PDA

View Full Version : По дяволите, какво е Nymphetamine?



HereTodayGoneToHell
03-01-2006, 08:05
Едва ли никой няма да се сети, че тва е от една песен на Кредъл. Става въпрос че много се зарибих да разбера какво е Nymphetamine. Щото Nymph на доста езици се превежда като русалка и нимфа. А не вярвам да означава тва. И го търсих на английски, на немски, на испански, на руски, на френски... Никъде не го намерих в речниците. Айде ако някой знае кво означава, да ми каже, че почва да ми се превръща в мания да го търся...

HereTodayGoneToHell
03-01-2006, 19:51
Не е в контекста на песента, не може да е тва. И аз в началото си мислех, че е това. Впоследствие, сега, ми обясняват че е вид нимфа, но няма никакъв смисъл вместо
Nimph да казват Nimphetamin girl...

Sinister_Doll
03-01-2006, 20:35
Nymph + Amphetamine= Nyphetamine
Nyph- idva ot gruckoto (ako ne se luja, ne si spomnqm ve4e) 'nympheth' - malada, krasiva, bojestvena i edin vid diva jena.
Idva i ot Nyphomania.
Amphetamine vsi4ki znaem kvo e.
Nqkvo obvurzvane mu/u sex i narkotici.
Abe, ima se predvid, 4e Dani e silno pristrasten kum taz macka.

03-01-2006, 20:38
Бах тия още ли са живи. Мислех, че след Мидиън тотално умряха или не...Дани пак смени 90% от състава на групата, което ще рече всички освен него...
Тая НИМФЕТАМИН оня ден я слушах, че даже било фийчъринг с Лив Кристин, ибати...Ама пак са станали още по-зле...

HereTodayGoneToHell
03-01-2006, 20:43
Nymph + Amphetamine= Nyphetamine
Nyph- idva ot gruckoto (ako ne se luja, ne si spomnqm ve4e) 'nympheth' - malada, krasiva, bojestvena i edin vid diva jena.
Idva i ot Nyphomania.
Amphetamine vsi4ki znaem kvo e.
Nqkvo obvurzvane mu/u sex i narkotici.
Abe, ima se predvid, 4e Dani e silno pristrasten kum taz macka.

Леле, незнаеш колко съм ти благодарна, че от едно 1 седмица съм преровила 7-8 речника на какви ли не езици, за да разбера. Мерси адски много!!! Беше ми някаква страст да разбера, щото цялата песен е много яка! 10х пак!

П.П. Темата е за ключ!

Sinister_Doll
03-01-2006, 20:46
Np. I az sum seinteresuvala (:
Mn e dobra pesenta naistina! Pozdrav4e :D

HereTodayGoneToHell
03-01-2006, 21:23
Np. I az sum seinteresuvala (:
Mn e dobra pesenta naistina! Pozdrav4e :D

Мерси и на теб.
М/удругото и клипа е страхотен. Особени Филт (или Филд не съм сигурна как му беше фамилията) там е много як. Ако го нямаш, го изтегли.

DimmuBorgir
03-02-2006, 07:56
Предпочитам да си слушам истинския блек, отколкото последния албум на Cradle или на Dimmu... Няма я мрачната обстановка и всичко, както в миналите албуми... Или нещо, от което подивявам :lol: :twisted: Amon Amarth - Bleed For The Ancient Gods :-) Или нещо лирично... Ае... просто не ми допада тази песен...

П.С.:Не обиждам никого... лично мнение!

Sinister_Doll
03-02-2006, 14:00
Dam, dam (: Mn e dobur kliput...
I na Her Ghost In The Fog e mn zdrav (: Na Dusk And Her Emabrace e mn... interesen da kajem. Abe super lubima grupa sa mi!

Ina4e na men mi haresva posledniq album opredeleno.
Ne mislq, 4e ne6tata ot 97- ma naprimer sa po- dobri. Biqt mi na garage- band...
Ina4e tva e Melodic Black, az haresva mi 'istinski' Black.


PS: Na nas s WickedWitch Nymphetamine ni e piqnskata pesen (((:

midian
03-02-2006, 14:14
uuuuuuuu obi4am cradle,super sa!

chestra_f
03-02-2006, 15:27
uuuuuuuu obi4am cradle,super sa!
:arrow: :smt020 :smt023(NE SUM IM FENKA OB4E IMA 1 PESEN DETO E NAPRAO JESTOKA)

HereTodayGoneToHell
03-02-2006, 17:47
DimmuBorgir, споко, секи си има право на лично мнение :lol:

Sinister_Doll, и аз мискля, че сегашните им са по-яки. А за клипа... Ням ада го коментирам просто. няма такъв...