PDA

View Full Version : Психолог?!



air_soul
02-13-2006, 21:41
Не съм много убедена, дали темата е за този раздел, но...
Та въпросът ми е как сте настроени към посещенията при психолог, работат на психолога с пациента, приемате ли го като нещо нормално,нещо нормално, за което не е задължително по-дълбока психическа травма и Вие бихте ли посещавали някой ден, пък било и само, за да има някой страничен човек, на който да споделите проблемите си и да намерите спокойствие в забързания ритъм на времето.

п.п Надявам се правите разликата между психолог и психотерапевт!

Притесненото човече
02-13-2006, 22:06
Ами защо не? Смисъл ако човек има необходимост да разреши проблем с помоща на психолог не мисля, че има проблем. Въпрос на избор! :D

RoyTheReaper
02-13-2006, 22:21
hodeneto na psiholog e dosta polezno. primerno ako ima6 nqkav "teenproblem" e po-dobre da ida6 na psiholog otkolkoto da pi6e6 tuk.

kato bqh mlad otidohme s na6te i te poneje me darjaha dosta izkuso psiholojkata: "Kvoi tva 10:30? Q da go puskate do 11:30!" =D>

edinstveniq problem e 4e e malko skupo.

TiA_MaRiA
02-14-2006, 02:07
mislq 4e e hubavo da se pose6tava psiholog, vseki ima momenti v koito trqbva da pogovori s nqkoi, no ne vijda okolo sebe si podhodq6tiq 4ovek, vqrno e vseki spodelq s priqtelite i iska suvet ot tqh, no ot edna strana priqtelite sa pristrastni ot druga ne vinagi mogat da te razberat

Eleonora
02-14-2006, 08:22
Ami az sum hodila na psiholog i niama ni6to lo6o.
Sami si pravete izvodite 6tom v Amerika horata hodat poniakoga dori ot samota.Vseki moje da otide,dori samo na profilakti4en pregled :wink:

miloto_girl_4e
02-14-2006, 09:51
оо,да си призная аз направо си мечтая да отида някой ден на психолог..
срещу мен да седи квалифициран в тази област човек,който да може да вникне добре в проблемите ми,да ме успокои,да ми обясни положението,а не аз
да си блъскам главата и да не мога да разбера
ситуацията..
а да.. то аз мисля да ставам психоложка де.. :wink:
ще видим дали ще реализирам тази своя мечта :D

02-14-2006, 11:07
Мисля че няма нищо лошо в това да отидеш да психолог. Не съм ходила,но ако имам някакъв проблем бих отишла :wink:

pipi`e`golqma
02-14-2006, 11:08
Мисля че няма нищо лошо в това да отидеш да психолог. Не съм ходила,но ако имам някакъв проблем бих отишла :wink:
Аз бях :smt016 :smt016

DimmuBorgir
02-14-2006, 16:47
Е, че яко е много ясно, въпреки че никога не съм ходил и не ми се е налагало, иначе си приемам психолога, като един вид... приятел :) Така или иначе ако имам проблем ще се наложи да споделя с някого, защото когато аз имам проблем споделям с първия човек когото видя(трябва да ми е доста близък) :) Така че не бих отказал да отида някога...

teenkopele
02-14-2006, 21:04
Въпрос на личен избор. :)

air_soul
02-14-2006, 22:40
Питам,защото съм убедене, че това е, което искам да работя един ден и исках просто да видя мнението на младите хора по този въпрос...
мерси за мненията

02-15-2006, 01:05
Бахти маркетинговото изследване на пазара майна. Планиране и прогнозиране! Ти добре си проучваш това което искаш да учиш. Я вземи запиши една икономика! Може да съставиш и едно Емпирично Социологическо Изследване по въпроса! Та значи има много пари в психологията в БГ, особено като се налага западния модел(всяка институция поне по 2 психолога) и т.н. За мен психолозите са папагали, още повече че всичко винаги опира до Фройд, който и вие сами можете да прочетете!

air_soul
02-15-2006, 11:46
Бахти маркетинговото изследване на пазара майна. Планиране и прогнозиране! Ти добре си проучваш това което искаш да учиш. Я вземи запиши една икономика! Може да съставиш и едно Емпирично Социологическо Изследване по въпроса! Та значи има много пари в психологията в БГ, особено като се налага западния модел(всяка институция поне по 2 психолога) и т.н. За мен психолозите са папагали, още повече че всичко винаги опира до Фройд, който и вие сами можете да прочетете!
специално за така настроените хора пуснах тази тема...не мисля, че един човек, който е наясно с психологията като наука би пуснал подобно мнение...
все пак не ме интересува, колко пари ще се вадят...това ми е на сърцето и точка, но ми беше интересно колко хора са на същото мнение като теб!

02-16-2006, 01:16
Ti kato si tolkova naqsno za6to izob6to zadava6 vaprosi vav foruma. 4oveka pravilno kazva 4e vsi4ko e Froidizam, az samo 6te dopalnq o6te 2 imena - Erih From, Fridrih Zonba. Tova e specialnost, koqto se razviva v BG, no ne mislq 4e 6te stigne do nqkade! Az u4a vav VTU(Veliko Tarnovskiq) psihologiq i ve4e sam naqsno 4e tova e glupava specialnost, koqto e neprilojima nikade. A vsi4ki drugi u4at po 1-2 semestara psihologii(specializirani), koito sa napalno dostata4ni za usvoqvaneto na nujnite detaili i uprajnqvaneto na ka4estvena profesiq, sa4etana s psihologi4eski elementi. Posta na tozi gost mi pokazva 4e veroqtno toi u4i ikonomika, i podlaga pove4eto hora na situacionen podhod s cel nalagane temperamenta i mnenieto mu nad drugiq. Extroverten tip, veroqten holerik, potrebnost ot vlast i veroqtno sreden socialen status, ograni4ava6t donqkade potrebnostite mu. Mnogo e priqtno da analizira6 horata... no bezmisleno. Ve4e mi e navik!!!

Oyamoto
02-16-2006, 01:43
Като имаш проблеми с психиката ей го къде е - само на 4три километра :lol: .

^miss_f^{p}
02-16-2006, 17:18
takova...zna4i moje bi moeto mnenie 6te se pripokrie s ostanalite...no..vse pak..zna4i ...spored men v tova da poseti6 psiholog nqma absolutno ni6to lo6o....naprotiv samo bi ti pomognalo...prosto 4ovek s kogoto moje6 da spodeli6 problemite si...bez da te yprekva v kakvoto i da e bilo...da te obvinqva..i da ti kazva netrqbva6e da pravi6 tova i onova...za6toto taka obiknoveni reagiram primerno priqtelite ti..kogato im kaje6 kakvo se e slu4ilo...e ne vinagi...no mislq 4e pri psiholog tova nqma da stane i ti e v edin kato plus....taka 4e tvardo DA za pose6teniqta pri psiholog....li4no az sa6to bih oti6la...nqma ni6to lo6o v tva....samo moje da ti pomogne...:))