PDA

View Full Version : диета



toki
02-25-2006, 18:29
възможно ли е ако се прави гладна диета или въобще някаква ,та възможно ли е да се наруши периодичността на цикъла?

stel4eto__
02-25-2006, 19:06
ne znam kva e taq dieta,ama tolkova li ne mojete da hodite da ti4ate(ako ne da hodite na fitnes)pone v sabota i nedelq da kajem,4e trqa da spazvate dieti...Pone kato 6e pravi6 dieta idi na lekar toi da ti kaje kakvo da qde6,kolko 4esto i t.n.vmesto da si pravi6 eksperimenti s tqloto :?: :shock:

toki
02-25-2006, 19:29
AWE хора говорете по темата! имам претоварен график а пък и нямам намерение в тея студове да ходя да бягам заради няква си диета,помисли малко! и за това се обръщам към вас ако нямате кво да кажете просто си замълчете!

emotions
02-25-2006, 20:07
ами една френдка миналата година се беше вманиачила на тема диети и скоро след това не и беше идвало 5 месеца поред та трябваше да ходи на гинеколог и да пие хормони ..нз дали двете неща имат връзка но всеки случаи не е приятна работа :(

LyLa
02-25-2006, 20:13
estestveno 4e 6te se naru6i!!!!Abe hora,gladna dieta 6e mi spazva...q zemi pro4eti malko za posledstviqta ot tiq dieti i togava dali 6e se pritesnqva6 za cikala samo..!!!

*Ruuu*
02-25-2006, 20:16
estestveno 4e 6te se naru6i!!!!Abe hora,gladna dieta 6e mi spazva...q zemi pro4eti malko za posledstviqta ot tiq dieti i togava dali 6e se pritesnqva6 za cikala samo..!!!
da!ne smqtam 4e tazi e nai podhodq6tata dieta!posle moje takiva posledici da ima 4e prosto e bezsmisleno!a i da ne smqta6 da stoi6 gladna cql jivot!ot gladni dieti kvot svali6 posle 6te go ka4i6 dvoino!!!

aBeP4eTo
02-25-2006, 20:48
estestveno 4e 6te se naru6i!!!!Abe hora,gladna dieta 6e mi spazva...q zemi pro4eti malko za posledstviqta ot tiq dieti i togava dali 6e se pritesnqva6 za cikala samo..!!!

[-X Koga shte se nauchite da ne govorite, kogato neznaete?
Ako ne si na qsno gladuvaneto e polezno izvinqvam se, no si lichi, che ne chetete dopulnitelna literatura. :D
I vse pak ne trqbva dietata da e drastichna zapochni malko po-malko da namalqsh hranata dokato da q namalish do minimum :shock: e zavisi kakuv shte e tvoq minimum moq naprimer e 3 qbulki i 2 litra voda, no tova go pravq samo kogato resha da si prochistvam organima. #-o

PRECIOUS^f
02-25-2006, 22:10
Vazmojno e da se pravi gladna dieta i da se nary6i periodi4nostta na cikala.Ot li4en opit go znam,az postoqnno sam na dieti,za6toto treniram moderen balet i trqbva da sam perfektna :?

cvety_i_bebeto
02-26-2006, 13:38
възможно ли е ако се прави гладна диета или въобще някаква ,та възможно ли е да се наруши периодичността на цикъла?

mi mislq 4e da,taka si razvalq6 zdraveto,ne pravi takiva dieti,prosto ti4ai...6te razvie6 nqkoq anorexiq

toki
02-26-2006, 17:02
woW!Правя тази диета от 3 дни ,още не съм развила анорексия :lol: ,но просто се притесних тъй като трябваше да ми дойде на 4тия ден от диетата,а не дойде и за това питам .Може би не съм избрала точния момент.Мисля като ми свърши пак да опитам за две седмици....Може

mucunkata:)
02-26-2006, 18:25
estestveno 4e 6te se naru6i!!!!Abe hora,gladna dieta 6e mi spazva...q zemi pro4eti malko za posledstviqta ot tiq dieti i togava dali 6e se pritesnqva6 za cikala samo..!!!

[-X Koga shte se nauchite da ne govorite, kogato neznaete?
Ako ne si na qsno gladuvaneto e polezno izvinqvam se, no si lichi, che ne chetete dopulnitelna literatura. :D
I vse pak ne trqbva dietata da e drastichna zapochni malko po-malko da namalqsh hranata dokato da q namalish do minimum :shock: e zavisi kakuv shte e tvoq minimum moq naprimer e 3 qbulki i 2 litra voda, no tova go pravq samo kogato resha da si prochistvam organima. #-o
Сори,ама и ти кво се праиш на многознаеща..от гладуването на тази възраст може да се получи и недоразвиване на матката..после ми говори ,че нямало последици и че било полезно да се гладува.Пък и кой си мислиш,че лъжеш..яла по 3 ябълки и 2 литра вода..поне колкото съм те виждала по снимките не си особено 'нежна' и фина..
По темата:изключи сладкото и замести хляба с пълнозърнести сухарчета и ще видиш какъв ефект има :D От личен опит ти казвам-няма диета,която да не съм пробвала.От тези с глада се сваля бързо,ама след тва като започнах д аси ям нормално кг се върнаха за 3 дни #-o
Без сладко и тестено свалих същите кг за 2 седмици и с всеки ден продължавам да слабея :-D

BroKeN^DreAmZ`f
02-26-2006, 19:07
мноо ясно ,че диетите пречат на редовния цикъл...тва съм го чувала къде ли не :-D все пак сичко е свързано с организма...и тея диети нарушават нещо в него..само нз точно кво и как става,шото не съм напълно запозната,но определено диетите влияят на цикъла :P

deizi
02-27-2006, 20:30
АБсолютно ДА, аз отслабнах с 8-9кг за около 4месеца и после не ми идва поне 5 месеца, та трябваше да пия специални хапчета и сега докато ми стане редовен....мани, мани. Да не ти разправям за бюста ми който сега е 75А, преди беше 85В-С, трагедия и сега всички ми викат че то по-хубаво било да има какво да се пипне и щипне ](*,)

04-24-2006, 20:35
gladna dieta ne sam pravila,no bqx na dieta i to ne drastichna,no tova mi se otrazi na cikala ot 2 maseca lipsva i bez tova e neredoven

mariella_17
04-27-2006, 16:52
kakvato i da e dieta ako q pravi6 mn vreme i ako naistina svali6 mn kilogrami pre4i ne samo na cilala ,no i na celiq ti organizam o

Sabrina27
04-27-2006, 17:25
Vuzmojno e. Zavisi... Kolko vreme si q pravila i kolko kilograma si svalila?

MimiTy
04-30-2006, 16:52
Tuka kat gledam ko pi6ete napravo sa 6a6nah...az 4esno kazano dosta 4esto si praq dietki,no ne drasti4ni i nqmam nikvi problemi..ei tva e pri mene koftito 4e u4a v dr grad i tam se ograni4avam pak kat sa pribera v nas i si qm:( i nz kak da go promenq tva...6toto kat sam na daskalo svalqm a kat sa pribera i pak ka4vam...daite nekav savet...

Estranged
04-30-2006, 17:10
Разбира се че може да се наруши менструалния цикъл (боже, може ли да се каже така :lol: ). Все пак хормоните малко или много зависят от храната, която приема организмът.

ThE_DaRk_AnGeL'''
04-30-2006, 20:39
Да,нарушава се....
Като почнеш диетата и ще ти закъснява...
и то може изобщо да не ти дойде с месеци,
което не е хич полезно,защото кръвта трябва
да се пречисти,но не мисля,че е и опасно,
щото на мен ми се е случвало и не е
имало никакви последствия

MimiTy
04-30-2006, 20:48
zdraveite....abe q me svetnete kak si slagate tezi kartinki 4e pri mene ne se polu4ava ne6ty:(

mariella_17
05-01-2006, 05:37
eto toku 6to vidqh tazi statiq i vi q pra6tam
Аномалиите в месечния цикъл са все по-често срещани при младите момичета. Една от основните причини е манията за отслабване, която обхваща всички от най-ранна детска възраст.

Строгите диети нарушават баланса на хранителни вещества в организма, а оттам- и на нивото на хормоните.


Те пък, както е известно, са решаващи за редица жизнени процеси, включително и възможността за създаване на поколение.


Момичетата, които необмислено се подлагат на глад, лишават организма си от много вещества, включително и свързаните с менструацията липиди.


Резултатът е нередовен месечен цикъл или дори липса на такъв, което е ясен знак, че нещо с половата система не е в ред.


Проблемът може да се задълбочи, ако не се предприеме веднага лечение, и да доведе до безплодие.


Лекарите съветват момичета под 21- годишна възраст в никакъв случай да не се подлагат на строги диети или на глад без да се посъветват със специалист диетолог.


В тази възраст организмът се тренира много лесно и няколкото килограма в повече изчезват само след месец упражнения в залата или дори само в часовете по физическо.


Нередовният цикъл може да е знак и за вроден недостиг на някой хормон, което се лекува с подходяща медикаментозна терапия, предписана от лекар.

light_purple
05-01-2006, 10:09
възможно ли е ако се прави гладна диета или въобще някаква ,та възможно ли е да се наруши периодичността на цикъла?
Estestveno 4e moje

Sabrina27
05-01-2006, 14:17
gladna dieta ne sam pravila,no bqx na dieta i to ne drastichna,no tova mi se otrazi na cikala ot 2 maseca lipsva i bez tova e neredoven

I pri 1 fr se polu4i ne6to takova :arrow: po dobre zameni beliq hlqb s pulnozurnest i sladkite ne6ta s jelirani bonboni i bonboni Solana, a naskoro izlezoha na pazara edni dieti4ni kaks4eta na Bravo :-D