PDA

View Full Version : Лесно ли е да...?



Game_Over_Boys
02-19-2006, 09:58
Здравейте!Извинявам се,ако преди е имало такава тема!Просто изках да ви попитам-Лесно ли е да си teenager в България!Ако ДА защо,и ако НЕ също защо? :?:

ProstoAz
02-19-2006, 10:31
Интересно си задаваш въпроса и преди да ти отговоря бих искала да те попитам - какво по-точно имаш предвид? Защо да не е лесно? И какво е по-различното от това да си тийнейджър в Америка например?

Метълката
02-19-2006, 13:51
lesno e razbira se.
6ibano e da si pensioner v BG, da si teen navsyakude e lesno

WILD__BOY
02-19-2006, 15:23
Еми тъпото е че няма свестни програми по които да се образоваш в насоките в които искаш. Навсякъде е платено. А по цивилизования сят държавата се грижи за това. Подхранва си бъдещето. Тука ден да ми не друг да дойде. А и както знаем реализацията е слаба. Вече има доста нови фирми ама да бачкаш за 500лв на месец при положение че навън щи плащат по 1000EUR :-s

Даскалото е шит. Супер много ни ограничава. Сега изучавам предмети, които ме дразнят направо. Нямаме свободата след определен клас ние да избирам към каквво да се насочим (да си избирам предметите)
Например да има лимит - най малко 7 предмета и готово
като математика, български и един чужд език.

piFka_LP
02-19-2006, 15:25
lesno e razbira se.
6ibano e da si pensioner v BG, da si teen navsyakude e lesno
i az sum na tova mnenie

CVETELLINA
02-19-2006, 16:27
lesno e razbira se.
6ibano e da si pensioner v BG, da si teen navsyakude e lesno
i az sum na tova mnenie да така си е :roll: :-#

02-19-2006, 16:34
Дори и да няма много предимства в това да живеем в БГ и да се учим тук, то поне трябва да се опитаме да изввлечем всичко полезно(доколкото го има)...

Но пък да не си мислите, че проблемите на тийнеджърите по света са различни? Напротив! Те са универсални!

Вервайте ми! \:D/

Game_Over_Boys
02-19-2006, 17:23
Интересно си задаваш въпроса и преди да ти отговоря бих искала да те попитам - какво по-точно имаш предвид? Защо да не е лесно? И какво е по-различното от това да си тийнейджър в Америка например?
Имам предвид,като teenager в BG как се справяш?Трудно ли е според теб,или пък не чак толкова?Какво ти дава Бълария-възможности,или пречки? :smt004

egrgergetge
02-19-2006, 17:36
на мен поне досега си ми беше лесно...
но вече идва сериозната част и трябва да взема живота си в ръце [-X в крайна сметка какво му е трудното да си тийнейджър?като че ли сам си изкраваш хляба и не получаваш нищо на готово... ](*,)
иначе всяка възраст с нейните си проблеми...но на тийновете им е най-лесно :)

korn___
02-19-2006, 19:02
dumata "lesno" q nqma v jivota na golqmite hora :!: za malkite hora neznam kak e ... as odavna ne sum malak ve4e

WickedWitch
02-19-2006, 19:23
dumata "lesno" q nqma v jivota na golqmite hora :!: za malkite hora neznam kak e ... as odavna ne sum malak ve4e
i moje bi se gordee6 s tva? i vse pak ne mislq 4e si go nadrasnal

WILD__BOY
02-19-2006, 19:33
dumata "lesno" q nqma v jivota na golqmite hora :!: za malkite hora neznam kak e ... as odavna ne sum malak ve4e

Аве не знам дали 'лесно' я няма като дума, но отговорно трябва да присъства!

korn___
02-19-2006, 19:49
dumata "lesno" q nqma v jivota na golqmite hora :!: za malkite hora neznam kak e ... as odavna ne sum malak ve4e
i moje bi se gordee6 s tva? i vse pak ne mislq 4e si go nadrasnal

koe da sum nadrasnal ?

WickedWitch
02-19-2006, 19:53
dumata "lesno" q nqma v jivota na golqmite hora :!: za malkite hora neznam kak e ... as odavna ne sum malak ve4e
i moje bi se gordee6 s tva? i vse pak ne mislq 4e si go nadrasnal

koe da sum nadrasnal ?
taka nare4enite i okategorizirani "malki" hora....horata stavat takiva, kakvito gi napravi jivota ili takiva, kakvito te poiskat da bydat v igrata....

korn___
02-19-2006, 19:56
dumata "lesno" q nqma v jivota na golqmite hora :!: za malkite hora neznam kak e ... as odavna ne sum malak ve4e
i moje bi se gordee6 s tva? i vse pak ne mislq 4e si go nadrasnal

koe da sum nadrasnal ?
taka nare4enite i okategorizirani "malki" hora....horata stavat takiva, kakvito gi napravi jivota ili takiva, kakvito te poiskat da bydat v igrata....

malki imah v predvid kato godini deto 4akat mama i tate do 20 godini i pove4e ... ot godini ve4e ne 4akam nikogo za pomo6t kakvata i da bila ve4e raz4itam sam na sebe si samo i na nikoi drug ... za tova ne se smqtam za malak imam 4ustvo za otgovornost

WILD__BOY
02-19-2006, 20:02
malki imah v predvid kato godini deto 4akat mama i tate do 20 godini i pove4e ... ot godini ve4e ne 4akam nikogo za pomo6t kakvata i da bila ve4e raz4itam sam na sebe si samo i na nikoi drug ... za tova ne se smqtam za malak imam 4ustvo za otgovornost

ее не е ку самотно така? :(

korn___
02-19-2006, 20:34
malki imah v predvid kato godini deto 4akat mama i tate do 20 godini i pove4e ... ot godini ve4e ne 4akam nikogo za pomo6t kakvata i da bila ve4e raz4itam sam na sebe si samo i na nikoi drug ... za tova ne se smqtam za malak imam 4ustvo za otgovornost

ее не е ку самотно така? :(

ponqkoga e stra6no no si4ko si zavisi samo i edinstveno ot 4oveka tui 4e ... predi da se odeli6 ot drugite i da ne si zavisim ot nikogo trqbva da go presmetne 4ovek

i'm so excited!
02-19-2006, 20:59
не е лесно да си тийнеджър навсякъде по света=)
биология. хормоните бушуват. въртят ти се разни странни неща в главата...
и все пак това е един много важен период, тогава се изгражда ценностната система на човека...малко или много си е трудничко=)

rosskata
02-21-2006, 10:16
Трудно е естествено... Навсякъде е трудно да си тийн, все пак през този период порастваш, от дете се превръщаш във възрастен. Освен че хормоните бушуват , психическото ти състояние е нестабилно, имаш пъпки, често света ти е крив без да има защо... И така нататък. ](*,)

А в България можеби е по-трудно да си тийн, защото нищо не ти се забранява. Наркотици, алкохол , нощни заведения, бягства от училище, престъпления- са на една ръка разстояние, а когато си тийн е много лесно да вземеш неправилни решения, ама много... :-s

machoka
02-21-2006, 11:04
Да си тийн е най-лесно, в сравнение с останалите социални прослойки. /малко неточно определение дадох все пак :-k /.

Всичко ти е осигурено, дом, храна, мама и тати дават джобни, а от теб се изисква само да не вършиш глупости и да си учиш уроците.

Пей сърце са тийновете на всякъде по света. Малцина са тези, които още на тази възраст се грижат сами за себе си.

Ако ми кажете какво трудно има в това, което описах по-горе - всичко да ти се сервира на тепсия... :?

rosskata
02-21-2006, 11:19
:arrow: Порастването. :?
:arrow: Излизането във враждебна атмосфера(бях на 16 като почнах работа, и бях втрещена като осъзнах колко всъщност гадни могат да бъдат хо0рата ](*,) )
:arrow: Извоюването на самостоятелност от родителите,след това чуденето как да постъпиш, когато вече я имаш ,и едновременно с това нуждата от внимание... :-k

:arrow: Първият път- не само в секса- толкова много неща се случват за първи път в живота на тийна. А всяко начало е адски трудно. :roll:
:arrow: Осъзнаването на факта, че трябва да управляваш сам живота си (мен лично ме ужасява това).
:idea: Мачока, не става въпрос само за пари. Това че мама и тати те хранят и обличат не значи че ще ти е лесно. Трудно е да си тийн и винаги е било така, тогава се оформя личността ти, тогава се сблъскваш с живота и това не минава без контузии. #-o

machoka
02-21-2006, 11:55
Извоюването на самостоятелност от родителите,след това чуденето как да постъпиш, когато вече я имаш ,и едновременно с това нуждата от внимание...

=D>

Съгласен съм абсолютно изцяло с горния пост.

Имах предвид, че повечето проблеми са от несериозен характер. А това, че е най-важния период от живота на човек - така е. Тогава се оформяш като личност, тогава си ковеш бъдещето. Това е трудно, но за мен бе и все още е приятно, за това лично за себе си го смятам като един тип предизвикателство - да докажеш на околните, но първо на себе си кой си и за какво се бориш.
Трудно е, но превръщането му в предизвикателство ме кара да не го мисля като трудност, по-скоро като водовъртеж на живота, в който постоянно си под пара за да не потънеш.

SEXtreme
02-21-2006, 18:04
Няма лесно - всичко е трудно :D А пък днешните "тийнове" (тая дума ТОЛКОВА ме дразни!!) са ебаси лигавите пикльовци, дето не знаят и грам за живота и си мислят, че живеят ебаси якия живот, като се ебат на секи ъгъл и все са на градус. Просто днешните тийнейджъри нямат никакви ценности. Но то и да си прост не е лесно, тъй че бих казала - не, не им е лесно!!! ](*,) ](*,)

BroKeN^DreAmZ`f
02-21-2006, 21:15
Стига да знаеш как-ням трудни неща :-D А пък и в крайна сметка нищо не пада от земята....ако чакаш ония от правителството да ти напраят живота на тийнейджър по як-ми чакай си и късмет от мен :!: :-D Ако си го направиш сам лесно и забавно ще бъде ткова,иначе...не стаа няма кой освен тебе :-D

In4iTu_
02-22-2006, 18:52
[quote="machoka"]

Всичко ти е осигурено, дом, храна, мама и тати дават джобни, а от теб се изисква само да не вършиш глупости и да си учиш уроците.

Тук не съм съвсем съгласна...Има тинейджъри на които наистина са осигурени дом, храна и джобни от мама и тати /една от тях съм и аз/, но има в България има тийнове, които нямат дом, храна и джобни...или пък нямат "мама" и "тати". Така че за всеки си е различно, в зависимост от средата в която живееш и по някакъв начин се развиваш...

no_more_pain
02-22-2006, 19:22
lesno e razbira se.
6ibano e da si pensioner v BG, da si teen navsyakude e lesnotaka e:)

Uraken
02-22-2006, 22:31
spored mene e lesno da si teen v Balgariq za6toto tuk zakona e mnogo ubit v na6ta darjava i seki si prai kakvoto iska.qko e qko e da si teen v bg tova e moito mnenie

02-25-2006, 16:10
Трудно е естествено... Навсякъде е трудно да си тийн, все пак през този период порастваш, от дете се превръщаш във възрастен. Освен че хормоните бушуват , психическото ти състояние е нестабилно, имаш пъпки, често света ти е крив без да има защо... И така нататък. ](*,)

А в България можеби е по-трудно да си тийн, защото нищо не ти се забранява. Наркотици, алкохол , нощни заведения, бягства от училище, престъпления- са на една ръка разстояние, а когато си тийн е много лесно да вземеш неправилни решения, ама много... :-s

И аз съм на това мнение!Живота като цяло е едно трудно изпитание! ](*,)