PDA

View Full Version : Shte imam li bebe?



MoRsKa_nimfa
02-07-2006, 12:45
moje li po nqkakav na4in da se pproveri otsega dali moga da imam deca....nqma pri4ina da se pritesnqvam ama se pak mn me 4ovarka.....kajete ako ima na4in da se razbere #-o

Gabsi-to
02-07-2006, 13:29
Мисля че няма такъв начин освен ако не забременееш по собствено желание(доброволка да бъдеш)но не ми се вярва че искаш да забременееш!А и ако в рода ти е имало бездетни може и на теб да се предаде.Дано да съм ти помогнала ако не може и да се консултираш с гинеколог може би той може да ти отговори!

i'm so excited!
02-07-2006, 13:35
ами зависи.. би могло да се определи с някакви изследвания сигурно..
ако цикъла ти е нормален мисля, че няма да имаш проблеми. но в никакъв случай не трябва да се изоставяш ако имаш гъбички например или странно влагалищно течение. някои видове гъбички биха могли да превизвикат стерилитет, а в най-добрия случай /ако може да се каже добър/ е да ги предадеш и на детето си.
кисти на яйчниците също биха могли да предизвикат стерилност, но тогава пак ще имаш смущения в цикъла.
общо взето по това се разбира дали няма проблем.
и си пази кръста през зимата=)
и ходи отвреме навреме на профилактичен преглед на гинеколог.
тва в общи линии.

kristin_
02-08-2006, 16:32
of moje razbira se s vaginalen ehograf

DrSmurph
02-08-2006, 21:02
хех има начин, но той не е нито един от споменатите по-горе. Не се безпокой по подобни проблеми защото все пак наличието на бебе зависи малко или много и от мъжа, който те опложда! Колкото по-положително мислим толкова по-лесно ще преодоляваме трудностите.

ProstoAz
02-08-2006, 21:22
Минимумът от изследвания трябва да включва определяне на овулацията и проходимостта на маточните тръби.
Но това е излишно. Такива изследвания се правят при двойки опитвали се от повече от 1 год. да си "направят бебе", имали редовни полови контакти, особено в периода на овулация, и в крайна сметка след толкова много опити не успели да заченат дете. Проблемът може да е в жената, може и да е в мъжа.
Рано ти е да се притесняваш за такива неща, не мислиш ли?

Драйетоооо
02-12-2006, 18:34
Мисля че може ...питай майка си