PDA

View Full Version : Къдрава коса - Помагайте!



{P}
03-02-2006, 15:07
Здравейте! :D В тази тема може да давате савети за кадрава коса. Аз имам такава и ми е много трудно да я подаржам и по4ти винаги я изправям с преса,но знам 4е това много изтощтава косата и искам да спра и да си я нося в естествено състояние.Даите ми някакви савети.Предварително ви благодаря 10х :D :-D :-D

mdg
03-02-2006, 15:35
zna4i i az imam kadreva kosa i ti kazvam stra6no trudno se poddarja.Ne viarvai na takaiva ne6ta kato ''barzo oformiane na kadrici'' i ''olio-neolio za kadreva kosa'' i vsiakakvi dr gluposti.Parvo 4e miri6at otvratitelno,2-ro ujasno sa mazni i 3-to nulev efekt.Osobenno na Sunsilk!!!
Sega 6te si vzema ne6to na Orifleim da go vidia/za kadreva kosa/ ama 6te vidim kolko 6te e dobro.
Kadrevata kosa tribva da bade ili MNOGO DALGA ili STRA6NO KASA,sredno polojenie niama.Hubavo e pone na 2 meseca da si vzima6 vrah4etata,nezavisimo 4e ti se struva 4e kosata ti ne raste.Prosto mn barzo se izto6tava kosata s tezi presi i niama smisal,iz4akai da ti stane dalga do sredata na garba i si ia pravi s balsam za kosa,az polzvam ''Top balsamo'' na ''milmil'',hem evtini4ko,hem hubavo.
Neznam dr kvo da ti kaja,ako ima6 da pita6 ne6to,pitai.

Djessica_88
03-02-2006, 18:00
не е вярно за SUNSILK :evil: На мене пък страшно много ми помага ... само трябва да му хванеш цаката .. така че ако не обичаш не забранявай нещо което ти не знаеш как да го ползваш или пък не ти става на тебе както трябва ... просто си кажи че не си доволна от него и тва е :evil: та относно по темата....решиш веднъж косата си (тоест под душа , иначе се разкъсва мн.косъма на косата, щото се преплитат)измиваш само 1 път косата с шампоан след тва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО слагаш балсам за да може да се подредят къдриците и най - накрая ако искаш де взимаш една шепа SUNSILK слагаш навсякъде нищо че е все едно мазна ама после като изсъхне стаааааава мали....супер мека и къдрава коса и на всяка сутрин я мокря с пулвелизатор с вода и става супер и от време на време прави си маски за коса и тва е

sladkoto`f
03-02-2006, 20:37
ami vij mili4ka az nqam kudrava no imam 4upliva kosa koqto pri vlajno vreme se nakudrq:Ptaka 4e 6te se opitam da ti dam suvet:)purvo na purvo spri da siq izpravq6 s presa az predi si q izpravqh i prosto kosata mi taka se izto6ti ujasno 4e mislq 4e nikoga nqma da e taka estestveno hubava kakvato be6e predi:(kakto i da e ako tolkova mnogo iska6 da si q izpravq6 vzemi si hubav se6oar i krugla 4etka i si q izpravqi az taka praveh dokato ne osuznah 4e trqbva da haresvam estestvenata si kosa za6toto ne moga ve4no da q izpravqm a puk i kato se zamislq si e privilegiq da ima6 kudrici mn malko hora imat a i nali znae6 4e vseki iska da ima tova koeto ima drugiq taka 4e e normalno de:Phmm da vidim dokude bqh stignala..a misulta mi be6e zna4i moita su6to mn se be6e izto6tila na ni6to ne be6e zaprili4ala napravo ne mojeh da izlqza otvku6ti bez da si q izpravq za6toto estestvena be6e ujasna i zatova te suvetvam kato za na4alo da se podstije6 sega i sled tova na vseki 3 meseca primerno az taka pravq i da si vzeme6 ka4estveni 6ampoan i balsam zaduljitelno-az si vzeh na elseve anti-casse 6ampoana i balsama i sum adski dovolna i su6to si vzeh te4ni kristali za kosa na biofarma i sega vuob6te ne si q izpravqm i super mn i se kefq :)prosto nai vajnoto e da se nau4i6 da haresva6 kosata takava kakvato e -kudrava v kraina smetka tova e mn po 4arovno otkolkoto pravata kato na kle4ki kosa ne misli6 li:Paide celuvki i kaji ako sum popgnala

MoRsKa_nimfa
03-03-2006, 12:12
xex...ami tova za presata e vqrno...ostavi q po dobre shtoto edin pat razvalish li si kosata nqma da stane sashtata nikoga.moqta kosa e 4upliva,no pak si q poddarjam dobre...i znaesh li zna4i tai kato ne e hubavo dalgo da se polzva edin i sasht shampoan reshih da go smenq..i pratih maika da mi zeme Pantene za zimata obache ...nqmalo i tq vzela za kadrici...mnogo buchah i sa cupih 4e go e zela..ama posle kato q izmih nqkak stoeshe "uspokoena"(no si4ko zavisi ot kosata na edni deistva na drugi ne tai 4e ne se karaite sunsilk hubavo li bilo ili ne)i leko pooformq kosata...taka 4e ako iskash probvai da si go vzemesh toq panten.moje da si zemesh i pqna s mokar efekt,vijdala sam 4e stoi dobre i sexy na kadravi kosi :)uspex macka \:D/

Djessica_88
03-03-2006, 12:49
аз просто и казах да каже че не е доволна от него, а не да налага кое да ползваме и кое не :evil: при положение че структура на косъма при всеки е различен :wink:

MoRsKa_nimfa
03-03-2006, 12:54
Djesika_88 priznaam 4e si mnogo kompetentna ina4e :)
haresvam hora koito znaqt kak da se grijat za sebe si =P~

sladkoto_Eli
03-03-2006, 17:35
Ako iska6 moge6 da izplzva6 6ampoan za oformqne na kudricite.Kato go izpolzva6 pone nqma da prili4a6 na grumnal bu6on, a kosata ti 6te ima xubava forma.Predlagam ti "Sunsilk" za kudrava kosa

In4iTu_
03-03-2006, 20:02
И аз съм със къдрева коса, както повечето, които са писали..наистина трябва да се гордееш с косата си, защото някои хора дават луди пари за къдрене на коса..Аз си поддържам косата без много екстри, като имам предвид без разни неща като олио и т.н. O:) Ползвам предимно шампоан и балсам за къдрева коса на Avon, но да ти кажа и без да са някви по-маркови от обикновените пак имат ефект /повечето/ продукти. Един път в седмицата слагам маска за коса за повече жизненост.И..общо взето това е O:) Ам купих си и "крем за къдрици" пак на Avon и съм очарована, но доста бързо свършва /за 3 дена вече го нямаше, а е към 5 лева/. Искам да попитам как да премахна по някакъв начин обема??И как да се подстрижа, така, че да не е много обемна косата ми..

03-04-2006, 09:20
И аз съм със къдрева коса, както повечето, които са писали..наистина трябва да се гордееш с косата си, защото някои хора дават луди пари за къдрене на коса..Аз си поддържам косата без много екстри, като имам предвид без разни неща като олио и т.н. O:) Ползвам предимно шампоан и балсам за къдрева коса на Avon, но да ти кажа и без да са някви по-маркови от обикновените пак имат ефект /повечето/ продукти. Един път в седмицата слагам маска за коса за повече жизненост.И..общо взето това е O:) Ам купих си и "крем за къдрици" пак на Avon и съм очарована, но доста бързо свършва /за 3 дена вече го нямаше, а е към 5 лева/. Искам да попитам как да премахна по някакъв начин обема??И как да се подстрижа, така, че да не е много обемна косата ми..

otiva6 pri friziorkata si i i kazva6 da ti namali obema,tia sas edna kato ''kadreva'' nojica 6te ti mine po cialata kosa.Uj ti reje kosata ama ne e taka vzema samo obema,no ne i daljinata.A nojicata ce nari4a ''filajna''.

IKisseDAGirL
03-04-2006, 11:00
ми чувала съм за SunSilk, че наистина става :wink:
а що се отнася до пресата,.. гори косата обаче само ако я ползваш много често
ей-така само за специални случай ако е, нищо няма да стане
пък ако толкова те е страх, си вземи керамична
малко по-скъпичка е, но пък не уврежда косата:)

aBeP4eTo
03-04-2006, 17:00
Аз пък имам къдрева косица от цели 18 години така, че вече и свикнах до болка и много лесно се справям с нея. Мда знам наистина се сресва адски трдуно. Аз попринцип винаги се къпя с Пантен за къдрици и после си слагам маска за къдрева коса.
Сресвам се само като се изкbпя и след баня си я обръщам надолу и си слагам пяна като изсъхне си слагам и лак и всичко е 6 нито хвърчи нито е някаква ужасна бухнала, а напротив къдричките ми се оформят страхотно.
Само се чудя как си изправяш косата, защото аз моята коса АБСУРТ да я изправя сама. Изправям си я на 2 месеца веднъж и то на фризьор и пак се изправя с 300 зора.
Пресата МНОГО гори косата ако редовно се минаваш с нея за 1 месец цялата ти косата ще е уникално нацуфтяла в краищата.

03-10-2006, 12:49
ooo q gloposti s tva izpravqne. da ne se obijda6 ama koe e po-dobre s\d tebe - da si s nqkva unikalna kadrava kosa ili kato vsi4ki ostanali "super prava s presa" ? tiq pravi kato [raz kosi ve4e sa tolkova banalni. i tva ti go kazvam vapreki 4e i 2te mi nai dobri pr se izpravqt. slu6ai sq i probvai pone vednaj tva koeto ti kazvam da vidi6 kva qka 6e ti stane kosata. i moita e kadrava i ot kakto namerih na4in da si q pravq sam vliubena v kosata si (a i ne samo az :)) re6i6 q samo kogato se kape6 mokra i s balsam. sled tva slaga6 sunsil bez otmivane samo 4e ne tozi za kadrava a lilaviq za prava kosa. sled tva pqna - za po silna ili po slaba fiksaciq zavisi dali iska6 kosata ti da izlejda po estestvena ili po vtvardena. i v nikakav slu4ai "intesa" ot neq kape kosata!!! a i zabraih da ti kaja da ne si slaga6 v korenite. su6i6 i ... wawwww :) :o i kaji na friziorkata da ti q postrije na venec i na plastove i da ti q filira ako e mn obemna ama to tva i e edno ot nai hubvite ne6ta na kadravata kosa. aide probvai i zadaljitelno da pi6e6 kakvo se e polu4ilo!! :):):):)

рони-бонбони
05-01-2007, 14:39
Здражейте!Искам да ви кажа,че моята коса е много дълга и права.Освен това е много жива и здрава.Повечето хора не се радват,че имат къдрава коса-даже напротив.Повечето хора се оплакват от нея,защото е много гъста и неможе да се реше.Но аз много бих искала да имам къдрава коса. :D :D :D Според мен е по-хубаво,въпреки всичко,което казват другите хора с къдрава коса. :) много пъти съм се опитвала да си я накъдря,но просто е много здрава и неможе да издаржи дори ден. :( Опитвала съм се много пъти да направя нещо по въпроса,но нищо не се получава.Може би трябва да се премиря с мисълта,че ще съм си с правата коса.но нищо :!: И тя е хубава. :) :) :) :) :| ](*,) :smt006 :- :smt009 :smt004 :smt007 :smt005 :D

05-01-2007, 14:45
И все пак ви моля ако имате някаква идея да ми пишете.Още не съм се предала напълно да имам къдрава коса. :D :D :D

ProstoAz
05-01-2007, 16:45
И все пак ви моля ако имате някаква идея да ми пишете.Още не съм се предала напълно да имам къдрава коса. :D :D :D

Направи си собствена тема, ако искаш да ти се обърне необходимото внимание!
Тази тема ще бъде заключена, тъй като е доста стара!