PDA

View Full Version : КОМЕРСССССССССССС :mad:



HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 21:20
Добре, де, писна ми от този комерс, който ме обгражда! Писна ми! Всички слушат една и съща музика! Писна ми сички да се обличат по един и същи начин! Писна ми секи да копира някой друг! Писна ми секи да използва нечии чужди думи! ПИСНА МИ!
Абе, хора, осъзнайте се! Вие нямате ли собствена личност! Не се ли интересувате от различни неща! Защо трябва всички да сме еднакви??
И сега сички ще почнат да ми обясняват, че никой не копират и т.н. ДА, ДА! Ей са ви повярвах! Половината сте заблудени овци, които незнаят и те какво искат, но тичат след другите! Доказателства ли искате? А? Какво ще кажете за хилядите теми за пиърсинг и татуси? Някой въобще знае ли към кой стил принадлежат? А тъпите плитки? А присадената коса? А дрехите? А навиците ви? Въобще знаете ли кои сте? НЕ! НЕ ЗНАЕТЕ! Защото НЕ ЗНАЕТЕ какво искате и правите тва, което прави стадото!

П.П. Тая тема не се отнася за всички, а само за стотиците имитатори, които нямат достатъчно мозък, за да решат какво искат от тоя живот!

machoka
02-09-2006, 21:27
ГънС са пълен комерс, не забравяй.

ТИ също имитираш милиони фенове, събиращи едва ли не мръсното бельо на музикантите 8)

Worthless
02-09-2006, 21:30
>.<
комерс... съкс...
всички са некфи еднакви... писна ми вече ебаси... тфа да копираш другите е АДСКИ ТЪПООО. дам, има хора, на които дадено нещо им харесва... но НАИСТИНА им харесва... другите го правят, заради тфа да изглеждат готини...
даже сега се сетих за 2 примера. говоря си със една приятелка от съседния клас в даскалото и й казвам "ей, взех си билет за соулфлай"... и най-видната чалгарка, която дори не знае кои са ми вика "искам да ме вземеш с теб" :shock: :evil:
или чатя с една в ай си кю и засегнахме темата за пиърсинга и вика "ми аз имам пиърсове на пъпа и носа, никой не вярваше, че ще го направя, и сега поне изглеждам като гъзарка и им се доказах, че съм смела"
:evil: :evil: :evil:
деба и позьорщината...
@мачок, гънс ако са комерс аз ще се застрелям, обещавам. ти кфо имаш предвид под комерс ми кажи?

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 21:30
ГънС са пълен комерс, не забравяй.

ТИ също имитираш милиони фенове, събиращи едва ли не мръсното бельо на музикантите 8)

Не са комерс! Ако бяха комерс нямаше да има смисъл в песните им! А аз не имитирам феновете, а правя това, което ме кефи! Тва не е имитация!

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 21:35
@мачок, гънс ако са комерс аз ще се застрелям, обещавам. ти кфо имаш предвид под комерс ми кажи?

Аз мога да ти кажа - сичко без класика! :smt013
Бтв, Нели, ти си една от тея, към които нямам упреци за комерс!

MAFIOZO
02-09-2006, 21:35
[b]>.<
говоря си със една приятелка от съседния клас в даскалото и й казвам "ей, взех си билет за соулфлай"... и най-видната чалгарка, която дори не знае кои са ми вика "искам да ме вземеш с теб" :shock: :evil:
b]moje da te e svalqla! ili da e imala v predvid da q izvede6 na nqkude s teb

lina15
02-09-2006, 21:38
ГънС са пълен комерс, не забравяй.

ТИ също имитираш милиони фенове, събиращи едва ли не мръсното бельо на музикантите 8)

Не са комерс! Ако бяха комерс нямаше да има смисъл в песните им! А аз не имитирам феновете, а правя това, което ме кефи! Тва не е имитация!
sory 4e 6ti go kaja oba4e sa si komers...

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 21:41
ГънС са пълен комерс, не забравяй.

ТИ също имитираш милиони фенове, събиращи едва ли не мръсното бельо на музикантите 8)

Не са комерс! Ако бяха комерс нямаше да има смисъл в песните им! А аз не имитирам феновете, а правя това, което ме кефи! Тва не е имитация!
sory 4e 6ti go kaja oba4e sa si komers...

С тва, че слушам музика, която се е слушала преди 10 години или с тва, че се кефя на тяхни снимки? Супер сте, нямам думи!

machoka
02-09-2006, 21:42
Хъх, не били комерс :lol:

Комерс е всичко това, което се слуша от милиони, разберете го веднъж за винаги. Това е смисъла на думата :idea:


Не са комерс! Ако бяха комерс нямаше да има смисъл в песните им!

Упс, грешка. Азис е комерс, Гънс е комерс. При първия няма смисъл, при вторите има.. комерсиалната /общо достъпна/ музика не се влияе от текста.

Да, правиш това, което те кефи.. както милиони други /всички вие сте ЕДНАКВИ, както ти казваш/. Примири се, част си от тълпата, правещи каквото им каже някой си там 8)

Worthless
02-09-2006, 21:42
@мачок, гънс ако са комерс аз ще се застрелям, обещавам. ти кфо имаш предвид под комерс ми кажи?

Аз мога да ти кажа - сичко без класика! :smt013
Бтв, Нели, ти си една от тея, към които нямам упреци за комерс!(:0
а аз сори, че ще ви го кажа, ама за повечето комерс значи някоя по-известна група, която я знаят над 100 човека. е, драги мои, комерс е друго. комерс е да правиш музика, само заради парите. ае кажете ми, че гънс го правят тфа!

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 21:46
Хъх, не били комерс :lol:

Комерс е всичко това, което се слуша от милиони, разберете го веднъж за винаги. Това е смисъла на думата :idea:


Не са комерс! Ако бяха комерс нямаше да има смисъл в песните им!

Упс, грешка. Азис е комерс, Гънс е комерс. При първия няма смисъл, при вторите има.. комерсиалната /общо достъпна/ музика не се влияе от текста.

Да, правиш това, което те кефи.. както милиони други. Примири се, част си от тълпата, правещи каквото им каже някой си там 8)

А аз пък си мислех, че групата е залязла от 1996, когато се разделят! Незнаех че тва е комерс. Бтв - ти същио си част от тълпата тогава. Ние сички сме! Сички слушаме музика, КОЯТО НЯКОГА СЕ Е СЛУШАЛА! В момента гънс са псевдо група и почти не се слуша! И аз не слушам! Слушам старите пърчета!
От твоите думи :arrow:
КОМЕРС = Bon Jovi, Aerosmit, Whitsnake, Metallica, Helloween, Accept, Bonfire, Madonna, Merilyn Monro, Beatles, Queen, Rolling Stones.. Да продължавам ли да изреждам легенди или ти стигат???

Worthless
02-09-2006, 21:51
бе мачок, ти си бил невероятно тъпо парче уе!!!
кой ти слуша гънс днес уе? ти връзка с главния да имаш? освен don't cry други песни на гънс слушат ли се уе? ти не си наред, честно ](*,) ](*,) ](*,)
значи е от стадото щом слуша гънс? тиии мозък в главата... нещо такова да имаш? мачок, УТРЕПА МЕЕЕ ](*,) ](*,) ](*,)

vra4ka
02-09-2006, 21:52
Има разлика от комерс до комерс.
Всеки от нас е свързан с другите,с наложените форми в обществото.Защото почнеш ли да не спазваш приетите норми и да не бъдеш като другите,няма да оцелееш в това обществото.
Всички живеем в комерса.Но,всеки си има различни интереси и разбирания.
Нима като не искаме да сме комерсиални ще почнем да си шием сами дрехите,ще си правим сами музика,само и само да сме единствени.
Това,за което говориш,е мода според мен.И на мен не ми харесват някои работи,просто е смешно как вървим като овце към нещо.
В нашето време стана и модерно да си различен!!! Като заемаш тази позиция че не харесваш комерс,още колко се изразиха как и те не го харесват.
И това стана комерс.
Така че бъдете толерантни!Всеки харесва нещо различно и всеки е сам по себе си уникален.Не сме еднакви! ;-)

machoka
02-09-2006, 21:53
А аз пък си мислех, че групата е залязла от 1996, когато се разделят! Незнаех че тва е комерс. Бтв - ти същио си част от тълпата тогава. Ние сички сме! Сички слушаме музика, КОЯТО НЯКОГА СЕ Е СЛУШАЛА! В момента гънс са псевдо група и почти не се слуша! И аз не слушам! Слушам старите пърчета!
От твоите думи :arrow:
КОМЕРС = Bon Jovi, Aerosmit, Whitsnake, Metallica, Helloween, Accept, Bonfire, Madonna, Merilyn Monro, Beatles, Queen, Rolling Stones.. Да продължавам ли да изреждам легенди или ти стигат???

Ти го каза! Всичко, слушащо се от милиони хора е комерс. Комерс не е дума с лош смисъл. Тя има широк спекър на значения. За Куийн, Металика, Мадона, Бийтълс -> тя е комплимент.

Обърни внимание отново и на останалата част от поста ми. Псуваш по това, което си и ти. Аз поне не симпатизирам на никоя днешна група, а класическата музика е далееееч по-назад в това отноешение. И знаеш ли защо, защото се слуша само от ЦЕНИТЕЛИ. Докато на един шофьор на автобус не му пука дали слуша Азис или Гънс или Куий, ако пуснат Моцарт - ще смени радиостанцията.
Класическата музика се слуша само от ценители, за голямо съжаление. Това не я прави комерс.

vra4ka
02-09-2006, 21:57
Стана комерс да не харесваш комерс?!? :shock: малко парадоксално.. няма значение..



Ами сам ще видиш,че повечето ще кажат че не харесват комерса :-k
И ето ти друг комерс.

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 21:59
А аз пък си мислех, че групата е залязла от 1996, когато се разделят! Незнаех че тва е комерс. Бтв - ти същио си част от тълпата тогава. Ние сички сме! Сички слушаме музика, КОЯТО НЯКОГА СЕ Е СЛУШАЛА! В момента гънс са псевдо група и почти не се слуша! И аз не слушам! Слушам старите пърчета!
От твоите думи :arrow:
КОМЕРС = Bon Jovi, Aerosmit, Whitsnake, Metallica, Helloween, Accept, Bonfire, Madonna, Merilyn Monro, Beatles, Queen, Rolling Stones.. Да продължавам ли да изреждам легенди или ти стигат???

Ти го каза! Всичко, слушащо се от милиони хора е комерс. Комерс не е дума с лош смисъл. Тя има широк спекър на значения. За Куийн, Металика, Мадона, Бийтълс -> тя е комплимент.

Обърни внимание отново и на останалата част от поста ми. Псуваш по това, което си и ти. Аз поне не симпатизирам на никоя днешна група, а класическата музика е далееееч по-назад в това отноешение. И знаеш ли защо, защото се слуша само от ЦЕНИТЕЛИ. Докато на един шофьор на автобус не му пука дали слуша Азис или Гънс или Куий, ако пуснат Моцарт - ще смени радиостанцията.
Класическата музика се слуша само от ценители, за голямо съжаление. Това не я прави комерс.

A... Добре, щом чуеш Гънс някъде ме викни. Аз в България.. Адски трудно да се чуе. Освен в Танграта, очз, Хел Хорс и т.н. Но не - ти си ценител, а аз комерсиална нали? Щото така е по-удобно! Щото рокът не е модерен, както и класиката. Рокът е велик стил за мен, както е класиката за теб! Ква е разликата? И рокът и класиката са били много слушани! Кажи ми къде е разликата???

forrzi
02-09-2006, 22:02
ааххахах

със скъсани дънки, с надписчета на розовите блузки Me+punk=funk... RIOT QUEEN... ANARCHY нам си кфо...
писна ми...
грешкааааа
надписчето е така:Punk+Funk=ME :mrgreen:

а за комерса
всичко,което се прави с цел пари е комерс
всеки иска да извлече полза от нещото,което прави
ей тва е комерс
Ти и да не искаш да си комерс пак ставаш...голямата въртележка с паричките,количките и женичките те завърта и неможеш да се спреш
и музиката ти се превръща в повръщано

туй то от мене,па вие кфото щете правете
аре здраве да е
:D

midnight...
02-09-2006, 22:03
тука като като гледам границите от комерс до комерс се размиха
това че една група която е боготворена и се слуша е комерс - защо? ами защото от албумите и концертите се изкарват МНОГО пари
има всякакви изпълнители някои са за десетиления други излизат само с една песен и пак се забиват в небитието

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 22:04
МОГА ЛИ ДА ВИ ОБЯСНЯ, ЧЕ НЕ ГОВОРЯ САМО ЗА МУЗИКА??????????[/b]

Worthless
02-09-2006, 22:05
мачок това твоето е елитаризъм...

откъде знаеш, че се слуша само от ценители...
аз като уча обикновено го правя на класическа музика или по- точно на опери...

факт е, че за да спорим за комерса трябва да дефинираме какво е то...


за мен комерс е музика и общо взето всичко, което се прави с единствената цел да се спечелят пари от хората и да се следва масовия вкус...

има обаче и музика, която е толкова качествена, че също става адски популярна и слушана, и купувана, че хората я наричат комерс, НО...
това е музиката, която не се води по масовия вкус, а е тази, която чертае границите му!!!именно! точно тфа и аз имах предвид ](*,)

midnight...
02-09-2006, 22:06
обаче от музиката понякога тръгва стила, държанието, мисленето и т.н.

vra4ka
02-09-2006, 22:07
Guns N' Roses са доста по-комерсиални от Азис например.
Пишем в google Guns N' Roses и излизат 7,5 милиона резултати.
Пишем Азис и излизат 0,5 милиона.

Guns N' Roses са много по-комерсиални от повечето изпълнители.
Но това не значи,че имат лоша музика!Напротив-това че се слуша от такъв голям спектър хора е само доказателство за хубава музика.

machoka
02-09-2006, 22:09
всичко,което се прави с цел пари е комерс

Не е така, аз ще напиша нещо, което е в додекафония и няма да се слуша от никой, но с цел да припечеля. То няма да е комерс. Пак казвам моето мнение - всичко, което се слуша от милиони /има фенове, не просто се слуша/ е комерс. Независимо дали се прави за пари, за кеф, за слава или за друго.


HereTodayGoneToHell
Недей сравнява рок и класическо. Тооооолкова са далеч, колкото съзнанието ти не може да го поеме като понятие в светлинни години :!: Най-малкото от музикална гледна точка - едното е гениално, другото се прави просто от талантливи хора :-D /на шега, а дори няма да започвам да ти правя музикални анализи на структурата на произведенията в двата стила/ А класиката не е просто стил, там са епохи, различни 'закони' в музиката /от барок, през романтизъм, класицизъм, импресионизъм и много други/. База за сравнение няма, както от музикална гледна точка, така и от към слушатели. Тогава е НЯМАЛО друга музика, друг стил. Тогава са слушали само това, сега музикалния свят предлага огромно стилово многообразиие, стила и жанра се размиват като понятия.
Въобще, темата по която говорим е всеобхватна и неизчерпаема. Най-малкото тук не можем да изборим всички аспетки на проблематиката, камо ли да разсъждаваме по тях.

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 22:10
Guns N' Roses са доста по-комерсиални от Азис например.
Пишем в google Guns N' Roses и излизат 7,5 милиона резултати.
Пишем Азис и излизат 0,5 милиона.

Guns N' Roses са много по-комерсиални от повечето изпълнители.
Но това не значи,че имат лоша музика!Напротив-това че се слуша от такъв голям спектър хора е само доказателство за хубава музика.

Едно е световна музика, а съвсем друго е български извращения! И Гънс са известни, не са комерс! Там е разликата м/у харесвани изпълнители и комерсиални!

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 22:14
всичко,което се прави с цел пари е комерс

Не е така, аз ще напиша нещо, което е в додекафония и няма да се слуша от никой, но с цел да припечеля. То няма да е комерс. Пак казвам моето мнение - всичко, което се слуша от милиони /има фенове, не просто се слуша/ е комерс. Независимо дали се прави за пари, за кеф, за слава или за друго.


HereTodayGoneToHell
Недей сравнява рок и класическо. Тооооолкова са далеч, колкото съзнанието ти не може да го поеме като понятие в светлинни години :!: Най-малкото от музикална гледна точка - едното е гениално, другото се прави просто от талантливи хора :-D /на шега, а дори няма да започвам да ти правя музикални анализи на структурата на произведенията в двата стила/ А класиката не е просто стил, там са епохи, различни 'закони' в музиката /от барок, през романтизъм, класицизъм, импресионизъм и много други/. База за сравнение няма, както от музикална гледна точка, така и от към слушатели. Тогава е НЯМАЛО друга музика, друг стил. Тогава са слушали само това, сега музикалния свят предлага огромно стилово многообразиие, стила и жанра се размиват като понятия.
Въобще, темата по която говорим е всеобхватна и неизчерпаема. Най-малкото тук не можем да изборим всички аспетки на проблематиката, камо ли да разсъждаваме по тях.

Искаш ли да почна да ти изреждам стилове метъл и рок? Искаш ли? Искаш ли и да ти давам примери кой кога е създаден? Знаеш ли ква е разликата - едното е харесвано от теб, другото - не! И затва класиката е гениална! Защото ти си си решил, че си върха! Аз пък ако кажа, че Гънс са идеални! Може ли някой да ме разубеди? - НЕ! Но аз знам, че е различно тва един изпълнител да е върха за теб и да е върха за всички! Разбери го! Класиката е гениална за теб, защото я слушаш, а не защото в действителност е!

midnight...
02-09-2006, 22:15
да обаче гънс не са ли атрактивни? атрактивни са дори с музиката която правят
именно затова са непрестанно слушани!
а защо вкарахте азис в темата?! хора като него нито ще се помнят нито нищо
историята се е писала първо от класици и както каза сега мачока - в днешно време има ужасно много стилове

Worthless
02-09-2006, 22:15
ае самият факт, че гънс са самите себе си, а азис се прави на педал с цел да печели кфо ти говори, @врачка?
мачока... класическо има във всеки стил. а гънс са класиката в рока

machoka
02-09-2006, 22:19
ае самият факт, че гънс са самите себе си, а азис се прави на педал с цел да печели кфо ти говори, @врачка?
мачока... класическо има във всеки стил. а гънс са класиката в рока

'Класическо = класическа музика'.. явно не съм го обяснил както трябва.. което както се досещаш означава, че не си права :)

forrzi
02-09-2006, 22:20
Гънс са си комерс-нема лошо
ама са комерс
хубава музика-комерс
не знам кой ти е казал,че комерс е лоша дума
е,да-в повечето случай
ама при гънс-не [-X

и мачок-тва имах предвид,ама нещо не съм се изразила добре
затварям си устата :-#

vra4ka
02-09-2006, 22:24
ае самият факт, че гънс са самите себе си, а азис се прави на педал с цел да печели кфо ти говори, @врачка?

Не ги познавам,за да кажа дали са самите себе си или не.Факт е че са известни и печелят пари с музиката си.

КОМЕРСИАЛЕН (от латински commercium-търговия)
1.Търговски
2.Който има печалбарски характер,свързан с печалба,комерчески.


В истерес на истината много класици от миналото не са печелели пари с музиката си,а са станали известни чак след като са умрели.
Ето това не е комерс.

machoka
02-09-2006, 22:24
Девилче,

Класическата не е гениална за мен, тя е гениална за цял свят. Това, че ти не го разбираш, не променя нещата.. Няма с какво да се сравни, разбираш ли.. просто няма.. толкова е гениална, че е извън човешките способности в днешно време.


Класиката е гениална за теб, защото я слушаш, а не защото в действителност е!

Край, това беше триумфа в излагането ти за тази вечер :P Повече няма накъде, освен да кажеш че ГънС са по-гениални от Моцарт :lol:

Е не, не съм се смял така.

Най-се дразня, ама най когато някой прави такива заключения, без ама ниииии най-малка представа за нещото, за което говори.

Експлойтед, имаш право за комерс и популярност, ама дай ми дефениция на двете поотделно :roll:

Форци,

и мачок-тва имах предвид,ама нещо не съм се изразила добре
затварям си устата
Нещо съм изпуснал частта, в която си се обърнала към мен. :oops: Сори, би ли обяснила какво точно имаше предвид? :)

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 22:30
Девилче,

Класическата не е гениална за мен, тя е гениална за цял свят. Това, че ти не го разбираш, не променя нещата.. Няма с какво да се сравни, разбираш ли.. просто няма.. толкова е гениална, че е извън човешките способности в днешно време.


Класиката е гениална за теб, защото я слушаш, а не защото в действителност е!

Край, това беше триумфа в излагането ти за тази вечер :P Повече няма накъде, освен да кажеш че ГънС са по-гениални от Моцарт :lol:

Е не, не съм се смял така.

Най-се дразня, ама най когато някой прави такива заключения, без ама ниииии най-малка представа за нещото, за което говори.

Експлойтед, имаш право за комерс и популярност, ама дай ми дефениция на двете поотделно :roll:

Форци,

и мачок-тва имах предвид,ама нещо не съм се изразила добре
затварям си устата
Нещо съм изпуснал частта, в която си се обърнала към мен. :oops: Сори, би ли обяснила какво точно имаше предвид? :)

Да, аз не уважавам класиката. ПОзнавам я, свирила съм я и т.н. Но не смятам, че е гениална! И кво му е гениалното и свръхчовешкото на Моцарт? Тва че е умрял ли? Мерси, за мен Куин са направили много повече (и не само те). А ти не забеляза ли това малко изечение?


Но аз знам, че е различно тва един изпълнител да е върха за теб и да е върха за всички!

Защо не почнеш да ми цитираш цялото мнение или не ти е удобно?

Worthless
02-09-2006, 22:31
ае самият факт, че гънс са самите себе си, а азис се прави на педал с цел да печели кфо ти говори, @врачка?

Не ги познавам,за да кажа дали са самите себе си или не.Факт е че са известни и печелят пари с музиката си.

КОМЕРСИАЛЕН (от латински commercium-търговия)
1.Търговски
2.Който има печалбарски характер,свързан с печалба,комерчески.


В истерес на истината много класици от миналото не са печелели пари с музиката си,а са станали известни чак след като са умрели.
Ето това не е комерс.сама го каза. комерсиална музика е тази, която е предприето да се търгува с нея... а знаеш ли всъщност, че всички от музикалната компания на гънс в началото са казали, че ще е цяло чудо ако и 100 копия на първият им албум продадат? ако бяха комерс щеше да е сигурно, че копията нямаше да са 100, а 100 000, че и повече. така щеше да е променена музиката, че да се хареса със сигурност на всички и тогава наистина да е комерс.
и все пак кфото и да говорите, гънс не са комерс и тфа е [-X

machoka
02-09-2006, 22:36
Да, аз не уважавам класиката. ПОзнавам я, свирила съм я и т.н. Но не смятам, че е гениална! И кво му е гениалното и свръхчовешкото на Моцарт? Тва че е умрял ли? Мерси, за мен Куин са направили много повече (и не само те). А ти не забеляза ли това малко изечение?

:shock: :shock:

Куин са направили повече от Моцарт :shock:

Е не не.. не го вярвам, някой ти пише от профила.. 8) Не може да показваш чак такава... глупост :)

Не знам въобще как да го коментирам.. нямам думи но ти тази вечер се изложи тотално :!: :wink:

Нека не навлизаме в областта на класическата музика. Няма достатъчно компетентен около нея тук /общата култура не стига/, а аз я споменавам само като пример-сравнение.
НО наистиа, замълчи за това, защото просто не усещаш колко се излагаш ;-)

Онова, дето си ме цитирала, не виждам какво да му обяснявам, вече споменах твърде плиткоумното ти разсъждение тази вечер :)

Пп. Никаква класика не си свирила, повярвай ми :!: :idea: :wink:

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 22:39
Да, аз не уважавам класиката. ПОзнавам я, свирила съм я и т.н. Но не смятам, че е гениална! И кво му е гениалното и свръхчовешкото на Моцарт? Тва че е умрял ли? Мерси, за мен Куин са направили много повече (и не само те). А ти не забеляза ли това малко изечение?

:shock: :shock:

Куин са направили повече от Моцарт :shock:

Е не не.. не го вярвам, някой ти пише от профила.. 8) Не може да показваш чак такава... глупост :)

Не знам въобще как да го коментирам.. нямам думи но ти тази вечер се изложи тотално :!: :wink:

Нека не навлизаме в областта на класическата музика. Няма достатъчно компетентен около нея тук /общата култура не стига/, а аз я споменавам само като пример-сравнение.
НО наистиа, замълчи за това, защото просто не усещаш колко се излагаш ;-)

Онова, дето си ме цитирала, не виждам какво да му обяснявам, вече споменах твърде плиткоумното ти разсъждение тази вечер :)

Пп. Никаква класика не си свирила, повярвай ми :!: :idea: :wink:

Ти не разбираш, че не винаги си прав, нали? Ти обиди Гънс като група и го направи без да знаеш за какво става въпрос. Защо аз дане мога да обидя класиката, след като знам за какво става въпрос?

02-09-2006, 22:40
Комерс, комерс и пак комерс. От тази дума се оплакват всички фенове на "некомерсиалната музика" ала Slipknot, System Of A Down, Rammstein, та даже и Guns N Roses.
Така какво разбирате вие под комерс? Комерс е това от което се получават финансови приходи и най-вече, комерса не е ъндърграунд. Много се извинявам, ама Guns не са ъндърграунд. Няма човек, който да не знае кои са те, почти всеки е слушал Don't You Cry Tonight и Sweet Child O Mine. Те си имат фенове, които въобще не са малко. Да мачока е прав, феновете на гънс също са част от едно стадо, макар това стадо да не е централизираното стадо на мейнстрийма. Аз също съм част от стадо, аз също имам етика и поведение сходно със много други хора, които споделят идеите и ценностите на музиката, която слушат те, която слушам и аз. Просто моето стадо е по-различно, но съществува и да твърдиш че ти си единствения уникален човек и че всички други са еднакви, а ти не си е абсурд. Теорията за това че Гънс са се разпаднали, което следователно да не ги прави комерс е абсолютна глупост. Последните проучвания сочат, че най-продаваните изпълнители за последните няколко години са 2PAC и Nirvana. Сами си правете изводите.
Човек е една овца и винаги ще бъде, просто сам трябва да прецени към кое стадо ще отиде, защото овци единаци няма има само вълци. :)

пс. да се сравнява класиката с гънс е абсурд. Няма нищо по-велико от класиката. ДОКАЗАН ФАКТ. ТОЧКА.

forrzi
02-09-2006, 22:41
такам
трябва да се прави разлика между прехрана и желание за слава
оф
яко се оплесках...
ми начи-комерса е нещо,което е направено с цел да се
хареса на много хора и то се харесва-за какво-за
парички
аз ще взема за пример музиката-
в началото всичко се прави за кеф,
(правиш това,което ти харесва)но когато паричките
пристигнат-това нещо се прави за да се хареса
на другите,а не на теб
ей туй то го комерса за мене
абе мноо съм малка за такива разговори
ама и вие не сте мноо големи
ааа ... и някой такива разсъждения
вадят,че ми се реве
айде и аз не пропуснах да се осера
:)

machoka
02-09-2006, 22:47
Ти не разбираш, че не винаги си прав, нали? Ти обиди Гънс като група и го направи без да знаеш за какво става въпрос. Защо аз дане мога да обидя класиката, след като знам за какво става въпрос?

Разбирам, че ти не си права.

Като група къде видя да съм ги обидил? Те са си велики по свое му, спечелили са фенове.. хвала. Правят хубава музика или може би е такава, не знам, слушам съм твърде малко за да дам по-експертно мнение.
А ти НЕ ЗНАЕШ за какво става въпрос в 'класиката' /класическата/, просто си нямаш и понятие. Аз, след 12 годишно изпълненяване и всекидневно обучение по всички възможни 'класически' диспиплини, все още нямам ясна представа, а усещаш ли ти колко си 'назад' с материала :) Просто не отронвай и дума, така както аз не анализирам Гънс :wink:
И прочети това бтв, явно човека е по-запознат с материята от мен:


Теорията за това че Гънс са се разпаднали, което следователно да не ги прави комерс е абсолютна глупост.

Форци -> комерс не = на пари, или поне в по-частни случаи.. просто не винаги е така, по-рано в дискусията дадох пример.

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 22:49
Комерс, комерс и пак комерс. От тази дума се оплакват всички фенове на "некомерсиалната музика" ала Slipknot, System Of A Down, Rammstein, та даже и Guns N Roses.
Така какво разбирате вие под комерс? Комерс е това от което се получават финансови приходи и най-вече, комерса не е ъндърграунд. Много се извинявам, ама Guns не са ъндърграунд. Няма човек, който да не знае кои са те, почти всеки е слушал Don't You Cry Tonight и Sweet Child O Mine. Те си имат фенове, които въобще не са малко. Да мачока е прав, феновете на гънс също са част от едно стадо, макар това стадо да не е централизираното стадо на мейнстрийма. Аз също съм част от стадо, аз също имам етика и поведение сходно със много други хора, които споделят идеите и ценностите на музиката, която слушат те, която слушам и аз. Просто моето стадо е по-различно, но съществува и да твърдиш че ти си единствения уникален човек и че всички други са еднакви, а ти не си е абсурд. Теорията за това че Гънс са се разпаднали, което следователно да не ги прави комерс е абсолютна глупост. Последните проучвания сочат, че най-продаваните изпълнители за последните няколко години са 2PAC и Nirvana. Сами си правете изводите.
Човек е една овца и винаги ще бъде, просто сам трябва да прецени към кое стадо ще отиде, защото овци единаци няма има само вълци. :)

пс. да се сравнява класиката с гънс е абсурд. Няма нищо по-велико от класиката. ДОКАЗАН ФАКТ. ТОЧКА.

1. Песента се казва Don't Cry
2. Да, през 90те Гънс са били комерс, но са малцина са тея, които ги слушат
3. Гънс в момента са псевдо група, за която малцина знаят, че изкарва тава и, че ще има европейски концерт. Кои ще си признае, че знае за тва?
4. Да, спазвам нормите, но КОЙ ПО ДЯВОЛИТЕ ВИ КАЗА, ЧЕ АЗ ГОВОРЯ ЗА НОРМИ? ТЕМАТА Е ЗА ЦЯЛАТА МОДА! НЕ МОЖЕТЕ ЛИ ДА ГО ПРОУМЕЕТЕ???
5. Секи е еднакъв по своемо
6. Тва последното звучи като аксиома. ХхаххХАххаха! Ако ти кажа, че има нещо? Как ще можеш да ми докажеш обратното?

edno momiche
02-09-2006, 22:52
комерсиална е музиката, която се харесва от много хора което само по себе си означава че се продава добре. вие сами казахте че думата комерс е свързана с търговията. няма място за сравнение на моцарт и куийн и едните и другите са дали много на музиката като цяло, но всъщност защо говорите само за музика? доколкото разбрах темата се отнася за комерса като цяло... вярно че музиката може да определи стил на обличане говорене държание и т.н. но не винаги! това че примерно слушам куийн,мадона,дори абба ако щете не значи че не може да ми харесва и ивана глория и т.н. комерсиално е всичко около нас...не мога да разбера защо искате да вървите срещу нещо за което нищо не можете да направите нищо съществено освен да спорите, да се обиждате и да се възмущавате....и какво като сравните гънс с моцарт....моцарт си остава велик... а след 10-20 години (поне в БГ) гънс може да ги слушат хора които се борят на пръсти....вижте най малкото ...защо гънс не се изучават в училище а моцарт се споменава не веднъж...просто моцарт е класика...мачока е прав че са на светлинни години едно от друго няма място за сравнение ..... :!: :!: :!:

х
02-09-2006, 22:53
Офф аман от вашия комерс... Що не оставите хората да си живеят живота...
HereTodayGoneToHell,Извинявай, ама като те дразнят хората, иди на някой необитаем остров със мп3-плеъра,фрашкан с песни на Гънс и живей щастливо...

Имало разлика между комерс, полу-комерс, групи дето са популярни и печелят много, НО видиш ли не пишели
затва... И точно ВИЕ сте хората дето ЗНАЯТ кое какво е, но ние, непросветените, не знаем... :smt017

Подкрепям мачока за гениалността на класическата музика, за многообразието и, и макар че не съм
почитател и рядко слушам такава, това не ми пречи да я оценя. :-({|=
HereTodayGoneToHell, рока и за мен е най-любимата музика... А това, че една песен е направена , след което се е харесала на адски много хора, не я прави комерсиална.
Въпросът е , че не си ти и не съм аз човека,
който да определя коя песен е комерс и коя не... [-( За теб велики са Гънс, но на мен повече ми допадат
комерсиалните Аеросмит, и намирам смисъла в тяхните песни... :-({|=
Когато един творец напише една песен когато е напълно безизвестен, изразява душата си, после, когато
цял свят го познава, напише друга, с която пак изразява себе си , но печели пари- много е лесно да
наречеш това комерс... Но човека е същия, таланта му не е намалял , нали? :-s
И да отговоря на темата по същество -на мен пък ми писна от хора, които се опитват да налагат начина
си на мислене върху другите. :smt012 Xopa, които придобиват самочувствие от своята Уникалност, и го тикат в носовете на другите, не разбирайки че ВСЕКИ е уникален, a това каква музика слуша и какви дрехи
облича в много малка степен определя личността му...
:-k (ибаси изречението... :shock: )
Писна ми от глупави разделения на лейбъли, групи и субкултури...
:smt013 Не ме интересува кой какво слуша- аз съм много повече от музикални предпочитания и стил на обличане, надявам се и вие...

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 22:53
Ти не разбираш, че не винаги си прав, нали? Ти обиди Гънс като група и го направи без да знаеш за какво става въпрос. Защо аз дане мога да обидя класиката, след като знам за какво става въпрос?

Разбирам, че ти не си права.

Като група къде видя да съм ги обидил? Те са си велики по свое му, спечелили са фенове.. хвала. Правят хубава музика или може би е такава, не знам, слушам съм твърде малко за да дам по-експертно мнение.
А ти НЕ ЗНАЕШ за какво става въпрос в 'класиката' /класическата/, просто си нямаш и понятие. Аз, след 12 годишно изпълненяване и всекидневно обучение по всички възможни 'класически' диспиплини, все още нямам ясна представа, а усещаш ли ти колко си 'назад' с материала :) Просто не отронвай и дума, така както аз не анализирам Гънс :wink:
И прочети това бтв, явно човека е по-запознат с материята от мен:


Теорията за това че Гънс са се разпаднали, което следователно да не ги прави комерс е абсолютна глупост.

Форци -> комерс не = на пари, или поне в по-частни случаи.. просто не винаги е така, по-рано в дискусията дадох пример.

Ебала съм му майката! Ти не ми четеш постовете, защо да се занимавам тогава?

rosskata
02-09-2006, 22:57
Офф аман от вашия комерс... Що не оставите хората да си живеят живота...
HereTodayGoneToHell,Извинявай, ама като те дразнят хората, иди на някой необитаем остров със мп3-плеъра,фрашкан с песни на Гънс и живей щастливо...

Имало разлика между комерс, полу-комерс, групи дето са популярни и печелят много, НО видиш ли не пишели
затва... И точно ВИЕ сте хората дето ЗНАЯТ кое какво е, но ние, непросветените, не знаем... :smt017

Подкрепям мачока за гениалността на класическата музика, за многообразието и, и макар че не съм
почитател и рядко слушам такава, това не ми пречи да я оценя. :-({|=
HereTodayGoneToHell, рока и за мен е най-любимата музика... А това, че една песен е направена , след което се е харесала на адски много хора, не я прави комерсиална.
Въпросът е , че не си ти и не съм аз човека,
който да определя коя песен е комерс и коя не... [-( За теб велики са Гънс, но на мен повече ми допадат
комерсиалните Аеросмит, и намирам смисъла в тяхните песни... :-({|=
Когато един творец напише една песен когато е напълно безизвестен, изразява душата си, после, когато
цял свят го познава, напише друга, с която пак изразява себе си , но печели пари- много е лесно да
наречеш това комерс... Но човека е същия, таланта му не е намалял , нали? :-s
И да отговоря на темата по същество -на мен пък ми писна от хора, които се опитват да налагат начина
си на мислене върху другите. :smt012 Xopa, които придобиват самочувствие от своята Уникалност, и го тикат в носовете на другите, не разбирайки че ВСЕКИ е уникален, a това каква музика слуша и какви дрехи
облича в много малка степен определя личността му...
:-k (ибаси изречението... :shock: )
Писна ми от глупави разделения на лейбъли, групи и субкултури...
:smt013 Не ме интересува кой какво слуша- аз съм много повече от музикални предпочитания и стил на обличане, надявам се и вие...



Това съм аз, много съм проста, писах с ника не сестра ми без да искам!!! ](*,) ](*,) Тя е невинна, убийте мен с
камъни!
Честно, аз бях това... Но не можах да го изтрия после да го пиша от мое име...

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 22:59
Офф аман от вашия комерс... Що не оставите хората да си живеят живота...
HereTodayGoneToHell,Извинявай, ама като те дразнят хората, иди на някой необитаем остров със мп3-плеъра,фрашкан с песни на Гънс и живей щастливо...

Имало разлика между комерс, полу-комерс, групи дето са популярни и печелят много, НО видиш ли не пишели
затва... И точно ВИЕ сте хората дето ЗНАЯТ кое какво е, но ние, непросветените, не знаем... :smt017

Подкрепям мачока за гениалността на класическата музика, за многообразието и, и макар че не съм
почитател и рядко слушам такава, това не ми пречи да я оценя. :-({|=
HereTodayGoneToHell, рока и за мен е най-любимата музика... А това, че една песен е направена , след което се е харесала на адски много хора, не я прави комерсиална.
Въпросът е , че не си ти и не съм аз човека,
който да определя коя песен е комерс и коя не... [-( За теб велики са Гънс, но на мен повече ми допадат
комерсиалните Аеросмит, и намирам смисъла в тяхните песни... :-({|=
Когато един творец напише една песен когато е напълно безизвестен, изразява душата си, после, когато
цял свят го познава, напише друга, с която пак изразява себе си , но печели пари- много е лесно да
наречеш това комерс... Но човека е същия, таланта му не е намалял , нали? :-s
И да отговоря на темата по същество -на мен пък ми писна от хора, които се опитват да налагат начина
си на мислене върху другите. :smt012 Xopa, които придобиват самочувствие от своята Уникалност, и го тикат в носовете на другите, не разбирайки че ВСЕКИ е уникален, a това каква музика слуша и какви дрехи
облича в много малка степен определя личността му...
:-k (ибаси изречението... :shock: )
Писна ми от глупави разделения на лейбъли, групи и субкултури...
:smt013 Не ме интересува кой какво слуша- аз съм много повече от музикални предпочитания и стил на обличане, надявам се и вие...


1. Aerosmit ги обожавам
2. За мен класиката не е комерс и не е по-низша от Гънс. Просто се издразних на Мачока. Щото класиката е най-великата музика, да, но секи има право да се кефи на различна. И това не бива да правио тази различна група - глупава и комерсиална
3. Сичките им песни са писани от талантливи хора, ако се интересуваш мога да ти кажа и коя от кой и за какво е писана
4. Писна ми!

machoka
02-09-2006, 23:00
Имзъкваме се по терлъчки, амм? 8) Много ясно съм прочел, даже съм ти отговорил

X също каза нещо вярно:

Писна ми от глупави разделения на лейбъли, групи и субкултури...
:idea:

Може да и прочетеш поста пак 8)

Гостът преди нея също каза умни неща.

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 23:05
Ok! Прави сте! Гънс са комерс! Сичката музика е комерс!
Класиката е върха! Другото за нищо не става! Не признавам вече нищо различно от някой умрял осакатен композитор! Аз съм комерсиална идиотка, нямам лично мнение и се водя от чуждото мнение!

Айде, кефете се на това, което искахте да чуете! Аз никога няма да го мисля, но ми писна да ви обяснявам елементарни неща!

`Death`Whore`
02-09-2006, 23:08
А класическите композитори не са ли писали произведенията по поръчка и за пари?

rosskata
02-09-2006, 23:12
1. Aerosmit ги обожавам
2. За мен класиката не е комерс и не е по-низша от Гънс. Просто се издразних на Мачока. Щото класиката е най-великата музика, да, но секи има право да се кефи на различна. И това не бива да правио тази различна група - глупава и комерсиална
3. Сичките им песни са писани от талантливи хора, ако се интересуваш мога да ти кажа и коя от кой и за какво е писана
4. Писна ми!

1. Aerosmith \:D/
2.Всеки има право да се кефи на различна... Малко си противоречиш май... В темата другo kаза- че ти било
писнало от някакви, сето се кефят на някаква си музика... След катоТИ имаш право да слушаш различна
музика от Мачока, защо те да нямат право да слушат различна от теб?? :-s
3.Това не ми стана много ясно, но ако имаш предвид Гънс, знам доста и няма нужда да ми разясняваш,
харесвам музиката им (не споря дали е комерс, защото щом нещо ми харесва, въобще не ме ебе дали е
писано за пари или за кеф). Така че не споря за Гънс... Само дето е малко досадно всяка тема във
форума да я обръщаме на Гънс-чат...
4.И на мен (както писах в объркания пост, който излезе от името на сестрата... )

machoka
02-09-2006, 23:16
Ok! Прави сте! Гънс са комерс! Сичката музика е комерс!
Класиката е върха! Другото за нищо не става! Не признавам вече нищо различно от някой умрял осакатен композитор! Аз съм комерсиална идиотка, нямам лично мнение и се водя от чуждото мнение!

Айде, кефете се на това, което искахте да чуете! Аз никога няма да го мисля, но ми писна да ви обяснявам елементарни неща!

Гледай сега, първо несериозното ти отношението ти към Велики хора е неуместо и лековерно.
Второт, прекалено си заслепена по Гънс. Много силна превръзка са стегнали около очите ти, задушават те, карат те да не виждаш обективно останалата част от света. С такъв човек - дискусия и да водиш - файда йок. Аз също се специализирам някъде, но то не ми затваря очите за останалите неща и аз поне ги оценявам, а не ги хуля.

exploitedteen
Не разбрах с ирония ли го каза, но си е така. :roll:

`Death`Whore`
Писали са.. ама темата не е за тях в момента.. :)

rosskata
02-09-2006, 23:18
Абе хора кво си блъскате главите за глупости??? :?:

Аз се обличам както ми е кеф, слушам каквото ми харесва, и не се чудя и мая дали е комерс или не...
Що си усложнявате живота? #-o
Devil4e,Вместо да реагираш като 5-годишна във всеки спор когато всички не се съгласят на секундата с твоето мнение, опитай се ако не да разбереш тяхното, то поне да го приемеш. :-k

Хората затова са различни, защото мислят различно, харесват рзлични неща, слушат различна музика... Приемete
го и не се нервete за глупости... :mrgreen:

rosskata
02-09-2006, 23:21
спора е безмислен понеже живеем в свят, където не може да се прави разлика между комерси популярно...

всички сме комерс...
ако не искате да сте комерс, ходете голи... но и тогава ще сте комерс... :(
сори в днешния свят не можете да бъдете индивидуалисти и да не сте комерсиални...

Да бе напоследък е много комерс да имаш нос... Дали да го отрежа за да съм различна?? :-k
Ами ако стадото види от мен??? ](*,)
Нищо,тогава ще си извадя лявото око... \:D/

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 23:21
Добре, значи съм тъпа, комерсиална, елементарна 5-годишна пикла? Ок, така да бъде! Аз ви казах - аз греша, ко да праим ние глупавите? Но ще си запазя правото да обиждам каквото си искам!

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 23:25
И преди да заеба тази тема, искам да благодаря на exploitedteen, че разбра за какво е темата и че не започна да ме напада за шибаната музика, която, независимо от сичко, което се каза, ще си остане за мен номер 1!

rosskata
02-09-2006, 23:25
Добре, значи съм тъпа, комерсиална, елементарна 5-годишна пикла? Ок, така да бъде! Аз ви казах - аз греша, ко да праим ние глупавите? Но ще си запазя правото да обиждам каквото си искам!

[-X Не мисля, че си тъпа, комерсиална или елементарна, в никакъв случай...
Но да не приемаш и да не се интересуваш какво мислят другите, тропайки с крак и крещейки "Права съм, вие
грешите, защото сте тъпи" - е най-вече присъщо на децата в детската градина...
Което е жалко, защото по принцип не се очаква подобно поведение от човек, доста отдавна отминал тази възраст... :-k

machoka
02-09-2006, 23:28
Сърдитко Петко, празна му торбата :-D

http://img.photobucket.com/albums/v628/GunsNRoses/GNRmydrawing.jpg

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 23:29
Добре, значи съм тъпа, комерсиална, елементарна 5-годишна пикла? Ок, така да бъде! Аз ви казах - аз греша, ко да праим ние глупавите? Но ще си запазя правото да обиждам каквото си искам!

[-X Не мисля, че си тъпа, комерсиална или елементарна, в никакъв случай...
Но да не приемаш и да не се интересуваш какво мислят другите, тропайки с крак и крещейки "Права съм, вие
грешите, защото сте тъпи" - е най-вече присъщо на децата в детската градина...
Което е жалко, защото по принцип не се очаква подобно поведение от човек, доста отдавна отминал тази възраст... :-k

Къде съм казала, че другата музика не става за нищо? Може да съм казала, че не ми харесва - да. Но да съм казала, че другите са тъпи... Къде? През цялото време се опитвах само да ви докажа, че не е задължително сичко да е комерс! Но мен никой не ме слуша! Сички сте си на едно мнение! :arrow: Вие сте прави!

`Death`Whore`
02-09-2006, 23:31
Oбществото те победи, а?

Dr. Kazimbutt
02-09-2006, 23:32
за мен комерс е музика и общо взето всичко, което се прави с единствената цел да се спечелят пари от хората и да се следва масовия вкус...

Точно това си е. Комерсиалните изпълнители не правят музика, заради кефа, а заради парите.

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 23:35
Oбществото те победи, а?

Не, не ме е! Просто обществото иска да чуе, че греша. И за да спре тоя тъп спор предпочетох не ирония да вмъкна, а сарказъм. Стана някво такова яко! Щото половината си мислят, че са ме "победили", другата половина ги е яд, защото знае че не ме е! Не забравяй, че най-важното в едно изказване е тонът му! :wink:

rosskata
02-09-2006, 23:36
Вие нямате ли собствена личност!

Половината сте заблудени овци, които незнаят и те какво искат, но тичат след другите! ДЗащото НЕ ЗНАЕТЕ какво искате и правите тва, което прави стадото!

П.П. Тая тема не се отнася за всички, а само за стотиците имитатори, които нямат достатъчно мозък, за да решат какво искат от тоя живот!

Няма сега да издребнявам, но смея да твърдя, че да наречеш някой безмозъчна овца е малко по-
силно отколкото да го наречеш тъп.
И под тропане с крак имах предвид последните ти 2-3 поста, в които си обидена на недостойните да те
разберат...
И пак казвам- всеки има право да слуша каквото иска, ако ще да е еднакво с 99% от населението... Не
е фатално, че това те дразни, но според мен е недопустимо да обиждаш така хора, които не ознаваш, защ
ото не споделят твоите виждания за нещата...

За всички спорещи- Guns n Roses - Patience...


All we need is just a little patience
(inhale) Patience...
Ooh, oh, yeah

п.с забрави третите, които в един спор искат да си изразят мнението, а не отиват на война, в която да "победят" или "загубят "

`Death`Whore`
02-09-2006, 23:37
Права си, но всеки придава на мнението на другия тонът, който му изнася.

HereTodayGoneToHell
02-09-2006, 23:38
Вие нямате ли собствена личност!

Половината сте заблудени овци, които незнаят и те какво искат, но тичат след другите! ДЗащото НЕ ЗНАЕТЕ какво искате и правите тва, което прави стадото!

П.П. Тая тема не се отнася за всички, а само за стотиците имитатори, които нямат достатъчно мозък, за да решат какво искат от тоя живот!

Няма сега да издребнявам, но смея да твърдя, че да наречеш някой безмозъчна овца е малко по-
силно отколкото да го наречеш тъп.
И под тропане с крак имах предвид последните ти 2-3 поста, в които си обидена на недостойните да те
разберат...
И пак казвам- всеки има право да слуша каквото иска, ако ще да е еднакво с 99% от населението... Не
е фатално, че това те дразни, но според мен е недопустимо да обиждаш така хора, които не ознаваш, защ
ото не споделят твоите виждания за нещата...

За всички спорещи- Guns n Roses - Patience...


All we need is just a little patience
(inhale) Patience...
Ooh, oh, yeah

Ама аз не говорех само за музика! Леле, хащам се за главата вече! Аз говорех за цялата тази мода, за пиърса, за ботушите в дънките и т.н. Секи си има право на вкус! Но цяла София с дънки в ботушите - тва вече е овчешкият инстинкт!

Dr. Kazimbutt
02-09-2006, 23:42
HereTodayGoneToHell, респект! Ти си една истинска рокаджийка, достойна за уважение!

А че рокът е най-великият стил - няма спор. Те хората са написали и песен, посветена на него ("God Gave Rock 'N' Roll To You").

Guns n' Roses са точно толкова комерсиални, колкото и Хендрикс, Aerosmith, The Rolling Stones, The Beatles... тоест не са! Всички изпълнители, които изброих са правили (и някои продължават) музиката си, защото им е кеф, а не заради парите.

rosskata
02-09-2006, 23:42
Ама аз не говорех само за музика! Леле, хащам се за главата вече!

:shock: Защо реши, че аз говоря само за музика... Говоря за гледна точка към даден въпрос, за начин на
живот, за това дали приемаш тези, които не мислят и не живеят като теб...
За търпимост, за приемане на различията...
за спокойствие при водене на спор, а не война със зъби и нокти...
За такива неща.
п.сАко аз си облека космати ботуши, няма автоматично да изтъпея, уверявам те...

Dr. Kazimbutt
02-09-2006, 23:43
Но цяла София с дънки в ботушите - тва вече е овчешкият инстинкт!
Тук съм напълно съгласен.

Love`me
02-09-2006, 23:55
Вие какво очаквате такава е модата за това всички ходят така независимо дали е със дънки в ботушите или с пухените якенца и т.н. всеки решава сам за себе си как точно да се облича и държи вие не можете да кажете няма пък да ходят така и те хоп да спират да се обличат така и започват да се обличат както на вас ви харесва...е не става просто няма смисъл да се опитвате да налагате собственото си мнение над всички останали защото резултата ще е нулев! модата си е мода....тя за това е такава за да се следва от едни а от други не...за това е създадена за да се харева на едни а на други не...
а за това че всички сме овце и просто всеки си избира стадото си е така в крайна сметка така е устроен човешкия мозък да възприема за нормално,модерно и да копира това което правят всички

п.п. тази тема се превръща в безмислен спор от рода "Защо навън вали сняг?" ...еми той просто си вали ние какво да направим....

rosskata
02-09-2006, 23:59
:?: Ами когато всички матъли са в черно?
Или всикчи рапъри са ссъс широки дънки?
А всички рокери с кожени панталони(примерно)

Сигурно ще се хванете за думата... :roll:
Обаче в началото на 90-те, бях малка, но помня, че рока бешена дневен ред, много повече се слушаше от сега (Аз оттогава му се кефя още) ...
И всички носеха нарязани дънки и дълги карирани ризи.
И очила тип Джон Ленън...

Тва овчешки инстинкт ли е???
Не, нали? Това е мода(или даден стил на дадена група... Или де да знам и аз какво... ).
Защото хората са такива, имат нужда от принадлежност към дадена група. В случая- рокери, а при ботушите в дънките- тийнове... да си виждала 40-гоd, жена , облечена така? Може и да има, но рядко.

Това не е овчешки инстинкт, а ЧОВЕШКИ!

LunaTriCk
02-10-2006, 00:15
Първо за комерсиалната музика. Не мога да разбера защо мразите хора, които правят музика за пари ? Еми, и те са хора и те семейство хранят. Някои правят баници за пари, други музика. Разликата е в заплатата. За мен е важно отношението на самия музикант към феновете си(т.е. примерно мен). Щом ги(ме) уважава, защо и аз да не го уважавам. Какво като прави пари от това ?
Второ за "комерсиалното" в живота. Всъщност тук става въпрос май за популярност. Комерс според мен може да има само в един продукт. Все пак "комерс" нали означава нещо направено с цел приходи. Вие не говорите ли за личности и начини на поведение ? Както и да е. Има един израз: "Всичко ново е добро забравено старо." Ако това е вярно, не виждам за каква оригиналност става дума. За модата две-три думички само. Еми, хората обичат да бъдат харесвани. Видял някой, че на еди-кой-си розово му стои добре, харесват го, естествено че и той ще си вземе розово за да го харесат и него. Тук не виждам нищо нередно...

П.П. Искам да се почувствам малко като мачока и да кажа
Лека вечер Ви желая.
\:D/

Стеси
02-10-2006, 01:01
Комерс съкс, :evil: писна ми секи се влачи с некаф смешен sk8 и си мисли че е истински sk8ter, сички некви еднакви ми се прават е са много важни, понякога имам чувството че всички ме имитират се едно не могат да си измислят техен си стил. Изобщо комерс = супер мега зле. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Oyamoto
02-10-2006, 02:41
Батка таз стеси си те слага в малкия джоб, не се излагай като некъв супер турбо мега ултра повер зле :lol: . Иначе скейтърите за мене са смешни човечета, а в комерса не виждам нищо лошо, най вече защото тия което се мислят за най оригинални са най голямите позьори, ама така или иначе не може всеки да е различен, винаги загубеняците искат да приличат на "готините" за да са част от купона, затова готините са тия които измислят модерното за да са винаги една крачка пред лузърите.

LifeIsATrip
02-10-2006, 02:52
всички сме един голям комерс. всички се учим от някой. никой от нас не е измислил музиката която слуша, нито дрехите, нито нищо! целия сват е шитня. всички копираме нещо от някой, правим се на велики за нещо.. и кфо? да не би да вие сте го измислили тфа нещо? комерс.. ххахахаххаах няма такава дума.. има само индивиди които я използват и други които я праят.


pain

HereTodayGoneToHell
02-10-2006, 08:09
:?: Ами когато всички матъли са в черно?
Или всикчи рапъри са ссъс широки дънки?
А всички рокери с кожени панталони(примерно)

Сигурно ще се хванете за думата... :roll:
Обаче в началото на 90-те, бях малка, но помня, че рока бешена дневен ред, много повече се слушаше от сега (Аз оттогава му се кефя още) ...
И всички носеха нарязани дънки и дълги карирани ризи.
И очила тип Джон Ленън...

Тва овчешки инстинкт ли е???
Не, нали? Това е мода(или даден стил на дадена група... Или де да знам и аз какво... ).
Защото хората са такива, имат нужда от принадлежност към дадена група. В случая- рокери, а при ботушите в дънките- тийнове... да си виждала 40-гоd, жена , облечена така? Може и да има, но рядко.

Това не е овчешки инстинкт, а ЧОВЕШКИ!

Добре, де, а защо тогава всички масово си слагат татуси и пиърсинг? Щото виждат от някой друг, не защото им е в стила. Незнам колко теми мога да ти намеря за такива неща. Много се бях издразнила и като говориха за корсажите. Половината викат "и аз искам" без дори да знаят за какво става въпрос. Ами маниерите? Колко теми има в този форум със заглавие "кажете някое лафче"? Адски много са! И най-малкото нещо - аватарите, които непрекъсното се крадат. Просто комерсът е навсякъде и тва ме дразни. Не казвам, че съм различна от другите, но се стремя да не наподобявам никого. И така и не разбрах защо ме нападнахте за музиката, но както и да е. Все още не мога да приема, че слушам комерсиална музика, но щом сички без класиците са комерсиални - значи и аз съм част от стадото. Да не говорим, че и на класиците им е било плащано, но както и да е. Аз не мога да приема, че нещо, което дори не може да се нарече популярно в днешни дни, е комерсиално. Да не говорим, че комерс означава нещо, направено не заради самия смисъл, а заради парите. И са ако ми кажете пак, че Азис и Гънс са на едно равнище... Както и да е. Само не разбрах защо само exploitedteen писа по темата!

midnight...
02-10-2006, 08:31
такааа сега стилът се създава с времето.с течение точно на това време човек постепенно изгражда себе си.
незнам дали ти беше или някой друг писал в една тема че преди е слушал чалга а сега се кефи само на рок->е това е търсене на стил.
мисля като росската че човек има нужда да бъде в дадена група.от най-ранна детска възраст протича първата социална група-семейството, след това в началното училище започваме д създаваме своя група от хора които мислят като нас.в групите(от хора не от музиканти) хората си взаимодействат, като споделят общи цели, имат относително стабилна връзка помежду си, а и процесите чрез който си въздействат са възприятията.
ето как стваш част от многото

HereTodayGoneToHell
02-10-2006, 08:52
такааа сега стилът се създава с времето.с течение точно на това време човек постепенно изгражда себе си.
незнам дали ти беше или някой друг писал в една тема че преди е слушал чалга а сега се кефи само на рок->е това е търсене на стил.
мисля като росската че човек има нужда да бъде в дадена група.от най-ранна детска възраст протича първата социална група-семейството, след това в началното училище започваме д създаваме своя група от хора които мислят като нас.в групите(от хора не от музиканти) хората си взаимодействат, като споделят общи цели, имат относително стабилна връзка помежду си, а и процесите чрез който си въздействат са възприятията.
ето как стваш част от многото

Еми, да, преди 2 години слушах чалга. Но 1. слушах и много ретро и 2. тва време отмина. Ясно е че трябва да спадаш към определена група, няма учебник по психология, който да не го потвърждава. Но има разлика м/у подражаване и стил. Защото е едно да се обличаш според стила си, а е съвсем друго да се обличаш спрямо тва как се обличат другите. Колко още флууд ще трябва да изпиша, за да разберете? Още в първият ми пост пише, че говоря за подражаването. Но кой да ме чуе наистина...

forrzi
02-10-2006, 08:55
ЙЙее супер стар гангстер, всички ме знаят и умират от страх йее. Земем да дойда верно с токчетата да ви направя смешни.само искам да кажа,че "МетЪл" се пише с "Ъ"
незнам кой неграмотник ти е правил подписа... :|

midnight...
02-10-2006, 09:03
ама подражаването ни е заложено от деца
прасто няма как да не подражаваме на нещо или някой.винаги има нещо към което се стремим да израстнем

HereTodayGoneToHell
02-10-2006, 09:12
ЙЙее супер стар гангстер, всички ме знаят и умират от страх йее. Земем да дойда верно с токчетата да ви направя смешни.само искам да кажа,че "МетЪл" се пише с "Ъ"
незнам кой неграмотник ти е правил подписа... :|

Леле, съвсем не бях забелязала. Верно се пише с "Ъ", твасе уверих въпреки това, че българската граматика не го позволява. Да не забравяме, че метЪл (стил в музиката) не е = на метАл (химически погледнато). А за смисъла на самия ти подпис - какво да кажа? Ти чалгарче ли си? Щото само чалгарчетата могат толкова да не разбират от музика и от понятието "собствен вкус" (със специално извинение на Роската, защото тя може да слуша чалга, но аз никога не я вписвам под общ знаменател)

П.П. Мачока, Росската, искам само да ви се извиня за вчера, щото в яда си наговорих много глупости (хахахха, е донякъде бях права, кво да се прави - инат O:) ). Се пак не съм готова да кажа, че цлата музика е комерс. Истината се крие някъде посредата или по-скоро - в границите на комерс (като търговско и харесвано, синоним на "популярност") и комерс (нещо създадено за парите, а не за самия му смисъл). Още в началото аз не уточних, че говоря за второто, което си е моя грешка, де. Тъпо е, че пак сичко облегна до музиката (за което е виновен Мачока, не аз \:D/ ). Сега, едно искрено извинение и към двамата за глупостите, които наприказвах. Просто истината се крие в спора, въпреки че ние не успяхме да я намерим, може би защото тва не е спор от 1 ден, а от доста време. Няма значение, вие си знаете, че и двамата ви уважавам, тъпото беше, че се поддадох на яда си, вместо да поспора като хората. Затова мога да се нарека "победена" в този спор (въпреки че това аз да съм победена не означава, че вие сте прави, а че аз се държах верно като 5 годишна). Аз все още подкрепям тезата си, но осъзнавам и вашта. Айде дано да не сме си развалили много мнението един за друг в този тъп спор (за който ще продължавам да виня Мачока :lol: ).

rosskata
02-10-2006, 09:14
Защото е едно да се обличаш според стила си, а е съвсем друго да се обличаш спрямо тва как се обличат другите.

И пак казвам- защшо си мислиш, че ти си човека който да разграничи едното от другото??

Само експлоитед писал по темата?? :shock:
Начи да пишеш по темата означава да си съгласен с първия пост... :-k

Много добре разбрах че става въпрос за подражанието...
Но ти казвам, че това е в човешката природа и не можеш да сърдиш на хората че са такива.
Все едно да се сърдиш че всички имаме две уши- може да не те кефи, но е така- в човешката природа е.
Аз лично си сложих пиърсинга, защото исках да направя нещо различно, нещо, което никой в средата ми не е
направил, а и да видя дали ми стиска... :roll: Ще си направя татос по същата причина. Не ми се иска да доказвам сега нещо, ако искаш да смяташ , че всички го правят щото е фешън, това е твое право. 8)

Все още се чудя между другото(относно тези дето се дразнят от това как живеят другите) - ЗАщо ви
пука? :?:

rosskata
02-10-2006, 09:19
(сега видях горния пост)
п.с Ама аз къде съм казала, че Гънс са комерс? Никога не ме е интересувало това дали така... [-(
п.п.с Айде мир да има тогава... :)
п.п.п.с Това не е война, няма победители и победени... Просто обменяхме мнения :wink: =D>

HereTodayGoneToHell
02-10-2006, 09:25
Защото е едно да се обличаш според стила си, а е съвсем друго да се обличаш спрямо тва как се обличат другите.

И пак казвам- защшо си мислиш, че ти си човека който да разграничи едното от другото??

Само експлоитед писал по темата?? :shock:
Начи да пишеш по темата означава да си съгласен с първия пост... :-k

Много добре разбрах че става въпрос за подражанието...
Но ти казвам, че това е в човешката природа и не можеш да сърдиш на хората че са такива.
Все едно да се сърдиш че всички имаме две уши- може да не те кефи, но е така- в човешката природа е.
Аз лично си сложих пиърсинга, защото исках да направя нещо различно, нещо, което никой в средата ми не е
направил, а и да видя дали ми стиска... :roll: Ще си направя татос по същата причина. Не ми се иска да доказвам сега нещо, ако искаш да смяташ , че всички го правят щото е фешън, това е твое право. 8)

Все още се чудя между другото(относно тези дето се дразнят от това как живеят другите) - ЗАщо ви
пука? :?:


Прочети ми първото мнение :wink:
Иначе, ще ти кажа 2 неща:
1. Няма нищо лошо да си направиш татус/пиърсинг, за да си различна. Тъпото е като го направиш, за да изглеждаш като някой друг :wink: Тва наистина е глупаво, защото губиш индивидуалността си. И, бтв, евалата че имаш смелост да направиш нещо, което никой друг не е направил, да го направиш, защото ти харесва. Такива хора обичам. Бтв, и ти, и Мачока, и Нели, и Лунатрик, и Аверчето... Сички бяхте сред хората, за които тази тема не се отнасяше. Мога още много такива да изброя, ако искате.
2. Дразня им се, защото е супер гадно да видиш някой със същата блуза/татус/панталон/пиърс и т.н. Незнам дали ти се е случвало, надявам се че не. Щото в един момент, като си продупчих пъпа, след мен 8 момичета си го продупчиха в класа. И аз смятах да си махам обицата, само за да не бъда една от поредните. Е, отказах се, но не е там проблема. Проблемът е, че ми е супер тъпо, като се започнат с тези глупости. Не мога да ти го опиша. Може би греша, може би не? Но от това зависи ли нещо за теб или за мен? - Не. :wink:


(сега видях горния пост)
п.с Ама аз къде съм казала, че Гънс са комерс? Никога не ме е интересувало това дали така... [-(
п.п.с Айде мир да има тогава... :)
п.п.п.с Това не е война, няма победители и победени... Просто обменяхме мнения :wink: =D>

Айде, евалата =D>

fti4ka
02-10-2006, 10:18
Хъх, не били комерс :lol:

Комерс е всичко това, което се слуша от милиони, разберете го веднъж за винаги. Това е смисъла на думата :idea:


Не са комерс! Ако бяха комерс нямаше да има смисъл в песните им!

Упс, грешка. Азис е комерс, Гънс е комерс. При първия няма смисъл, при вторите има.. комерсиалната /общо достъпна/ музика не се влияе от текста.

Да, правиш това, което те кефи.. както милиони други /всички вие сте ЕДНАКВИ, както ти казваш/. Примири се, част си от тълпата, правещи каквото им каже някой си там 8)

komersialen zna4i da se pravi za pari a ne koeto se slu6a ot milioni..

xcaseyx
02-10-2006, 10:54
Защото е едно да се обличаш според стила си, а е съвсем друго да се обличаш спрямо тва как се обличат другите.

И пак казвам- защшо си мислиш, че ти си човека който да разграничи едното от другото??

Само експлоитед писал по темата?? :shock:
Начи да пишеш по темата означава да си съгласен с първия пост... :-k

Много добре разбрах че става въпрос за подражанието...
Но ти казвам, че това е в човешката природа и не можеш да сърдиш на хората че са такива.
Все едно да се сърдиш че всички имаме две уши- може да не те кефи, но е така- в човешката природа е.
Аз лично си сложих пиърсинга, защото исках да направя нещо различно, нещо, което никой в средата ми не е
направил, а и да видя дали ми стиска... :roll: Ще си направя татос по същата причина. Не ми се иска да доказвам сега нещо, ако искаш да смяташ , че всички го правят щото е фешън, това е твое право. 8)

Все още се чудя между другото(относно тези дето се дразнят от това как живеят другите) - ЗАщо ви
пука? :?:


Прочети ми първото мнение :wink:
Иначе, ще ти кажа 2 неща:
1. Няма нищо лошо да си направиш татус/пиърсинг, за да си различна. Тъпото е като го направиш, за да изглеждаш като някой друг :wink: Тва наистина е глупаво, защото губиш индивидуалността си. И, бтв, евалата че имаш смелост да направиш нещо, което никой друг не е направил, да го направиш, защото ти харесва. Такива хора обичам. Бтв, и ти, и Мачока, и Нели, и Лунатрик, и Аверчето... Сички бяхте сред хората, за които тази тема не се отнасяше. Мога още много такива да изброя, ако искате.
2. Дразня им се, защото е супер гадно да видиш някой със същата блуза/татус/панталон/пиърс и т.н. Незнам дали ти се е случвало, надявам се че не. Щото в един момент, като си продупчих пъпа, след мен 8 момичета си го продупчиха в класа. И аз смятах да си махам обицата, само за да не бъда една от поредните. Е, отказах се, но не е там проблема. Проблемът е, че ми е супер тъпо, като се започнат с тези глупости. Не мога да ти го опиша. Може би греша, може би не? Но от това зависи ли нещо за теб или за мен? - Не. :wink:
Тва моето момиче не е комерс, това е мода и няма нищо общо с комерса.

02-10-2006, 12:07
самия факт, че пускаш такава тема
те прави една от многото...
я разкажи пак, как каза, че си "прослушала"
гънс и тем подобни...щото допреди
1-2 години помня, че беше против тея неща...
не мислиш ли, че някъде там има човек, който
те гледа и си казва "ебати тъпата путка, прави се
на различна от тълпата, слуша някфи неща дето
и тя не знае а кфо ги слуша..."
щот на мен ми се е случвало да ми го казват това :wink:

&gt;@&gt;&gt;&gt;@&lt;
02-10-2006, 13:19
Съжалявам, но не прочетох абсолютно всички постове..стигнах някъде до седма страница..
единственото, което искам да ви кажа, е че истински уникалните и различни хора никога няма да тръгнат да афишират своята "различност", защото те самите не се приемат за такива. Те просто си живеят своя си живот и 5 пари не дават за това дали някой друг изглежда като тях, харесва тяхната музика или нещо подобно.
Докато истинските позьори се познават точно по това, те със сетни сили се мъчат да докажат колко аджеба са различни или как Gun's не били комерс..
Както каза Роската ние не сме само дрехи и предпочитана музика..
Ние сме преди всичко хора, притежаващи дадени качества..
Няма значение колко си "различен" и колко некомерсиална музика слушаш, ако нямаш елемнтарното възпитание да водиш културен спор. Това, че не можеш да докажеш тезата си, не означава да се нахвърляш с обидни думи в/у останалите...
Поздрави:)

02-10-2006, 14:00
истински уникалните и различни хора никога няма да тръгнат да афишират своята "различност", защото те самите не се приемат за такива. Те просто си живеят своя си живот и 5 пари не дават за това дали някой друг изглежда като тях, харесва тяхната музика или нещо подобно.
Докато истинските позьори се познават точно по това, те със сетни сили се мъчат да докажат колко аджеба са различни или как Gun's не били комерс..
адски съгласна :!:

Oyamoto
02-10-2006, 14:29
ЙЙее супер стар гангстер, всички ме знаят и умират от страх йее. Земем да дойда верно с токчетата да ви направя смешни.само искам да кажа,че "МетЪл" се пише с "Ъ"
незнам кой неграмотник ти е правил подписа... :|

Неграмотникът е Ояма :arrow: http://free.bol.bg/oyama/li4ni/untitled.JPG


Кво ми е неграмотното? Първо не съм го направил аз ми го намерих в един друг сайт и си го качих в бола, освен това на английски и химичния елемент и музиката се пишат с А и се изговарят с Ъ. Като сте толко отворени ща не казвате и на метала метЪл :-k ](*,) .

Oyamoto
02-10-2006, 14:58
Понаучи първо малко английски и тогава ми спори. Все пак аз имам ежедневен достъп до едни от най известните лингвисти езиковеди и филолози в бъллгария и си позволявам да твърдя чче съм по светнат от тебе.

egrgergetge
02-10-2006, 14:59
абе хора какъв е тоя глупав спор?
аз съм на тоя принцип-всеки да слуша това,което му харесва,да се облича както му харесва....
аз слушам както песни от времето на баща ми,така и по-нови неща и не,за да се правя на "готина"..просто слушам това,което ми харесва...
обличам се предимно спортно,не се интересувам от модата,а гледам на мен да ми е удобно..
а това,че винаги ще си има позъорчета не бива да ни дразни,а просто да не ги забелязваме...защо да гледаме другите?защо трябва да се даразним за нещо,което не е наш проблем...всеки да гледа себе си..да се занимава със собствените си интереси и т.н...

Oyamoto
02-10-2006, 15:09
Понаучи първо малко английски и тогава ми спори. Все пак аз имам ежедневен достъп до едни от най известните лингвисти езиковеди и филолози в бъллгария и си позволявам да твърдя чче съм по светнат от тебе. :roll: Говорех за музиката и химичния елемент. Аз английски от практика най-много съм научил... тая ф даскало по английски ми вика, че съм бил ходил на уроци. :P

Не знам и аз що е направено така.. ама метъл ми звучи по-добре. :P
Те че са различни различни са, но са омоними или антоними еба ли го кво беше, демек еднакви думи, поне на английски , и следва и тука да е така.

machoka
02-10-2006, 15:51
Отново бих искал да повторя, че комерс не означава да пишеш музика за пари. :idea: Комерсиалната музика я правят такава милионите фенове. И отново не мога да разбера защо всички влагат лош контекст на тази дума, нима Куийн са лош комерс?!

Относно модата, казвал съм го и преди.. Ще нося каквото си искам. Ако ме кефи някаква кройка, ще си купя якето, ако ще да пише СкинХедс, Анархи, Азис, Бах или МанЮнайтед. Аз си купувам дреха, за бога, не си купувам рекламен материал. Тая дреха ще ме топли.

Мода, какво е това? Някакъв белобрад старец, мултимилиардер да определя вкуса на тълпата? Там хората носят марки, не дрехи. Това се изисква на специални случаи - големи светски приеми, тържества и подобни мероприятия, където не можеш да идеш с дрехи от 20 лв, а трябва да си облечен с дрехите на виден дизайнер. Там е разбираемо и е нормално, задължително да носиш маркова дреха. Но в ежедневието - споменах по-горе.

machoka
02-10-2006, 16:10
А, и още нещо за Девилчето

Роската спомена за пиърс и за това, че щяла да си слага тато, защото и харесвало - и ти го одобри. Това добре.
Напоследък много се вдигна шум около тая 'мода' "дънки в ботушите". Еми, ако каже, че ще започне да ходи така, защото и харесва - така, както е с тато-то, какво ще кажеш? Ще се наложи отново да се съгласиш, освен ако не искаш да си противоречиш.

Какво се получава, ходейки по улицата и виждаща момичета и момчета, ходещи с дънки в ботушите ти ги заклеймяваш и казваш 'те са овце, движещи се по модата'. Същото, което можеше да кажеш за Роската и тато-то и, щото да си сложиш тато също стана 'модно' в последните години. Само че на нея и харесва така, така, както на хората им харесва да ходят с дънки в ботушите.
Т.е., ти не можеш да знаеш дали на някой му харесва. А моето мнение е, че никой себеуважаващ се индивид няма да тръгне да носи нещо, просто защото го носят другите, а всъщност себе си да не се понася в него. Трябав първо да му хареса. Стане ли това, нямаш никакво право да го обвиняваш, че се подвежда по модата. Защото не е така - харесала му, носи си ги така.

Oyamoto
02-10-2006, 16:26
Мачок не разбра ли че е безсмислено да спориш с деца които още на са проходили ама чули от некой комерс тва комесрс онова и веднага хоп "аз съм уникален".

бездомник
02-10-2006, 16:39
С какво пък ти е попречил комерса. Според мен няма нищо лошо в него. :P

TSecret
02-10-2006, 17:26
offf i men me drazniat mnog ne6ta ama ni6to ne moga da napravq... niakoi ot vas se misliat za niakvi unikati i nikoi ne haresvat.. mi gledaite si va6iq jivot kvo vi zasqgat drugite!!!

i'm so excited!
02-10-2006, 18:05
така..
аз някак си успях да прочета всичките 8 страници, които сте изписали. не мисля, че темата е поставена много правилно. по-скоро не дразнещ е комерса, ами модата. какво лошо има в комерса? хората се опитват да се изхранят, да издържат семейство, естествено не е голяма гордост да направиш помия за пари, но трябва някак да оцелеят и тези хора. модата е кофти нещо - например дънките в ботушите не са 'измислени' с някаква търговска цел, ами просто така се случва.. някакво глупаво стечение на обстоятелствата.
ами за гънс - какво да кажа, много е грешно да се смята, че са комерс. класика в рока - да, но комерс... мисля си, че никой не прави разлика между 'популярен' и 'комерсиален'

Отново бих искал да повторя, че комерс не означава да пишеш музика за пари. Комерсиалната музика я правят такава милионите фенове
не. комерсиална музика е точно тази музика, която не е направена с кеф, ами за пари. милионите фенове я правят ПОПУЛЯРНА. много е тънка границата между двете понятия, и от тук стигаме до извода, че комерсиалната музика Е популярна, но популярната музика невинаги е комерсиална.
друго; колкото сме различни всички, толкова сме и еднакви. всички сме част от голямото стадо 'хора', всички имаме нос и две уши и две ръца. а какво става когато някой е различен, без едното ухо например? как гледат на него? като човек, който е изразил индивидуалността си, и се е 'отцепил' от стадото, или като изрод с недъг? :mrgreen:

или иначе казано - дреме ми на гъзеца кой кво прави

no_martyr_f
02-10-2006, 20:30
всичко,което се прави с цел пари е комерс

Не е така, аз ще напиша нещо, което е в додекафония и няма да се слуша от никой, но с цел да припечеля. То няма да е комерс. Пак казвам моето мнение - всичко, което се слуша от милиони /има фенове, не просто се слуша/ е комерс. Независимо дали се прави за пари, за кеф, за слава или за друго.


HereTodayGoneToHell
Недей сравнява рок и класическо. Тооооолкова са далеч, колкото съзнанието ти не може да го поеме като понятие в светлинни години :!: Най-малкото от музикална гледна точка - едното е гениално, другото се прави просто от талантливи хора :-D /на шега, а дори няма да започвам да ти правя музикални анализи на структурата на произведенията в двата стила/ А класиката не е просто стил, там са епохи, различни 'закони' в музиката /от барок, през романтизъм, класицизъм, импресионизъм и много други/. База за сравнение няма, както от музикална гледна точка, така и от към слушатели. Тогава е НЯМАЛО друга музика, друг стил. Тогава са слушали само това, сега музикалния свят предлага огромно стилово многообразиие, стила и жанра се размиват като понятия.
Въобще, темата по която говорим е всеобхватна и неизчерпаема. Най-малкото тук не можем да изборим всички аспетки на проблематиката, камо ли да разсъждаваме по тях.

Прав си за това, че темата сама по себе си е доста обширна. Всичко е въпрос на гледна точка, така е. По това няма да споря. Само че да кажеш, дори на шега, че класиката и рокът са на светлинни години едни от други и че в рока няма нищо гениално, говори най-малкото за слабо познаване на рока като музика. Аз признавам, че не познавам из основи класическата музика, слушала съм доста неща, но не мога да се нарека ценител. И въпреки това съм на мнение, че определени неща в нея безспорно са гениални. Същото важи и за рока, който обаче познавам много по-добре, отраснала съм с тази музика и не мога да приема, че в нея няма гениални песни. Предполагам си слушал "Who wants to live forever" на Куийн - всеки човек с претенции за някаква музикална култура би трябвало да я е чувал. Нима тя не е гениална, изключителна, невероятна? Като изпълнение (само се заслушай в кристалния глас на Фреди Меркюри...), като емоционално въздействие, като заряд, като композиция. След като така или иначе сме почнали с Куийн, какво ще кажеш за "The Show Must Go On"?...И за още десетки техни песни, които сега няма да изреждам? Ами за Пинк Флойд, Лед Цепелин, Бийтълс, Дийп Пърпъл, Джетро Тъл (чийто певец и текстописец Иън Андерсън свири виртуозно на флейта и използва звученето на този инструмент в много от песните)...и още много други? Списъкът е дълъг...
Какво наричаш гениалност?...
Между рока и класиката има много общи неща. Като примери мога да дам идеята за тематичност, за свързаност между отделните песни - при рока това се вижда в т.нар. концептуални албуми, - построяването на мелодията, хармонията...свиренето на няколко човека заедно, всеки с различна душа, носещ своята индивидуалност и в предаващ я чрез китарата, барабаните или пианото, и от целия този процес - сливането в едно цяло, в произведение, което може да преобърне света ти, ако му позволиш...Не случайно е казано за Бийтълс, че са най-добрите композитори на песни от Шуберт насам. В рока се използва огромен набор от инструменти, които не се използват в класиката. Да не отварям дума за текстовете, макар че една песен далеч не е само текст...
Още ли не виждаш прилики?

zElEnA^mAsLiNkA
02-10-2006, 21:01
@мачок, гънс ако са комерс аз ще се застрелям, обещавам. ти кфо имаш предвид под комерс ми кажи?

Аз мога да ти кажа - сичко без класика! :smt013
Бтв, Нели, ти си една от тея, към които нямам упреци за комерс!(:0
а аз сори, че ще ви го кажа, ама за повечето комерс значи някоя по-известна група, която я знаят над 100 човека. е, драги мои, комерс е друго. комерс е да правиш музика, само заради парите. ае кажете ми, че гънс го правят тфа!
6te 1 zabluden ... ak0 misli6, 4e sa tfa, za k0et0 gi misli6 ... Hah est., 4e praqt muzika zaradi pari ili p0ne sapravili! Si4ku e k0mers ve4e! ...

vra4ka
02-10-2006, 21:09
В темата думата комерс се употребява с толкова различни значения. #-o
Не мисля,че има изпълнител,правещ хубава музика,който да го прави само заради парите.
Всеки един от тях харесва музиката! Не можете да кажете, че едни въобще не я правят за парите, а други само за парите пеят. [-X

Sinister_Doll
02-10-2006, 21:14
Dam, dam...
Hubavo, i na men mi e pisnalo ot kloningi s puhkavi botu6ki s navreni kafqvi dunki v tqh... Pisnalo mi e ot Crazy Frog. Pisnalo mi e ot ednakvi hora. Pisna mi edna i su6ta boza da duni ot vsqkude. Pisnalo mi e hora sus zaobleni kato qyce mozuci ot slu6ane na 4alga da govorqt edni i su6ti ne6ta. Pisnalo mi e da si tursq 6iban pantalon s meseci, samo za6toto nqma ni6to bez pandelki, kapsi, munista i drugi blestq6ti bokluci po tqh.
Hubavo, pisnalao mi e... I kvo? Tova, koeto kazva6 go razbiram az, razbira go Worthless, razbira go TheNightRider (Naprimer. Vidqh, 4e aktivno se vklu4vat v temata) i t.n. Tova ne im vliza na tqh v glavite. Govorq si s kloningi vseki den, te si mislqt, 4e sa unikalni.
Tva za stadoto, koeto se vodi po modata... Sega za muzikata. Po4ti vsi4ko e komers... Guns sa komers. Mamka mu, haresvam gi i komers! Ti gi slu6a6, te pe4elqt. Tva e, sorry... Ako ne iska6 komers, zapi6i se kak pee6 pod du6a i go puskay za da pla6i6 priqtelkite.
Osven tva ot kopirane spasqvane nqma. Tova e v 4ove6kata priroda! Neizbejno e. Tva e ne6to, koeto 4ovek ne pravi suznatelno v pove4eto slu4ai. Naprimer drehite. Osven ako ne si 6ie6 dre6kite vku6ti po novi izvunzemni modeli nqma kak da ne kopira6... Za da si haresa6 ne6to, trqbva da si go vidql nqkude.
6to se otnqsq do 4astta s tva, 4e vseki trqbva da e unikale....
Da si 4uvala nqkoy da kazva "Ehh, az si prili4am s horata okolo men i si mi e mn got taka." Vseki za sebe si e razli4en i unikalen...
Predstavi si slednoto.
Gledame 4algarkata ot susedniq klas i si vika
"Brey, toq izrod Martina e razli4en... Skii, nosi se v 4erno, grimira se v 4erno, hodi s me6ka (4algarite taq duma ne q znaqt), nosi bleizove (i taq duma ne q znaqt) s 6ipove i kre6ti 'AMOR E MORTE' po koridorite... E, da tq e RaZlI4Na..."
Praz tva vreme az gledam super qkata metulka ot susedniq klas i si mislq
"Mn qk na6iynik ima. Ot koga iskam da si vzema?!" I otivam i si vzimam. Hem sum unikalna, hem sum gaden pun, koyto krade 4ujdi idei. Brey! Kak stava taka?
Kakto sum razli4na za edna pa4a, taka nesuznatelno kopiram druga.
Takiva sa horata po dqvolite! Nali za da se izgradi6 kato li4nost, da razbere6 koy si (metul ili 4algar, ili rapur, ili marmot) trqbva da jivee6 sred hora, da ob6tuva6 s tqh, da izvli4a6 idei ot dumite im, ot tqh samite, da razbere6 kakvo iska6 ot sebe si!

Sharpshoo7er
02-10-2006, 22:12
Не мислите ли че така и не стигнахте до това което искате да направите. Нали искате да бъдете различни, да не бъдете клонинги? Сигурен съм че веднага след като някой постне в тази тема прави нещо комерсиално, както вие го наричате. Човечеството от самото си създаване е обречено на такъв комерсиализъм. Та нима яденето на храната не е комерсиално!? Нали казахте че за вас това означава, че искате да бъдете уникални и неидентични с всички останали на тази планета, та тогава какви искате да бъдете? Запитали ли сте се? Нали не искате да слушате една и съща музика, да обличате едни и същи дрехи? Нима не осъзнавате че в момента всяка нова идея става хит? Човечеството е бедно на идеи, затова ви се струва че всичко е еднакво. Преди, когато сме били по-малко, тогава още сме стъпвали в непознатото и неповторимото...уникалното, което вие наричате некомерсиално. Тогава е нямало такива технологии, чрез които човек да получава толкова много информация. Всичко комесриално всъщност е тъпчене на почти едно и също място...липса на идеи. Колкото повече ставаме и колкото по-бързо се разпространява информацията толкова повече тя съвпада и се оказва понякога, че е еднаква. Ето това вие наричате комерс. Някои ще кажат че не виждат логиката в това, но нима идеите не са модата която ни обгръща??? А тъй като идеите се разпространяват чрез информацията(песни, новини, нови видове дрехи, реклами на продукти, самите продукти и т.н.) значи, че всичко което ни заобгражда е комерс. Това ли искахте да разберете? Съмнявам се...

P.S.Сигурно много от вас не са на същото мнение, така че няма да се разсърдя ако някой избухне или започне да се заяжда. Но смятам че това е под достойнството ви и че сте разумни хора.

machoka
02-10-2006, 22:18
Какво наричаш гениалност?...
Между рока и класиката има много общи неща. Като примери мога да дам идеята за тематичност, за свързаност между отделните песни - при рока това се вижда в т.нар. концептуални албуми, - построяването на мелодията, хармонията...

Гениалност наричам човек, който на 5 годишна възраст написва първото си произведение. На 7 години концертира в цяла Европа, като дете чудо. На 10 години изнася 2 часови концерти пред огромни зали, каквито може би няма днес, като всичко, което свири го импровизира на момента. За една вечер да напишеш увертюра към собствената си опера за премиерата на следващия ден Гениален наричам човек, който до 20-тата си годишнина има над 20 симфонии, я
няколко опери и над 300 произведения и т.н. и т.н. Боже, колко елементарно звучи така написано, а всъщност е извън границите на човешките възможности.

Няма съизмерими на това понятия 'неща' днес. Това е гениален човек, не Куийн.
В 'построяване на мелодията и хармонията' няма нищо, нищо общо, повярвай ми. Днешната музика се базира на далеч по-различни правила. Дори симфоничната вече не се подчинява на тогавашните, камо ли за бендове и други състави.

Но не е там въпроса, Куийн са си 'гениални' според днешните разбирания, не спрямо истинското поняте на думата. Имали са шанс да станат известни, добри музиканти - всички предпоставки за светлото им настояще са налице. Но.. как да ти кажа - подобни добри музиканти, с лопата да ги ринеш.. подобни добри вокали.. малко са, но ги има. На мен лично не ми изпъкват с кой знае какво, въпреки че са си доказали че са едни от лидерите в музикалния бизнес на съвремието.

02-10-2006, 22:49
Какво наричаш гениалност?...
Между рока и класиката има много общи неща. Като примери мога да дам идеята за тематичност, за свързаност между отделните песни - при рока това се вижда в т.нар. концептуални албуми, - построяването на мелодията, хармонията...

Гениалност наричам човек, който на 5 годишна възраст написва първото си произведение. На 7 години концертира в цяла Европа, като дете чудо. На 10 години изнася 2 часови концерти пред огромни зали, каквито може би няма днес, като всичко, което свири го импровизира на момента. За една вечер да напишеш увертюра към собствената си опера за премиерата на следващия ден Гениален наричам човек, който до 20-тата си годишнина има над 20 симфонии, я
няколко опери и над 300 произведения и т.н. и т.н. Боже, колко елементарно звучи така написано, а всъщност е извън границите на човешките възможности.

Няма съизмерими на това понятия 'неща' днес. Това е гениален човек, не Куийн.
В 'построяване на мелодията и хармонията' няма нищо, нищо общо, повярвай ми. Днешната музика се базира на далеч по-различни правила. Дори симфоничната вече не се подчинява на тогавашните, камо ли за бендове и други състави.

Но не е там въпроса, Куийн са си 'гениални' според днешните разбирания, не спрямо истинското поняте на думата. Имали са шанс да станат известни, добри музиканти - всички предпоставки за светлото им настояще са налице. Но.. как да ти кажа - подобни добри музиканти, с лопата да ги ринеш.. подобни добри вокали.. малко са, но ги има. На мен лично не ми изпъкват с кой знае какво, въпреки че са си доказали че са едни от лидерите в музикалния бизнес на съвремието.

Ако си под 25 г., убеждението и дидактичността в тона ти все пак са разбираеми, недорасляците по принцип са толкова категорични за неща, които не разбират, просто вероятно си попил всичко от някоя доморасла учителка по солфеж. Ако си по-възрастен, пази Боже, няма спасение за теб. Има много неща, които мога да ти кажа, просто е безсмислено, от постовете ти личи колко всъщност си невъзприемчив и некомуникабелен. Знаеш ли, хората са направени от кал, но на малко Бог е дал душа. Нима Моцарт е единствения талант на всички времена? Музикални гении има толкова и сега и тогава, просто някога е било по-трудно да ги забележат. Между другото, ако Моцарт се беше родил в наше време, щеше да бъде именно рок музикант - това най-много би отивало на темперамента му... Приеми това като мнение, не смятам да водя полемика с теб. Всъщност пиша това повече заради някои от другите участници в темата, с които всъщност може да се размени някоя дума. Хайде, със здраве!

machoka
02-10-2006, 22:59
некомуникабелен
Това не го разбрах, съжалявам.

Иначе... въобще няма да дискутирам както споменах тази сфера от музиката тук. Нито темата е за това, нито мястото. Като имаш да казваш нещо по темата на други хора, ами кажи го.
Да правиш подобни глупави хипотези, че щял да бъде рок музикант си е ... доста наивно :?
Днес такива хора няма :)

no_martyr_f
02-10-2006, 23:03
Какво наричаш гениалност?...
Между рока и класиката има много общи неща. Като примери мога да дам идеята за тематичност, за свързаност между отделните песни - при рока това се вижда в т.нар. концептуални албуми, - построяването на мелодията, хармонията...

Гениалност наричам човек, който на 5 годишна възраст написва първото си произведение. На 7 години концертира в цяла Европа, като дете чудо. На 10 години изнася 2 часови концерти пред огромни зали, каквито може би няма днес, като всичко, което свири го импровизира на момента. За една вечер да напишеш увертюра към собствената си опера за премиерата на следващия ден Гениален наричам човек, който до 20-тата си годишнина има над 20 симфонии, я
няколко опери и над 300 произведения и т.н. и т.н. Боже, колко елементарно звучи така написано, а всъщност е извън границите на човешките възможности.

Няма съизмерими на това понятия 'неща' днес. Това е гениален човек, не Куийн.
В 'построяване на мелодията и хармонията' няма нищо, нищо общо, повярвай ми. Днешната музика се базира на далеч по-различни правила. Дори симфоничната вече не се подчинява на тогавашните, камо ли за бендове и други състави.

Но не е там въпроса, Куийн са си 'гениални' според днешните разбирания, не спрямо истинското поняте на думата. Имали са шанс да станат известни, добри музиканти - всички предпоставки за светлото им настояще са налице. Но.. как да ти кажа - подобни добри музиканти, с лопата да ги ринеш.. подобни добри вокали.. малко са, но ги има. На мен лично не ми изпъкват с кой знае какво, въпреки че са си доказали че са едни от лидерите в музикалния бизнес на съвремието.

...което говори най-малкото за слабо познаване на рока като музика.

Нямам никакво намерение да споря с теб, да се спори няма смисъл, когато дискусията е напълно невъзможна. Уважавам факта, че се занимаваш с музика, от някои други твои постове останах с впечатлението, че обичаш това, което правиш. Но е меко казано жалко, че не желаеш (защото ти наистина не желаеш) да разбереш, да усетиш тази музика - рока, да я оставиш да потече по вените ти...тя е религия, идеология, свобода - както в музикално отношение, така и в духовно. Всеки има право на свое собствено мнение - и по това схващане явно се различаваме.
Скучен си!

П.П. Геният не е в количеството. Както каза една моя позната, "гениално е това, което ме кара да се чувствам в хармония с всичко, което съществува".

machoka
02-10-2006, 23:06
'ма аз не разбрах какво пък съм казал за рокът? :shock:
Нещо лошо?!

Рокът си е .. прекрасна музика... аз съм си правил много дискове с компилации и съм заспивал вечер на тях до изтъркване на диска.. нещо не сте ме разбрали явно, а по-вероятно е аз самия да съм изръсил нещо, с което да съм ви подвел.

02-10-2006, 23:11
некомуникабелен
Това не го разбрах, съжалявам.

Иначе... въобще няма да дискутирам както споменах тази сфера от музиката тук. Нито темата е за това, нито мястото. Като имаш да казваш нещо по темата на други хора, ами кажи го.
Да правиш подобни глупави хипотези, че щял да бъде рок музикант си е ... доста наивно :?
Днес такива хора няма :)

Machoka, мишока, пардон, мишленце, порасни! Време ти е!

Некомуникабелен - по същество е дума, намира се в тълковен речник. Означава "човек, с който трудно се контактува, води разговор".

no_martyr_f
02-10-2006, 23:20
'ма аз не разбрах какво пък съм казал за рокът? :shock:
Нещо лошо?!

Рокът си е .. прекрасна музика... аз съм си правил много дискове с компилации и съм заспивал вечер на тях до изтъркване на диска.. нещо не сте ме разбрали явно, а по-вероятно е аз самия да съм изръсил нещо, с което да съм ви подвел.

Вероятно е :-D

=;

Oyamoto
02-11-2006, 10:00
Мечок, аре да ме водиш при твойта учителка по солфеж. Гледам добра е. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

machoka
02-11-2006, 10:57
Еми щом се води трудно разговор с мен, водете си го вие.

Успех.

HereTodayGoneToHell
02-11-2006, 12:16
Леле... Ставате смешни, бе, хора, не го ли разбирате :-D Аз вече съм казала това, което мисля, но вие продължавате да ми дълбаете думите... Добре, слушам комерс, не разбирам от музика, подражавам на другите... В какво още искате да ме обвините? :lol: Аз вече незнам каква глупост ще открия в тая тема.

Мачока, извиних ти се, спри да търсиш под иглата слон. Не очакваш, че и ти няма да разбереш тънкия намек, че темата е свършила. Се пак Росската го разбра.

А за комерс - никога няма да се стигне до консенсус! Просто думата има различни значения и всеки я приема по начина, по който му е удобно. Би трябвало от моето мнение да разберете за какво става въпрос, но... Както и да е. Аз ви казвам - спрете да се излагате с тея глупави спорова :mrgreen:

rosskata
02-11-2006, 12:40
Е остави ги хората, имат право и те да се излагат, ние малко ли се излагахме... :wink: Пък и не е излагане да си кажеш мнението по въпроса, темата не е приключила съвсем... :roll:

air_J
02-11-2006, 13:53
О, Боже! Какви сърцераздирателни мнения и коментари. Направо ми идва да ревна! :cry: :smt009 :smt088 :smt089 :smt090 :smt091

02-13-2006, 15:52
HereTodayGoneToHell,кога ще спреш с това отрицание,миличка?! :smt015 Вече взе да прекаляваш с негацията.Ясно ми е,че си във възрастта на бунта,обаче,нещо май ти идва в повечко лошотията на теб. =D> Всичко ли на тоя свят ти се струва толкова ужасно,бе?! :smt018 Ей,сладурано,малка си още.Опита ти е малък,не годинките! :-k Ама ще ти мине,повярвай ми! O:) Иначе нямам нищо против теб и твоята личност,бунтувай се,щом ти е кеф,ама айде спри малко да заливаш форума и хората в него с твойте душевни проблеми!!! :-# Взе да писва! :idea: Нели ти пък за какво пишеш в темата за комерса не ми е ясно?!Сбъркана ли си?! :---) Точно ти ли ще ми обясняваш как всички слушат едно и също?!?Ти,най-голямата фенка на LP??Та ти слушаш най-големия комерс бе скъпа! O:) Ей,да му писне на човек от глупости :-s А ти machoka,недей да се излагаш.Guns били комерс!Айде огледай се какво се слуша масово и пак ще си говорим!Guns определено не се слушат от всеки!Пък и повечето им фенове слушат старите парчета,откакто се разпадна групата не е изобщо същата!
Е,това е от мен. :smt004 Надявам се да се поосъзнаеш,devil4e! O:)
Чао на всички ви и се усмихвайте по-често!Стига с тези ваши "неразрешими" проблеми и тази "огромна болка",която изпитвате!Просто ви тресе пубертета,не е страшно,всички са минали по този път!
Хайде,доскоро! :smt006

He3HauKa
02-13-2006, 16:01
Tova vinagi shte go ima i vseki koito nemoje da si izgradi sobstvena lichnost shte se opitva da kopira nqkoi drug :mrgreen: Tova e neizbejjno..I az se draznq kato gledam taka narechenite ,,hausari''deto do vchera bqha chalgari sq pochnaha da horqt po partita i da sa typchat s bonboni,da si pyhat dankitata v butushkite i da nosqt izhakani caki no tova e polojenieto :-& I da nedovolstvame i da se jalvame i protestirame nishto nqma da se promeni ,vseki she kazva ,,Az imam svoi stil ,slusham opredelena muzika shtoto mi haresva a ne shtoto oshte 5867586756875690859 dushi q slushat i ne kopiram vsi4ko ot tezi 5867586756875690859 dushi a te ot men i t.n.'',i vseki shte se pravi na neshto koeto vsashnost ne e :-k