PDA

View Full Version : Лош дъх



Anonymous101
02-28-2006, 12:03
Имам гаден проблем - харесвам много едно момиче, тя мен също, но ме е страх да я целуна, защото имам лош дъх, който се появява около половин час след като съм си мил зъбите.. Дъвките също имат много кратък ефект и не знам какво да правя.. Ако някои може да ми даде съвет, ще съм му много благодарен!

ПС: Извинявам се ако темата не е за този раздел..

02-28-2006, 12:07
бягай на уши нос гърло! там могат да ти помогнат!

adult
02-28-2006, 13:57
Ако зъбките ти са в добро състояние- в смисъл, венците не кървят, нямаш много кариеси и общо взето нямаш нужда от зъболекар, проблемът може би идва от стомаха...лошият дъх може да се причини от много неща, за зъбите ти обясних, ако е от стомаха, вероятно се дължи на неправилен начин на хранене. Аз ако си разваля режима на хранене например, отразява ми се не само на дъха, но и на кожата, на косата...всяко нещо си дава отражение, все пак организмът е свързана система :)
Може би пък просто преувеличаваш проблема...няма хора с перфектен дъх, все пак ако спазваш добра лична хигиена не би трябвало да има проблем. Понякога и при идеално здравословно състояние пак се наблюдават подобни проблеми, така че..мисли алтернативи, това с постоянното дъвчене на дъвка може и да помогне.
Успех :)

Anonymous101
02-28-2006, 18:14
Ами от нещата, които изброи, най-вярно е това, че имам лош режим на хранене. Иначе от другите само за венците се съмнявам. Благодаря за отделеното време.

adult
02-28-2006, 19:08
Ами ако ти кървят, можеш да използваш паста за парадонтоза, или просто тези разтвори за жабуркане на Орал Протект, струват 4 лв., има ги във всички аптеки. Дехстват много добре за дезинфекция на устната кухина, стягат венците и има добър ефект. :)

lainagovna
02-28-2006, 20:19
аз кат съм така хапвам нещо и минава

DrSmurph
02-28-2006, 23:44
Халитозата най-често се причинява от разпада на частици от храна под въздействието на бактериите в устата. Тези бактерии обитават пространствата между зъбите и венците, както и по-дълбоките гънки на езика. Бактериите произвеждат газ, който мирише на развалени яйца. И в това е проблемът с лошия дъх.

Лошият дъх има отношение и към пародонтозата (заболяване на венците). При нея около зъбите се образуват венечни джобове, които се разширяват. Колкото по-дълбоки стават джобовете, толкова повече задържат храна и улесняват развитието на бактерии.

Хубавото е, че лошият дъх може да се излекува, като се приложи комбинация от професионална стоматологична помощ и специална програма за хигиена на устата.


Важно е да миеш зъбите редовно с паста и четка за зъби, а след това да ги почистваш с дентален конец. Така ще отстраниш остатъците от храна и ще избегнеш прекомерното развитие на бактерии в устата.

Лошият дъх може да е в резултат от лепкавата плака и остатъците от храна, полепнала върху езика, който може да стане белезникав на цвят. Това личи най-добре, когато се разболееш. В такъв случай зъболекарят може да те посъветва да използваш специален инструмент за почистване на езика.

Поемането на повече течности също помага.

Не забравяй, че лошият дъх може да бъде симптом на сериозни здравни проблеми – инфекция на дихателната система, синузит, хроничен бронхит, диабет, стомашно-чревно, чернодробно или бъбречно заболяване. Ако лошият дъх не отшуми след стоматологично лечение или ако имаш и други симптоми, потърси лекарска помощ.

nikkson
03-04-2006, 15:22
vi6,problemat moge da se krie v niakolko ne6ta. parvo povredenite zabi-kariesi, pulpiti,paradontoza,a sa6to moge da sa i qzvi i zaben kamak.posawetwai se s stomatolog.znam 4e e malko stra6ni4ko,no moge da ti pomogne.drugiqt problem moge da se krie v 4esto sre6tanoto i do niakade normalno qvlenie-гъби4ки po ezika ili garloto.te zadargat vrednite bakterii ,obrezuva6ti lo6 dah i kariesi.obiknovenno pasytite za zabi imat slab efekt v takiva slu4ai.le4enieto im e uporito,no do niakade si struva.4ao

KOKOKKK
03-05-2006, 16:39
Hoi na zubolekar da ti oprai zubite sled tva gi mii seki den po 5-6 pati ....zemi si i konzi za zubi ....

green eyes
03-08-2006, 08:26
Spoko,ne si sam,az tozi problem si go imam ot mnogo vreme.Kolkoto i da si miq zybite-sy6tata rabota,a da ne ti kazvam,4e vseki den si dyv4a po edno paket4e ORBIT!!Nqmam problemi sys zybite,s vencite sy6to,ama mai problema mi idva ot gyrloto,vse mi e vyzpaleno,lekuvam go ,no pak se vyzpalqva,az ve4e sym se predala :cry:

Master_88
03-08-2006, 14:15
Ето няколко причинителя на лош дъх които открих

Зъбен абцес, булимия, запек, диабет, сухота в устата, заболявания на венците, нарушено храносмилане, инфекция ( особено на синусите или белите дробове), заболявания на черния дроб, заболявания на белите дробове, язви на устата, дишане през устата, заболявания на периодонта, лоша устна хигиена, бъбречна или чернодробна недостатъчност, метаболитни заболявания, синузит, зъбни кариеси

kofti
03-09-2006, 16:17
пушенето също ! да не говорим за трева - няма отарване от лошата миризма ( много зор )

11-27-2006, 07:47
Imam goqm problem -lo6 dah.Kazaha mi 4e imam sinuzit i tova e pri4inata.Zapo4nah da se lekuvam.Ve4e nqmam no lo6iqt ah si stoi.Miq zabite si nqkolko pati na den i kolkoto i davki da dav4a - vse taq .Ni6to ne pomaga.6te vi bada mnogo blagodarna ako mi pomognete!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ProstoAz
11-27-2006, 12:06
Темата е стара!