честно да ти кажа не знам дали има нещо което може6 да пиеш.трябва просто да чакаш и да се молиш да не ти закаснява заради нещо друго [-o<

anny_v
02-06-2006, 13:53
ami ne znam ot kakvo moje da mi zakusnqva.az tazi sedmica 6te navur6a 15.Pravq sex no samo analno za6toto imam problemi s priqtelq mi i prosto nqma kak ina4e.Mersi za mneniqta

malko_f`4e
02-06-2006, 14:00
e i az sam na 15,normalno e da ti zaksnqva i na men mi se slu4va!nqma kakvo da se pla6i6...kazah ti kakvo da piinesh...vitamini v koito koli4estvoto na vit.E preobladava,a vit.C e v mn malko koli4estvo!dano sam ti pomognala :-k

02-06-2006, 14:04
Една чаша бензин. Сутрин, обед и вечер! Стей куул!

the____
02-06-2006, 14:41
i az sam na 15,normalno e da ti zaksnqva i na men mi se slu4va!nqma kakvo da se pla6i6...kazah ti kakvo da piinesh...vitamini v koito koli4estvoto na vit.E preobladava,a vit.C e v mn malko koli4estvo!dano sam ti pomognala
ei6,ti luda li si we?!?!!?!?!?znai6 li izob6to kvo e tva vitamin c?!?!?!?!?tva se pie za da t spre!!!!poneje vit. C zazdravqva tukanite!ne znam kvo trqa da pie6 za da ti doide.ta kvi problemi vika6 s priqtelq si ima6?

malko_f`4e
02-06-2006, 14:44
i az sam na 15,normalno e da ti zaksnqva i na men mi se slu4va!nqma kakvo da se pla6i6...kazah ti kakvo da piinesh...vitamini v koito koli4estvoto na vit.E preobladava,a vit.C e v mn malko koli4estvo!dano sam ti pomognala
ei6,ti luda li si we?!?!!?!?!?znai6 li izob6to kvo e tva vitamin c?!?!?!?!?tva se pie za da t spre!!!!poneje vit. C zazdravqva tukanite!ne znam kvo trqa da pie6 za da ti doide.ta kvi problemi vika6 s priqtelq si ima6?
az ne sam luda!i hubavo 4eti kvo sam napisala,mn dobre znam za kvo se pie vitamin C,ama ti mai dori ne si 4uval/a za vitamin E?! :lol:

02-06-2006, 14:48
Ако искаш да предизвикаш по-ранната поява на менструация пийни 1 или 2 аспирина,но не един след друг.Те загряват тялото и разширяват кръвоносните тъкъни,така цикълът идва по-рано.А витамините го забавят!!!

angel4e_s_krila
02-06-2006, 14:50
Определено 1 или 2 аспирина за загряване и разширяване на кръвоностните съдове.Ще ти дойде по-рано от очакваното. ;-)

midnight...
02-06-2006, 14:54
Определено 1 или 2 аспирина за загряване и разширяване на кръвоностните съдове.Ще ти дойде по-рано от очакваното. ;-)
и аз това щях да кажа
а витамин с се пие за да ти свърши малко по-рано :wink:

02-06-2006, 14:59
Определено 1 или 2 аспирина за загряване и разширяване на кръвоностните съдове.Ще ти дойде по-рано от очакваното. ;-)
и аз това щях да кажа
а витамин с се пие за да ти свърши малко по-рано :wink:
da a vitamin E se pie,za da ti doide po byrzo!kvoto i da mi kazvate e taka :lol:

the___
02-06-2006, 15:09
the____ написа:
Цитат:
i az sam na 15,normalno e da ti zaksnqva i na men mi se slu4va!nqma kakvo da se pla6i6...kazah ti kakvo da piinesh...vitamini v koito koli4estvoto na vit.E preobladava,a vit.C e v mn malko koli4estvo!dano sam ti pomognala

ei6,ti luda li si we?!?!!?!?!?znai6 li izob6to kvo e tva vitamin c?!?!?!?!?tva se pie za da t spre!!!!poneje vit. C zazdravqva tukanite!ne znam kvo trqa da pie6 za da ti doide.ta kvi problemi vika6 s priqtelq si ima6?

az ne sam luda!i hubavo 4eti kvo sam napisala,mn dobre znam za kvo se pie vitamin C,ama ti mai dori ne si 4uval/a za vitamin E?!
mdaaam,vijdam 4e si dosta neobrazovana..mislq da se opitam da popromenq tova.po princip vitaminite za 2 osnovni tipa: mastnoraztvorimi i vodoraztvaorimi. B grupata spada kum vtoriq tip.vitmin b9(folieva kiselina) spomaga za obrazuvaneto na novi kruvni kletki i telesni gradivni blokove- aminokiselini naprimer. kogato ima nedostig na vit. B se polu4ava anemiq. vit b9 u4astva su6to i v delenieto i obnovlenieto na kletkite i su6to v geneti4noto izgrajdane na kletkite.tova 4e pomaga za izgrajadaneto na 4ervenite kruvni kletki ne zna4i, 4e ako go pie6 vednaga 6e ti doide. nadqvam se malko da sum ogramotila nedorazvitoto ti mozu4e.ako ima6 nujda ot o6te prosvatlenie se obadi. O:)

malko_f`4e
02-06-2006, 15:15
the____ написа:
Цитат:
i az sam na 15,normalno e da ti zaksnqva i na men mi se slu4va!nqma kakvo da se pla6i6...kazah ti kakvo da piinesh...vitamini v koito koli4estvoto na vit.E preobladava,a vit.C e v mn malko koli4estvo!dano sam ti pomognala

ei6,ti luda li si we?!?!!?!?!?znai6 li izob6to kvo e tva vitamin c?!?!?!?!?tva se pie za da t spre!!!!poneje vit. C zazdravqva tukanite!ne znam kvo trqa da pie6 za da ti doide.ta kvi problemi vika6 s priqtelq si ima6?

az ne sam luda!i hubavo 4eti kvo sam napisala,mn dobre znam za kvo se pie vitamin C,ama ti mai dori ne si 4uval/a za vitamin E?!
mdaaam,vijdam 4e si dosta neobrazovana..mislq da se opitam da popromenq tova.po princip vitaminite za 2 osnovni tipa: mastnoraztvorimi i vodoraztvaorimi. B grupata spada kum vtoriq tip.vitmin b9(folieva kiselina) spomaga za obrazuvaneto na novi kruvni kletki i telesni gradivni blokove- aminokiselini naprimer. kogato ima nedostig na vit. B se polu4ava anemiq. vit b9 u4astva su6to i v delenieto i obnovlenieto na kletkite i su6to v geneti4noto izgrajdane na kletkite.tova 4e pomaga za izgrajadaneto na 4ervenite kruvni kletki ne zna4i, 4e ako go pie6 vednaga 6e ti doide. nadqvam se malko da sum ogramotila nedorazvitoto ti mozu4e.ako ima6 nujda ot o6te prosvatlenie se obadi. O:)
obajdam se i vednaga 6te te pitam,6to mi obqsnqvash za vit.B,kato az spomenah vit.E?!!!za nego ne6to da mi kajesh?moje bi 4e spomaga za razvitieto na polovite organi?a i az tva i go kazah ot li4en opit!i molq da ne govorish ne6ta ot tozi sort:"vijdam 4e si dosta neobrazovana",6toto izob6to ne me poznavash!

the____
02-06-2006, 15:26
opa..malkoto f-4e li tam kvo be6e, ti si govorila za vit E.. e, sburkala sum.ta vit E se otnasq kum mastnoraztvorimite vitamini.toi se sudurja v jitnite kulturi nai-ve4e i e 1 ot nai-vajnite komponenti z aobrazuvaneto na nqkoi lipidi-trigliceridi, steroidi, fosfolipidi i dr. naturalnata mu forma se natrupva v mozuka, 4ervenite kruvni kletki, plazmata, placentata, surceto i muskulite, no nai-vajnata mu funkciq e na antioksidant. Lipsata na vit E vodi do mazna koja, artrit, surde4no-sudova nedostatu4nost; preporu4va se i na bremenni jeni. spored teb za6to?!?!za da im doide?!?!?!?i drugite ti go kazaha- vitaminite slujat za spirane,a ne za idvane. priemi go- neosvedomena si. tova e gradivna kritika. trqa da ni blagodai6, a ne da zlobee6, 4e si tupa- po dobre go promeni- 6te ti kaja 1 na4in kak da poumnee6(nali sum si dobri4ka)- pii vitamin E- toi e i za mozu4nata deinost. pri men pomogna...opitai

malko_f`4e
02-06-2006, 15:59
opa..malkoto f-4e li tam kvo be6e, ti si govorila za vit E.. e, sburkala sum.ta vit E se otnasq kum mastnoraztvorimite vitamini.toi se sudurja v jitnite kulturi nai-ve4e i e 1 ot nai-vajnite komponenti z aobrazuvaneto na nqkoi lipidi-trigliceridi, steroidi, fosfolipidi i dr. naturalnata mu forma se natrupva v mozuka, 4ervenite kruvni kletki, plazmata, placentata, surceto i muskulite, no nai-vajnata mu funkciq e na antioksidant. Lipsata na vit E vodi do mazna koja, artrit, surde4no-sudova nedostatu4nost; preporu4va se i na bremenni jeni. spored teb za6to?!?!za da im doide?!?!?!?i drugite ti go kazaha- vitaminite slujat za spirane,a ne za idvane. priemi go- neosvedomena si. tova e gradivna kritika. trqa da ni blagodai6, a ne da zlobee6, 4e si tupa- po dobre go promeni- 6te ti kaja 1 na4in kak da poumnee6(nali sum si dobri4ka)- pii vitamin E- toi e i za mozu4nata deinost. pri men pomogna...opitai
ima nqkoi deto e typi4ak,ama ne sam az [-X !ti mai si propusnala 8mi klas,ili si otsystvala ot 4asovete po biologiq!hahaha!az spiram do tuk,ne za6toto nqmam kakvo da kaja i nz kak da se za6titq,a po prostata pri4ina 4e po umniq vinagi otstupva!izpadala sam v mnojestvo takiva situacii i vinagi sa mi se izvinqvali,a az sam bila prava!...vadi si izvodite...sama!

the____
02-06-2006, 16:36
ok du6ice, da zabraim za spora, a se opitah da te ponau4a, ama... to tupotiqta po horata hodi...

malchoto_f
02-07-2006, 19:21
de4ica, na 15 e malko trudno da ima6 redoven cikal i tova bi trqbvalo da go znae6. i nqma kakvo da pie6. ima medikamenti koito predizvikvat cikala no ne sa za tvoq slu4ai tvoq slu4ai. prosto na sastezanieto slaga6 tampon i se moli6 da ne te zaboli korema.:)

voinika
02-07-2006, 23:16
Пий алкохол :D