PDA

View Full Version : Тикове



Михаил
03-07-2006, 18:01
Забелязах,че едно момиче от класа ми има тикове от тази година.Тя е много претиснителна.Та ми беше интересно от какво се получават? :-k От нерви ли се получават и сами ли минават?

[dataworm]
03-07-2006, 18:31
Ти как разбра, че са тикове?

Михаил
03-07-2006, 18:50
Предполагам,защото примигва някакси странно. :arrow:

XePouH
03-07-2006, 18:52
Предполагам,защото примигва някакси странно. :arrow:
чи туй не значи,че има тикове :roll:

Ivan4o Bez MariiKa :)
03-07-2006, 18:56
moje i da sa tikove az dokolkoto znam sa na nervna osnova tikovete nai-4esto se polu4avat kogato ima nqkakyv stres az poznavam edno momi4e koeto polu4i tikove sled kato ba6ta i po4ina poznavam i edno drygo koeto pyk polu4i sled kato se opitaha da go iznasilqt

KRaLiCa_na_OrGaZmA
03-07-2006, 19:23
Забелязах,че едно момиче от класа ми има тикове от тази година.Тя е много претиснителна.Та ми беше интересно от какво се получават? :-k От нерви ли се получават и сами ли минават?

tova s miganeto se polu4ava primerno kogato deteto e bilo malko i maika mu ili tam bashta mu sa mu posqgali ili nz ot dr . ima edno detence v nashto daskalo taka primigva .

Михаил
03-08-2006, 11:45
На мен ми беше интересно минават :smt119 ли тиковете или цял живот си остават?

Devilsplaymate
03-08-2006, 15:13
Тиковете май са на психическа основа . Могат да се получат от стрес най-често . Немога да ти кажа със сигурност , но май остават цял живот . :-s

DrSmurph
03-08-2006, 17:04
Тиковете са повтарящи се резки неволеви движения на определени мускули. Засягат се най-често мимическата мускулатура на лицето, но също и на шията и раменния пояс. човека с тикове намига ритмично, прави някоя гримаса, придърпва устни на една страна, смърка, подкашля сухо, сякаш нещо го дразни, кима с глава, повдига едното си рамо. Тези стереотипни движения се засилват при напрежение, възбуда, в присъствие на много хора и при забрана да се правят. По-слабо изразени са, когато пациента е сам, и изчезват по време на сън.
Не е възможно контролирането на тези движения. Понякога мигането, смъркането и подкашлянето могат да се появят по време на простудно заболяване и да останат и след това. Тиковете се засилват и отслабват в продължение на няколко седмици, след което изчезват или се заменят с други. Тиковете са по-често при нервни деца със строги, вечно недоволни и родители с големи изисквания. В изискванията няма нищо лошо, стига да са по възможностите на децата. Но постоянното недоволство, макар и не-изречено, затормозява децата.
При тикове се дават успокоителни на нервната система, но вместо да се тъпчат децата с лекарства, по-добре е да се снеме излишният товар от раменете им. Хвалете по-често тези деца и изтъквайте преимуществата им. Високото самочувствие и одобрението на родителите означават спокойствие за детето.От лекарствата най-безобидни са хомеопатичните средства, тъй като нямат странични ефекти и привикване.

kofti
03-09-2006, 16:14
еи да му се невиди и аз от тик към тик прескачам :? и най-лошото е че от някои от тях ме боли главата в последствие а като си наложиш да не ги правиш контрола е страшно труден :? аз този пост на др-а ще го покажа на наще да видят кво ми причиняват :)