PDA

View Full Version : Мoderated:Как се прави канал в IRC?



02-15-2006, 19:35
Ще ми кажете ли по-подробно как да си направя канал в IRC и как да го регистрирам или ако можете да ми дадете някъкъв сайт.

Предварително благодаря!

Moderated by Tiffany
по точка 7 от правилника.

02-15-2006, 19:50
Еми първо трябва да имаш ник, който е минал 6 месеца (демек да е регнат преди 6 месеца). После влизаш в канала (който е нерегистриран ест.) с тоя ник, дето е минал 6 месеца; винаги когато влезеш в нерегистриран канал получаваш оп (@). След като вече имаш оп пишеш /msg cs reg #kanal pass1 pass2 . Pass1 използваш, за да се индетифицираш като притежател/ка на канала ако си с друг ник, а не с този, с който си бил/а докато си регвал/а канала. Pass2 или още PermPass е паролата, която не можеш да сменяш (за разлика от първата). С помощта на ПермПас можеш да сменяш първата. Т.е. трябва да си помниш най-вече ПермПас-а. След като регнеш канала дай /msg cs help set . Разгледай какво можеш да си направиш на канала и си го оправи нали. После можеш да си оправиш левелите (/msg cs level list , но не съм сигурна дали беше така командата) .. след това вече enjoy \/

cannabinoid
02-15-2006, 21:20
/msg cs PLS regni mi kanal che nqma #irchelp :|

02-16-2006, 15:23
Не е задължително ника ти да е минал 6 месеца.Аз имам около 20 ника :lol: .Регистрирала съм горе долу и толкова канала на приятели и даже на непознати с нови новенички никчето още топли.Аз когато ис направих първия канал ника ми беше на една седмица.
Та така.Регваш канала.Не е нужно 2 паса.МОже и само един.По-лесно е.Вярно няма да можеш да го сменяш ама какво от това.И сега ти трябва CS и SS.Ето ги командите:
/msg cs set #channel guard on - за Chan Serv
/msg ss join #channel
Т'ва е основното.

Fena
02-16-2006, 19:56
Зависи Hybryd-а на сървъра как е компилиран. В UniBG ти трябват 6 месеца наистина, докато в ShakeIT можеш да регистрираш веднага.