PDA

View Full Version : катетър ???



KRaLiCa_na_OrGaZmA
03-06-2006, 14:29
operiraha me predi edna sedmica i mi slagali nqkaf katetyr za urinata . pyrvite dni mnogo me boleshe kato hodeh do toaletna i mi beshe poduto korem4eto nisko dolu . vyzmojno li e vytre neshto da se e vyzpalilo ot toia katetyr :shock: :(

Майка ти
03-06-2006, 14:40
Сега как се чувстваш?
Ако продължаваш да чувстваш болки или парене, бягай при лекар, като не забравиш да споменеш за катетъра. За съжаление в нашите болници са много далече от елементарната хигиена и е често явление да се заразяват пациенти с гъбички от катетрите. Но ако нямаш оплаквания вече, дишай спокойно и удари една молитва, че си се отървала невредима! :lol:

DrSmurph
03-06-2006, 21:05
Сега За съжаление в нашите болници са много далече от елементарната хигиена и е често явление да се заразяват пациенти с гъбички от катетрите.:lol:

Склонен съм да не се съглася с "Майка ти" този път. Причината е, че в нашите болници вече се използват еднократни стерилни катетри, които се изхвърлят след съответният им ползвател. Самото поставяне на катетъра обаче е травма по един или друг начин както за уретрата, така и за пикочен мехур и простата където има такава. Ако този, който ти го е поставял не се е справил от раз или не е използвал съответният лубрикант е нормално по един или друг начин да ти е причинил дискомфорт, който да се надяваме ще премине до 10-тина дни. Желая ти бързо възстановяване!

Майка ти
03-07-2006, 05:17
В София може и да е така, но в провинцията, за съжаление, положението е все едно си в арабска страна под ембарго... ](*,)
Говоря съвсем сериозно, собственият ми баща беше заразен, а на какви чудесии съм се наслушала от мои познати медици... ](*,)