PDA

View Full Version : ИСПАНСКИ



white_chik
02-10-2006, 08:14
Спешно ми трябва да преведа този текст на испански.Ако някой може да помага!
Племе от красиви и войнствени жени,произлязло от бога на войната Арес и Хармония,съпругата на тиванския цар Кадъм.Според някои легенди обитават планината Кавказ,а според други бреговете на Меотида.Те се предвождат от царица,избирана измежду най-войнствените и най-красавите от тях.Амазонките приемат мъжете само,за да поддържат рода си,но след като зачеват ги прогонват.Родените момчета или убиват,или ги връщат на бащите им,а момичетата подлагат на строго възпитание и военна подготовка.
Амазонките отрязват едната си гърда (дясната),за да не им пречи,като хвърлят копие.Въоражени са с меч,лък и стрели,копие и щит с форма на полумесец.

she
02-10-2006, 09:42
mn liti e spe6no?mogada ti go preveda ma 4ak dove4era,ako isk6 mi dai maila si da ti go pratq

GoHardeR
02-10-2006, 13:49
Спешно ми трябва да преведа този текст на испански.Ако някой може да помага!
Племе от красиви и войнствени жени,произлязло от бога на войната Арес и Хармония,съпругата на тиванския цар Кадъм.Според някои легенди обитават планината Кавказ,а според други бреговете на Меотида.Те се предвождат от царица,избирана измежду най-войнствените и най-красавите от тях.Амазонките приемат мъжете само,за да поддържат рода си,но след като зачеват ги прогонват.Родените момчета или убиват,или ги връщат на бащите им,а момичетата подлагат на строго възпитание и военна подготовка.
Амазонките отрязват едната си гърда (дясната),за да не им пречи,като хвърлят копие.Въоражени са с меч,лък и стрели,копие и щит с форма на полумесец.
ei sega she se opitam...
un campo de las femeninas,bellas y conguistas /primerno/,origido del dios de la guierra-Ares y Harmonia-la esposa del reo tivano-kadum.Segun aquellos legendi /nz kak e/ ellos vivian en montana/poslednoto n e s vulni4ka otgore.../kavkaz y segun otros las costas de Meotida.Ellos se predvojdat/sorry i tfa nz kak e/ de la reyna que se ibira /oops :oops: /entre las femeninas mas bellas y conquistas.Las amazoncas/primerno/ aceptaron los hombres solo para continuaban su origen,pero despues de /za4evat... :oops:/ ellas les /izgonvat.../.si se nace el chico ellas le pongan muerte o le dan a sus padres y si se nace una chica /la podlagat/ de un equivocado muy serioso y /voenni podgotofki kopeleee.../.Las amazoncas cortan una de sus /emi mnoo sum zle ne mogada se stia kak e gurda.../,para no les /pre4i/ cuando tiran una lanza.Ellos tengan un /me4/,/luk i streli/,una lanza y un escudo en forma de /polumesec/.

sujeliavam,niamam re4nik en este momento ina4e shtiah da ti go napravia perfektno...dano da sum ti pomognala :-D

white_chik
02-10-2006, 17:44
hora nemate ravni.Mnoo blagodarq :D