PDA

View Full Version : Promqna v bulgarite v chujbina



ht_7j
03-02-2006, 17:01
Imate li blizki pozntai, priqteli, ili rodnini, koito jiveqt izvyn Bulgaria? Zabelqzvate li v tqh da ima nqkakva promqna v nachina na mislene, povedenie i otnoshenie? Kak sa se promenili? Kym po-losho ili po-dobro? Drazni li vi tova?

^Vikenceto
03-02-2006, 18:20
zdravei.az imam rodnina v chujbina i to moje bi nai-obichniq mi chovek.kolkoto za promqnata-ima q, prosto nqma nachin da ne se promeni chovek.tva ne me drazni,po-skoro mi stava muchno :| ama nqma kak kato jiveem v darjava kato nashata...

Momchence
03-09-2006, 12:40
Ми мисля че се познавам и мога да кажа 2-3 думи за себе си. Промяна в мене има да то няма как просто :) Мисля че ако човека е бил акан в България в чужбина става още по-акан :) един сорт по-силно изразяване на черти и характер. Има някфи дето кат излезнат и се надуват до небето..тфа си е чиста проба комплексарство таено с години, а излизането в чужбина чуден повод да го изкараш ;) Не се чувсвам по-малко българин не се чувсвам по-различен не претендирам за титла....просто като наблюдаваш нещата отстрани е мааалко по различно :)) И все пак мисля че съм запазил пропорциите и сичко си е ок :) Аз съм си просто българин в чужбина, което дори е моментно не за постоянно по мой надежди [-o<

Sinister_Doll
03-09-2006, 15:36
Imam mn rodnini izvun BG i pri tqh ne6tata sedqt to4no po tozi na4in... :mrgreen:


Има някфи дето кат излезнат и се надуват до небето..тфа си е чиста проба комплексарство таено с години, а излизането в чужбина чуден повод да го изкараш ;) [-o<

teenkopele
03-13-2006, 16:48
...Има някфи дето кат излезнат и се надуват до небето..тфа си е чиста проба комплексарство таено с години, а излизането в чужбина чуден повод да го изкараш ;) ... [-o<

Имам познати, при които се случи точно това! :wink:

Sour_Kiss
03-29-2006, 00:19
Имам супер много познати извън Бг, защото лично аз съм била извън нея :cry: да, хората наистина се променят, някои към добро други към лошо...докато не бях в бг се запознах само с Българи всичките ми приятели, и родителите ни се събираха, празнувахме заедно беше невероятно...Говорехме си за България и за живота тука..и разбрах че желанието да се върнеш ставаше все по-голямо!! :cry:

RoyTheReaper
04-21-2006, 16:26
brat mi e v USA... promqnata se sastoi v tova 4e po4va da izbo4va ot ba4kane i u4ene. predi vreme dori me pita kolko e maximuma to4ki na SAT!!! fakt, s koito bi trqbvalo da e dosta zapoznat :roll:

rusalkata_
04-21-2006, 21:54
Ами имам близки в чужбина.Леля,вуйчо и най-най-най любимата ми братовчедка,която ми е като сестра са в Италия от миналото лято. :cry: Не забелязвам промяна в мисленето,поведението им.същите са си.страшно много ми липсват и много се радвам,че след 2 дни заминавам да ги видя. :-D :-D :-D

05-05-2006, 22:25
imam rodnina v UK - maika mi :) zabeliazvam edna omraza kam Bulgarskite institucii - govoria za predishnata i rabota v Agenciata po zaetosta i zapochva da se poiaviavat u neia angliiski cherti v haraktera, koeto e SUPER! \:D/

teenkopele
05-05-2006, 23:29
imam rodnina v UK - maika mi :) zabeliazvam edna omraza kam Bulgarskite institucii - govoria za predishnata i rabota v Agenciata po zaetosta i zapochva da se poiaviavat u neia angliiski cherti v haraktera, koeto e SUPER! \:D/

И какво му е суперското? Ти изобщо знаеш ли какви черти имат англичаните? :-k

ht_7j
05-11-2006, 19:14
brat mi e v USA... promqnata se sastoi v tova 4e po4va da izbo4va ot ba4kane i u4ene. predi vreme dori me pita kolko e maximuma to4ki na SAT!!! fakt, s koito bi trqbvalo da e dosta zapoznat :roll:

Mnogo pravilno si go pretzenil...Ot opit sydq, che sigurno veche e vkliuchil na avtopilot...

A go
imam rodnina v UK - maika mi zabeliazvam edna omraza kam Bulgarskite institucii - govoria za predishnata i rabota v Agenciata po zaetosta i zapochva da se poiaviavat u neia angliiski cherti v haraktera, koeto e SUPER!

Za Angliq ne znam, no naistina kakvo mu se superskoto??? Kaji kakvi sa angliiskite cherti?

obicham_pateto
05-16-2006, 21:29
Да бе да "нямааааа" :---) аз съм от 2 години в Англия и знам сама по себе си как се променяме....Малко или много свикваш със начина на живот и мисленето на хората с които си.... Аз се промених както към добро така и към лошо :D ](*,) В някой неща се усещам как не съм права и как това един българин няма да го направи но пък от друга зная че не трябва да се съобразявам с хората и мога да си изкажа моето мнение.... \:D/ Но странното на българите е че не си помагат когато са извън родината си [-o< супер тъпо ама го правят :smt014 Незная поне тук в Лондон е така.... :-#

teenkopele
05-18-2006, 13:40
Да бе да "нямааааа" :---) аз съм от 2 години в Англия и знам сама по себе си как се променяме....Малко или много свикваш със начина на живот и мисленето на хората с които си.... Аз се промених както към добро така и към лошо :D ](*,) В някой неща се усещам как не съм права и как това един българин няма да го направи но пък от друга зная че не трябва да се съобразявам с хората и мога да си изкажа моето мнение.... \:D/ Но странното на българите е че не си помагат когато са извън родината си [-o< супер тъпо ама го правят :smt014 Незная поне тук в Лондон е така.... :-#

За съжаление е така. Казвам го от опит, но не ми се разправя. Просотн е мога да разбера, защо само гледат да прецакат някой, поддържат контакт с него, само ако имат изгода, поне в повечето случаи е така... :? :shock: :o

ht_7j
05-30-2006, 22:12
Да бе да "нямааааа" :---) аз съм от 2 години в Англия и знам сама по себе си как се променяме....Малко или много свикваш със начина на живот и мисленето на хората с които си.... Аз се промених както към добро така и към лошо :D ](*,) В някой неща се усещам как не съм права и как това един българин няма да го направи но пък от друга зная че не трябва да се съобразявам с хората и мога да си изкажа моето мнение.... \:D/ Но странното на българите е че не си помагат когато са извън родината си [-o< супер тъпо ама го правят :smt014 Незная поне тук в Лондон е така.... :-#

Ne samo v Angliq e taka. Navsqkyde kydeto ima bylgari e taka. Az obache se chudq edno: vsichki razravqme kolko ni pretzakvat i kak bylgarite se predavame edin drug, obache i nie sme bulgari i nie sigurno sme go pravili na drugi, syznatelno ili ne, i koi znae dali i za nas, kato individi, se kava syshtoto? No vseki edin ot nas si misli, che samo toi ili tq ne e takyv ili takava. Neshto kutza v tzqlata situatziq, ne mislite li?

MiRaCuLiXbb
05-30-2006, 22:41
стаат хора...

techCandy
06-01-2006, 02:08
Ми мисля че се познавам и мога да кажа 2-3 думи за себе си. Промяна в мене има да то няма как просто :) Мисля че ако човека е бил акан в България в чужбина става още по-акан :) един сорт по-силно изразяване на черти и характер. Има някфи дето кат излезнат и се надуват до небето..тфа си е чиста проба комплексарство таено с години, а излизането в чужбина чуден повод да го изкараш ;) Не се чувсвам по-малко българин не се чувсвам по-различен не претендирам за титла....просто като наблюдаваш нещата отстрани е мааалко по различно :)) И все пак мисля че съм запазил пропорциите и сичко си е ок :) Аз съм си просто българин в чужбина, което дори е моментно не за постоянно по мой надежди [-o<
Кажи им го бро! И аз бях там, и аз видях, и кво? Ами нищо, само
пораснах, което не ме радва, отделен въпрос е дали е похвално, но не пораснах много де :) Няма как обсотятелствта да не те променят, но ако си истински, ако си себе си, промяната не би могла да е коренна, така мисля. Иначе, да, българите в чужбина не си помагат, общуват по между си, само ако имат изгода от това, което ме навежда на мисълта, не са ли тези емогранти, нещо като утайката на обществото.

ht_7j
07-11-2006, 16:16
Ne moga da povqrvam kakvo stana predi nqkolko dni. Az mai oshte ne moga da go osyznaq.
Bqhme s priqteli, ne samo bulgari, v edno zavedenie. Po edno vreme do men doide i sedna edno momche. Zaprikazva me i ot vsqkyde si licheshe, che me svalq. V sekundata, v koqto stana vypros, che sym ot Bulgaria, toi zagovori na bulgarski, kaza "UJAS!", obidi i men posle, i stana i si trygna. Ei taka...zashtoto sym bulgarka.
Bqh izumena i oshte sym kato che li. 5 min ne mojeh duma da obelq. Ne moga da povqrvam kak nqkoi hora se promenqt. A ako vinagi e bil takyv - mnogo jalko za nego.