PDA

View Full Version : Свети Валентин е бил шизофреник!! :D



Momchence
02-11-2006, 23:04
Така тъй като 14 Февруари наближава съм сигурен че форума ше се напълни със всякакви изпростели теми на вълна свети валентин. Та аз по мой стар си обичай ще пусна мойта ротинна тема...дето вече май за 2-3-ти път я пускам така в тоя период от месеца..та по темата...искам да ви попитам в пряк текст в пълното значение на въпроса, кога станахте калайджии кога ви почернеха гъзовете? А иначе казано от кога станахме ние българите толкова примерни католици и всяка година на 14 февруари без да се замисляме "абе я чакай малко кфо праа аз" хукваме за валентинки подараци обяснения в любов и прочие....не се ли замислихте малко какъв всъщност е тоя празник и колко цинично е сичко?? Има две гледни точки:
1. Свети Валентин е католически празник който отдавна си е загубил чара даже и в католическите страни и се е преърнал в нещо супер преиначено и акано...в смисал сички се превъзнасят, изведнъж сички почват да се обичат, да копуват подаръци и да мислят за половинката си, и така нататък...не остана ли у вас поне малко патриотизъм...не ви ли дразнат поне малко лайната дето идват от запад? Не ви ли писна да поддражавате на някой? Не ви ли писна да се прайте на такива каквито не сте? Какво подяволите ви кефи в аканите, бозави американски "традиции" и манталитет (обикновенно те усират сичко)? Не смятате ли че България си има достатъчно собсвена култура съответно празници? Не смятате ли че ще е много по хубаво да си запазим собсвените традиции и култура вместо да се правим и да имитираме нечии други? Аз мисля че православното християнство е една много хубава форма на християнството и си има достатъчно топли и весели празници...
2. Подяволите защо ви трябва специален ден за да обичате и да изразите любовта си към половинката и пак, ПОДАВОЛИТЕ!! Ако обичате някой истински всеки ден в повод за подаръци, обяснения в любов и любовни изненади.....няма ли да е много по яко ей така някой си случаен ден да да се сетиш и даподготвиш изненада на гаджето без никаква причина и повод, просто ей така защото го/я обичаш много...и да кажеш нещо от сорта на "днес ще е нашият ден на любовта" ...според мен така ще се почувства 8907249 пъти по-обичан/а и след най бесната валентинка, подарък и въобще прекаран ден на "свети валентин"...
Супер дебилско е как около тоя ден секи се е затърсил за гадже, как секи се сеща за другия и т.н. и за кфо това...щото сички го правят и да не останеш по назад...защото на най-добрата ти приятелка и подарили огромен плюшен мечок а на теб нищо, ако гаджето не ти подари нещо на свти валентин аууууууууууууу трагдеия, ад, апокалипсис!! На всичките ти приятелки гаджетата са им подарили нещо и са им направили "изненада" а на теб нищо край...самоубииство! Няма ли да ви е по яко да натриете носа на приателките ви като им кажете как гаджето ви ей така се е сетило без причина за вас и ви е накрало да се почувтсвате обичани и сте си прекарали суперски ден.... Аз бих се разсърдил ако точно на свети валентин някой се сети за мене и ше го попитам "защо не се сети някой друг път за мен" Аз не искам да бъда част от тоя цинизъм!!!
Аз лично мисля че трябва да се положат някакви усилия и да се запази Българската култура...за съжаление е малко трудно да обясниш на 14 годиншнен/а покльо и пикла какво е култура, ценности на една нация, религия и прочие....всеки е хукнал без да мисли без за секунда да се замисли колко е тъп отстрани...това само доказва че младото поколение е един боклук! От тая страна няма да остане капка културно наследство...сега поне се намира за какво да се гордеем все още има за какво...обаче и тея неща и тях ги отепват най-нагло...
Замислете се бе хора...бъдете оригинални, поне малко ако се уважавате ще разберете че това на което се кефите и държите не струва една пукната стотинка!!
Има за какво да се замислите изброих ви две доста сериозни причини има и още не съм ли прав подяволите??

teenkopele
02-11-2006, 23:08
Хораааааааааааааааааааааа а, стига с тея теми за Св.Валентин! :evil: :twisted: :evil:

Momchence
02-11-2006, 23:14
Уахахахахахаах Свети Вазелин уахахахахахахах :lol: :lol:
Забеавих да добавя....кое е още по драгично...да може и по трагично. Някой като изръси "ами аз нямам гадже и ще празнувам Трифох Зарезан" Хора осъзнайте се! Вие се лайна! Губите всякаква цена и стойност! Нямате ли поне малко самоуважение и не се ли чувствате поне малко българи...понякога ей така се замислям наистина дали трябва да се горедя че съм българин и ако да с какво по точно и на какво отгоре!! Хубаво ако искате Свети валентин станете католици!! Същата излагация е и с Коледа....на коледа изведнъж всички стават весели, емоционални, добри, щедри и най-вече примерни православни християни! Двулични лайна без никакво самоуважение! Дробове!

Sinister_Doll
02-11-2006, 23:26
Kato edna 16 godi6na pikla, bokluk, layno i ko o6te tam be6e moga da kaja, 4e sum mn suglasna s nomer 2... Purvoto ne moje da me vpe4atli po nikuv na4in. Az sum ateistka, moga da si paznuvam kvot mi e kef!
Ne haresva i ne uvajavam toq praznik i ve4e pri vsqko spomenavane na Sv. Valentin me izbiva na sadizum!

Worthless
02-12-2006, 00:48
тъъъъъъпо
всичко около свети валентин е некфо... мноол изкустфено :/ баси се 1 тряя да обичаш човека до тебе точно тогава... :/ и верно като се почне "ауу какво да му/й подаря за свети валентииин"... :evil: :evil: :evil:
не, ае да спра до тука щото ще земат да ме баннат...

RoyTheReaper
02-12-2006, 07:01
po to4ka 1: az ne sum nito pravoslaven, nito katolik. az sam ateist, koeto e nai izgodno, za6toto moje6 da praznuva6 koito si praznik iska6. dori i mohamedanskite, AKO ISKA6. a ako se izkaja po vaprosa za nacionalnata identi4nost, dosta 6te se otklonq ot temata.

po to4ka 2: absoliutno sam saglasen, i az dosta 4esto sam se 4udil za tova.

>@>>>@<
02-12-2006, 09:28
What is your fuckin' problem?
Някой да ви е опрял ножа до гърлото и да ви е казал: "Айди, мили Димо - време е за празник, включи се в купона"? Не нали..тогава защо ви е на вас да скапвате празника на тези, които имат намерение да го празнуват?
С какво право давате определения и класифицирате толкова много хора в категории като:"пикла", "боклук" и т.н. И ти си седнал да ми говориш за липсата на ценности в "младото поколение", от което част си самият ти, с подобен ли подход и тон ще запълниш въпросната липса? И моля те, не се грижи толкова за българската култура, помисли малко за българския правопис. "По дяволите" са две думички:). Но защо ни е да гледаме себе си, по-лесно е да нападаме другите и да критикуваме тях..
Всеки един празник е повод за радост, за усмивки, повод за това да зарадваш другите. Никой не е казал, че само на този ден това се прави, но Свети Валентин е просто още една възможност за това. Понякога малко или много хората стават част от ежедневието, а 14 февруари е страхотен ден тази рутина да бъде разчупена, което би вляло допълнителна свежест във взаимоотношенията на двама души...нима това е лошо, глупаво и дебилно - > не мисля.
На всички влюбени,пожелавам един страхотен празник - правете много любов (безопасна разбира се), споделете вълшебството на ноща и деня заедно, а ве с други думи ОБИЧАЙ ТЕ СЕ!!!!! :smt007 :smt007 :smt007
А на останалите (т. нар. haters) - тоя негативизъм ще ви погуби, ей!!!

Josefinne
02-12-2006, 13:18
По принцип съм съгласна с визията на >@>>>@< относно празниците, но въпреки че засега се очертава ( да не предизвиквам Съдбата, кой знае какво може да стане за 2 дни) да имам приятел на 14, все пак празника ме дразни. Много е хубава идеята наистина. Амааа всичко се превръща в бизнес и цената се омаломажава, красотата изчезва и любовта на тоя ден е някак...Купена. Не ме кефи край мен простоянно да се мотат сърчица и прочие, не виждам нищо красиво в носа ми да навират сладникави глупости от бутките, които се отварят само по повод такива празници и определено, да, не ме кефи, че тоя празник изведнъж стана почти НАЦИОНАЛЕН! Баси, на 3ти март не сме толкова ентусиазирани колкото на 14ти февруари.
Не говоря за българския празник, щото пък той се възприема като поредния повод просто да се зазвездиш още по-злобно, а това не е част от празника! [-X

midnight...
02-12-2006, 13:52
вече се замислям до къде може да стигне една мания, една всеобща заблуда
в другите страни може празника да е нещщо по-различно, но тука като се каже 14 февруари, все едно те питат имаш ли кой да изчукаш :shock: ами така е!цялата тази пошлост идва в повече ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

no_martyr_f
02-12-2006, 13:54
Momchence,
напълно съм съгласна с теб. Според мен всеки може да си прави каквото си иска, да почита каквито си иска абсурдни празници като този, само че това със Свети Валентин е повече от почитане. За какво почитане всъщност говорим, като една огромна част от българите, които ще празнуват на 14-ти февруари, сигурно си нямат представа кой всъщност е бил този Св.Валентин? (Не че аз си имам, но не горя от желание да поправя този пропуск :-D )...Самата идея на "празника" е адски смешна...и се очаква, едва ли не, от хората, които в тоя конкретен момент от годината нямат връзка или каквото и да било от рода, да бъдат оклюмали, разочаровани от живота и да се впуснат да търсят "авантюри"...Жалка история! А за какво са всичките тези сърчица, розови измишльотини, панделки и т.н...лигавите американци може би разбират скрития смисъл на тия символи, само че за какво трябва да се лигавим като американците? Търговския аспект на този така светъл ден даже няма защо да се коментира - и по Коледа е същата истерия, и на Великден, и на Нова година.
Това е...все търсим на кого да подражаваме, как да припечелим по нещо от това и, ако е възможно, да потиснем някой и друг непочитащ и непрехласващ се по всичко модно човек. Че има българи, които не са такива - има...само че на фона на вечно гладната за "фьешън" тълпа са твърде малко, за съжаление.

Li4iCe
02-12-2006, 13:56
Не говоря за българския празник, щото пък той се възприема като поредния повод просто да се зазвездиш още по-злобно, а това не е част от празника! [-X

И кое тогава е част от празника? Трифон Зарезан е празник на виното... :?

02-12-2006, 14:00
Идете правете групов секс на свети валентин и покажете колко се обичате един друг, обичайте и майките си ако искате...
Идете напийте се като свине на трифон зарезан, после направете това, което написах по-горе.

И в двата случая сте безлични същества без никаква ценностна система.

Momchence
02-12-2006, 14:19
What is your fuckin' problem?
Някой да ви е опрял ножа до гърлото и да ви е казал: "Айди, мили Димо - време е за празник, включи се в купона"? Не нали..тогава защо ви е на вас да скапвате празника на тези, които имат намерение да го празнуват?
С какво право давате определения и класифицирате толкова много хора в категории като:"пикла", "боклук" и т.н. И ти си седнал да ми говориш за липсата на ценности в "младото поколение", от което част си самият ти, с подобен ли подход и тон ще запълниш въпросната липса? И моля те, не се грижи толкова за българската култура, помисли малко за българския правопис. "По дяволите" са две думички:). Но защо ни е да гледаме себе си, по-лесно е да нападаме другите и да критикуваме тях..
Всеки един празник е повод за радост, за усмивки, повод за това да зарадваш другите. Никой не е казал, че само на този ден това се прави, но Свети Валентин е просто още една възможност за това. Понякога малко или много хората стават част от ежедневието, а 14 февруари е страхотен ден тази рутина да бъде разчупена, което би вляло допълнителна свежест във взаимоотношенията на двама души...нима това е лошо, глупаво и дебилно - > не мисля.
На всички влюбени,пожелавам един страхотен празник - правете много любов (безопасна разбира се), споделете вълшебството на ноща и деня заедно, а ве с други думи ОБИЧАЙ ТЕ СЕ!!!!! :smt007 :smt007 :smt007
А на останалите (т. нар. haters) - тоя негативизъм ще ви погуби, ей!!!Ти за моя правопис нямай грижа аз съм наясно със себе си...някъде да съм споменал че съм някакво изключение от другите и че сичко е написано без грешка?.. за правописа е много дебилско да се хващаш просто защото едва ли очаква някой да го напиша като статия от вестник 3 пъти редактирана и готова за публикация нали? Ще давам каквито си искам определения на който си искам когато реша и сметна за добре ;) И да ще скапвам празника пак на когото реша и сметна за добре. Имам основание! Проблем? :) Междо другото с какво по-точно скапвам празника...понеже съм казал нещо вярно и не чак толкова приятно и скапвам празника ли? Да колкото и да не ти се иска е така, това че ти не го разбираш и не щеш да го приемеш си е изцяло твой проблем...празнувай си тъпия Вазелин бъди част от "празника" не ме грееш ни най малко. Да глупаво, лошо и дебилно е точно за 14 да цъфнеш на гаджето и да и се правиш на влюбен...нито е изненада нито нищо "всички го правят и аз ще го направя" и как така ще се почувства специална ако мога да попитам, и как ще се почувства по-обичана след като едва ли не сичко е по готов сценарии и предварително запланувано? Няма да те убеждавам имаш си собствени виждания и разбирания няям идея кой/коя си но по това отнишени си пикльо/пикла да! :)
po to4ka 1: az ne sum nito pravoslaven, nito katolik. az sam ateist, koeto e nai izgodno, za6toto moje6 da praznuva6 koito si praznik iska6. dori i mohamedanskite, AKO ISKA6. a ako se izkaja po vaprosa za nacionalnata identi4nost, dosta 6te se otklonq ot temata.

po to4ka 2: absoliutno sam saglasen, i az dosta 4esto sam se 4udil za tova.Пич нещо не се вързва. Атеист значи да не вярваш в нищо, а всеки празник малко или много е на реалигиозна основа...едва ли някога е имало наистина Свети Вазелин...според религията да...което ще рече че ако празнуваш малко или много някой религиозен празник вярваш, или не?

Там е работата че много хора дори не си правят сметка какво подяволите(една дума да проблем?) е всъщност това....нито ги грее кой е свети валентин..какво е направил..от къде идва празника..и т.н. просто става 14 февруари, време е да се обичаме, точка, другото "не ме грее"...което прави празника абсолютно безстойностен...и именно там е проблема! Сичко е толкова жалко...

i'm so excited!
02-12-2006, 14:43
най-тъпото е 'ъъъъъ, аз не си намерих гадже за св. валентин, затфа ше празнувам трифон зарезан ххъхъхъъъъъ!' :smt098

RoyTheReaper
02-12-2006, 14:52
ateizam = svoboda ot dogmi, kakvato e zabranata da se praznuvat praznicite na druga religiq. nie ateistite nqmame sve6tena kniga koqto da ni kazva kakvo da pravim. spazvame na6ite sobstveni pravila. ateizam ne ozna4ava zabrana na vsi4ki religiozni praznici. tova e ne6to koeto vseki ateist si opredelq sam.

az primerno praznuvam koleda i velikden, ne za6toto vqrvam 4e togava e stanalo nqkakvo 4udo, a za6toto mi haresva veselata atmosfera koqto se sazdava. tova vaji i za horata koito praznuvat sv. Valentin (v interes na istinata i az tozi praznik ne go priznavam)

Momchence, ne mislq 4e tazi tvoq tema 6te postigne ne6to, za6toto nikoi ne obi4a podobni moralni lekcii. i vseki e v pravoto si da pravi na 14ti kakvoto si iska, bilo to da se napie kato svinq, da prekara romanti4no s gajeto si ili da si sedi vku6ti pred kompa :wink:

Momchence
02-12-2006, 15:45
Човече да съм забранил на някой да празнува...много добре знам че нищо няма да постигна какво мога да постига..не е въпроса да се постига нещо. Наиш колко ме грее кой кфо обича и кфо не и кой какво празнува и кфо не. Просто Аз се дразня и си изразявам гледанта точка мнението и сичко останало...както виждаш има и други хоря които се дразнят! Съжалявам че мисля така и че на някой не му харесва но това е положението....

rosskata
02-12-2006, 16:49
Мразя свети Валентин, прекалено е лигав тоя празник ,за мен романтика не означава гадни плюшени сърчица и шоколадови бонбони, розови гълъбчета и тям подобни. [-X

В общи линии да празнува кой каквото иска, все пак сме свободна държава, пък и колкото повече
празници, толкова по-добре. Аз никога няма да го празнувам и тва е. =;
Дразни ме обаче че се омаловажава чисто българския празник Трифон Зарезан, за сметка на някакъв вносен и изкуствен... :?

no_more_pain
02-12-2006, 17:07
mn 6iban praznik....ako moje taka da se nare4e.........to su6tata rabota e i s hellowin......ne mislite li :smt013

MaD_CaT*
02-12-2006, 21:02
:smt017 Ясно,изразявате мнение...хубу...ама замислете се,че има хора,които не ги ебе..че тва е католически празник,че те собствените си празници не празнуват и уважават така както "тъпите" католически...Хората,използ ват тези "празници",като поредната възможност да се веселят...ясно,да...има и БГ празници,които пак предполагат веселби(съгласна съм,че ние сами всеки ден можем да си правим своеобразен Св. Валентин)...НО разберете,че другите просто не ги ебе това,празнува им се,значи ще си купуват "тъпи" валентинки,прасенца,зайчет а,гълъбчета...и т.н. щом като това за тях е начин да изразят любовта си...еми прав им път ;-) Не можете да промените мнението на сума ти хора..Гледайте себе си...ето нали искате да бъдете различни...еми тогава отделете се от "стадото" и не празнувайте :-k
Аз лично....нищо няма да празнувам... [-(

Danielle
02-12-2006, 22:41
вече се замислям до къде може да стигне една мания, една всеобща заблуда
в другите страни може празника да е нещщо по-различно, но тука като се каже 14 февруари, все едно те питат имаш ли кой да изчукаш :shock: ами така е!цялата тази пошлост идва в повече ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

=D> =D> =D>

egrgergetge
02-14-2006, 19:56
не ме кефи...дразни тая лигня,никога не съм го чествала :mrgreen: много съм съласна с автора на темата :wink: прекалено изчерпателно е и няма какво да добавя ;-)

Momchence
02-14-2006, 22:36
Мерси, мерси!
Искам да се извиня за нападателния тон на темата но наистина се дразня много и щом съм го казал значи го мисля....един човек за мен не може да е идиот...може да е идиот в едно дадено отношение...за мен сички които се лигавят с такива празници примерно и не мислят хубаво за същността и стойността на това коетп правят са някфи абсолютни кретени в тфа отношение....всичко говори за един човек...не знам за вас но при мен всичко има значение и по всичко могда преценя един човек малко или много...всяко нещо което казва или мисли се отразява по някакъв начин на характера...знам че не сички ми се кефат но когато се дразня на нещо наистина ставам арогантен!
Само виждте че не само аз мисля така...много хора го осъзнават по един или друг начин и причина осъзнайте се и вие!!

х
02-15-2006, 08:26
сички се превъзнасят, изведнъж сички почват да се обичат, да копуват подаръци и да мислят за половинката си, и така нататък...не остана ли у вас поне малко патриотизъм...не ви ли дразнат поне малко лайната дето идват от запад? Не ви ли писна да поддражавате на някой? Не ви ли писна да се прайте на такива каквито не сте? Какво подяволите ви кефи в аканите, бозави американски "традиции" и манталитет (обикновенно те усират сичко)? Не смятате ли че България си има достатъчно собсвена култура съответно празници? Не смятате ли че ще е много по хубаво да си запазим собсвените традиции и култура вместо да се правим и да имитираме нечии други? Аз мисля че православното християнство е една много хубава форма на християнството и си има достатъчно топли и весели празници...


2. Подяволите защо ви трябва специален ден за да обичате и да изразите любовта си към половинката и пак, ПОДАВОЛИТЕ!! Ако обичате някой истински всеки ден в повод за подаръци, обяснения в любов и любовни изненади.....няма ли да е много по яко ей така някой си случаен ден да да се сетиш и даподготвиш изненада на гаджето без никаква причина и повод, просто ей така защото го/я обичаш много...и да кажеш нещо от сорта на "днес ще е нашият ден на любовта" ...според мен така ще се почувства 8907249 пъти по-обичан/а и след най бесната валентинка, подарък и въобще прекаран ден на "свети валентин"...
Супер дебилско е как около тоя ден секи се е затърсил за гадже, как секи се сеща за другия и т.н. и за кфо това...щото сички го правят и да не останеш по назад...защото на най-добрата ти приятелка и подарили огромен плюшен мечок а на теб нищо, ако гаджето не ти подари нещо на свти валентин аууууууууууууу трагдеия, ад, апокалипсис!! На всичките ти приятелки гаджетата са им подарили нещо и са им направили "изненада" а на теб нищо край...самоубииство! Няма ли да ви е по яко да натриете носа на приателките ви като им кажете как гаджето ви ей така се е сетило без причина за вас и ви е накрало да се почувтсвате обичани и сте си прекарали суперски ден.... Аз бих се разсърдил ако точно на свети валентин някой се сети за мене и ше го попитам "защо не се сети някой друг път за мен" Аз не искам да бъда част от тоя цинизъм!!!
Аз лично мисля че трябва да се положат някакви усилия и да се запази Българската култура...за съжаление е малко трудно да обясниш на 14 годиншнен/а покльо и пикла какво е култура, ценности на една нация, религия и прочие....всеки е хукнал без да мисли без за секунда да се замисли колко е тъп отстрани...това само доказва че младото поколение е един боклук! От тая страна няма да остане капка културно наследство...сега поне се намира за какво да се гордеем все още има за какво...обаче и тея неща и тях ги отепват най-нагло...
Замислете се бе хора...бъдете оригинални, поне малко ако се уважавате ще разберете че това на което се кефите и държите не струва една пукната стотинка!!
Има за какво да се замислите изброих ви две доста сериозни причини има и още не съм ли прав подяволите??




tuk nestava v1pros za patriotiz1m! ne e nujno da citira6 dqdo si! toi 6e si umre s tiq razbiraniq! daskala ti po istoriq s16to! ako sledvame tazi logika praznici nqma da ima! za6toto nie sme b1lgari i za nas e da se naqde6 i da se napie6! taka e o6te ot 681!


2. nqma ni6to lo6o v tova da si na 14! tova ne te pravi pikla ili piklio [-X ! naprotiv, tova e edna prekrasna v1zrast za koqto pove4eto hora si spomnqt s omilenie :roll: . ako ti na tazi v1zrast si imal problemi s b1brecite i si se napikaval, da tova e #-o ! ti si bil piklio, a ne vsi4ki na 14 :smt019 ! pove4eto nora na 1-2 god zapo4vat da se u4at da kazvat koga imat pi6, a na 14 ve4e hodqt sami :-D \:D/
a otnosno praznika...i za maikite si se se6tame samo na 8 mart, semeistvata se sabirame samo na koleda, i velikden, na nova godina s priqteli...da se otre4em ot praznicite izob6to a? za kakvo sa ni?
dobre kato imame praznici se se6tame 1 v godinata, d zamislq6 li se 4e ako gi nqma6e tiq praznici i za 1 den nqma6e da se se6tame!...

vpro4em kato si golqm tradicionalist, znae6 li 4e nova godina e ezi4eski praznik(idva ot praznika kalende), a koleda se kazva taka, za6toto se koli praseto togava- koleda-ot klane!

ako nqkoi ima jelanie da se opitA da me uspori evala! no mislq 4e razni6tih ve4e vsi4ko \:D/

bezmilostnata
02-15-2006, 17:04
Евала =D> =D> =D>