PDA

View Full Version : Относно противозачатъчните хапчета



02-18-2006, 07:06
Така...искам да ви попитам първо коя марка хапчета ползвате и на колко сте години. Безопасно ли е за момичета на 16-17 години да ползват такъв тип контрацептиви?
П.С. Моля да пишат в темата само момичета, които използват или са използвали хапчета.

Oyamoto
02-18-2006, 07:34
А аре моля никой да не пише. За тия въпроси си има гинеколози! [-X

02-18-2006, 07:42
А аре моля никой да не пише. За тия въпроси си има гинеколози! [-X
Какво като има. Искам да видя кои са най-използваните хапчета( които следователно са и най-добри)!

`Death`Whore`
02-18-2006, 07:46
Глупави деца, вие родители нямате ли? Къде сте тръгнали да правите секс, ако не сте узрели психически, за да говорите с родителите си?

poro4na i skromna
02-18-2006, 07:58
i az iskam da znam ne6to pove4e za protivoza4ata4nite. koe e po-dobre da se izpolzva: prostinor duo za barza kontracepciq ili protivoza4ata4ni? i ako e protivoza4ata4nite kak se piqt-redovno ili samo za momenta kogato 6te pravi6 sex? nadqvam se 4e 6te ni otgovorite i na dvete za da ne sme v nevidenie. MOLQ VI VAJNO E ZA NAS

02-18-2006, 08:10
Глупави деца, вие родители нямате ли? Къде сте тръгнали да правите секс, ако не сте узрели психически, за да говорите с родителите си?

Не всички "деца" имат либерални родители, които биха ги разбрали и помогнали.
Да нясно съм какво се съдържа в хапчетата( колко наброй хормони и т.н.). Темата ми не е за да се втурна към първата аптека да си накупя 1 кило хапчета и да почна да изпробвам. Просто смятам,че е добре по-опитните момичета от тази гледна точка да споделят мнението си за хапчетата.
порочна и скромна: Постиниор Дуо не е за всекидневна употреба. Съдържа прекалено голямо количество хормони, които могат да ти навредят. Препоръчва се само като спешен метод за предпазване от нежелана бременост.Пък и малко скъпичак...

poro4na i skromna
02-18-2006, 08:18
Глупави деца, вие родители нямате ли? Къде сте тръгнали да правите секс, ако не сте узрели психически, за да говорите с родителите си?

Не всички "деца" имат либерални родители, които биха ги разбрали и помогнали.
Да нясно съм какво се съдържа в хапчетата( колко наброй хормони и т.н.). Темата ми не е за да се втурна към първата аптека да си накупя 1 кило хапчета и да почна да изпробвам. Просто смятам,че е добре по-опитните момичета от тази гледна точка да споделят мнението си за хапчетата.
порочна и скромна: Постиниор Дуо не е за всекидневна употреба. Съдържа прекалено голямо количество хормони, които могат да ти навредят. Препоръчва се само като спешен метод за предпазване от нежелана бременост.Пък и малко скъпичак...



naqsno sam s tova. iskam da mi kaje6 ne6to za protivoza4ata4nite. te se piqt redovno mai4e,no ako ne gi piq taka kakvo bi stanalo? kaji mi ne6to pove4e iskam da znam a nqma kogo da pitam. pls pomogni mi. 4uvala sam 4e aspirina sa6to stava za barza kontracepciq-taka li e?

02-18-2006, 08:24
naqsno sam s tova. iskam da mi kaje6 ne6to za protivoza4ata4nite. te se piqt redovno mai4e,no ako ne gi piq taka kakvo bi stanalo? kaji mi ne6to pove4e iskam da znam a nqma kogo da pitam. pls pomogni mi. 4uvala sam 4e aspirina sa6to stava za barza kontracepciq-taka li e?

Така ще се опитам да ти обясня доколкото аз ги разбирам нещатата. Противозачатъчните хапчета се пият редовно, в повечето случаи всеки ден в продължение на 21 дена. Те спират образуването на яйцеклетка, без която забременяването е невъзможно. След като свършиш блистера си с хапчета(демек 21 дена след като си ги пила редовно) цикала ще ти дойде. Когато свърши пак започваш и т.н. Не трябва да се пропускат дни в които хапчетата да не бъдат пити.
Това за аспирина е пълна измислица :)

poro4na i skromna
02-18-2006, 08:42
naqsno sam s tova. iskam da mi kaje6 ne6to za protivoza4ata4nite. te se piqt redovno mai4e,no ako ne gi piq taka kakvo bi stanalo? kaji mi ne6to pove4e iskam da znam a nqma kogo da pitam. pls pomogni mi. 4uvala sam 4e aspirina sa6to stava za barza kontracepciq-taka li e?

Така ще се опитам да ти обясня доколкото аз ги разбирам нещатата. Противозачатъчните хапчета се пият редовно, в повечето случаи всеки ден в продължение на 21 дена. Те спират образуването на яйцеклетка, без която забременяването е невъзможно. След като свършиш блистера си с хапчета(демек 21 дена след като си ги пила редовно) цикала ще ти дойде. Когато свърши пак започваш и т.н. Не трябва да се пропускат дни в които хапчетата да не бъдат пити.
Това за аспирина е пълна измислица :)

blagodarq mnogo! kazaha mi 4e prostinor duo sa okolo 10-12 lv. taka li e? i kolko hap4enca sa vatre?

02-18-2006, 09:35
Така ще се опитам да ти обясня доколкото аз ги разбирам нещатата. Противозачатъчните хапчета се пият редовно, в повечето случаи всеки ден в продължение на 21 дена. Те спират образуването на яйцеклетка, без която забременяването е невъзможно. След като свършиш блистера си с хапчета(демек 21 дена след като си ги пила редовно) цикала ще ти дойде. Когато свърши пак започваш и т.н. Не трябва да се пропускат дни в които хапчетата да не бъдат пити.
Това за аспирина е пълна измислица :)

blagodarq mnogo! kazaha mi 4e prostinor duo sa okolo 10-12 lv. taka li e? i kolko hap4enca sa vatre?[/quote]
11.54 ако бъдем точни :) Вътре са две хапчета, които се приемат едновременно до 72 часа след акта.

02-18-2006, 11:34
Така ще се опитам да ти обясня доколкото аз ги разбирам нещатата. Противозачатъчните хапчета се пият редовно, в повечето случаи всеки ден в продължение на 21 дена. Те спират образуването на яйцеклетка, без която забременяването е невъзможно. След като свършиш блистера си с хапчета(демек 21 дена след като си ги пила редовно) цикала ще ти дойде. Когато свърши пак започваш и т.н. Не трябва да се пропускат дни в които хапчетата да не бъдат пити.
Това за аспирина е пълна измислица :)

blagodarq mnogo! kazaha mi 4e prostinor duo sa okolo 10-12 lv. taka li e? i kolko hap4enca sa vatre?
11.54 ако бъдем точни :) Вътре са две хапчета, които се приемат едновременно до 72 часа след акта.[/quote]

az ve4e si gi kupih. no ima ne6ta koito pi6e vatre i ne mi haresvat ama karai. zvemat se ednovremenno,no moje da si glatna ednoto posle drugoto po edno i sa6to vreme de,4e ako i dvete si gi sloja v ustata nqma da moga da gi preglatna i 6te zasednat nqkade. nali taka stava?

malchoto_f
02-18-2006, 11:52
glupa4eta, :wink: :) ne e vajno koi kakvi izpolzva!!! za vseki 4ovek e individualno zatova si ima genekolkzi koito da ti pradpi6at opreeleni tabletki. ama i vie kato malkite deca- nqma ni6to stra6no ot genekologa/da znae6 ne hapqt/.
aide 4ao i umnata :wink:

Мрън
02-18-2006, 11:52
Слушайте сега мили момиченца!

Постинор Дуо е спешна контрецепция с много висока доза хормони и много странични ефекти! Използва се само в спешни, наистина СПЕШНИ случаи! И не се препоръчва да се примема повече от ДВА пъти ГОДИШНО! Преди да ги използвате мислете наистина трябва да ги пиете, четете листовката и не правете глупости!

Противозачатъчни хапчета за планова контрацепция има много! Опаковките съдържат 21 хапчета. Пият се в продължание на 21 дена, всеки ден по точно едно и също време. След това се почива точно 7 дни и на 8-мия в определения час се започва новата опаковка. Различните орални контрацептиви имат различно количество хормони в себе си. Тези хапчета се изписват единствено от гинеколог - след преглед за състоянието на матката, яйчниците, тест за бременост и цитонамазка! След разговор с вас за цялостното ви здравословно състояние, лекарят може да прецени, че се нуждаете и от допълнително изследване и допълнителни профилактични прегледи по време на приема на хапчета! В никакъв случай не разчитайте на препоръките от приятелки и мненията от форуми! Единствено лекар може да прецени добре кой препарат и с какво съдържание на хормони е подходящ за вас! Както и да ви обясни подробно за правилното прилагане на този вид контрацептиви!

`Death`Whore`
02-18-2006, 11:57
Противозачатъчните спират образуването на яйцеклетка
Жената се ражда с определения брой яйцеклетки. Противозачатъчните спират тяхното узряване и слизане по фалопиевите тръби.


Когато свърши пак започваш
И това не е така. Започваш ги точно на 8-мия ден от спирането!

`Death`Whore`
02-18-2006, 12:22
Не всички "деца" имат либерални родители, които биха ги разбрали и помогнали.
Ako си на нормалната възраст, колкото и нелиберални да са родителите ти, ще разберат, че си голям човек.

02-18-2006, 19:43
Не всички "деца" имат либерални родители, които биха ги разбрали и помогнали.
Ako си на нормалната възраст, колкото и нелиберални да са родителите ти, ще разберат, че си голям човек.
И какво за теб е нормална възраст?
А за яйцеклетките - точно за узряването им имах предвид :)

Ice_Queen
02-18-2006, 20:05
А какво точно беше цитонамазка :-k ?
и не се ли пълнее от противозачатачни ?