PDA

View Full Version : ПРОШКА:)



Iliqn4eto
03-05-2006, 01:03
Е днес сме прошка и нека си опростим греховете както се казва,Вие чувствате ли се виновни,гузни пред някого,имате ли смелостта да му/й се извините ;)

Ето едно стихотворение по случай ПрошКа ,дано ви хареса;)

И мъжете и жените,
взаимно тровят си душите!
За какво е всичко ТОва?
Нима,това е Любовта?
О,не!това е грешка,
а за грешката се иска прошка.
Всеки иска топлина,любов,
но не за нея всеки е готов
Щастието идва рядко,
затова е толкоз Сладко
Щом споходи те веднъж
ти бодувай и го здраво дръж:)
Изпуснеш Ли веднъж конците,
помръкват и душите!
Макар,че трудно се прощава,
За Любовта си заслужава \:D/

Харесва ли ви това стихче..,чудя се ,дали да го пратя на момчето,което обичам :-k

DimmuBorgir
03-05-2006, 07:59
Много е добро :D Проблема е, че вчера препих меко казано и не мога да пиша дълги постове... :x

Master_88
03-05-2006, 08:12
Ами вече се простих с тези пред които мислех че съм виновен

rosenceto
03-05-2006, 09:41
Mn e gotino,no za6to 6te iska6 pro6ka ot mom4eto,koeto haresva6?

sherry
03-05-2006, 10:44
Да,правила съм грешки,всеки греши.Дано близкте ми ,ми пристят и дано ме обичат въпреки всички мои недостатъци

rosenceto
03-05-2006, 11:24
Absolutno saglasna sam-nikoga na kolene!

03-05-2006, 11:25
I am what I am and I do what I do...
на който не му харесвам- sorry, но прошка не искам от никого..
I THINK BACK TO THE THINGS I'VE SAID
AND I THOUGHT THAT I WAS RIGHT AT THE TIME
I LOOK BACK AT THE THINGS I'VE DONE
IN TIMES WHEN COMPASSION WAS SO HARD TO FIND
NOW I'M STRONGER, SO MUCH STRONGER
AND I'LL CONFRONT MYSELF
I'LL LIVE AND LEARN AND LOVE IT
I'M NOT AFRAID TO CHANGE MYSELF
NO APOLOGIES, AN ACKNOWLEDGEMENT

machoka
03-05-2006, 11:52
I am what I am and I do what I do...
на който не му харесвам- sorry, но прошка не искам от никого..

Да не би да се чувстваш безгрешен?

03-05-2006, 11:57
Много е яко!Браво! :D

machoka
03-05-2006, 11:58
Има логика.

Прошката не е изкупване на греха обаче. Тя е един вид примирение с човека, на когото си сторил зло. Ти може би не правиш 'случайни' грешки, но се е случвало аз да нараня някого случайно и след това да му поискам прошка. Не изкупвам вината си с това, но получавам едно помирение с него, което те облекчава.

egrgergetge
03-05-2006, 12:17
не...
просто не чувствам, че трябва да искам прошка...
грешката е вече сторена... след като съм го направил, значи съм имал причина и т.н. следователно съзнателно съм взел решение за действие и не мога да искам прошка след това...



а никога ли не си изпадал в състояние на афект и да кажеш неща,за които съжаляваш на някого,когото много обичаш..?неща,които в действителност не мислиш,но да си ги казал с цел да нараниш..?и тогава ли не искаш прошка? ](*,) тогава човек дори и да съжали за постъпката си много рядко иска прошка,защото се чувства горд,а и по мн. други причини.... :-# затова мисля,че този ден е именно заради тези постъпки...и тогава някак си е по-лесно да поискаш прошка от някого,защото хората повече се отпускат... [-(
смятам,че този обичай е един от най-хубавите..защо да се отрича..? аз винаги искам прошка от родителите си на този ден,само на тях...защото те най-много са изстрадали и най-много заслужават да падна на колене пред тях.....

priti_kiti
03-05-2006, 12:53
da dobre..iskam da se izvinq na vsi4ki koito nqkoga sum naranila a te nikak ne sa malko..nai ve4e mujkata 4ast..sujalqvam 4e sum az i vzimam kraini re6eniq no..ni6to ne moje da se naprai po vurposa...
drugite hora na koito trqbva da iskam pro6ka sa semeistvoto mi koito mnogoktarno naranqvah s glupavite mi postupki i tolkova mnogo gi lugah no KRAI ve4e sum nov 4ovek..

midnight...
03-05-2006, 17:51
абе само аз ли знам, че се иска днес прошка от по-възрастните в семейството(мама, татко, баба, дядо)?
не знаех, че и от приятели :-s

korn___
03-05-2006, 18:47
I am what I am and I do what I do...
на който не му харесвам- sorry, но прошка не искам от никого..

dam podkrepqm tvoito mnenie i as sum taka ot nikogo ne iskam pro6ka stanaloto stanalo

Death^Forever
03-05-2006, 19:11
абе само аз ли знам, че се иска днес прошка от по-възрастните в семейството(мама, татко, баба, дядо)?
не знаех, че и от приятели :-s

То и аз това знаех, но повечето традиции са изкривени, така че...
По принцип този ден за прошка много не го обичам, защото не ми трябва такъв определен, за да се извиня за грешките си, правя го винаги, когато усетя, че не съм постъпила правилно, но както и да е...Не помня някога да съм искала прошка точно в този ден, а и от мен не са искали...
Станалото - станало, да, вярно е, не, че може да има промяна чрез прошката, грешката си остава, но някак си има смекчаване, доказваш, че си я осъзнал, че си си взел бележка, пука ти за съответния човек...Или не знам, аз така го разбирам, а пък иначе - всеки с принципите и философиите си...