PDA

View Full Version : Hemoroidi-simptomi



..>..
03-08-2006, 14:07
Zdraveite iskam da popitam kakvi sa 1-vite priznaci na hemoroidite zashtoto imam leki samneniq blagodarq PREdvaritelno ](*,)

KRaLiCa_na_OrGaZmA
03-08-2006, 14:47
emi boli te dupeto kato akash :)

DrSmurph
03-08-2006, 14:55
Сърбеж или болка на ануса! Цапане на гащите след ходене по голяма нужда, прясна кръв по тоалетната чиния или изпражненията. Не се опитвай да гадаеш, а се посъветвай със специалист.

03-08-2006, 18:17
a ot kakvo se polu4avat? niska higiena? ili kakvo. moje li ot brysnene okolo anusa?

DrSmurph
03-08-2006, 19:06
кой изобщо е казал, че имаш хемороиди?
може да е и наследствено обословено, може да е предизвикано и от чест запек и от разстройство и от пикантна храна... и от още поне 30 причини.

kofti
03-09-2006, 16:10
пич може да се случи на всеки...аз например съм на 17 и имам хемороиди (напипвам ги,но не толкова сериозни че да кървят). веднъж бях с як запек и след като едва на изкъртих плочките в тоалетната от натоварване ми се появиха. но понеже наистина е кофти аз например след всяко изхождане си мия ануса със студена вода ( така се свиват ) и после топла със сапунче и се чувствам съвършено чистичък :D а да и болка е нормално да има като имаш хемороиди

03-10-2006, 18:34
a kakvo to4no predstavlqvat hemoroidite?

DrSmurph
03-10-2006, 21:05
a kakvo to4no predstavlqvat hemoroidite?

Хемороидалният плексус е естествена част на човешкото тяло и представлява мрежата от венозни съдове около аналния канал. В този смисъл всеки има "хемороиди", но те се превръщат в проблем, когато съдовете се видоизменят - разраснат се и се възпалят. Тогава започват първите симптоми - болка, парене, сърбеж и напрегнатост. В по-късен етап може да се появи и кървене. Ако сте разбрали, че страдате от хемороиди, не се потискайте, а започнете тяхното лечение още при появата на първите симптоми!!
Те се образуват в резултат на повишаване на венозното налягане в малкия таз и в областта на ректума. Обикновено това става в резултат на напрягане (по време на изхождане, при вдигане на тежки предмети, при раждане, дори при кашляне и кихане) и води до разтягане на венозната стена.

Разбира се, има и предразположение. Генетично заложената еластичност на съединителната тъкан, от която са изградени вените, обуславя дали човек ще страда от хемороиди и до каква степен би могло да се обостри състоянието. Комбинацията хемороиди, плоско стъпало и разширени вени е типична при вродена слабост на съединителната тъкан. Нека не забравяме обаче и начина си на живот. Превръщането на хемороидите в хронично състояние често е свързано със запек, дължащ се на беден на баластни вещества хранителен режим и намалена двигателна активност. Медикаментите, причиняващи разстройство или запек, както и продължителното седене или стоене прав също могат да доведат до образуването им.
Естествено не бива да изпускаме и една от основните причини за хемороиди при жените - бременността!

DrSmurph
03-12-2006, 20:01
http://www.bestcolon.com/large-intestine/images/img-03.jpg

ето едно дупе с хемороидиза тези които искат да видят!

Baba Qga
03-13-2006, 22:01
Vsyshnost,polu4avat se i ot 4esto izhojdane-vyobshte pri napyvane! ;-)

Naghual
03-15-2006, 21:03
Vsyshnost,polu4avat se i ot 4esto izhojdane-vyobshte pri napyvane! ;-)
И възрастта хич няма значение :roll:

DrSmurph
03-15-2006, 21:56
В случая възрастта няма значение. Има значение начина на живот както на човека, така и на ануса и естествено хигиената и профилактиката!