PDA

View Full Version : bolestta na celuvkata !?



malchoto_f
02-22-2006, 18:48
edno mom4e ot moq klas se razbolq i ot dosta vreme e v bolnica. klasnata krie6e kakvo mu e, no vednaj se izpusna. kaza 4e bolestta ot koqto e bolen e bolestta na celuvkata. bila mn seriozna i mn opasna. uvrejdala organite i imunnata sistema za cql jivot. ne6to kato SPIN no ne se umira ot neq. no v internet ne namerih ni6ti4ko. nqkoi moje li da mi kaje ne6to po vaprosa. ](*,) :?: :?: :?: [/b]

RoyTheReaper
02-22-2006, 20:08
ami za da ne vi kaje klasnata, moje bi ima pri4ina. moje bolestta mu da e takava, 4e ako se raz4ue vsi4ki da go gledat s nedoverie. zabravi za tova i preodolei liubopitstvoto si. osven 4e ne ti vliza v rabotata, moje daa mu navredi6 kato se rovi6 za informaciq.

tq klasnata vi pak mnogo vi e kazala. az imam samnenie za edna bolest, no ne sam siguren i bi bilo dosta bezotgovorno ot moq strana da go izkaja.

kato izleze ot bolnicata, toi sam 6te preceni dali trqbva da vi kaje.

[dataworm]
02-22-2006, 20:17
Сифилис? :-k

02-22-2006, 20:43
Kakto kazaha i drugite ne e mnogo hubavo da se govori za tazi bolest za6toto nasitina e tejka. Esenta boleduvah ot neq no za moe 6tastie be6e mnogo malko proqvena i nqmah seriozni problemi. Bolesta se kazva Mononukleoza. V naprednal stadii zasqga 4erniq drob i bolniqt se hospitalizira za tova za imunnata sistema na men ne sa mi kazvali. Poduvat se limfnite vuzli i stra6no mnogo boli vratyt ti stava edva li ne kvadraten i si kato "robot4e" ne moje6 da si vurti6 glavata su6to kakto i mnogo trudno preglu6ta6.
Bolesta se predava 4rez slunkata za tova se nari4a bolesta na celuvkata

Nadqvam se da sum zadovolila lubopitstvoto ti!

miloto_girl_4e
02-22-2006, 20:50
дам,брат ви преди около 2 години беше болен от моноклеоза и се наложи да влезне за 10 дена някъде в болница.. :roll:
вирусът се предава по въздушно-капков път,но най-често и най-лесно става заразяването при целуване,но иначе може ,ако с болния пиете от една чаша или ядете от един и същ прибор..
кофтито е,че се уврежда черния дроб,след като брат ми оздравя няколко месеца не ядеше никакви шоколадови изделия,също така не може да се пие алкохол.. :?

ZaViNaGi^nEsHtAsTnA
02-22-2006, 21:20
po dobre ne spomenavai kakvo zn pred dr i spri da se rovi6 no nqma da e zle da stoi6 nastrani ot nego :smt009 :smt012 =; :-k

Eleonora
02-23-2006, 15:38
Ebati gadnoto,eovek da go e strah i da se celuva ve4e 8-[ :( :(

sladka_blondi
02-23-2006, 19:55
И аз бях болна от моноклеоза по миналата година,но в къщи ,не се стигна до болница и постоянно пиех някви антибиотици и си седях около 3 седмици и като оздравях трябваше да пия 2 месеца едни хапчета за черния дроб. :smt011

hamsterat
04-06-2006, 00:25
Абе гледам много хора са бли болни и пак са оздравявали ... Това значи ли , че не е чак толкова зле и че се оздравява ? А тези който са боледували от него после иамт ли някакви проблеми ? МОгат ли пак да си се целуват на спокойствие ?

teenkopele
04-06-2006, 23:21
За пръв път чувам за тази болест! 8-[
Доста тежка е като гледам... :?

Barbie
04-07-2006, 20:17
Hah, est 4e mnogo hora sa boleduvali...bolestta e zarazna i i4 ne e nujno da se celuva6, za da se zarazi6. I az sum q karala. Ne e priqtna opredeleno i v zavisimost s tova kolko e naprednala i kakvo e sustoqnieto na organizma moje da nanese razli4ni porajeniq. Nqma niiii6to ob6to sus SPIN! I da, sled kato si ozrdavql moje6 da se "celuva6 na spokoistvie" (e..est e vajno da si syvsem ozdravql za da ne zarazi6 nqkogo)...Nai-razprostraneniq vid e infekcioznata mononukleoza...purvite simptomi sa ob6ta otpadnalost i tn...otkriva se 4rez kruvna proba...i v pove4eto slu4ai ne e 4ak tolkoz fatalna, vupreki 4e ponqkoga se nalaga hospitalizacia. Vseki moje da se zarazi i tova 4e suy4enikut ti e bolen ni6to ne zna4i...prosto e imalo kofti kusmet mom4eto...6te pie malko lekarstva, 6te pazi dieta zaradi 4erniq drob...i nai-veroqtno 6te se opravi suvsem...skoro6no ozdravqvane mu pojelavam

mishabarton
10-17-2006, 15:35
Ole iskam da vi pitam tezi koito ste boleduvali ot tova mnogo li vreme e le4enieto? Za6toto na men mi kazaxa sega 4e moje bi sam bolna ot tova i nz kolko vreme nqma da mradna ot nas tolkova mi e gadno ! :| :( :roll:

sladoled
10-17-2006, 18:16
Това, за което говорите е заразно заболяване.За информация шарките, заушката също се предават по въздушно-капков път, следователно и чрез целувки.То дори и вирусен хепатит може така да се предаде.
Според мен класната да си гледа учителската работа.какви са тези глупости: болест на целувката!Дивотии! :smt011
Заболяването се нарича "инфекциозна мононуклеоза", а на момичето, което е пуснало темата - не се знае дали за това става дума.

ProstoAz
10-17-2006, 18:39
Темата е стара!