PDA

View Full Version : SITH



Josefinne
02-27-2006, 14:06
Tакам...Това го почнах днес. Очертава се да е още един от незавършените ми дълги разкази, признавам си. Засега ме чеше крастата да го напиша, ама от двата ми предишни опита нищо не стана. То стана нещо де, но никога не стана нещо цяло. Това имам предвид. Та това е Първа Глава. Кажете ми има ли смисъсл , преди да се откажа, да напиша още 9- 10 или да не се трепя ?

SITH

Глава първа
(Вятърът на промяната направо ни отнесе...)

Трудно ще си представиш света, в който живеем ние. Вие, нашите предци, завещахте на нас, вашите внуци, само една утопична представа за това, което е било. Оставихте ни само мечти. Но може би това не е чак толкова лошо, защото те са единственото, което ме прави различна, а шепа от нас са различни днес. Дава души на роботизираните ни тела, вдъхва светлина в механизираното ни ежедневие. И все пак вие сте най-егоистичните същества, които мога да си представя. Поне от гледна точка на това, което представлява света днес. И затова именно се обръщам към вас, защото всичко е започнало тогава. Вие сте просто младежи сега. Разхождате се волно по тротоарите след училище, защото слънцето тъкмо е започнало да топли след студения сезон. Разгръщате отегчено учебниците и се чудите на смисъла от това да знаете всички тези неща. Смеете се. Спите. Ядете. Дишате... Не след дълго един от вас, просто на игра, ще даде идеята за SITH. Друг от вас, може би точно ти, който държиш моите думи в ръце, ще разработи проекта, а скоро след това, може би твой съученик ще го спонсорира и само няколко години по-късно ще започне самото му изграждане. SITH – машина, изследваща историята на еволюцията и на базата на човешките нужди, ще започне да еволюира сама, така че да ги задоволи най-пълноценно. И SITH ще работи перфектно. Толкова добре и толкова съвършено, че един ден ще съзре проста логическа връзка: Човешките същества в този момент имат най-голяма нужда от мир, за да разработват и развиват своите идеи и способности, изпозлвайки рационално своето време. В света съществуват твърде много различния, които пораждат конфликти. Резултат от конфликтите е нарушаването на мира. Следователно, заключил SITH , трябва да бъдат премахнати различията. Разбира се този еволюционен подход в системите на SITH и категоричното отказване на човешките индивиди и общественост да възприеме тази програма, е довело до нейното агресивно налагане. Започнала така дългоочакваната с трепет и ужас Трета Световна Война между Човека и неговото творение. Ние сме победили. И след като дружно сме извикали радостното „Ура” , ние, оцелелите, сме погледнали назад, към предишните фронтове и там , някъде, сме успели да видим, че нашата Земя не е сред оцелелите. Сложихме я на системи, бдяхме ден и нощ над нея, но тя не оцеля. Сега планетата съществува, но е в кома. Това, което вие сте наричали еко-система, днес е синхронизиран сбор от множество машини , които поддържат изкуствено живота й. Поддържат нас. В момента, в който изтръгнем или изключим машните от тялото й , тя ще издъхне. Иначе казано, на нея няма да остане повече живот, отколкото на ледената Венера, пясъчния Марс или горещия Меркурии. Това, което отличава Третата планета в Слънчевата система от останалите сме всъщност ние, хората. Ние сме единственият спомен от живот. Един изкривен и далечен спомен, защото дори и нас ни синтезират машини, дори и ние сме отглеждани от машини в машини, за да служим на машините, които ще поддържат машините, който ще синтезират други като нас. Симбиозата си с природата, човекът замени със симбиоза с машината. За добро или зло, самият човек започна да прилича на машина от странен материал.
Ако обаче се родиш на подходящото място, в подходящото време и с подходящата еволюираща хромозома , ти имаш едно рядко непредвидено, непресмтнато и незаменимо от нищо щастие. Ти ще си човек, такъв, какъвто го разбираш ти, скъпи мой, прародителю. Ще заминеш на една от десетте изкуствени Лунни Системи в орбита около земята, където ще бъдеш отгледан в разкош, за който моят вид може само да мечтае. Ти ще бъдеш творец, приятелю, и ще посветиш живота си на създаването на по-съвършенни животоподдържащи и обслужващи машини.
Ако просто се родиш с подходящо устроен стандартен геном , в подходящото време и на подходящото място, то твоят живот пак ще мине по-леко от моя. Клас Б. Още невръстно бебе, преди да бъдеш изваден от инкубатора дори, ще те изпратят в един от подземните или подводни градове, в които се произвеждаме ние хората, изследва се състоянието на екологичния баланс, правят се статистики и проучвания, сметки и опити, поръчани от Горе, от нашите богове със специалната хромозома, които живеят наистина на небето, приятелю, в Лунните Системи.
Но ако не си роден под знака на щастливия лунен прах, то ти би бил като мен. Клас В. Един от многото, които се синтезират от случайно подбрани и чифтосани, предварително изследвани и удобрени полови клетки, прекарали нужния вегетационен период в инкубатори, преминали задължително през Механичен Анализатор на Мисловната Активност ( МАМА ), който ще прецени твоя профил, вземайки предвид собствените ти способности и нуждите на еко-системата и ще те разпредели в някоя от сферите на поддържащия персонал. Следва периодът на специализация. Това не е стандартната системата на обучение, за която си мислиш ти, жителю на природната еко-система. В моята епоха, където Човекът без да иска стана роб на машината, защото тя се превърна в неговата Природа, това е твърде много загубено време. На нас не ни трябва да проявяваме креативност. Но не мога да ти разкрия системата , защото тя е тайна, достояние само на специални представители на клас Б. Как да ти го обясня...?! Нужните знания просто ни се инжектират. Няколко години младият индивид прекарва в сън, през което време бива снабден с нужното количество хормони, имунно- защитни антитела, които да му осигурят безопасното пребиваване в зоната, в която ще живее и разбира се – растежни хормони и знания. Така за общо 5 години се синтезира един представител на клас В. Още един като мен.
И понеже ми остава още малко време преди да се събудя, ще ви кажа и нещо друго... Аз не искам да съм клас В, нито клас Б, нито пък клас А, онези горе... Не мога да си представя как или къде, но мечтая да видя етсествено синтезиран живот. Всяка нощ в холограмата на съня ми, отделям по един час, с който ощетявам мозъка си от пълноценният пакет часове за почивка, в който се разхождам из запазените за твоят свят, приятелю, данни и картини и мечатя да съм на твое място...

SEXtreme
02-27-2006, 17:29
Става. Не е лош.

02-27-2006, 20:21
Става. Не е лош.
Dobre, 4e si ti ta pone da go pro4ete6 nai-malkoto.

Josefinne
02-28-2006, 05:52
Става. Не е лош.
Dobre, 4e si ti ta pone da go pro4ete6 nai-malkoto.

Добре, че си ти, пък да го коментираш!

TheMaggie
02-28-2006, 10:17
Na men li4no strashno mi haresa.Prodlajavai v sashtiq duh! =D>

Josеfinne*
03-04-2006, 12:28
Na men li4no strashno mi haresa.Prodlajavai v sashtiq duh! =D>

Mersi< скоро мисля да напиша още , но ми се струва, че няма мн хора, които имат мерака да го прочетат. Или просто ги мързи...

machoka
03-04-2006, 16:27
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=20842

Това е темата, направена специално за това. Няма нужда всичко да е в отделни теми. :wink: