PDA

View Full Version : Много ли е зле?



Piuuuuuuuuu
03-09-2006, 13:19
Нормално ли е едната ми гърда да е по голяма от другата. :P Като малък съм изкарал рахит и имам малко изкривяване на скелета и по точно на ребрата! От дясно са по нагоре а от ляво по надоло. По малката ми гърда е дясната. Дали има някаква връзка

IdontGiveaFuck
03-09-2006, 13:23
Дали има някаква връзка


Сигурно има.



Болестта най-вече започва в кърмаческа възраст, като недоносените деца боледуват по-често, по-тежко и по-продължително. Децата са неспокойни с нарушен сън. Появяват се чести изпотявания. Най-ранните костни изменения се откриват по черепа. Ръбовете на черепните кости в областта на фонтанелите омекват, а затварянето на фонтанелите се забавя. Челните и теменните части на черепа изпъкват силно. Долната челюст изостава с развитието си и захапката става дълбока.

Характерен ранен признак на рахита е и задебеляването на ребрените хрущяли в областта на залавянето им за гръдната кост /стернума/. Те изпъкват под кожата и образуват н.н. рахитична броеница. Поради намалената минерализация ребрата са меки и огъваеми. Гръдният кош се сплесква страничко, в долната част се разширява, а в горната се стеснява. В по-тежки случаи гръдната кост силно изпъква напред. Гръбначният стълб в поясната си част изпъква напред и образува рахитична гърбица, а понякога настъпва и странично изкривяване т.н. рахитична сколиоза. По-късно се установяват деформации на крайниците. Китките и глезените надебеляват. Краката се изкривяват О-образно, по-рядко Х-образно.


:arrow: Цялата статия тук (http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80702010.htm)

Piuuuuuuuuu
03-09-2006, 13:36
А някакво решение за този проблем?

IdontGiveaFuck
03-09-2006, 13:40
Ммм нямам никаква идея. :(
Всички материали за лечение,които откривам са само за малки деца.
Защо не се посъветваш със някой лекар ?

Master_88
03-09-2006, 14:00
Защо не се посъветваш със някой лекар ?
Така ще е най-добре