PDA

View Full Version : daire info za gabite



evelin85
03-02-2006, 23:16
a be hora.o6te ne sam se sblaskvala s tezi prosluvuti GABKI!q mi razqsnete,koito e probval i znae ne6to.kvo predstavlqvat,kak se vzimat,po kolko,kade moga da gi namerq,za kvi kinti.i t.n .mersi mnoo :-k

mc_Faraona
03-02-2006, 23:22
az po4nah s trevata ot 15 godi6na.pu6ih 1 god non stop.i prosto mi pisna i do tam.bez da sam imala nekvi problemi s tfa.posle imah period v koito drusah STAF.nai golemiq bokluk!no i s nego se slu4i katoo s trevicata.sprqh go bez da sam imala nujda ot le4enie i .t.n.izpolzvala sam i hapove i amfeti i kvo li ne.po super mnogo i redovno i kvo!?sq da ne bi da kaje6 4e sam narkomanka!!!sq polzvam sa6to ,no kogato mi e kef!i vinagi moga da spra.
Да, права си че много зависи от самия човек,но.....въпроса е знаеш ли до къде да спреш....защото, почнала си с трева, но ти е писнало, минала си на нещо по-силно, след това на още по-силно, ...........до къде ще стигнеш?.........и пак казвам по-добре не пробвай нищо повече от трева ако не знаеш къде да спреш :!:

evelin85
03-02-2006, 23:57
saglasna sam,napalno.no mejdu tezi prehvarlqniq e imalo izvestni periodi ot vreme ne vednaga.ami za moi kasmet mislq 4e znam koga da spra,prosto se use6tam i do tam.kakto i stana sas stafa.ot togava ne sam se vra6tala kam nego ,a i nqma 6toto e glupava droga.

03-03-2006, 07:26
http://www.entheogen-bg.org/

и не съм по4нал от трева, а от бира, после съм минал на цигари и твърд алкохол , и 4ак после съм по4нал да пуша трева(на 15) и да ям гъби(на 20) , кактуси и салвия дивинорум(на 24) (на 22),

гъбите(халюциногенките, а не отровните разбира се), салвията и кактусите и те са "леки дроги", поради щото от тях никой не е умрял и няма смъртоносна доза.

WwanAdoO
03-03-2006, 10:48
http://www.thamesvalley.police.uk/news_info/drugs/images/mushrooms.jpg
Псилоцибинът е алкалоид, който е намерен в десетки видове гъби. Псилоцибиновите гъби са разпространени почти по целия свят; у нас е най-популярна гъбката Psilocybe semilanceata, която расте в планините. Гъбите се съхраняват или сушени, или замразени, или в мед. Приемат се най-вече орално (при пушене веществото губи от свойствата си). Типичната доза е 10 – 20 гъбки, които съдържат около 10 милиграма псилоцибин. Продължителността на ефекта при поглъщане на гъбите (вкусът им не е особено приятен) е както при LSD. От терминологична гл. т. псилоцибинът не е халюциноген, т. к. неговият ефект се характеризира с видения, които се осъзнават като такива. Въздействието му е твърде сходно с това на лсд. Трип-а започва до 20-30 минути след приемането на гъбите и продължава няколко часа. Ефектът не зависи от приетото количество и е в голяма степен индивидуален, определя се от нагласата на потребителя. Не се формира физическа зависимост, но толерансът с течение на времето се покачва. В България злоупотребата с псилоцибиновите гъби е сравнително разпространена.

http://www.mykoweb.com/CAF/photos/Amanita_muscaria(tfl-c0229-35).jpg
Червена мухоморка (Amanita muscaria). Психоактивното вещество е мусцимол. Консумира се отварата от гъбите, като е изключително важно времето на варене. Ако то е значително по-малко от около 20 минути, съществува опасност от отравяне, а ако е значително повече, отварата няма да има халюциногенен ефект. Дозата е приблизително една чаена чаша. Ефектът продължава от час до час и половина. Възникват делирни халюцинации. Т. к. червените мухоморки съдържат по-скоро стимуланти, а не халюциногени в чист вид, след приемане на отварата парадоксално се съхранява относителна ???чистота” на съзнанието, координацията е добра, възниква желание за движение, появяват се усещане за свръхвъзможности. В случаите, когато отварата е варена около 17 минути (т. е. концентрацията на леталните вещества е много по-голяма), ефектът се характеризира с апатия, сънливост, които рязко се сменят с приливи на енергия и сила, силно снижаване на перцептивната чувствителност. Действието на наркотика свършва изведнъж и бива заменено от изтощение и нормализирано възприятие. Свръхдозата е летална.
Подобен ефект могат да предизвикат и други гъби от семейството на червената мухоморка (Amanita pantherina, Amanita phalloides, Amanita verna, Amanita virosa).

Аз лично червена мухоморка нема да пробвам,ама имам мноо добра оферта за гъби за 30кинта да си купим с некфи приятели...А иначе "гъбарите" ходят на Мальовица да ядат,а и на Витоша също има. Хм едни бахя яли по петнайсетина гъбки,че да почнат халютата,а аз от тея дет шси зема требва да ядеш по 5-6 някъде

evelin85
03-03-2006, 12:46
10X !!!mersi mnogo ,naistina 6te mi e polezna informaciqta!!!