PDA

View Full Version : Виновни ли са българските медици в Либия?



02-07-2006, 11:01
Виновни ли са българските медици в Либия?

Аз лично вярвам в Невиността им и справедливостта-Така че ще е хубаво с Първа пролет да видим по улиците на всички градове и села в България повече хора с изписан върху фланелки и тишърти надпис “СВОБОДА за българските медици в Либия!!!”

ТЕ ЗАСЛУЖАВАТ ПОНЕ ТОВА.....

NEO-OKO TM
:arrow:

02-07-2006, 11:09
Сами са си виновни!!
що не са ме фанали мене либийците да ме бесят за мющерия??
къде им е бил акъла да ходят да ба4кат баш в Либия??
Ам 4е по тамошните закони за едно шише ракия отиваш директно за 10 години в затвора..
Дори да не за заразили два вагона деца(наро4но) 100% са поркали ракия, нали?

п.с. едно време в даскало имаше някакви имунизации и някаква сестра боцкаше по няколко у4еници подред с една игла.. като дойде моя ред се развкаш 4е искам 4иста игла, и добре 4е беше някаква даскалка наблизо, ина4е кой знае..

тва на български мед-сестри , дето са отишли доброволно при джигалите не мога да им съ4увствам. [-X

ProstoAz
02-07-2006, 11:10
Естествено, че НЕ са виновни!
Това е толкова сложен и дълъг процес, от който се търси единствено изгодата и...бог знае още колко ще се проточва... :roll:
Не ми се изреждат всички причини, които ме убеждават в това, че те са невинни...
Това е толкова материал, достоен и достатъчен, за написването на цяла книга по въпроса. :wink:

korn___
02-07-2006, 11:21
do nqkva stepen sami sa si vinovni 4e sa se hvanali na takova mqsto na rabota ... no opredeleno sa nevini ...

MAFIOZO
02-07-2006, 11:23
eto go neo pak se poqvi :P VINAGI SAM VQRVAL 4E NE SA VINOVNI!!!

sherry
02-07-2006, 11:24
NE sa vinovni.
4estno kazano oba4e,mnogo se samnqvam,4e 6te gi osvobodqt.Kakto kazaha predi men,zakonite tam sa mnogo strogi i horata tam sa si vtalpili,4e balgarite sa zarazili decata im.Omrazata im e tolkova silna,4e sa slepi za istinata.V takav slu4ai moje da se kaje,4e medicite ni sa obre4eni...Dano se slu4i nqkakvo 4udo... [-o<

gia_bs
02-07-2006, 11:35
NE sa vinovni.
[-o<

Така ли..а ти откъде знаеш? Запозната си със случая, разследванията или врачка ти го каза...
На дали има някой който всъщност наистина знае какво се е случило и кой е виновен, освен самите те...
А аз като българка искрено се надявам този случай вече да приключи и те да бъдат освободени... но ако пък са виновни...говорим за невинни дечица блни от спин...Незнам не искам да взимам страна в случая...дано всичко се развие по правилния начин..който и да е той...

3D
02-07-2006, 11:56
А ние откъде да знаем със сигурност?

midnight...
02-07-2006, 11:59
виновни или не е факт,
че вече няколко години никой
не прави нещо по въпроса
надявам се като всички останали,
те да са невинни, защото да заразиш
някой със спин е нещо ужасно,
в случая това са деца!....

Master_88
02-07-2006, 11:59
Не съм запознат напълно с фактите но за да ги съдят толкова време едва ли са абсолютно невинни.

MAFIOZO
02-07-2006, 12:07
ama kolko doktori kazaxa 4e spored izsledvaniqta decata ne sa zarazeni ot medicite a ot lo6ata xigiena vuv bolnicata! kolko doktori i experti go potvurdixa???

RoyTheReaper
02-07-2006, 12:16
ne moga da kaja dali sa vinovni. v istoriqta e imalo nemalko konspiracii i vaob6te ne6tata po4ti nikoga ne sa takiva kakvito izglejdat.


ama kolko doktori kazaxa 4e spored izsledvaniqta decata ne sa zarazeni ot medicite a ot lo6ata xigiena vuv bolnicata! kolko doktori i experti go potvurdixa???
moje daje da sa platili na doktorite da davat fal6ivi pokazaniq.

ako tova 4e po mediite postoqnno se trabi 4e sa nevinni go smqtate za neosporimo dokazatelstvo, va6a rabota. samo te si znaqt sas sigurnost dali sa go napravili.

02-07-2006, 12:17
Не съм запознат напълно с фактите но за да ги съдят толкова време едва ли са абсолютно невинни.
Само това 4е някой го съдят съвсем не е достатъ4но за да ме убеди, 4е някой е виновен, но дали са невинни или виновни не е най-важното, важното е 4е няколко правителства се оставиха това да се превърне в ПОЛИТИ$ЕСКИ въпрос, и сега Либия ИЗНУДВА България за ПАРИ.

защото ако са невинни от КАКЪВ ЗОР България да плаща обезщетения по незнам си колко милиона, а акоса виновни, ОТ КАКЪВ ЗОР българия да е отговорна за техните (евентуални) грешки.

Това 4е са българки, достатъ4но основание ли е вси4ки ние да ги откупуваме??

Да са си направили застраховки бе, баси!!
аз като отивам на планина и ако се пребия някъде на 4ии разноски ще ме спасяват, а? или на мои, ако имам пари, или на застрахователната компания, ако съм застрахован..

Като са отишли в либия и са знаели кой е Кадафи и що за пи4 е, ние лисме виновни??

02-07-2006, 12:19
виновни или не е факт,
че вече няколко години никой
не прави нещо по въпроса
надявам се като всички останали,
те да са невинни, защото да заразиш
някой със спин е нещо ужасно,
в случая това са деца!....



вие не разбирате, че това никога не е било нормално дело в което те съдят и определят дали си невинен или виновен...
това вече е политика и е един вид точно противопоставяне на два различни свята...
мерене на пишки, игра на котка и мишка и т.н.
никой от онези горе не го вълнува дали са невинни, а как да извлече някаква полза...
и повярвай ми се правят много неща за които не се споменава...

Ne sam saglasen s teb,po prostata pri4ina 4e imenno zastoto tova e politi4eski a ne grajdanski prozes,darjavata triabvache da se namesi dosta po rechitelno,a ne da si prehvarliat raznite mu tam ministri topkata-zastoto ako medizite napr. biaha grajdani na strana ot Evro saiuza da te pitam li kakvo bi stanalo dosega...ili ste se zamislich sam...
Tova delo dokazva oste vednaj 4e nie balgarite kato instituzii samo se biem v gardite,govorim mnogo ,no sme palna NULA... edno nisto,koeto ako ne beche jalko,steche da si e napravo smechno...no uvi vaobste ne e za smiah tova,koeto se slu4va s nachite sanarodnizi TAM!A pak tezi deto mi zadavat vaprosa OTKADE DA ZNAM DALI NE SA VINOVNI,kakvo moje da se kaje za tiah....da NIE NE ZNAEM sas sigurnost,no nie sme Balgari/mojete li da si predstavite MAIKA VI napr. da zarazi deza/,hristiani i tova da zarazich deza s takava bolest mogat da go napraviat samo hora,kato samite libbiizi i zelia im tam arabsko-musulmanski kontingent-zastoto sa si IZRODI,KAMIKADZETA i TERORISTI po priroda!!!I predi da me obvinite,tozi pat v nazionalizam-vijte sami kakvo se slu4va v momenta v Siria napr...i togava se izkazvaite nepodgotveni(((((())))) :smt018

02-07-2006, 12:35
доста крайно и расистко мнение, което мисля сега да оборя...

държавите от ЕС си изтеглиха гражданите, защото се знаеше, че ще се търсят изкупителни жертви и тука е единствената грешка на нашите институции, като просто не правят нищо...

след арестуването им вече няма и какво да се направи освен или либихците да ги пуснат (там обаче действа шериата, което означа съд според Корана), или да предприемем военни действия (цялостна война, десант на спец. части да ги измъкнат- като в тъпите американски филми)
обаче тези мерки са несериозни... и няма какво да се направи след като веднъж са били арестувани и обвинени всяка намеса на България се счита за намеса във вътршните работи и суверинитета на Либия (изключваме умерения политически натиск и лобирането)


а относно другите неща... пролетта един англичанин счупи главата на един барман със паве... в момента го съдят на трета инстанция мисля вече...
англичаните направиха ли нещо по- различно??
ако си запознат със случая ще ме разбереш..


Bate..za poreden pat dokazvach 4e si umen,4etech mnogo..no ne vinagi razbirach napisanoto..ZASTO MESICH SEGA SLU4AIA S MAIKAL SHIILDS....pri uslovie 4e dori i na teb samia ti e iasno/ako pone malko razbirach ot pravo/ 4e ima deistvie i deistvie....t.e...pri slu4aia s angli4anina ne moje da se govori za NEVINNOST sled kato e izvarchen pred BEZBROI svideteli po vreme na MORSKIA sezon...a kakav e slu4aia s medizite ni..dosega da si 4ul Libiizite,koito taka revnostno zastitavach da sa izvadili dori i edna ulika..stoto az ne sam...
Ta mislia 4e niama kakvo da oborvach...po skoro tuka SPORA e savsem izlichen,a 2 ta slu4aia niamat nisto obsto-i vapreki vsi4ko poneje si i fen na CSKA,predpolagam znaech kakvo stana v Luverpool predi parvia prozes oste... :smt018

02-07-2006, 12:53
не давам случая за примр за друго...
а именно, че една държава не може да се меси в суверинитета на друга, англичните също извадиха някакви доказателства, че не е бил той и т.н.
аз либииците не ги защитавам, обаче казвам друго... не можем да твърдим, че нашите медици са със сигурност невинни, защото точно няма преки и безпристрастни свидетели на деянието...
както родителите викат те ни убиха децата, а другите викат условията са лоши и от това произтича доста забутан спор...
аз лично ще дам един пример- ако си лекар и знаеш, че работиш в условия, които са опасни и има риск от зараза ще продължиш ли??? Ще забравиш ли Хипократовата клетва или какво...

също така не знам какво България повече може да направи по този въпрос, когато е трябвало да се направи нещо (да ги изтегли преди арестуването им) не са го направили и толкова...
аз по скоро за това не съм съгласен с теб...
държавата няма как да се намеси решително освен с както вече казах военни мерки...

Ami vij sega...tai kato sam zavarshil MO/mejdunarodni otnoshenia/ i moga da tvardia 4e tia nesta sa mi pone malko iasni,ne mislia 4e voennite merki sa edinstvenia izhod za namesa v tozi slu4ai,no stranata ni ne napravi NISTO...pod4ertavam nisto...a libiizite mojeha da badat mnogo po konkretno pritisnati dori diplomati4eski,da ne govorim 4e TE ni daljat i pari..a ne nie na tiah...

voinika
02-07-2006, 12:57
ЩО ЗА КРЕТЕНСКИ ВЪПРОС И КАКВО ЦЕЛИ С ТОЗИ ВЪПРОС ПОДЯВОЛИТЕ ??? :smt013

НЕ !!!

ВЪОБЩЕ ИСКА ЛИ ПИТАНЕ ?!?

02-07-2006, 13:06
ЩО ЗА КРЕТЕНСКИ ВЪПРОС И КАКВО ЦЕЛИ С ТОЗИ ВЪПРОС ПОДЯВОЛИТЕ ??? :smt013

НЕ !!!

ВЪОБЩЕ ИСКА ЛИ ПИТАНЕ ?!?

kakvo celia li....ste ti kaja...iskam da vidia KOLKO SME BALGARI :smt018

02-07-2006, 13:14
това дали си българин с това ли се определя??
ами тогава защо не питаш и за онзи българин в САЩ, който го набеждават за педофил и там може да има съмнения...
просто си чешем езиците на чужд гръб..

Ami da...za da e edna darjava NACIA..triabva da e edinna...sledovatelno to4no v takiva na prav pogled minavasti pokrai nas sabitia...triabva da pokajem NARODNOSTTA SI...zastoto da si balgarin ne se izmerva samo v tova da so4ich uspehite na niakogo po Sveta/primer sporta/,a sasto i da vzemach adekvatno otnochenie kam problemite na sanarodnicite si ,kogato imat nujda ot edno silno obstestveno mnenie!!!!Ta i TOVA vklu4va da si istinski BALGARIN...

i'm so excited!
02-07-2006, 13:20
виновни са либийците и тва че са мърляви като прасета. как може българските сестри да бъдат виновни при положение че работели са в условията, които са им предоставили либийците?! :smt017

02-07-2006, 13:23
сам каза, че отношението трябва да е адекватно...
ами ако тези сестри са виновни (не го вярвам, но все пак..) тогава няма ли цялата нация да подкрепим едно престъпление...

както и да е...
ще започна дискусията от малко по- далеч и се надявам на честен отговор...

1 след като толкова обичаш българското и т.н. не пишеш с българската азбука??

2 с какво се горедееш, че си българин?

3 от какво се срамуваш, че си българин?

OK>>>>>>>>>ETO GI OTGOVORITE!!!!!!!

1 след като толкова обичаш българското и т.н. не пишеш с българската азбука??-ne pisha na BG zastoto rabotia s zeli 3 skladovi programi i kogato sam na KIRILIZA mi zabiva 4esto kompa!!!!

2 с какво се гордееш, че си българин?-gordeia se s LI4NOSTITE ot nashata istoria,na parvo miasto razbira se VASIL LEVSKI,BOTEV,vsi4ki ostanali revoluzioneri,vazrojdenskite ni pisateli,balgarsia duh kato zialo...

3 от какво се срамуваш, че си българин?[/quote]-sramuvam se,4e za NAS na ZAPAD si misliat kato tamni balkanski subekti....i to po skoro ne e sram..a gniav!!!!!A istinski se sramuvam,kogato darjavata ne saumiava da zastiti podanizite si,za koeto sa vinovni INSTITUZIITE!!!!!!!!!!!!!!!

cannabinoid
02-07-2006, 13:28
САМО ТЕ СИ ЗНАЯТ ДАЛИ СА ВИНОВНИ!

rusalkata_
02-07-2006, 13:37
аз съм твърдо за невинноста им! [-o< истината е че са станали изкупителна жертва на онея фанатици...плащат за нещо което не са извършили... :?

02-07-2006, 13:39
OK>>>>>>>>>ETO GI OTGOVORITE!!!!!!!

1 след като толкова обичаш българското и т.н. не пишеш с българската азбука??-ne pisha na BG zastoto rabotia s zeli 3 skladovi programi i kogato sam na KIRILIZA mi zabiva 4esto kompa!!!!

2 с какво се гордееш, че си българин?-gordeia se s LI4NOSTITE ot nashata istoria,na parvo miasto razbira se VASIL LEVSKI,BOTEV,vsi4ki ostanali revoluzioneri,vazrojdenskite ni pisateli,balgarsia duh kato zialo...

3 от какво се срамуваш, че си българин?-sramuvam se,4e za NAS na ZAPAD si misliat kato tamni balkanski subekti....i to po skoro ne e sram..a gniav!!!!!A istinski se sramuvam,kogato darjavata ne saumiava da zastiti podanizite si,za koeto sa vinovni INSTITUZIITE!!!!!!!!!!!!!!!

хубаво за първото разбирам.. извинявай

относно другите две точки...
замислял ли си се как всички се горедеят от неща, които не зависят от нас- природа, история и т.н.
ето ти даваш пример с исторически личности, но за жалост това е история случило се е вече и ние реално нямаме пръст в това...
едно време сме били велика държава с велики хора...
днес не е така.. днес ни е срам от нас самите, пак го казваш "тъмни балкански субекти", корупция, простотия, престъпност, замърсяване... неща, които вече реално зависят от нас... и то пряко...

и какъв е смисъла да съм горд с нещо, което е било преди, а да се срамувам от настоящето...
защо да не съм горд, че съм българин заради това, което днес е България и българите...

ето затова ти казвам, че това е днешната ни народност... онази смелост, героичност, жертвоготовност, прочутите ни ум и гостоприемство за жалост са останали в миналото...
днеска сме просто тъмни балкански субекти, които само се чудят как да направят някоя далавера и чакат всичко да им дойде наготово... в днешно време това е да си истински българин...

4akai malko be ei...4e ti dokazvach MOIATA TEZA...koi e vinoven za vsi4ko izbroeno ot teb a?Ako darjavata si e na miastoto dali ste go ima vsi4ko tova,kak mislich?I ot druga strana pri4ina li e tova da se ozlobiavame edin kam drug kato narod?Pri4ina li e tova i da ne sme edinni,da ne zaemame tvarda pozicia kam nashi sanarodnizi,koito imat nalejasta nujda ot podkrepa?

Lara Kroft
02-07-2006, 13:45
Виновни ли са българските медици в Либия?

Аз лично вярвам в Невиността им и справедливостта-Така че ще е хубаво с Първа пролет да видим по улиците на всички градове и села в България повече хора с изписан върху фланелки и тишърти надпис “СВОБОДА за българските медици в Либия!!!”

ТЕ ЗАСЛУЖАВАТ ПОНЕ ТОВА.....

NEO-OKO TM
:arrow:

Medicite sa tvardo nevinni-pone do dokazvane na protivnoto!Triabva da gi osvobodiat vednaga!

02-07-2006, 13:47
всъщност държавата не ни е виновна за това, а ние самите (лелеееееее аз да защитавам държавата бах маааму)
хората, които работят в институциите са същите като нас- далавераджии, мързеливи и т.н.
напрактика държавата ни е точно огледало на народопсихологията...


и знаеш, че държавата е абстракция и е плод на обществения договор, а кой е обществото... :mrgreen:

Neeeeee,ne mojech da me ubedich.....mnenieto mi e protivopolojno na TVOETO!!!!

02-07-2006, 13:52
искаш да кажеш, че държавата ни превръща в това което сме???

Razbira se..tova e o4evadno...a sasto i na4ina na jivot predlojen ni ot sastata taia darjava... :smt018

02-07-2006, 14:00
да ама ние сме държавата...

онези пичове в парламента са нашите НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ... ние сме си ги избрали...
ние сме решили, че държавата трябва да върви по този път...


държавата е просто абстракция...
ние сме тези, които вървим надолу

SKAPI moi PRIATELIO....ti kakvo predlagach...da izbiem niakolko pokolenia izzialo/tezi deto sa gi lagali 45 god/ i da zapo4nem otna4alo..na 4isto li...STOTO TOVA E EDINSTVENIA NA4IN..za da gi niama TAM..v parlamenta uj izbranite ot nas narodni predstaviteli!Istinata e 4e vsi4ki politi4eski partii triabva da se zabraniat s zakon...vsi4ki politizi da se pensionirat i da e zapo4ne otna4alo..otsega zavarshvastite koleji i universiteti..koeto e prakti4eski nevazmojno...t.e...kakto i da go poglednem ne moje da smenim 90 na 100 ot naziata si nali taka?