PDA

View Full Version : даскалите и 'обективното' им мнение



i'm so excited!
02-20-2006, 18:46
... наистина не знам откъде да започна. нямам да думи да изразя колко съм бясна от отношението на една моя даскалка. не съм предполагала, че може човек, назначен като Учител, може да се държи по такъв начин. всичко започва с това, че тя непрекъснато се заяжда с мен и мои приятелки. но да оставим това, днес чашата абсолютно преля и дори малкото ми елементарно уважение към нея изчезна.
въпросната 'Учителка' се е обаждала в дома на една моя приятелка и е наговорила куп простотии по неин адрес, както по мой и този на една друга приятелка. отделно се е оплаквала на класната колко сме били безотговорни (?), недисциплинирани (?), и как безцеремонно сме си излизали от стаята (!?!?!?!?). без абсолютно никакъв повод, не съм говорила зад гърба й, вярно е че не я понасям, но НИКОГА не съм си позволявала да говоря простотии за нея. а днес когато се опитах да поговоря най-човешки с нея, тя ми се разкрещя как съм си позволявала да и говоря така надменно (!?!?!??!!?!??!?!?). след което въпросната ми се врътна най-нахално и си хвана пътя без да ми даде никакво обяснение за поведението си.
аз не съм слушала какво преподава?! имам чувство, че тя абсолютно никога не съм научила нещо полезно от нея, тя просто си зубри от някфи книжки и после ги изпява пред класа. нима това е преподаване?!
не знам как да си обясня това което се случва. нямам думи, не мога да си представя как може човек да седи да ме гледа в очите и да ми обяснява пълни лъжи.
нямам представа кво да правя, явно си е ме е набелязала и ще направи сичко възможно за да ме прецака, нима единственото което ми остава е да правя като другите - да се подмазвам и да правя това което и харесва?!?!!?!!! :smt013 е съжалявам, това НЯМА стане, друг е въпроса, че ще е късмет ако завърша при нея с добра оценка. тая жена не знам как, но успява да влезе под кожата на всички, нищо чудно да ме прецака и по други предмети.
и какво излиза сега? че само защото не ме харесва ще бъда преебаан с кофти оценки? по-интересен е въпроса защо не ме харесва и мисля, че се досещам.. просто не съм от онези 'НОРМАЛНИ' хора, като нея и защото не пиша за розички, пеперудки и горски феи.... страхотно... а къде остана обективното оценяване? не е ли целта на училището ни да ни помогне да се научим да мислим? по дяволите, затова ходя там, за да науча нещо, а не за да си вея задника и да се чудя как да се харесам на даскалите и откъде да назубря някоя тема.. която също да им се хареса... дееба и образователната система!
тоя случай толкова много въпроси събуди в мен, че половината ги забравих.
не знам повече какво да кажа, наистина останах без думи и ... крайно разочарована.

korn___
02-20-2006, 19:05
v moito daskalo su6to e taka po nqkoi predmeti ... taq po bel taka me obi4a ne e istina ... ot celiq klas imam 2 puti pove4e ocenki i pove4eto 2-ki as verno ne razbiram ot bel no 4ak puk tolkos ... odelno predi 1 godina sedq si as po el.izmervatelni uredi i taq sedi i si 4ete vesnik spokoino .... vmesto da doide da mi pokaje kak da vurja shemata poneje togava se o6te ne znaeh kolkoto sega a i predmeta be6e super TUP podqvolite i samo samo sus 1 6amar saborih si4ko ot masata i zapratih stola v drugiq ugal na staqta sus 1 zamah i taq napravo se http://torrents.linkos.bg/pic/smilies/yikes.gif
ot togava cqloto daskalo me nau4i i sa si4ki u4iteli ... respekt zaimen imame edin kum drugigo za6to ne napravi6 i ti ne6to takova a i predi tva bqh zapla6il zam direktora koito mi predava6e po el.dvigateli 4e ako ne mi pomogne na 1 test poneje pomogna na vsi4ki 6te go namu6kam sus edna otverka v gurloto kato me 4uha teq ot klasa mi si4kite ... http://torrents.linkos.bg/pic/smilies/mbounce.gifstana golqm smqh nqma6e da go namu6kam no prosto vidq 4e si iskam pravata i nqma da se otkaja taka lesno prosto napravi i ti taka e ne ba6 kat mene de 6toto pri men si4kite mi u4iteli sa injineri sus 4ustvo za homor pri tebe nadali sa takiva ...

pilot_na_karuca
02-20-2006, 19:24
Мдамммм... и аз съм така по 80% от предметите ](*,)
Просто не й се оставяй [-X

02-20-2006, 19:32
Та по кой предмет ти е учитлка?... :-k

02-20-2006, 19:37
А! Всъщност си мисля, че е хубаво да действаш със всички необходими мерки! Съботирай я! Тя ти е обявила война! Нали така?! Ти наяма какво да се самосъжаляваш повече! Отнеси се по същия начин с нея! Съботирай я! Унижтожи я! Накарай я да се рзолаче и изпадне в такава нервна криза, че да си подаде оставката... Незная как ще измислиш, че да стане така, но все ще измислиш начин! Покажи на кучката къде й е мястото! Разкарай я!
Може да започнеш със събиране на важни и ключови гафове
(всеки прави), но специално за тях ще ги докладваш, ще я разобличиш в нещо! Може и в лъжа, както ти си прецениш, но да бъде така, че да бъде правдоподобно и неоспоримо...

fti4ka
02-20-2006, 19:40
abe ni6to ne moje6 da napravi6 4oveka kato si e prost kolkoto i akul da mu dava6 nqma efekt... glei da poddurja6 6to gode normalni otno6eniq i tova e..

Fyl_
02-20-2006, 20:23
Daskalite sa nai typite sy6testva .. tova sam go ustanovil .. moje da sa zavar6ili nqkvo dobro obrazovanie no sa si typi par4eta .. prosto tova sa nai typite hora .. li4no mnenie de no edno 90 % daskali sa ednkavi i sa mn smotani !

i'm so excited!
02-20-2006, 20:40
нямам нищо против даскалите като цяло, все пак трябва доста здрави нерви да имаш за да се мъчиш да научиш някви олигофренчета на НЕЩО=))
и се отнасям с голямо уважение към тях. но когато те не ме уважават, тогава и аз не ги уважавам...
мразя хора, които злоупотребяват с 'властта' си

MaRiA^^^
02-20-2006, 22:31
За да прогресираш в очите на даскалите трябва да говориш това , което искат да чуят , да мислиш по начина , по който те мислят...и да се примиряваш със всичко и да ги мислиш за велики.Пък едно 70% от даскалите са пълни загубеняци.Например моята даскалка по химия е неграмотна..просто.. е пълен капут..ко да кажа.И затова, зубърите успяват , щото са примирени предмети без собствено мнение .. ако от тоя форум някой са има за зубър да не се обижда ..просто тва ми е мнението.Аз никога съм нямала нямам и няма да имам немрение да се съглася с нещо , което виждам , че не е така ..мисля , че всеки си има право на свободно мислене , това , че то не харесва особено на даскалите не трябва да ги прави пристрастни, щото просто не е честно.

IdontGiveaFuck
02-20-2006, 22:37
Повечето учители в днешно време са така,не си единствената,която си "пати".Учениците като цяло почнахме да си позволяваме твърде много (не говоря за теб).Отговаряме,бягаме,псув аме ги и не знам си к'во още.На повечето от нас държанието към учителите ни е ужасно.. :? И не забравяй,че получават малки заплати..Не е лесно да имаш по 100 часа на ден с някви деца,които даже не те уважават,най-малкото,защото се мъчиш да ги научиш на нещо.Условията за работа са им ужасни !И така става,че зарди ниската заплата и гадното държание те се озлобяват все повече и все повече и тъй като няма на кой да си го изкарат ние сме най-лесната жертва.И на тях не им е леко...Наистина тази твоята учителка е преминала всякаква граница... :? Можеш да се примириш със държанието и,но и можеш да и "обявиш война" както казаха преди мен..
Относно оценката-ако си знаеш хубаво материала няма за какво да се притесняваш!Ако ти направи проблем на края на годината просто викаш комисия,която да те изпита и готово!

02-21-2006, 07:48
при мен също е така-има една учителка,която явно си е решила,че никога няма да ми напише висока оценка.Щот съм се държала мн зле в часовете и съм спорила с нея,обикновенно за да защитя правата си или на някй от класа.Та каквото и да правя,колкото и добре да си науча нещата или да си напиша домашните никога не ми пише повече от 4.Като я попитам защо,казва така съм си решила

Биби
02-22-2006, 18:31
Имам същия проблем и започнах да го решавам по единствения възможен начин.Когато имаш час с даскалката просто го провали :mrgreen: Докато говори ти се смей,подвиквай и т.н.Накрая ще й омръзне и ще те остави на мира :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

Li4iCe
02-23-2006, 13:55
ei i az imah edna takava u4itelka po biologiq, koqto be6e razvedena i adski nazlobena osobeno kym momi4etata.mene osobeno mnogo me mraze6e i mi napisa 2-ka v dnevnika bez pri4ina.az se oplakah na klasnata, tq govori s neq i onaq pa4a vmesto da mi se izvini ili pone da kaje 6to mi e pisala dvoikata po4na da me narejda pred celiq klas i me izkara nqkva lyjkinq i kva li o6te ne.estestveno vsi4ki i se izsmqha i na neq i stana o6te po-gadno i zapo4na da me tormozi o6te pove4e.nakraq na mene mi kipna i nakarah ba6ta mi da se sre6tne s neq i ottogava me gleda kato oparena i ne smee da mi kaje ni6to :smt005 tyi 4e nai-dobre i ti nakarai ba6ta si da i razkaje igrata.6tom ti e obqvila voina, neka se bie s ravni na neq, a ne da si go izkarva na u4enicite!kysmet!

korn___
02-23-2006, 14:32
Повечето учители в днешно време са така,не си единствената,която си "пати".Учениците като цяло почнахме да си позволяваме твърде много (не говоря за теб).Отговаряме,бягаме,псув аме ги и не знам си к'во още.На повечето от нас държанието към учителите ни е ужасно.. :? И не забравяй,че получават малки заплати..Не е лесно да имаш по 100 часа на ден с някви деца,които даже не те уважават,най-малкото,защото се мъчиш да ги научиш на нещо.Условията за работа са им ужасни !И така става,че зарди ниската заплата и гадното държание те се озлобяват все повече и все повече и тъй като няма на кой да си го изкарат ние сме най-лесната жертва.И на тях не им е леко...Наистина тази твоята учителка е преминала всякаква граница... :? Можеш да се примириш със държанието и,но и можеш да и "обявиш война" както казаха преди мен..
Относно оценката-ако си знаеш хубаво материала няма за какво да се притесняваш!Ако ти направи проблем на края на годината просто викаш комисия,която да те изпита и готово!

do nqkade si prava no mislq 4e si zavisi mnogo i ot u4ili6tete v koeto e ... as edno vreme bqh v edno daskalo ... kakvo da ti kaja predi da minem pod kriloto na prezidenta koito jivee na 200 metra ot vuprosnoto 28-mo SOU v kr polqna bqhme nai obiknoveno si daskalo no sled tva si4ki u4iteli pridobiha edno samo4ustvie "KOI SME NIE" i si4ko se omaza ... as sum imal problemi sus taq po fizika tq mnogo zdravo me precaka bez da kaja nito duma v nito 1 nein 4as imah 3 dvoiki ... edvam vurzah 4-ka za godinata i sus 21313554 zora vleznah v daskaloto koeto sum sega sega ako q vidq nqkade po ulicite takuv 6amar i bih zabil 4e da q metna po grub ama hi4 ne me interesuva kvo kat e po golqma ot men na godini nima trqbva da ovajavam takuv 4ovekhttp://torrents.linkos.bg/pic/smilies/question.gifhttp://torrents.linkos.bg/pic/smilies/chair.gif
mnogo me qdosa togava taq i sled tva brat mi ostana v tva daskalo ... e kolko problemi e imal sus suma ti u4iteli ne e istina ... a men me vzeha vuv edin tehnikum o6te purvata godina si suzdadoh mnogo vruski sus u4itelite li4no se poznavam sus direktorkata prepodavala mi e 1 godina po tehni4esko 4artane znae6e kak da ni nakara da u4ime da se smeeme zaedno kagato mojeme i imame vreme iz mejdo u4eneto prosto ni obi4a i si4ki ni ima za neini sinove edva li ne nie su6to mnogo si q obi4amehttp://torrents.linkos.bg/pic/smilies/thumbsup.gifsus mnogo ot u4itelite koito mi prepodavat sum pil ne vednuj kafe i sme si govorili za tehnika ta do temi kat jenite ...ovajavame se napulno abe stra6en ekip sme kato ni murzi u4itelq ni vijda predava ni na burzo i ni puska a ne kat edno vreme ... samo napuk na vsi4ko gledat da te preebathttp://torrents.linkos.bg/pic/smilies/rant.gifabe zavisi si ot daskaloto spored men... do sega si4kite tehnikum za koito znam ne6to sa taka samo pe4eni hora sa se sabrali vutre moje i da te izmu4at ama 6te izlezne6 nau4en na ne6to a ne kat po gimnaziite ... vupreki 4e takiva hora se namirat i po gimnaziite de edna ot u4itelkite mi jivee 2 etaja pod men i kat se vijdame si govorime na malki imena se edno sme ot edna rodahttp://torrents.linkos.bg/pic/smilies/smile1.gif

anarhis4e
02-23-2006, 17:22
awe kvo vi puka we az u4a v mg i nqame nikaf respekt kam daskalite postoqnno samo na nas ni mrankat :smt014 oba4e nikvo vnimanie nito se trogvame ima nqkolko maznika ot klasa kadeto tolkova brutalno se maznat otivat v na4aloto na koridora zaimat 4antata na daskalkata i po4vat gospojo kak ste tva onva i kato praim nqkvi gluposti i samo ni danat :smt013 pak poradi opredeleni obstoqtelstva ne mojem da gi fanem i utrepim kat ni izdanat a pak ne sa zubari ob6to zeto nedeite se poddavaite na daskalite te minavat edna opredelena vazrast i si4ki izperkvat (imah si i az na 250 lv zaplata 20 godini ba4kane da ne izperka6) i da ne im se maznite

02-23-2006, 17:38
За да прогресираш в очите на даскалите трябва да говориш това , което искат да чуят , да мислиш по начина , по който те мислят...и да се примиряваш със всичко и да ги мислиш за велики.Пък едно 70% от даскалите са пълни загубеняци.Например моята даскалка по химия е неграмотна..просто.. е пълен капут..ко да кажа.И затова, зубърите успяват , щото са примирени предмети без собствено мнение .. ако от тоя форум някой са има за зубър да не се обижда ..просто тва ми е мнението.Аз никога съм нямала нямам и няма да имам немрение да се съглася с нещо , което виждам , че не е така ..мисля , че всеки си има право на свободно мислене , това , че то не харесва особено на даскалите не трябва да ги прави пристрастни, щото просто не е честно.
ako tvoite daskali sa stado ot typi nezadovoleni goveda ne6tata moje i da stoqt taka
vqrno, po princip po4ti vsi4ki u4iteli v OU-tata sa typi nezadovoleni goveda no i ako v gimnaziqta sa taka- naistina te syjalqwam