PDA

View Full Version : СПЕШНА ПОМОЩ ЗА ЕСЕ !!!



teenkopele
02-28-2006, 12:06
Опитах се да ги намерия, но не успях. Надявам се вие да ми помогнете, МНОГО Е ВАЖНО !
Трябват ми две есета:

:arrow: 'Нищо на света, не е тъй гибелно за хората като парите'.

:arrow: 'Безредие- това е най-голямото зло'.

МНОГО, МНОГО, МНОГО БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! =D> =D> =D>

Спешно е...

[dataworm]
02-28-2006, 12:58
За безредие...
Ми няма правда, няма ред, вади куро и наред! :mrgreen:

teenkopele
02-28-2006, 17:14
СТИГА СИ СЕ ЕБАВАЛ!

МНОГО Е ВАЖНО...ПЛС ХЕЛП ХОРА. :)

ZaViNaGi^nEsHtAsTnA
02-28-2006, 20:24
mi za ese nikoi ne moje da ti pomogne za6toto sadarjanieto na eseto e tova koeto ti misli6 po temata !! tyi 4e grabvai list i himikalka i pi6i kfoto misli6

03-01-2006, 18:50
Опитах се да ги намерия, но не успях. Надявам се вие да ми помогнете, МНОГО Е ВАЖНО !
Трябват ми две есета:

:arrow: 'Нищо на света, не е тъй гибелно за хората като парите'.

:arrow: 'Безредие- това е най-голямото зло'.

МНОГО, МНОГО, МНОГО БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! =D> =D> =D>

Спешно е...
Нищо на света ,не е тъй гибелно за хората както парите
Есе

"Парите могат да купят леглото ,но не съня,храната,но не апетита;луксът,но не красотата;развлечението,но не щастието;смъртта,но не и живота".
Прочетох някъде тази мисъл и наистина много ме впечатли.Странно е колко много жестокости се случват всеки ден заради парите.Почти всеки един от нас се стреми да натрупа голямо състояние,а не разбираме,че парите освен охолство и власт,носят разруха,фалш и лицемерие.
Виждала съм толкова много хора,които страдат от липсата на нормален начин на живот.Всеки следващ ден за тях е една нова борба за оцеляване,ново изпитание.Тези хора страдат,иска им се да бяха богати,могъщи и удовлетворени.Какво обаче става когато това се случи?Някои се главозамайват и забравят кои са наистина стойностните неща в живота,материалното заема първото място в живота им,а моралните добродетели...Именно затова може да се каже,че парите са най-пагубното нещп за хората.
Всеки ден стават хиляди убиийства заради парични измами,заради дългове и т.н.Малки деца са отвличани,за да се иска откуп за тях,наркодилъри зарибяват тийнейджъри,за да спечелят още от тези така ценни хартийки.Тъжно ми става,когато виждам,че голяма част от хората са подвласти на парите дотолкова,че ги издигат на пиадестал и забравят за стойностните неща от живота.Браковете по сметка вече не са нищо странно,хората продават силите си,времето си,органите си,децата си,телата си,принципите си дори заради парите.Струва ли си да паднеш толкова низко?НЕ,ние всички трябва да осъзнаем,че парите не могат да ни гарантират щастлив начин на живот.Ако се оставим да им станем роби,то те ще ни разрушат,бавно,но сигурно.Ние даваме здравето си,за да спечелим пари,а когато спечелим пари,то даваме всичко,което имаме,за да си върнем здравето,а това рядко се случва...Колко струва един човешки живот?Колко струва една усмивка?Нямат цена.Защо тогава всеки ден мислим за това,че искаме да сме богати?Защо даже тези,които живеят нормално искат още и още?Защото не сме свикнали да оценяваме това,което имаме.Мислим си,че парите могат да решат проблемите ни,да озарят живота ни с радост.Да,могат да ни помогнат,но не и да ни дарят с любовта и щастието,за които копнеем.А още по-лошо-ако не спазим границата и превърнем необходимостта от парите във фикс идея,то можем да бъдем сигурни,че парите ще разрушат живота ни.
Хиляди човешки животи са били отнемани заради материалното.Нищо на света не е тъй гибелно за нас както парите.Крайно време е всички ние да проумеем,че животът е твърде кратък,за да го пропиляваме заради едни хартийки,прегръдката е по-хубава от нов,скъп подарък.Не ние трябва да бъдем роби на парите,а те на нас!

sherry
03-01-2006, 18:53
Това отгоре бях аз :D дано съм ти помогнала,пчеличке

zero
10-17-2008, 06:25
Това отгоре бях аз :D дано съм ти помогнала,пчеличке
Благодаря, и на мен ми помогна за есето което ще
правим днес :)

zero
10-29-2008, 18:31
Това отгоре бях аз :D дано съм ти помогнала,пчеличке
Благодаря, и на мен ми помогна за есето което ще
правим днес :)
Хехехехе :))))
Г-жата каза, че есето е мн добро :)
.. разбира се преработих го малко, но
няма мн голяма разлика :)
Имам 5 :shock:
Миналаа година и по-миналата едвам връзвах 4-ката :D
10х пак :-)