PDA

View Full Version : Свободата



02-18-2006, 11:34
Какво мислите за свободата.Според вас свободни ли сме?Какво означава за вас думата свобода? :-k Интересно ми е какво е отношението на хората към свободата.

Искам да се извиня,ако има вече такава тема. [-o<

Благодаря на всички. :wink:

pilot_na_karuca
02-18-2006, 11:38
Свободата, Санчо, е като салама който ти така лекомислено режеш :lol: :lol: :lol:
Айде сега по-сериозно:
Свободата всъщност означава да правиш каквото си искаш /да ходиш където си искаш/ без някой да ти каже нещо. Но днешните ни представи за свобода са доста ограничени...

RoyTheReaper
02-18-2006, 11:47
4ovek se rajda svoboden, no navsqkade e v okovi.

da si svoboden ozna4ava da pravi6 absolutno vsi4ko koeto si re6i6. a tova e nevazmojno v na6eto ob6testvo.

fallen`angel
02-18-2006, 11:52
ne mislq 4e samo v na6eto ob6testvo e taka .A btw 4uvstavate li se svobodni?i spored vas kakvo praznuvaneto na treti mart- edna pompoznost ili prosto pokaz na patrioti4niq ni duh :) :-D

pilot_na_karuca
02-18-2006, 12:02
и двете....

Elizabeta :)
02-18-2006, 14:10
Nqkoi ima li ese na tema Svoboda

poro4na i skromna
02-18-2006, 14:13
oooooo svobodata sa6testvuva,no ne izcqlo,za6toto ako v ne6to nqma koi da te spre v drugo 6te se nameri takav. naprimer ako maika ti i ba6ta ti ti razre6avat da izliza6 i da pravi6 kakvoto si iska6 nezna4i 4e si svoboden. zakona,bibliqta i savestta ti naprimer ti zabranqva da ubiva6,krade6 i iznasilva6. u4itelite ti zabranqvat da prepisva6 i podskazva6. gadjetoti ne ti dava da se zaglejda6 po drugi i tem podobni gluposti. svobodata e mn otnositelna. v edni deistviq si svoboden a v drugi ne si. taka mislq az! a vie ne mislite li 4e sam prava?

MaCeTo_
02-27-2006, 10:33
"Свободата не е за прости хора. Да си свободен, означава сам да си налагаш ограничения."
Това изразява мнението ми най-точно :smt051

Boot
02-27-2006, 13:31
Моята свобода свършва там ,където започва твоята.
Нещо такова ли беше... ?

ht_7j
02-27-2006, 15:50
Da si svoboden znachi da umeesh da kontrolirash sebe si i deistvqta si. Da si si sam gospodar, da ne si dlyjen da se syobrazqvash s nichie mnenie i postypki.

summer_04
06-23-2006, 11:02
svobodata se izrazqva v tova da pravi6 kakvoto iska6,da bude6 kudeto iska6,da kazva6 kakvoto misli6,da si s kogoto iska6!:)

slan4evo_momi4e
06-27-2006, 22:09
Свободата...
Толкова много ми се иска да вярвам, че съм свободна...и донякъде е така...но по-голямата част от времето аз прекарвам в затвора на своите обеждения...
Свободата....какво значи тя?! Аз не мисля, че това е да можеш да правиш каквото си искаш...не...това е свободия (както казваше баб ми...) Свободата за мен се крие в възможността да вземаш решения и да можеш твърдо да заставаш зад тях...да носиш отговорност за постъпките си...и да цениш всеки един момент...
Но ние не сме свободни, защото постоянно някой друг решава вместо нас...може би защото ни е страх да носим отговорност....незнам...пък и се оказва, че сме длъжни да се съобразяваме с другите...което е поредната решетка...
И така....свободата според мен е само представа в главите ни...нищо повече!!!

KaMiKaDzE
06-28-2006, 11:26
Недейте да бъркате свободата с анархията.


Може да прозвучи малко банално,но за мен свободата не е само физическа,но и духовна и умствена...Ограничеността подтиква човек да прави това,което му е забранено,а когато човек е наистина свободен,той сам съзнава,че някои неща не бива да се правят,а други е задържително да се правят.

Не ме разбирайте погрешно.

RedChil
07-04-2006, 00:17
Естествено,свобода и анархия са две съвсем различни неща.
Да си свободен според мен значи да имаш собствено мнение,което можеш да изказваш пред всеки,без някой да те подтиска(свобода на мислене с една дума).Да си свободен значи да не се влияеш от чуждите виждания.Да си свободен значи,твоя живот да зависи само от теб,без намеси не други хора,които могат да ти повлиаят.Да си свободен значи да си различен от всички,без да бъдеш осъждан за това,да живееш живота си както намериш за добре и да го изживееш,както намериш за добре.Останалото би било истинско робство.

strange__
07-04-2006, 08:37
Ох как е възможно да се ограничавате само до личната си свобода?!За вас,ако е робство да не се заглеждате по други момчета/момичета значи сте изключително глупави...това едва ли може да го сравните със медицинските ни сестри в Либия,които са затворени,а дори присъда нямат,или пък нещо от историята..определено няма място за сравнение между това дали родителите ви ви забраняват нещо и това,че преди няколко деситилетия,са убивани хиляди наши сънародници...не ми говорете за поробване,защото не сте видяли робство.Надявам се сте прочели "Под игото" :roll: От гениалните ви прозрения за личната свобода няма никакъв смисъл,тъй като ние сме може би най-освободеното поколение :!: Замислете се и ще видите,че е така....това е личното ми мнение,както някой каза да правиш каквото си искаш е свободия и е също толкова лошо,колкото да бъдеш тъпкан от някой :idea:

RedChil
07-04-2006, 08:57
Хаха кво свободно поколение бе,май пак намесвате комунизма...Тия които не им изнася,че родителите им им забраняват нещо да излезат веднъж сами на улицата бе,или ше ги блъсне кола шот майка им не и държи за ръчичка,или ше ги набият на улицата шот го няма баща им.Всичките тия индивиди са мамини момченца.Родителите изобщо НЕ СА пречка за свободния живот,вервайте ми.Точно 90% от родителите ти дават свободата. Робството изобщо не се ограничава до физическо такова.Робството е точно това - някой да ти пречи да бъдеш различен,да влияе по някакъв начин върху живота ти,да нямаш право на мнение...Това е според мен
По някакъв начин съм усетил едно от тези неща-да ти пречат да бъдеш различен. Може би скейтърите и райтърите го знаят.Неведнъж или два пъти точно гореспоменаните са били биtи от полицията просто шото са карали скейт в някой парк или са рисували по някоя полусрутена сграда.И това само защото са малко по-различни от другите !? Е това не е ли робство по дяволите !?
П.П. FUCK THA POLICE

strange__
07-04-2006, 09:08
Еми щом ние не сме свободно поколение би ли ми обяснил кои са били свободни?!Твоите родители едва ли са можели да си излизат до колкото си искат и едва ли са можели въобще да си помислят да са "различни" (както каза..).Затова мисля,че определено,нямаме право да говорим за робство и не визирам само комунизма,той е бил логичното следствие от много други събития....но иначе съм напълно съгласна и може би не съм се изразила правилно в предишния си пост.Родителите не могат да са поробители :!:

RedChil
07-04-2006, 22:27
Не бе,мисълта ми е,че такова понятие като свободно поколение няма.Ограничения има и винаги ще има.

HandOfBlood
07-05-2006, 00:08
свободата е да преодолееш собствените си ограничения... свободата е да можеш, но да не правиш всичко, което искаш и което вреди на другите... свободата е да преодолееш себе си!
бай дъ уей, редчил

П.П. FUCK THA POLICE
damn fuckin' right...

RedChil
07-05-2006, 08:38
Епа да бе,снощи пак ми прват проблеми тия кукари,заради вечерен час...Само да стана на 18...
П.П. Голям,мазен к*р за милицията !

Slipped Away
07-05-2006, 08:53
Това,че сме се освободили от турците,не значи че сме свободни!Сега ни управляват и ни манипулират депутатите ,министрите...

RedChil
07-05-2006, 08:58
Това,че сме се освободили от турците,не значи че сме свободни!Сега ни управляват и ни манипулират депутатите ,министрите...
Пей си Пенке ле,кой ли ми та слуша ...

Slipped Away
07-05-2006, 12:03
Да,те не ме слушат,а от тях зависи много от бъдещето на нашата срана,Петко!

strange__
07-05-2006, 21:20
Това,че сме се освободили от турците,не значи че сме свободни!Сега ни управляват и ни манипулират депутатите ,министрите...
Които по ирония на съдбата пак са турци.. :roll:

RedChil
07-05-2006, 22:03
Епа да бе,тия требе да се отвъдят от България,че пак ше ни поробат...

Slipped Away
07-06-2006, 13:04
Ахмет Доган да си ходи в турция,тука не го искаме-тва тука да не е турска и циганска държава!Турците си имат държава-да си ходат вв нея-ние ги не щем!

HandOfBlood
07-06-2006, 15:20
по същата логика и българите си имаме държава, ама кво правим по щатите, англия, германия...?

RedChil
07-06-2006, 15:26
И аз тъкмо тва щех да кажа.Испанците или италианците ако кажат "Не шем българи" то кво ше стане...

strange__
07-06-2006, 16:51
Не ме бърка да си живеят тук,но не искам да ме управляват скапаните,рязани турци :!:

Communist
07-07-2006, 12:54
Най-тъпото и безмислено нещо е свободата.
Само си помислете, такова нещо не съществува? Не можеш да го пипнеш, да го помиришеш? Какво избирате:

1. Държавата се грижи за всички нас, за всеки има работа, сигурност, ред, храна за всички, образование, здравеопазване. Абе правиш си каквото искаш, само да не обръщаш внимание на управляващите и да не правиш нещо забранено, щото ти си роб и нямаш право на мнение.

2. Хаос, всички се оплакват, всичко се унищожава, умираш от глад и просиш на улица за троха хляб. Но пък си напълно свободен, правиш каквото си искаш и псуваш постоянно управляващите, нека свободата да те нахрани тогава..... :smt018

Slipped Away
07-07-2006, 14:33
Да и те могат да го кажат това на повече от половината българи имат гражданство там където живеят,а една минимална част от турското и циганското население в България няма българско гражданство!

strange__
07-07-2006, 18:02
Да и те могат да го кажат това на повече от половината българи имат гражданство там където живеят,а една минимална част от турското и циганското население в България няма българско гражданство!
Никой нищо не може да каже...и ти нищо не каза :wink: Иначе това,което написа exploitedteen е вярно...Русо е мъдър човек :roll:

07-08-2006, 21:07
Не,не свободата е ВЛИКО чувство за което трудно може да се говори,ако не си се докоснал до нея.

Martos
07-08-2006, 21:16
Свободата -само за нея си заслужава да живеем без нея животът няма смисъл.Все пак хората не са умирали защото така им е гот а защото са осъзнали величието на СВОБОДАТА. [-o< :) :P

strange__
07-08-2006, 22:05
Свободата -само за нея си заслужава да живеем без нея животът няма смисъл.Все пак хората не са умирали защото така им е гот а защото са осъзнали величието на СВОБОДАТА. [-o< :) :P
Така е умирали са,защото са вярвали в нещо...в по-добрия живот след Освобождението.Умирали са,защото са били готови да го направят в името на една кауза и жалкото е,че днес минавайки покрай паметника на някой от загиналите рядко се замисляме какво е сторил този човек в действителност?!Жалко е,че не познаваме миналото си,защото "какво ни интересува това,дай да се гримираме и да палиме към Амор..."!Не казвам,че трябва да живеем с отминалите времена-абсурдно е,но бихме могли поне да оценяваме действията на тези българи :idea: Съжалявам,че толкова се отклоних от темата,но не се сдържах..просто днес чух нещо,което беше изречено от устата на една моя позната и много се вбесих..... :!:

kobrichka
07-08-2006, 23:53
Свободата -само за нея си заслужава да живеем без нея животът няма смисъл.Все пак хората не са умирали защото така им е гот а защото са осъзнали величието на СВОБОДАТА. [-o< :) :P
Така е умирали са,защото са вярвали в нещо...в по-добрия живот след Освобождението.Умирали са,защото са били готови да го направят в името на една кауза и жалкото е,че днес минавайки покрай паметника на някой от загиналите рядко се замисляме какво е сторил този човек в действителност?!Жалко е,че не познаваме миналото си,защото "какво ни интересува това,дай да се гримираме и да палиме към Амор..."!Не казвам,че трябва да живеем с отминалите времена-абсурдно е,но бихме могли поне да оценяваме действията на тези българи :idea: Съжалявам,че толкова се отклоних от темата,но не се сдържах..просто днес чух нещо,което беше изречено от устата на една моя позната и много се вбесих..... :!:

права си =D> =D> =D> =D>

Bamze
07-21-2006, 21:18
:lol: Що е то свобода? :)
:) Що е то свободия? :wink:
И има ли разлика? А къде е тя? Къде е тази тънка граница? :)
Свобода на мисълта! Свобода на духа! Физическа свобода! Свобода в съня! :) В общи линии, хубаво е всяко едно същество: човек, животно или каквото ще да е то, да е свободно.
Иронията на света е че някои същества незнаят какво да правят с личната си свобода!