PDA

View Full Version : Домашна маска за коса



03-08-2006, 08:29
Ползвате ли домашни маски за коса?Споделете някоя която знаете и е ефикасна 8)
На мен днес фризьорката ми ми каза една :
1 кофичка кисело мляко и 2 жълтъка.Стои се така минимум 1 час.Подходяща е за изтощена коса.

03-08-2006, 10:24
Moita puk friziorka mi kaza s ZEHTIN sedi se nai malko 1 chass ii az sam q probvala :) dobra e :)

Ani_girl
03-08-2006, 10:32
RAZROVI SE MALKO TUK I 100% 6TE NAMERISH TOVA KOETO TI TRQBAV !www.zadoma.com

svetla_88
03-12-2006, 08:39
Бърза поправка на косата.
Възстановяване на косата с мед е истинско удоволствие и за сухата кожа на главата. Медът я подхранва и същевременно с това заздравява косъма, като образува около него защитна „медена" обвивка.

Истинско чудо! Само опитайте! „Опаковайте” косите си поне веднъж с мед. Медената маска е експресно средство срещу изтощена и суха коса.
Тя става гладка, реши се по-лесно и придобива изключителен блясък. Тази маска можете да забъркате и в домашни условия.

Маска за блясък.
Мечтания блясък в косите можете да постигнете и с домашно приготвена медена маска за коса.
2 суп. Л. мед, разбъркани със сока от един лимон до хомогенна смес, се нанасят на суха коса с помощта на гребен.
След около 10 мин косата се изплаква добре и се измива както обикновено.
Маска за изтощени краища.
Изтощените краища на косата под въздействие на меда стават еластични и блестял.
2 ч. л. масло от покълнала пшеница се смесват с по 1 ч. л. мед и оцет.
Нанася се внимателно и след 30 мин също така внимателно се отмива с топла вода.
Маска, която овлажнява изтощената и суха коса, придава й здрав блясък. 1/2 чаша майонеза, 1 ч. л. пчелен прашец.
Майонезата и пчелният прашец се смесват и се втриват добре в основата на косъма и в цялата коса. Оставят се да действат 5 мин и се изплакват с хладка вода. Накрая косата се измива с лек шампоан

Sunshine_Of_Your_Life
07-18-2008, 07:58
Ползвате ли домашни маски за коса?Споделете някоя която знаете и е ефикасна
На мен днес фризьорката ми ми каза една :
1 кофичка кисело мляко и 2 жълтъка.Стои се така минимум 1 час.Подходяща е за изтощена коса.



sigorni li ste 4e deistva ili sled kato se izmie vse edno si nqmal ni6to :) :)

donkihot
07-18-2008, 08:03
млякото помага мн добре за еласти4ността на косата...аз съм си правила такава маска и ефекта е добър..! нО предпо4итам мас,газ и оцет...смесват се равни коли4ества..мажи се в корените и по дължината стой се поне 1 4ас ако мож еш и пове4е по-добре и...измиваш...малко мирише след това,но ефекта е гарантираН!

6emet4e
07-18-2008, 13:23
има много такива теми....

pocunka
03-27-2011, 17:58
Опитайте маска с хума и мед.. седи някъде половин час..много е ефикасно.. :grin: :wink: :wink: :---) =D> :D

Sunshin3
03-27-2011, 18:16
^2006, братоо...........

IvcHe7y
04-03-2011, 09:43
в неделя си слагам домашна маска с жълтък и зехтин..много съм доволна :grin: косата ми вече не пада и краищата не цъфтят :)
в сряда си слагам Орзен с мед :)

GrippingBosh
04-03-2011, 10:13
в неделя си слагам домашна маска с жълтък и зехтин..много съм доволна :grin: косата ми вече не пада и краищата не цъфтят :)
в сряда си слагам Орзен с мед :)
Орзен май имат само една единствена маска или се бъркам ?
За изтощена коса е нали?
Аз си правя маска с тривитаминол 2 лъжици, 2 - кисело мляко , 1 жълтък , свинска мас колкото и гадно да звучи :D бадемово масло 1 лъжица , като имам счуквам 1 аспирин и го слагам , 1 лъжица ракия и 1 зехтин 1 оцет и 1 мед
Страшно много неща са ,но можете да слагате само това ,което имате вкъщи ,просто аз си правя експерименти ,но доста добре се получава ,но тривитаминола е основното :lol: Шапката за баня слагам и стоя 2 часа и колкото мога отгоре повече.Измивам доста старателно щото е мазна работата и 2 пъти с шампоан иии воаляяя 8-)

Pamaa
04-03-2011, 10:16
1 кофичка е много! На мен ми харесва маската :D

sweetlifesweet
04-03-2011, 14:54
днес си направих с лимон и зехтин моля кажете как да я махна за втори път се мия първо с вода не стана после с шампоанче не стана но е по мека като я оправих има ефект

linnab
10-22-2011, 09:34
двойно по бърз растеж !!! 3 супени лъжици икаров за коса
2 супени лъжици мед
6 супени дестилирана вода
страхотна е дори светът ви се променя !!!!
още една тайна увивате намазаната коса с топла кърпа за да може процесът да се забърза !! действа дори релаксиращо

MegiBoOm
10-22-2011, 09:35
ТЕМАТА Е ОТ 2006та!

ЗА БОГА, ГЛЕДАЙТЕ ПРЕДИ ДА КОМЕНТИРАТЕ!

Cucko0
10-22-2011, 12:24
2006.