PDA

View Full Version : Моля не ме нападайте..за постинор



02-16-2006, 23:05
Значи,искамда ви помоля първо да ми отговорите,знам че въпроса ми е тъп и вече има над 47987 такива,но предполагам ще разберете че съм в някаква луда паника...
Първо..Всеки път го правя с приятелят ми с презерватив не е имало случай,когато да не сме го правили без..
Но днеска не знам и аз какво стана но се скъса презерватива..Не взимаме някакви измислени от по 20-30 стотинки а използваме LIFESTYLES,но просто се случи..
И като видяхме,че е скъсан презерватива тои отиде и купи постинор и пих двете хапчета едно след друго 45 минути след акта...
Та въпроса ми е каква е вероятността да съм бременна..това е 15тият ден от цикълът ми,но подчертавам,че е много нередовен и закъснява с по 5-6-7 дена ..
Моля ви отговорете ми,знам че е тъп въпроса ,но се нуждая от малко успокоение :)

02-17-2006, 06:30
здр абсолутно те разбирам относно притеснението щщот на мен още първия път ми се случи и аз ги пих тия хапчета може би след около 1 час двете едно след друго и не сам бременна в80%от случаите помагат споко :D

the____
02-17-2006, 06:58
в80%от случаите помагат споко 98%

terry
02-17-2006, 07:14
otidi na ginekolog za da si 100% sigurna 4e ne si! spored men ne si za6toto i na men mi e zakusnqvalo i to dosta blizo 2 meseca no.... ne sam bremenna. no ako ne si sigurna otidi na ginekolog nqma da sburka6

val4o89
02-17-2006, 07:14
Здрасти,нямам си и на представа какво да правиш.

i'm so excited!
02-17-2006, 08:08
еми кво да ти кажа, случват се и такива неща по някой път.. няма за кво да се паникьосваш щом си взела постинор. ни взе пак тва е силен хормонален препарат, така че е възможно да ти се пообърка малко цикъла..

BE_MINE
02-17-2006, 11:40
ами мили4ка кофти е, стрес голям....ло6ото е 4е казва6 4е си пила таблетките една след друга, а втората таблетка трябва да се пие между 12 и 16 4аса след първата...незнам купи си тест или ходи на лекар! нямам си и на идея какво може да предизвика не правилното приемане на хап4етата но задължително провери! Успех!

the_green_man
02-17-2006, 11:43
в80%от случаите помагат споко 98%

Da suglasen sum moje bi v 98% ot slu4aite deistva,no dokolkoto znam ne se li pie ednoto xap4e vedna sled sexa a drugoto 8 4asa po-kusno...

MAFIOZO
02-17-2006, 12:07
в80%от случаите помагат споко 98%

no dokolkoto znam ne se li pie ednoto xap4e vedna sled sexa a drugoto 8 4asa po-kusno... i az taka znam ednoto vednaga a drugoto 8 4asa sled tova

LiL_Juliete
02-17-2006, 12:30
emi moga samo da ti kaja che e trqalo da prochetesh oputvaneto predi da izpiesh hapchetata shtoto tam pishe da se vzeme ednoto i sled 24 chasa drugoto a ne dvete edno sled drugo i 45 minuti spokoino nai malka e veroqtnostta da zabremeneesh ako si go izpila predi 24-q chas kogato se e sluchilo ama ti ne spomenavash dali se e skusal kato e svurshil ili predi tova ako ne e svurshil i se e skusal sichko e okay a ako e svurshil pak e okay spokoino :)))) no drugiq put cheti predi da poburzash da gi izpiesh i dvete na vednuj

Josefinne
02-17-2006, 12:33
otidi na ginekolog za da si 100% sigurna 4e ne si! spored men ne si za6toto i na men mi e zakusnqvalo i to dosta blizo 2 meseca no.... ne sam bremenna. no ako ne si sigurna otidi na ginekolog nqma da sburka6

Понеже съм запозната, доста пъти ми се е случвало подобно нещо, даже вече май не се стряскам толкова. Първо - наистина е голям стрес, не се притеснявай, случва се понякога и с уж най-качествените презервативи. Дали проблема е в презерватива или не се сложен както трябва - все е едно. Ако започне да ти се случва често или до края месеца ( т.е. докато ти дойде) може като предпазна мярка да проверявате. Т.е. като тръгнете да го правите и преди да свърши той, просто го изважда за момент, виждате, че е здрав и продължавате по програмата. Доста помага, но ако не ви се случва често - споко.
Ако не е свършил и кондома се е скъсал според мен дори не е трябвало да пиеш Постинор. Напразно е било да си даваш и парите, и да се нервиш, а и да си разстройваш цикъла, защото наистина това си е доста силно. Дори и да няма странични ефекти трябва да се избягва максимално взимането му. Е, сега си поне напълно спокойна, но за по-нататък да знаеш ;)
Ако обаче е свършил , то наистина си направила добре, че си го взела. Това е доста ефективно средство. Не е нужно да ходиш на генеколог и да се стряскаш допълнително. Бъди спокойна! Както казах много пъти ми се е случвало , доста пари съм дала за Постинор, но за щастие (пу, да не се урочасам пък сега) не съм забременявала.
Колкото до начина на приемане: Преди наистина едното се взимаше в един момент ( до 72 часа), а другото 12 часа след първото, но ИМА НОВА ТЕХНОЛОГИЯ, при която се взимат двете заедно. То си пише в Упътването най-подробно, предполагам, че си го прочела, като си го взела, така че твоето е било от новите. Дори не знам дали старите още ги има на пазара. Това е доста по-удобно, защото иначе може да забравиш да вземеш второто или пък, ако не друго, то поне се притесняваш да не забравиш.
Това е всичко - бъди спокойна, внимавай, хубаво е, че се пазите, но ако не е свършил в теб, не си взимай Постинор, за да не ти се разстройва излишно хормоналния баланс.
Всичко най от мен ! :)

Sa3ana3a
02-17-2006, 12:37
Здрасти,нямам си и на представа какво да правиш.
:lol: :lol: :lol: хахахахаха колко си тъп, като си нямаш на представа какво да прави за кво пишеш бре магаре :lol:

malchoto_f
02-17-2006, 12:39
napalno sam saglasna s Josefinne
a tehnologiqta e: ako gi pie6 neposredstveno sled samiq akt t.e. ne sa minali 12 4asa se pie parvo ednoto, a vtoroto sled 6 4asa,
no ako sa minali 12 4asa ot sexa se piqt dvete navednaj
:? :wink: 8) :)

jgfrhgdf
02-17-2006, 12:49
Hap4etata se piqt ednovremenno,to4no kakto si napravila i ti,a procenta dali 6te podeistvat sus sigurnost e po-maluk ot 98,no ne si spomnqm to4no kolko.Vse pak ne se pritesnqvai-ne be6e i mn maluk.o6te pove4e,4e si gi izpila vednaga sled gafa.

California
02-17-2006, 12:52
Напълно те разбирам, защото преди време същото ми се случи и на мен...
Наистнина няма смисъл да се паникьосваш, щом си пила хапчетата, само да добавя, че вече се взимат ДВЕТЕ ЗАЕДНО! Без промеждутък от часове!Бая неинформирани хора има явно тука ако съдя по някои от предните постове...
Но все пак не се шашкай, пък като ти е нередовен цикъла и не ти се чака до следващото идване си вземи един тест за бременност след около десетина дни!
Айде късмет!

Metallica_
02-17-2006, 16:06
Спокойно, мила :) както горе казаха случват се такива неща и на мен на скоро така ми се полу4и гаф ама той приятеля ми май беше повече паникойсан :) и аз ги пих така заедно двете хапчета и нямам никав пробелем всичко е на ред аи де 4ао :)

Мрън
02-17-2006, 21:55
АБЕ КАК МОЖЕ ДА ДАВАТЕ СЪВЕТИ КАК СЕ ПИЕ ХАПЧЕТО, СЛЕД КАТО СТЕ НЕИНФОРМИРАНИ?! ДА НЕ СЕ ЛЕКАРИ ИЛИ ФАРМАЦЕФТИ, ЧЕ ДА ПИШЕТЕ ГЛУПОСТИ!!!

В ЛИСТОВКАТА НА ВСЯКО ЛЕКАРСТВО, ОСОБЕНО НА ХАПЧЕТА ЗА СПЕШНА И ПЛАНОВА КОНТРАЦЕПЦИЯ СИ ПИШЕ ТОЧНО КАК СЕ ПРИЕМАТ! ЧЕТЕТЕ Я, ЗАТОВА Я СЛАГАТ В ОПАКОВКИТЕ!

lainagovna
02-17-2006, 21:56
оооо като гледам колко много сте писали изобщо няма да се занимавам да чета

gboy
02-17-2006, 22:05
hapovete nali znae6 4e se piqt na opredelno vreme edno sled drugo ???

A ina4e procenta e mnogo malyk

eto tuk e nujnata ti informaciq

http://lovensex.11.forumer.com/viewtopic.php?t=23

California
02-17-2006, 22:14
hapovete nali znae6 4e se piqt na opredelno vreme edno sled drugo ???

A ina4e procenta e mnogo malyk

eto tuk e nujnata ti informaciq

http://lovensex.11.forumer.com/viewtopic.php?t=23
Май ми се струва, че ти самия не си прочел тва което си дал като линк... пият се заедно!!!
http://ladypill.com/what.php

gboy
02-17-2006, 22:35
stranno ne si spomnqm kakvo pi edno gadje pri podoben problem , no si spomnqm 4e gi pi na opredeleno vreme , i si be6e mai to4no postinor , no si prava sega pro4etoh tova koeto si dala kato link , e 6tom pi6e taka i taka v ukazanieto - ok

California
02-17-2006, 22:39
Именно, преди второто хапче се пиеше 12 часа след първото, но вече не е така и се дразня, че има хора които не са наясно с това нещо(съдя по предните постове), а пък тръгват да дават съвети...

DrSmurph
02-17-2006, 22:52
Щом си пила всичко по устав - определено шанса да си бременна клони към 0!

DrSmurph
02-17-2006, 22:54
АБЕ КАК МОЖЕ ДА ДАВАТЕ СЪВЕТИ КАК СЕ ПИЕ ХАПЧЕТО, СЛЕД КАТО СТЕ НЕИНФОРМИРАНИ?! ДА НЕ СЕ ЛЕКАРИ ИЛИ ФАРМАЦЕФТИ, ЧЕ ДА ПИШЕТЕ ГЛУПОСТИ!!!

В ЛИСТОВКАТА НА ВСЯКО ЛЕКАРСТВО, ОСОБЕНО НА ХАПЧЕТА ЗА СПЕШНА И ПЛАНОВА КОНТРАЦЕПЦИЯ СИ ПИШЕ ТОЧНО КАК СЕ ПРИЕМАТ! ЧЕТЕТЕ Я, ЗАТОВА Я СЛАГАТ В ОПАКОВКИТЕ!

Тук все пак ИМА И ЛЕКАРИ..., а определено хапчетата се пият ЗАЕДНО! Това е една от новостите при ПОСТИНОР ДУО. Допитайте се до сайта на фирмата производител!!!!
"Дозировка
Приложението налага използването на две таблетки едновременно.
Най-висока ефективност се постига, ако се приемат 2 таблетки едновременно колкото е възможно по-скоро (и не по-късно от 72 часа) след полов акт без предпазни мерки. (Виж “Кога може да се използва Постинор-Дуо и доколко е ефективен?”)"
http://www.richter.bg/bg/POSTINOR-DUO.htm

Мрън
02-18-2006, 11:38
Да, да, горните мнения бяха точно лекарски!

А аз срещу тях се възмутих! Прочетох доста голяма част от мненията ти във форума. Виждам, че помагаш с каквото и колкото можеш. И това е хубаво! Наистина!

Само че си мисля, че е по-хубаво консултация да се получава след преглед от лекар, а не след 2 анонимни изчерения във някакъв форум! И все придвид мисленото на тийнейджърите и вслушването им в какви ли не мнения, е страхотно, че си тук!

DrSmurph
02-18-2006, 13:26
Да, да, горните мнения бяха точно лекарски!

А аз срещу тях се възмутих! Прочетох доста голяма част от мненията ти във форума. Виждам, че помагаш с каквото и колкото можеш. И това е хубаво! Наистина!

Само че си мисля, че е по-хубаво консултация да се получава след преглед от лекар, а не след 2 анонимни изчерения във някакъв форум! И все придвид мисленото на тийнейджърите и вслушването им в какви ли не мнения, е страхотно, че си тук!

БЛАГОДАРЯ ЗА ОЦЕНКАТА. РАДВАМ СЕ КОГАТО МОГА ДА ПОМОГНА!
:)

`eNeRGie`
02-18-2006, 13:54
nqma strashno mojesh i 23 chasa sled akta i pak nqma da si bremena ne se pritesnqvai za tva a za tova 4e mojesh da si oburkash hormonite ako si mnogo malka 14-16 godishna

02-18-2006, 21:50
ммм значи съм на 19 аз ама искам да питам още нещо задълйително ли трябва да ми дойде цикълът след като пия псотинор и ако не ми дойде това задълйително ли значи че съм бременна ???

air_J
02-18-2006, 23:52
Чети листовката, каквото и да ти казват някакви си "разбирачи" тук! Пиели се през 12 часа, пиели се двете навднъж... Може новата технология да е да се пият наведнъж, но преди 1 седмица купувах постинор дуо и в инструкцията пишеше да се пият хапчетата през 12 часа, а не едновременно. Мисълта ми е да четеш листовката, защото не се знае дали ще попаднеш на новата, или старата технология. И за да не изпадаш в ситуацията "я камилата, я камиларя", чети листовката и това е! Там каквото пише - това ще правиш! А като я прочетеш, ще разбереш, че това далеч не е детска играчка и едва ли не може да си правиш когато искаш секс без презерватив и без противозачатъчни, само ако след акта го пиеш. А колкото до цената, както споменах го купувах миналата седмица на цена 10 лева и 28 стотинки! А само да вметна, че постинор дуо е на цената на цяла опаковка противозачатъчни, така че ти решаваш (но ако решиш да ползваш противозачатъчни наистина се консултирай с лекар).

ммм
10-24-2006, 13:07
преди една седмица ми се наложи да пия ПОСТИНОР ,а то4но на следващия ден трябваше да ми доиде.минаха 6 дни а аз още си 4акам менструацията.за по сигорно си правих и тист но е отрицателен.много се притеснява, че съм си объркала хормоните и че вече мензисът ми няма да е редовен.Моля ако на някой му се е случвало подобно нещо да сподели.

SINDEL
10-24-2006, 13:42
Темата е супер стара бе хора, кво пишете?!!?? #-o

sexy_tigar4e_MM
10-24-2006, 17:05
:roll: lele ujas i nie izpolzvame lifestayls-kakvi po-to4no bqha. :?: ???? nadqvam se 4e vsi4ko e nared i ti nqma ni6to

sexy_tigar4e_MM
10-24-2006, 17:08
здр абсолутно те разбирам относно притеснението щщот на мен още първия път ми се случи и аз ги пих тия хапчета може би след около 1 час двете едно след друго и не сам бременна в80%от случаите помагат споко :D
daje 98-99%

sexy_tigar4e_MM
10-24-2006, 17:11
Темата е супер стара бе хора, кво пишете?!!?? #-o
az 4ak sega vijdam. i vse pak ako go 4ete6 kakvi bqha?

Lexy
03-04-2007, 14:35
abe tova s postinora si e mn 6antava rabota. az se vkarah v mnogo seriozen film ot v4era...
zna4i predi sedmica i ne6to se skusa prezervativa i na 30tata minuta ve4e bqh pila postinor. Sled okolo 6 dni mi se poqvi vaprosniqt izvanreden cikul, koito produlji okolo 6 dni i be6e kafqv na cvqt...pomislih si 4e vsi4ko e ok i ostava samo da mi se normalizira cikula...
No istoriqta ne svar6va dotuk...v4era s priqtelq mi pravihme sex i poznaite kakvo...prezervativa se skusa otnovo...tova e karuk! sega ve4e ne moga da piq pak postinor poradi izlojenite po-gore pri4ini-silen e i ne se preporu4va da se vzema v ramkite na edin cikul...a otkakto go vzeh ne sa minali i 2 sedmici...i sega si sedq i 4akam ponedelnika da otida na ginekolog i da razbera kakvo da pravq...
ako nqkoi ima podobna situaciq da spodeli prejivqnoto,a na ostanalite pojelqvam da ne se slu4va podobno ne6to!

malka_sladuranka
03-04-2007, 14:49
темата е от преди повече от година... :shock:

krem4et0
03-04-2007, 14:55
otidi na ginekolog za da si 100% sigurna 4e ne si! spored men ne si za6toto i na men mi e zakusnqvalo i to dosta blizo 2 meseca no.... ne sam bremenna. no ako ne si sigurna otidi na ginekolog nqma da sburka6
на какъв гинеколог да ходи-гафът е станал ДНЕС. При всички случаи бременост още няма,а лекарят може да я установи едва след няколко седмици. нищо ти няма.И все пак 1 съвет-дори и с презерватив-нека да не свършва в теб!

krem4et0
03-04-2007, 14:56
в80%от случаите помагат споко 98%

no dokolkoto znam ne se li pie ednoto xap4e vedna sled sexa a drugoto 8 4asa po-kusno... i az taka znam ednoto vednaga a drugoto 8 4asa sled tova
Сега се пият двете заедно. никога не съм ги пила и не съм ги виждала,ама от обща култура го знам!

krem4et0
03-04-2007, 15:00
Чети листовката, каквото и да ти казват някакви си "разбирачи" тук! Пиели се през 12 часа, пиели се двете навднъж... Може новата технология да е да се пият наведнъж, но преди 1 седмица купувах постинор дуо и в инструкцията пишеше да се пият хапчетата през 12 часа, а не едновременно. Мисълта ми е да четеш листовката, защото не се знае дали ще попаднеш на новата, или старата технология. И за да не изпадаш в ситуацията "я камилата, я камиларя", чети листовката и това е! Там каквото пише - това ще правиш! А като я прочетеш, ще разбереш, че това далеч не е детска играчка и едва ли не може да си правиш когато искаш секс без презерватив и без противозачатъчни, само ако след акта го пиеш. А колкото до цената, както споменах го купувах миналата седмица на цена 10 лева и 28 стотинки! А само да вметна, че постинор дуо е на цената на цяла опаковка противозачатъчни, така че ти решаваш (но ако решиш да ползваш противозачатъчни наистина се консултирай с лекар).
защо тогава партньорката ти не пие противозачатъчни, а търчиш за постинори. и защо за Бога не си го вадите преди да свършите. Става за секунда,а главоболието е в пъти по-малко!

malka_sladuranka
03-04-2007, 15:00
в80%от случаите помагат споко 98%

no dokolkoto znam ne se li pie ednoto xap4e vedna sled sexa a drugoto 8 4asa po-kusno... i az taka znam ednoto vednaga a drugoto 8 4asa sled tova
Сега се пият двете заедно. никога не съм ги пила и не съм ги виждала,ама от обща култура го знам! Когаро е писана темата са се пиели по отделно. :smt012

Scandalous_lady
03-04-2007, 15:15
Хапчетата се взимат едно след друго хора :roll: Преди седмица две пих Постинор - пишеше че вземат непосредствено едно след друго :-({|= А по темата- спокойно всичко ще е наред.Ако пък се вкараш много в паника вземи тест след една седмица за да се успокоиш :wink:

bibonka
03-06-2007, 10:40
axaxxa ... мойта тема ... отпреди година и кусур :) презервативите си спомням бяха едни оранжави..опаковката беше такава ... :) иначе сега съм на противозачатъчни :) и са чакам да ми дойде :) стискайте палци хахаха :)))

malka_sladuranka
03-06-2007, 13:58
axaxxa ... мойта тема ... отпреди година и кусур :) презервативите си спомням бяха едни оранжави..опаковката беше такава ... :) иначе сега съм на противозачатъчни :) и са чакам да ми дойде :) стискайте палци хахаха :))) хаха.... аз стискам палци. 8)

alkobalko
03-06-2007, 14:39
Teмата е стара!