PDA

View Full Version : за живота



midnight...
02-17-2006, 09:03
взех темата от един друг форум, но си мисля че си заслжава
когато сме малки се натъжаваме за счупена играчка или малък спор, но когато с времето растем ни натъжават много повече неща
започваме да се завъртаме в онзи водовъртеж на живота и всеки малко или много става недоволен
някои се учат да живеят - други не
вие чувствате ли, че живеете и че взимате всичко от живота?

Dharma
02-17-2006, 11:18
"jivotut e scena, a vsi4kinie sme aktiori"...ami ne sme li ponqkoga i zriteli? nesumneno ponqkoga vzemame rolqta na glavno deistva6to lice v jivota si, no ponqkoga sme zriteli,ne6tata ne zavisqt ot nas, stavame funkciq na obstoqtelstvata...
az li4no ne mislq 4e poznavam 4ovek koito moje da kaje 4e vzema vsi4ko ot jivota,vseki den. vsi4ki se u4im da jiveem, vuprosut e kak stava tova-dali po na6e jelanie ili samiqt jovot ni u4i...

Dr. Kazimbutt
02-17-2006, 12:17
Моментите, в които се чувствам жив, са малко. Не мисля, че взимам всичко от живота.

the_green_man
02-17-2006, 12:38
I az ne mislq 4e vzimam vzimam vsi4ko ot jivota i ne jiveq pulnocenno taka da se kaja. No vse pak ima momenti v koito se 4uvstvam mn jiv i mn 6tastliv.

fAsHi0n
02-17-2006, 12:38
Живота ее ценен и мн малко хора го ценят докато го имат.За някой мн лесен за други мн труден...Малко хора знаят как да живеят...Просто едно ще ви кажа бъдете себе си,бъдете силни и упорити в мечтите,защото едва ли има друго нещо за което да си заслужава да живееш....Много хора ми казват "Не плачи, когато всичко свърши, усмихни се, че нещо ти се е случило."съгласен съм с тях до някъде,но от друга страна...Това което съм видял и преживял не го пожелавам на никого ](*,) :!: :cry: :(

MAFIOZO
02-17-2006, 13:10
JIVOTA E TAKUV KAKUVTO SI GO NAPRAVI6! az smeq da tvurdq 4e vseki den se 4ustvam jiv i vzimam si4ko ot jivota (ili pone dotolkova kolkoto mi pozvlqvat godinite)

DarkSanctuary
02-17-2006, 14:57
Не може да се каже, че взимам всичко от живота....всъщност самото понятие всичко е доста неясно....какво ще рече всичко :-k ....всеки взима от живота до толкова колкото може.....не мисля, че има човек, който да каже с ясното си съзнание, че взима всичко.....обикновенно колкото повече получаваш, толкова повече искаш и не ти стига така че....:smt017
Дали чувствам, че живея....ами да, понякога това чувство е доста изострено, друг път притъпено, но самият факт, че го има е показателен до някъде!
Понякога мисля над това, колко много обичам живота си, колко хубав и прекрасен е на моменти и въпреки лошите неща, които са ми се случвали и ще ми се случват нямам право да се оплаквам, но друг път се отчайвам ужасно, виждам как на моменти правя крачки в грешна посока, които ме доближават към ада от който с много усилия успях да се измъкна преди месеци и губя надежда и вярва във всичко.
Живота ми е адски контрастен.....имала съм и продължавам да имам безкарйно щастливи и невероятни моменти, но и също толкова стряскащи и отвратителни. Преди известно време за малко ми се размина да го загубя и сега малко или много го ценя повече! И все пак както знаем всички живота е такъв, какъвто си го направиш, съдбата е в ръцете ти и имаш пълната сила да го оправиш колкото и зле да е или да го разрушиш из основи колкото и чудесен да е бил!

Dr. Kazimbutt
02-17-2006, 17:23
JIVOTA E TAKUV KAKUVTO SI GO NAPRAVI6!
В такива моменти направо забравям, че си футболист... :wink:

korn___
02-17-2006, 17:25
вие чувствате ли, че живеете и че взимате всичко от живота?

4ustvam 4e jivota VZIMA ot men vsi4ko a as ot nego ni6to :!:

killing_loneliness
02-17-2006, 17:54
Ами май живота ми изцежда и последните сили...Така, че явно той взима от мен, а аз...Винаги се чувствам толкова уморена от всичко..Определено не взимам всичко от живота.А и не смятам , че животът е такъв какъвто си го направиш и които твърди това, май не познава жестокостта и студенината у хората...Нима качил се на своето връхче,където се чувстваш спокоен и щастлив, някой не те дръпва,сривайки постигнатото от теб, и всичко, за което си мечтал и си опитал да постигнеш е загубено...Мразяяя ги тези моменти...Аз и живота мразя...Животът не е прекрасен, но защо да си го черня още и аз, достатъчно е, че познатите ми не пропускат да го направят по-ужасен....Вдигам глава и се надявам, че някой ден ще е различен и хубав...

LunaTriCk
02-17-2006, 18:00
не трябва ли този въпрос да си го зададем, чаааааак когато сме на 3-та възраст ? Какъв живот може да съм видял за има-няма 10 години :-k Рано ми е още да дърпам чертата. \:D/

MAFIOZO
02-17-2006, 18:26
JIVOTA E TAKUV KAKUVTO SI GO NAPRAVI6!
В такива моменти направо забравям, че си футболист... :wink:ama da ti kaja 4e az ne u4a v sportno ;) vuv 164-to sam ako go znae6! a tova koito go kaza 4e jivota NE e takuv kakuvto si go napravi6! zna4i ne si uporit/a i ne go iska6 napulno tova koeto ti trqbva i se ot4aiva6 prekaleno lesno! i tva su6toto AKO SI SE KA4IL NA VURXA I NQKOI TE BUTNE drun drun ..... ne e vajno 4e 6te te butnat i 6te padne6 a vajnoto e sled kato te butnat da moje6 sam da se izpravi6!

Juicy_Lucy
02-17-2006, 21:25
не трябва ли този въпрос да си го зададем, чаааааак когато сме на 3-та възраст ? Какъв живот може да съм видял за има-няма 10 години :-k Рано ми е още да дърпам чертата. \:D/

ne stava vypros za tova kakyv jivot si vidql,a za tova kakyv jivot ima6 v momenta i kak bi iskal vsy6tnost da jivee6 i dali se prepokrivat dvete ne6ta.po-dobre sega da se zamisli 4ovek vyrhu tova,otkolkoto kogato ve4e e prekaleno star za kakvoto i da e.

Sinister_Doll
02-17-2006, 21:36
4ustvam 4e jivota VZIMA ot men vsi4ko a as ot nego ni6to :!:

Po- dobre ne moga da go kaja...
I kato sme trugnali da obqsnqvame kakvo e jivotut:
Jivotut e kofa s layna, no vinagi 6te se nameri nqkoy idiot, koyto da ti kaje da brukne6 s dve ruce v neq i da grabi6 s pulni 6epi.
Vidqla sum dobro, vidqla sum i lo6o. No dori ponqkoga da iskam prosto da me nqma, tva e za6toto otvratitelno i ot4ayva6to mn mi se jivee, no ne to4no po tozi na4in.
Ne vzimam ot jivota.
Toy minva pokray men s vsi4kite si hubavi momenti, a az gi zabelqzvam tolkova rqdko, za6toto sum zaeta da se samosujalqvam...

teenkopele
02-17-2006, 22:16
Като се замисля съм имал много яки моменти, в които съм се чувствал жив и много щастлив :) , но е имало и такива, в които съм се чувствал мнoго гадно и тъпо. :(
Живота си е живот! \:D/
В клишето 'Живота ти е такъв, какъвто си го направиш' според мен има нещо вярно. :wink:

MAFIOZO
02-17-2006, 22:21
estestveno nali MAFIOZO go kaza tva 4e JIVOTA SI E TAKUV KAKUVTO SI GO NAPRAVI6 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ne mi obru6taite vnimanie ne6to taq ve4er mi stava :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: VSE PAK SAM MAFIOZO

02-17-2006, 22:22
Водя един сравнително приличен живот и не ми пука особено за това какъв ще е утрешния ден. Не съм реалист, обичам да мечтая... Каквото мога да извличам от ежедневието като полза го правя до към 30%, останалото не е важно...

LunaTriCk
02-17-2006, 23:12
ne stava vypros za tova kakyv jivot si vidql,a za tova kakyv jivot ima6 v momenta i kak bi iskal vsy6tnost da jivee6 i dali se prepokrivat dvete ne6ta.po-dobre sega da se zamisli 4ovek vyrhu tova,otkolkoto kogato ve4e e prekaleno star za kakvoto i da e.

Ем, аз мразя да правя планове, щот имат гадния навик да не се осъществяват. Затова съм на принципа "ден за ден" и "веднъж се живее".

Dr. Kazimbutt
02-18-2006, 00:02
Животът е като розата - красив, но и бодлив.

MAFIOZO
02-18-2006, 12:31
Животът е като розата - красив, но и бодлив.bravo! prav si!

rosskata
02-18-2006, 13:33
не трябва ли този въпрос да си го зададем, чаааааак когато сме на 3-та възраст ? Какъв живот може да съм видял за има-няма 10 години :-k Рано ми е още да дърпам чертата. \:D/


\:D/ Подкрепям напълно! Избягвам подобни въпроси.
Какъв ще е животът ти не зависи само от теб, от теб зависи само как го възприемаш. 8-[
Стремя се да съм максимално позитивна, независимо какво се случва... И мисля че поне донякъде
успявам- затова се чувствам добре. \:D/ Приказката за оптимиста и песимиста е много вярна- за да се
чувстваш добре не е важна ситуацията, а как я възприемаш ти, дали бутилката ти се вижда наполовина пълна или наполовина празна. :smt017


А и както каза LunaTrick- Прекалено рано е да определя доколко вземам от живота- мисля си и се надявам да живея още дълго...Ще има време за равносметки.

Ya WISHam DA sum STAR
02-18-2006, 13:38
Животът е кучка, копеле! Най-развратната шибана курветина, за която може да си представиш! Всички ние сме като някакви шибани графити върху стените на някой лайнян куптор. Ярки сме за кратко, дразним, харесваме се преди да се свлечем от стените със шибаната мазилка, преди да избледнеем или да потънем под някое ново изпразване на спрей!

midnight...
02-18-2006, 14:21
Животът е кучка, копеле! Най-развратната шибана курветина, за която може да си представиш! Всички ние сме като някакви шибани графити върху стените на някой лайнян куптор. Ярки сме за кратко, дразним, харесваме се преди да се свлечем от стените със шибаната мазилка, преди да избледнеем или да потънем под някое ново изпразване на спрей!
ако спреш да използваш "шибана" във всяко изречение ще е по-добре :wink: