PDA

View Full Version : kruvno



ge4o
02-15-2006, 11:25
Zdraveite taq sutrin bqh na voenna komisiq [ ne be6e stra6no kakto nqkoi kazvat.. dori be6e adski zabavno ] kazaha mi 4e imam visoko kruvno dolnata mi liniq [ mai taka se kazva ] e mnogo visoka i utre pak sam na izlsedvaniq za kruvnoto.. 6te kajite li kvo moje da stani ot tova kruvno :smt017

Master_88
02-15-2006, 11:44
Ако кръвното не ти е в рамките на нормалното може да те освободят от военна служба или поне да те отложат

02-15-2006, 12:12
тревата сваля кръвното :-D , ама преди вси4ко горната граница, така 4е в твоя слу4ай може да не ти помогне..

а кафето вдига кръвното. Ако преди комисията си пил кафе, може и от това да е било

InSOMnIAaa
02-15-2006, 12:42
ot sladko i kafe se diga pak za druo ne znam i trevata svalq :P

ImaNewbie
02-15-2006, 13:47
Zdraveite taq sutrin bqh na voenna komisiq [ ne be6e stra6no kakto nqkoi kazvat.. dori be6e adski zabavno ] kazaha mi 4e imam visoko kruvno dolnata mi liniq [ mai taka se kazva ] e mnogo visoka i utre pak sam na izlsedvaniq za kruvnoto.. 6te kajite li kvo moje da stani ot tova kruvno :smt017
мене освен че долната ми граница е много висока и горната също ми е много висока,заболяването ако се сетя как се казва може и да ти кажа ама не храни надежди :)отвреме навреме ме цепи главата,световъртеж много рядко и само сутрин и горе долу тфа е :) ама ти си свиркай,не е болка са умиране или поне аз още шавам :)

DrSmurph
02-15-2006, 13:54
Високото кръвно (хипертония) винаги е повод за основателно притеснение. Щом го имаш е добре да направиш необходимите изследвания за самия теб. Проблемите които може да предизвика подобно кръвно могат да са: Бъбречни, очни, мозъчни и сърдечни като няма да се спирам подробно на тях. Заболяването е бич на сегашното хилядолетие. Проблема е сериозен и следва да му обърнеш нужното внимание. Сподели с родителите си за проблема и изяснете причината. Може да не се касае за нещо сериозно, но такова заболяване на твоята възраст не е хубаво да имаш!

ImaNewbie
02-15-2006, 13:56
а да е,хипертония,тенк ю :)
ама дай ся да не се плашим преди 2 години ми го откриха тфа нещо и не се чувствам много бичуван :)
БТВ как му определи възрастта?

ge4o
02-15-2006, 15:22
mi ot alokohola moje li da se digni kruvnoto/...6toto sno6ti be6e praznik i malko bliznah vodka i vino da ne e ot tova i az se pak sam pulen !! [-X

ImaNewbie
02-15-2006, 16:07
ако въпроса беше към мене - сори но не съм си мерил кръвното като съм под градус най-малкото щото ми се прецака нещо техниката :)
ама иначе тфа че си с поечко килца нещо с пиенето не мога да го свържа,виж с високото кръвно връзка има или поне така твърди кардиоложката ми :) да не съм наддавал много,така ми вика,начи сигурно не е за препоръчване

DrSmurph
02-15-2006, 16:08
БТВ как му определи възрастта?

BTW по военната комисия!
А аз мисля, че не съм казал че проблемите идват веднага. Те се появяват като следствие след години изкарани с високо налягане, което не е контролирано и лекувано.

ImaNewbie
02-15-2006, 16:10
БТВ как му определи възрастта?

BTW po voennata komisia!
еее кой ти гледа такива подробности

DrSmurph
02-15-2006, 16:12
Е аз обикновенно гледам
:)

ImaNewbie
02-15-2006, 16:15
ех ти убаво си видял ама я виж ся тфа

mi ot alokohola moje li da se digni kruvnoto/
и кажи щото и на мене ми е интересно :)

DrSmurph
02-15-2006, 20:47
Обикновенно умерената употреба на алкохол понижава стойностите на кръвното. Не говоря за случаи над 50 100 гр. Алкохола като цяло действа съдоразширяващо, което естествено оказва влияние и на стойностите на КН.
Свинщините в пиенето никога не дават добри резултати за нито един от органите ни!
А относно наднорменото тегло - това е първата и основна причина за високото ти кръвно!