PDA

View Full Version : Необясним G-Line и K-Line за повече от месец. Тъпо.



CucAgMuH
03-06-2006, 11:25
Един красив и слънчев ден си седя аз, включвам mIRC-ата и гледам:
[22:29] -irc.spnet.net- *** Banned [SAN1 SAN2 SAN3] SpamID 70 - Imate VIRUS! Free antivirusna programa - www.avast.com/eng/down_home.html Poveche pomosht v kanal #vh
Викам си: "Евала, аз може да съм си наточил маса вируси от нет-а. Явно пичове знаят повече от мене." Пускам си антивирусните(те са десетина). Нищо. Викам си - греша аз. Дай кат падне G-Line, ще ги питам. Питам ги аз, те ми викат - "имаш вирус". Шшшш, ей, младоци, де се тикате бе, аз от 13, вече 14-та година опит с компютри си имам, те ще ми казват имам ли вирус или не. :twisted: И кво да правя - реших да не обръщам внимание на тая случка и продължавам да си джиткам из мирката. На следващият ден - пак. Преинсталирах всички компс от мрежата за една нощ. затрих всичката информация, нема вирус де да се крие. След няколко дена - пак G-Line. Промених си IP-а от доставчика и влязох пак в IRC. Същото обяснение от оперс. А вируси няма как да се качат, особенно по мирката - FireFox+noscripts, NoActiveX controlers, router na linux, файлов сървър на UNIX, сървъра ми върви на OS/370, останалите компс са на ServicePack 2003. Ако нещо може да плъзне на всеки един комп поотделно, аз тоя вирус ще го позлатя. И днес - за капак - K-Line в четири през нощта. Тогава всички компс освен файловият сървър(който няма връзка с нет-а без да е активен моя сървър, който беше изключен защото си носих хард-а вкъщи) са изключени. То не че ми пука - G-Line и K-Line вече са ми като сутрешното кафе и не им обръщам внимание, ама users в моята мрежа не могат да се справят сами. Ако някой има идея защо се слагат от оперс тия G-Line и K-Line, без видима(за мен) причина, нека да помогне. :roll:

CucAgMuH
03-08-2006, 14:33
То освен и аз да взема да стана един опер. Не е толкова сложно - 200 лева на месец и те правят. После я да видим как се слагат G-Line или K-Line на моят адрес. Голяма анархия настана в това пусто IRC - опери - жени, които са такива, защото са извършили определени услуги на админите и даже се фукат с това... Разни дето са платили за да станат опери... Летят форбиди на канали и никове на поразия. Ама защо да давам пари за глупости? Ще продължавам да си меня IP-a от доставчика. Отнема ми две-три минутки. Пък и скоро може и да напусна и вече да не съм админ на тая мрежа и тогава - новият да се оправя. ](*,)

noexmc
03-24-2006, 19:35
1. SanServ или така нареченият SAN е бот който следи за спам/инвайт. Сам слага glines/klines.

2. В причината има линк и обяснение, което значи да погледнеш първо там.

3. Не е виновен нито един оператор, такива прибързани изказвания много ме дразнят! :evil:

lainagovna
03-24-2006, 19:50
не четох сичко ама мойте Г-лайна и банове обикновенно ги правят комшиите и след като сме на едно АйПи сички духаме включително и аз

MaPuXyaHa
03-24-2006, 23:25
Ами такъв е живота бе баце

hamilcar
03-25-2006, 06:47
Да ти кажа правят каквото си искат тези оператори.Не ги признавам като такива,просто някакви ламери с права.

CucAgMuH
03-25-2006, 08:54
Поне аз смятам темата за причключена след отговора на noexmc. Единственото което може сега е да се пълни с офтопици. Gline-ове засега липсват, което е добре. Ще се грижа и за напред да няма причини да се слагат на това IP, въпреки че и преди не виждах причини... да се надяваме че все пак няма да има повече проблеми. :?


не четох сичко ама мойте Г-лайна и банове обикновенно ги правят комшиите и след като сме на едно АйПи сички духаме включително и аз

Зад това IP стои само моят ЛАН. Ако е бил някой от лакоалните ми потребители, мисля че бих го засякъл, благодаря все пак. :wink:


Да ти кажа правят каквото си искат тези оператори.Не ги признавам като такива,просто някакви ламери с права.

Да си IrcOP не е особенно лесна работа. Най-малкото трябва да уважаваме труда който някои хора полагат.

Благодаря на всички които са писали. :wink:

dAnnyb0y
04-15-2006, 13:07
и аз смятам темата за приключена след неговия отговор.