PDA

View Full Version : Разделяне на двама души или темата за щастието...



Човечето
02-12-2006, 09:59
Здравейте, първо искам да кажа, че тази тема я пускам за дискусия и се надявам да няма лични нападки и обиди! Много ми е интересно да погледнем въпроса под малко по различен ъгъл - като го свържем с щастието на човека. Видях че има тема за разделяне на гаджета (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=29549) и там почти всички сте написали твърдо не, което изобщо не го вярвам!

Нека да дадем пример за да може да си представим определена ситуация: хипотетично аз съм влюбен в момиче, което си има гадже... Значи се образува триъгълник и винаги един от тримата трябва да страда - това е неизбежно! Добре де, защо трябва да съм аз??? Нека да е другото момче! Егоистично? - ДА, но егоистите успяват най-добре на тоя свят! Висшата цел на всеки човек е щастието, обаче всеки сам трябва да гони тази цел. Ако аз не си преслевам щастието никой няма да го преследва заради мен! И ето разделям ги защото искам това момиче, защото искам да съм щастлив! Сеге ще кажете, че ще съм щаслтлив на гърба на чуждото нещастие! Добре, нека да ги оставя заедно, НО по този начи аз се наранявам сам себе си - това е доста мазохистично, и за кво? - за да е щастилв някой друг! Значи аз се жертвам заради друг човек! "Обичай себе си, за да те обичат и другите" - това значи да си мисля първо за себе си, после за другите! "В любовта и на война всичко е позволено" - това няма да го коментирам, само говори за себе си! Защо трябва аз да съм нещастен, за да може опонента ми да е щастлив (опонен за сърцето на момичето)??? В днешно време, когато всеки един гледа да прецака другия би трябвало да сме повече егоисти, отколкото филантропи!

Интересно ми е да чуя вашите мнения по въпроса! И нека всеки чесно, ама ЧЕСНО да си кажи сега дали би постъпил така или не? Защото егоизма е присъщ на всички хора!

МИР

miloto_girl_4e
02-12-2006, 10:41
хъх... едно момче така раздели мен и бившето ми гадже с което ходехме супер сериозно..
макар,че познаваше гаджето ми имаше наглостта да почне да ме сваля,а аз глупачката му се поддадох и скъсах с моя .. но после осъзнах,че не съм щастлива с това момче и го скъсах,просто,защото не си заслужава да се занимавам с такъв човек,а и при положение,че не го харесвам ..
и от цялата шибана история аз страдам най-много,точно,защото това момче беше нагло и нахално .. и като,че ли от цялата ситуация то страда най-малко... колко тъпо... :roll:

`Death`Whore`
02-12-2006, 10:45
Може и да си прав, но аз подкрепям мнението, че докато са заедно двама души, никой няма право да се бърка. Ако този, който харесвам, ме харесва, ще скъса с другия и ще си излее чувствата пред мен. Ако го направи, докато ходят, е селска постъпка, просто за да не падне от два стола за Земята. Не става въпрос за това кой ще страда, а за истинското значение на думата "гадже".

DimmuBorgir
02-12-2006, 10:50
Аз не съм го правил, не мисля и няма да го направя никога... Дори, ако трябва да дам нещо скъпо няма да го направя... [-X

Dr. Kazimbutt
02-12-2006, 10:50
Здравейте, първо искам да кажа, че тази тема я пускам за дискусия и се надявам да няма лични нападки и обиди! Много ми е интересно да погледнем въпроса под малко по различен ъгъл - като го свържем с щастието на човека. Видях че има тема за разделяне на гаджета (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=29549) и там почти всички сте написали твърдо не, което изобщо не го вярвам!

Нека да дадем пример за да може да си представим определена ситуация: хипотетично аз съм влюбен в момиче, което си има гадже... Значи се образува триъгълник и винаги един от тримата трябва да страда - това е неизбежно! Добре де, защо трябва да съм аз??? Нека да е другото момче! Егоистично? - ДА, но егоистите успяват най-добре на тоя свят! Висшата цел на всеки човек е щастието, обаче всеки сам трябва да гони тази цел. Ако аз не си преслевам щастието никой няма да го преследва заради мен! И ето разделям ги защото искам това момиче, защото искам да съм щастлив! Сеге ще кажете, че ще съм щаслтлив на гърба на чуждото нещастие! Добре, нека да ги оставя заедно, НО по този начи аз се наранявам сам себе си - това е доста мазохистично, и за кво? - за да е щастилв някой друг! Значи аз се жертвам заради друг човек! "Обичай себе си, за да те обичат и другите" - това значи да си мисля първо за себе си, после за другите! "В любовта и на война всичко е позволено" - това няма да го коментирам, само говори за себе си! Защо трябва аз да съм нещастен, за да може опонента ми да е щастлив (опонен за сърцето на момичето)??? В днешно време, когато всеки един гледа да прецака другия би трябвало да сме повече егоисти, отколкото филантропи!

Интересно ми е да чуя вашите мнения по въпроса! И нека всеки чесно, ама ЧЕСНО да си кажи сега дали би постъпил така или не? Защото егоизма е присъщ на всички хора!

МИР
Няма да те лъжа - много си прост. Според тебе всеки трябва да мисли за себе си. Това е най-голямата тъпотия - да разделиш две гаджета. Не трябва да се бъркаш в личния живот на другиче хора, това знаеш ли го?

Worthless
02-12-2006, 10:54
там вече казах защо не го правя...
никоя не съм, че да разделям двама души, които се обичат. както аз не искам някой да ми отнема любовта, така и никой не иска аз(или някой друг) да отнема неговата. и пак казвам - ако обичаш наистина един човек ще искаш най-доброто за него. а след като той/тя е преценил/а, че за него/нея това е най-доброто просто трябва да се примириш. а и като ги разделиш... ти ще живееш във една безкрайна лъжа. ОК, да приемем, че хуква след теб... и какво се получава в един момент? той/тя още обича бившият/бившата и докато е с теб мисли за него/нея...
изпадала съм в такава ситуация (в сми момчето, което обичам да е с друга) и просто знаех, че много я обича... защо да му разрушавам щастието? не искам това да ми тежи и да се питам всеки път "добре де, той сега е с мен, а дали все още не обича нея?"

LadyDi
02-12-2006, 10:55
хъх... едно момче така раздели мен и бившето ми гадже с което ходехме супер сериозно..
макар,че познаваше гаджето ми имаше наглостта да почне да ме сваля,а аз глупачката му се поддадох и скъсах с моя .. но после осъзнах,че не съм щастлива с това момче и го скъсах,просто,защото не си заслужава да се занимавам с такъв човек,а и при положение,че не го харесвам ..
и от цялата шибана история аз страдам най-много,точно,защото това момче беше нагло и нахално .. и като,че ли от цялата ситуация то страда най-малко... колко тъпо... :roll:

Не си права. Не можеш да го обвиняваш, че той ви е разделил, щом ти си се ПОДДАЛА. Това означава, че не си обичала бившия си достатъчно, а не че новият е нагъл и нахален. Той е преследвал интереса си. Ти си виновна, че си се поддала.

`Death`Whore`
02-12-2006, 10:57
хъх... едно момче така раздели мен и бившето ми гадже с което ходехме супер сериозно..
макар,че познаваше гаджето ми имаше наглостта да почне да ме сваля,а аз глупачката му се поддадох и скъсах с моя .. но после осъзнах,че не съм щастлива с това момче и го скъсах,просто,защото не си заслужава да се занимавам с такъв човек,а и при положение,че не го харесвам ..
и от цялата шибана история аз страдам най-много,точно,защото това момче беше нагло и нахално .. и като,че ли от цялата ситуация то страда най-малко... колко тъпо... :roll:
1. Не сте ходили сериозно.
2. Не си го обичала.

bad_baby_girl
02-12-2006, 11:07
там вече казах защо не го правя...
никоя не съм, че да разделям двама души, които се обичат. както аз не искам някой да ми отнема любовта, така и никой не иска аз(или някой друг) да отнема неговата. и пак казвам - ако обичаш наистина един човек ще искаш най-доброто за него. а след като той/тя е преценил/а, че за него/нея това е най-доброто просто трябва да се примириш. а и като ги разделиш... ти ще живееш във една безкрайна лъжа. ОК, да приемем, че хуква след теб... и какво се получава в един момент? той/тя още обича бившият/бившата и докато е с теб мисли за него/нея...
изпадала съм в такава ситуация (в сми момчето, което обичам да е с друга) и просто знаех, че много я
обича... защо да му разрушавам щастието? не искам това да ми тежи и да се питам всеки път "добре де, той сега е с мен, а дали все още не обича нея?"

emi tva e nai-to4noto i napalno savpada s moeto!Za6toto ako obi4a6 istinski 6te misli6 parvo za drugiq posle za sebe si!

miloto_girl_4e
02-12-2006, 11:24
хъх... едно момче така раздели мен и бившето ми гадже с което ходехме супер сериозно..
макар,че познаваше гаджето ми имаше наглостта да почне да ме сваля,а аз глупачката му се поддадох и скъсах с моя .. но после осъзнах,че не съм щастлива с това момче и го скъсах,просто,защото не си заслужава да се занимавам с такъв човек,а и при положение,че не го харесвам ..
и от цялата шибана история аз страдам най-много,точно,защото това момче беше нагло и нахално .. и като,че ли от цялата ситуация то страда най-малко... колко тъпо... :roll:
1. Не сте ходили сериозно.
2. Не си го обичала.


1. наистина ходехме сериозно
2. обичах го и продължавам да го обичам :!:

да,знам,че и аз съм си виновна,но просто връзката ни беше... може би някакси в криза,защото все пак .. толкова време заедно и .. знам ли,бяхме си омръзнали и това момче дойде когато връзката ни беше уязвима.. но повярвайте ми наистина го обичах .. просто се.. обърках и подведох.. :?

Death^Forever
02-12-2006, 11:59
Какви са тези глупости за егоизма, по този начин нищо не можеш да постигнеш, ставаш един нечовек, а и мисля, че момичето играе много важна роля тук, защото ако тя не те обича каузата е безнадеждно изгубена и глупава. Излиза, че тя е един парцал, който се размятква насам-натам, според егоистите, които движат всичко - какъв тъпизъм само!
Примерът на miloto_girl-4e е достатъчно подходящ. Когато попаднеш в такъв триъгълник, ако наистина обичаш съответното момиче/момче не би трябвало и за миг да си помисляш да разваляш неговото щастие, за да си щастлив самия ти, това просто не е истинска Любов...

TARAN4O
02-12-2006, 12:38
Аз лично в никакъв случай няма да разделя 2 гаджета.


Сега относно тоз който мисли 1-во за себе си.Човече да кажем, че хипотетично си разделил момичето с гаджето й.И ти много я обичаш(нали затова си ги раздилил)и изведнъж от някаде пристига някакъв който като тебе мисли 1-во за себе си и ви разделя.Как ще приемеш ситуацията ???
Преди да правиш нещо при което потърпевшия няма да си ти се постави на мястото на потърпевшия!!!!
Това е мойто хипотетично мнение :wink:

He3HauKa
02-12-2006, 13:24
Ami az nqma da kaja che nikoga ne bih go napravila ,zashtoto Nikoga ne kazvai nikoga :!: Az sam izpadala v situaciq momiche da se opitva da me razdeli s priqtelq mi no za shtastie ne uspq zashtoto toi me obichashe i reshi da ostane s men :!: Ako dvama dushi se obichat kakvoto i da pravish te nqam da se razdelqt,i otnovo shte stradash ti ](*,) Za tova mislq che ako izpadna v podobna situaciq bih ostavila neshtata da se razvivat kakto e pisano ,zashtoto dori i da napravq mrasno to shte mi se varne taka che... :-#

Absconding
02-12-2006, 13:25
Значи аз съм съгласна с гледната точка на "егоистът" дето е пуснал темата, но до няква степен. Много важно е да си егоист в определени моменти - това си е така. Но в никакъв случай не бива да си егоист във връзките. Самата връзка предполага това да мислиш първо за другия, а после за теб. Даваш-взимаш, взимаш-даваш... не може да гледаш само да взимаш, да взимаш.. това не е връзка.

По темата за разделянето. Аз никога не съм го правила и не мога да го направя. Просто давам на момчето да разбере какво изпитвам към него, пък от там нататък той сам си преценява какво да прави. На сила хубост не става. Ако той харесва повече нея, значи си остава с нея. В такава ситуация решаващият фактор не съм аз и съответно нямам думата. Между другото тук е мястото да вмъкна, че подхождате прекалено лекомислено към това т.нар. "разделяне на гаджета". При една истинска, здрава и пълна с доверие връзка, не можеш току така да разделиш двама човека. Вие говорите за това разделяне все едно всеки може да раздели всеки. Пък и тук пак важи това, че "каквото повикало,такова се обадило", а на мен лично не ми се ще някой да ме разделя с приятеля ми.

А за тази случка дето той бил "нагал и нахален" и ги разделил. Защо го обвиняваш него като ти си била тази, която се е поддала!? В случая ти си била решаващият фактор и си решила. Това, че решението ти е било грешно.. вината е само твоя, защото ТИ си се подвела.

обич....
02-13-2006, 11:12
"аз никога не бих го направил/а"....говорите така само защото не сте попадали в такава ситуация...Когато обичаш истински някого,пък бил той и с друг/а,започваш да мислиш по различен начин.......
няма да го разберете,ако не ви дойде до главата

Човечето
02-13-2006, 21:15
Много се радвам, че се оформи някаква дискусия, с различни мнения!

Според мен ако двама души се обичат, нищо, ама нищо не би могло да ги раздели! А пък ако те се поддадат на външна намеса, значи че нещо куца при тях и чувствата не са истински и така или иначе тази връзка ще свърши някога! Значи едно такова действие би било полезно, независимо какво би последвало от него - в първия случай връзката на двамата влюбени се заздравява(макар че третия човек си остава нещастен, ама в този случай е неизбежно) и те стават още по-сплотени, във втория вариант те двамат скъсват(което значи че няма кой знае какво ценостно между тях) и третия човек има някакъв шанс...

Разбира се, че най-гадната роля в този триъгълник има правия ъгъл - момичето(момчето), което се намира между двамата(гаджето и разделящия)! Но не мисля, че тя(той) е в ролята на "парцал, размятан насам-натам от егоистите"! Както написах по нагоре в подобна ситуация няма лоша страна - следователно няма и "парцали"...

А относно за това, че някой друг може да направо това с мен... Да се опита да ме раздели с гаджето ми - еми ако стане ще разбера, че няма здрави чувства между нас, които да издържат на такава атака, следователно няма смисъл от такава връзка!


Значи аз съм съгласна с гледната точка на "егоистът" дето е пуснал темата, но до няква степен. Много важно е да си егоист в определени моменти - това си е така. Но в никакъв случай не бива да си егоист във връзките. Самата връзка предполага това да мислиш първо за другия, а после за теб. Даваш-взимаш, взимаш-даваш... не може да гледаш само да взимаш, да взимаш.. това не е връзка.


Лошо е да бъдеш егоист в една връзка - ДА, лошо е!!! Напълно съм съгласен с това че една връзка се гради на принципа "даваш-взимаш, взимаш-даваш"! Но това важи за отношенията в една връзка(между двамата) - там егоизма е изключен! Тук говорим за егоизъм отстрани на една връзка! Все пак третия човек няма отношения в тази връзка... Така че тук става дума за друг вид егоизъм!

Човечето
02-13-2006, 21:20
"аз никога не бих го направил/а"....говорите така само защото не сте попадали в такава ситуация...Когато обичаш истински някого,пък бил той и с друг/а,започваш да мислиш по различен начин.......
няма да го разберете,ако не ви дойде до главата

Абсолютно вярно! Мисля че никой от тези, които твърдят, че няма да направят подобно нещо просто не им се е случвало да попадат в подобна ситуация... Когато имаш силни чувства не се знае на какво си способен...

Пожелавам ви никога да не ви се случва такова нещо за да не си поставяте този въпрос на главата, а само да го разисквате по форумите!

CpecaH
02-13-2006, 21:24
Не бих ги разделил ... ако момичето избере мен пред другият , това ще е сладка победа ! Тя сама ще е взела това решение ! Искам само човекът който харесвам / обичам / да е щаслив !

Confusion
02-13-2006, 21:51
БЪДИ ЕГОИСТ !!!
С приятелката ми ме раздели нейният бивш приятел.Аз я Обичам ужасно много и тя ме обича.Но той успя да и промие мозъка по някакъв начин, така че тя да стигне до извода: Обичам двама ви, но него май явно го обичам все още и то прекалено много. Беше трудно началото между нас защото се познаваме от много години и това нямаше как да се случи между нас ако и 2мата не го искахме наистона много, а не просто поредната лекомислена забежка.
ИЗВОД: ЕГОИСТИТЕ май получават в крайна сметка, това което искат, не им пука на тях как са го получили. :x

Absconding
02-14-2006, 21:39
Значи аз съм съгласна с гледната точка на "егоистът" дето е пуснал темата, но до няква степен. Много важно е да си егоист в определени моменти - това си е така. Но в никакъв случай не бива да си егоист във връзките. Самата връзка предполага това да мислиш първо за другия, а после за теб. Даваш-взимаш, взимаш-даваш... не може да гледаш само да взимаш, да взимаш.. това не е връзка.


Лошо е да бъдеш егоист в една връзка - ДА, лошо е!!! Напълно съм съгласен с това че една връзка се гради на принципа "даваш-взимаш, взимаш-даваш"! Но това важи за отношенията в една връзка(между двамата) - там егоизма е изключен! Тук говорим за егоизъм отстрани на една връзка! Все пак третия човек няма отношения в тази връзка... Така че тук става дума за друг вид егоизъм!

Мдам, мдам! Съгласна съм на 100%. За егоизмът от страни на връзката съм "ЗА" .. надявам се правилно сте ме разбрали.

`Death`Whore`
02-14-2006, 21:40
Третият няма отношения във връзката, но иска да развали отношенията им!

Pick-up Artist
02-14-2006, 21:45
Човечето

Първият мъж в този форум, в чийто постове не намерих нито една глупост. Напълно съм съгласен с теб, и ти желая много успехи в личния живот.

Това беше първият въпрос, който стоеше пред мен когато реших да променя любовния си живот, и с твоя начин на мислене съм бил с десетки жени, и съм щастлив.

Успехи!

02-20-2006, 19:36
БЪДИ ЕГОИСТ !!!
С приятелката ми ме раздели нейният бивш приятел.Аз я Обичам ужасно много и тя ме обича.Но той успя да и промие мозъка по някакъв начин, така че тя да стигне до извода: Обичам двама ви, но него май явно го обичам все още и то прекалено много. Беше трудно началото между нас защото се познаваме от много години и това нямаше как да се случи между нас ако и 2мата не го искахме наистона много, а не просто поредната лекомислена забежка.
ИЗВОД: ЕГОИСТИТЕ май получават в крайна сметка, това което искат, не им пука на тях как са го получили. :x

Много вярно! Егоистите винаги са по-напред от другите! Пък и в днешно време да си моралист е на загуба! Всеки трябва да мисли за себе си първо и после за другите! Тия които мислят за другите първо, винаги губят! Гадно ама истина!

sexy_macka
02-20-2006, 19:38
chesno kazano as bih go napravila,no samo za momcheto,koeto bezumno obicham...za nego sm gotova na VSICHKO !!! (makar da znam he nikoga nqma da bude moi otnovo) :smt010

sexy_macka
02-20-2006, 19:39
m/u drugoto v takiva sluchai ponqkoga s enalaga da budem egoisti,osobenno kogato stava duma za GoLqmaTa Liubov !!!